Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kompjutorske igre

Kompjutorske igre Kultura igranja i ponoćnog ratovanja konzolom i tastaturom. Podforum: Konzole

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.11.2014., 09:13   #21
Quote:
nar.kO kaže: Pogledaj post
bože kakva igra
Prvi put čuo za nju?
Kerefek76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 10:25   #22
Quote:
Kerefek76 kaže: Pogledaj post
Ajmo malo dignut temu...
Jel igra tko ovu igru ili se svi ipak napucavaju u nobrainer pucačinama

Stigla verzija 0.25 i to već fakat liči na upotrebljivu igru sa novim sustavom karijere i financiranja. Trenutno igram takvu full karijeru i moram priznati da je poprilično zabavno kombinirati ciljeve misije i sve to unutar ograničenog buđeta.

Usput, jel netko sletio na Eve?
Ja sam opet počeo dolaskom 0.25 i opet sam zaražen. Sviđa mi se ekonomija, pogotovo na hard, tech tree više nije lagan za otključat. Ugovori nisu imali previše smisla jer se sa Munom i Minmusom cijeli tech tree mogao otključati. Sad je to već druga priča jer treba istražit i kupit dijelove pa ih još ekstra platit kad slažeš brodić. Prva liga.

Hard je jeben, pogotovo kad dođeš do cilja i shvatiš da ništa od crew reporta i EVA reporta jerbo si bio mulac i zaboravio stavit radio na brod. Nema više revert flight, dodaj radio pa ajmo opet. Tu si, zajebao si, guraj dalje i već planiraj drugu misiju da bi odradio i te pizdarije.

Sad planiram krenuti ka Eve ili Duni, iako mi je Duna nekako primamljivija jer je lakša.

Ponosno izjavljujem da još nikoga nisam ubio.

Jeb lives...
__________________
Were you about to call me an asshole?!
Swagger is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 11:51   #23
Jel itko probao aerobraking?
Meni je jebenica bila dupli aerobraking moje sonde, prvo kočenje u atmosferi Joola a onda finalno kočenje u atmosferi Laythe-a i spuštanje na površinu. I to bez orbitiranja oko Joola, znači direktan precizan aerobraking blizu Joola da bi gađao Laythe. Sondu sam spustio na isparinama goriva jer sam poprilično goriva potrošio na korekcije putanje.

Inače, ne jednom sam ostavio Jeb-a ili Billa da kampiraju na Mun-u jer se ili lander prevrnuo ili ostao bez goriva. Ali svaki put sam išao u misiju spašavanja. Uspjelo je par puta ali par puta je Jeb morao gledati vatromet od landera koji se skršio par kilometara od njega.
Kerefek76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 12:00   #24
Quote:
Kerefek76 kaže: Pogledaj post
Prvi put čuo za nju?
da
nar.kO is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 12:56   #25
Quote:
nar.kO kaže: Pogledaj post
da
i?
Kerefek76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 20:17   #26
Quote:
Kerefek76 kaže: Pogledaj post
Jel itko probao aerobraking?
Meni je jebenica bila dupli aerobraking moje sonde, prvo kočenje u atmosferi Joola a onda finalno kočenje u atmosferi Laythe-a i spuštanje na površinu. I to bez orbitiranja oko Joola, znači direktan precizan aerobraking blizu Joola da bi gađao Laythe. Sondu sam spustio na isparinama goriva jer sam poprilično goriva potrošio na korekcije putanje.
Jedan jedini put sam koristio aerobraking i to je kod posjeta Duni. Onda sam vidio koliko je isplativ. Ali mi je onda 0.23 počela takve probleme radit i non stop se rušit da sam do izlaska 0.24 prestao igrat.

Ne koristim modove, probao sam full realism ali je igra postala još nestabilnija tako da derem samo stock. Ovo jedino koristim do maksimuma.

Interactive Illustrated Interplanetary Guide And Calculator for KSP
http://ksp.olex.biz/

Te ću sad tokom 0.25 počet koristit ovo:

KSP Aerobraking Calculator
http://alterbaron.github.io/ksp_aerocalc

Nadam sa da će ovo dvoje jednog dana naći svoje mjesto u tech tree, pa da moraš potrošit znanost i lovu da bi kupio dio opreme koja ti omogućava da izračunaš ove stvari u letu. Bilo bi fora da od kuće možeš računat ali nakon što napraviš izračun, to je to. Kad kupiš gadget, tek onda možeš u letu mijenjat kad i što. Ali to su već puste želje.

Quote:
Kerefek76 kaže: Pogledaj post
Inače, ne jednom sam ostavio Jeb-a ili Billa da kampiraju na Mun-u jer se ili lander prevrnuo ili ostao bez goriva. Ali svaki put sam išao u misiju spašavanja. Uspjelo je par puta ali par puta je Jeb morao gledati vatromet od landera koji se skršio par kilometara od njega.


A tko nije?! Ja sam muke Isusove prošao dok nisam taj dvojac vratio kući sa Dune i to je trajalo gotovo dva tjedna. Poslao sam minimalno dvadeset različitih bespilotnih verzija da bi njih dvoje vratio kući, i svaki put ćorak. Sletim blizu njih, u par navrata unutar kilometar od njihovog broda, ali nikako ih vratit u orbitu. A onda mi je u gluho doba noći palo ovo na pamet:

http://wiki.kerbalspaceprogram.com/w...l_Command_Seat

Stavio sondu, par baterija, spremnik goriva, motor i dva vanjska sjedala. Lagano ko pero. Sletio par kilometara od njih, EVA sa njima do broda (što je trajalo), ukrcao ih na sjedala i vratio u orbitu, prebacio ih na glavni brod i piči kući. Vratio se sa toliko goriva da bi mogao od Kerbala do Muna pa natrag do Kerbala pa onda do Minmusa i natrag kući, i još bi mi ostalo. Popizdio!!!

Ali to je čar ove igre, kombiniraj dok ne iskombiniraš. Samo što u 0.25 nema mjesta za greške, barem ne na hard. Ako zajebeš, doviđenja. To je za mene savršeno jer izuzev bespilotnih sondi koje su prozujale kraj nekolicine ostalih planeta, nisam otišao dalje od Eve i Dune kako spada. Imam još pun kurac toga za napravit.
__________________
Were you about to call me an asshole?!
Swagger is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 20:43   #27
Zakaj external command seat?

Jednostavno uzmeš onaj veći command pod u koji stane troje Kerbala, al poneseš sam jednog.
d._m. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 20:45   #28
Quote:
d._m. kaže: Pogledaj post
Zakaj external command seat?

Jednostavno uzmeš onaj veći command pod u koji stane troje Kerbala, al poneseš sam jednog.
Ma vjeruj mi probao sam, ali sam onda još bio nubara. Svaki put bi ostao kratak na gorivu i ne bi mogao natrag do orbite. Taj CP sa tri sjedala ima masu 4.12 dok jedno sjedalo 0.05. Skresao sam skoro trećinu težine samo na tome.
__________________
Were you about to call me an asshole?!
Swagger is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 21:38   #29
Quote:
d._m. kaže: Pogledaj post
Zakaj external command seat?

Jednostavno uzmeš onaj veći command pod u koji stane troje Kerbala, al poneseš sam jednog.
Nije problem spustiti to dolje, problem je to dignut opet gore a za to treba tone goriva i povelik raketlin
Command seat je idealan ali ja ga ne volim koristiti u atmosferi koliko god rijetka bila (Duna ipak ima atmosferu) jer nije previše realan. Ali za recimo slijetanje na manje mjesece gdje je gravitacija praktički nula je idealan.

Ono što nikako ne uspijevam je napraviti uspješnu SSTO letjelicu koja bi uzletjela sa aerodroma do stabilne orbite. Il se stvar raspadne pri polijetanju ili je teška za kontrolu ili mi fali još goriva da se popnem iznad 70k. Uglavnom muku mučim.
Kerefek76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 22:09   #30
Quote:
Kerefek76 kaže: Pogledaj post
Ono što nikako ne uspijevam je napraviti uspješnu SSTO letjelicu koja bi uzletjela sa aerodroma do stabilne orbite. Il se stvar raspadne pri polijetanju ili je teška za kontrolu ili mi fali još goriva da se popnem iznad 70k. Uglavnom muku mučim.
Iskreno, do 0.25 nikad mi te SSTO nisu bile bitne. Igrao sam se tu i tamo, da razbijem dosadu, ali nikad u praktične svrhe jer nije potrebno. Taj dio tech tree sam reda radi otključavao.

Ali mi se strahovito sviđaju novi cargo bay dijelovi, to ću definitivno koristit. Nije mi jasno zašto ne dodaju cilindrični cargo bay, to bi koristio za svaki satelit.
__________________
Were you about to call me an asshole?!
Swagger is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 07:04   #31
Quote:
Kerefek76 kaže: Pogledaj post
Nije problem spustiti to dolje, problem je to dignut opet gore a za to treba tone goriva i povelik raketlin
Za Dunu ne treba tona goriva. Treba ti cca 1300 m/s Delta-V da poletiš do orbite 10 km iznad atmosfere.

Ne treba ti ni povelik raketlin.
Evo, ovaj ima 3219 m/s Delta V. S tim da ima mali propust. Da sam stavil decouplere na ove girdere koji drže padobrane i odbacil ih nakon slijetanja, imal bi 3800 m/s, tj. tri put više neg je realno potrebno.
S tim da ja vučem i science sa sobom. Ak šalješ rescue mission ko Swagger, ne treba ti science pa on imaš još i manju masu.

Naravno, treba paziti da se ne slijeće na planine nego na neku nizinu di je atmosfera gušća i može se sletit samo pomoću padobrana pa da ne kuriš gorivo pri slijetanju.

Eto, dosta Delta-V za pokupit Kerbale, vratit ih u orbitu i dockat, čak i da metneš veći Command pod


Zadnje uređivanje d._m. : 05.11.2014. at 07:28.
d._m. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 11:28   #32
Quote:
d._m. kaže: Pogledaj post
Eto, dosta Delta-V za pokupit Kerbale, vratit ih u orbitu i dockat, čak i da metneš veći Command pod

Nakon tog prvog posjeta Duni i glavobolje, kasnije je išlo ok. Jedan od razloga zašto sam ostajao bez goriva je način na koji sam poljetao. Iz nekog razloga sam radio isto što i kad sam napuštao Kerbin što je strahovito neučinkovito.
__________________
Were you about to call me an asshole?!
Swagger is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 20:19   #33
Ja započinjem novu karijeru sa svakim updateom a pošto imam 1-2 sata dnevno mogućnost igranja nisam došao van Kerbinova SOI. Uvjek pokušavam napraviti prvo comm network sa RT2 modom prije nego idem dalje, a nikad ne stignem.

@Kerefek: Za SSTO preporučam napraviti svemirski avion i to sa B9 modom. Ima tonu avio djelova i estetski se mogu lijepo složiti. Ali ako hoćeš raketni SSTO onda je to druga priča. Evo jednog mojeg koji se pokazao jako uspješan http://imgur.com/a/fHBOA#0
__________________
Build a man a fire, and he'll be warm for a day. Set a man on fire, and he'll be warm for the rest of his life.

Zadnje uređivanje Mighty1 : 05.11.2014. at 20:30.
Mighty1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 21:08   #34
Quote:
Mighty1 kaže: Pogledaj post
Ja započinjem novu karijeru sa svakim updateom a pošto imam 1-2 sata dnevno mogućnost igranja nisam došao van Kerbinova SOI. Uvjek pokušavam napraviti prvo comm network sa RT2 modom prije nego idem dalje, a nikad ne stignem.

@Kerefek: Za SSTO preporučam napraviti svemirski avion i to sa B9 modom. Ima tonu avio djelova i estetski se mogu lijepo složiti. Ali ako hoćeš raketni SSTO onda je to druga priča. Evo jednog mojeg koji se pokazao jako uspješan http://imgur.com/a/fHBOA#0
Ja preskačem pojedine verzije upravo iz razloga da mogu graditi karijeru jer na kraju krajeva moraš za svaku verziju složiti modove, provjeriti kompatibilnost i sve.
Kerefek76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 21:31   #35
TO je jedan od razloga zašto izbjegavam modove. Provedeš previše vremena, napraviš previše toga da bi sve palo u vodu novim updateom. Nije frka imat par verzija igre, ali jebi ti to.
__________________
Were you about to call me an asshole?!
Swagger is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2014., 16:13   #36
Jeben video

https://www.youtube.com/watch?v=RkDOOsGg-9I
__________________
Were you about to call me an asshole?!
Swagger is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2014., 10:05   #37
Quote:
Swagger kaže: Pogledaj post
Je, fakat jebnica od videa.

Jel tko koristi ovaj mod?:
http://www.curse.com/ksp-mods/kerbal...d-1-875m-parts

Fakat je mrak uz već klasični KW rocketry.
Dobivaju se partovi za spremnike i motore promjera 1.825 i nekoliko vrlo vrlo dobro napravljenih command modula u stilu sojuz kapsula.

Trenutno isprobavam konfiguraciju za put i slijetanje na Dunu u stilu Apollo misije -znači tročlana posada u glavnom modulu i lander za jednog kerbonauta. Lander bi slijetao pomoću padobrana i dodatno kočio raketama a uzlijetao tako da ostavi donji dio (sa nogama, znanstvenim uređajima i praznim spremnicima) na Duni a zatim se ponovo sastao sa glavnim modulom u orbiti. Znači nešto sa naglaskom na realnost jer ne volim gargantuanske rakete sa 50 boostera da bi u orbitu digao brod za direkt misiju.
Kerefek76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 19:09   #38
Za ovo je KSP stvoren :klap:

https://www.youtube.com/watch?v=wx3nWvuOcEo

Lik je legenda.
Hellhound is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2014., 11:33   #39
Stigla službena beta verzija 0.90 !!
Ima tona novosti a stvar koja mi se najviše sviđa je da sad svi planeti i mjeseci imaju biome. To će istraživanje činiti puno zanimljivijim jer jedno slijetanje na planetu/mjesec neće biti dovoljno za potpuno istraživanje površine.
Još samo da updejtaju najvažnije addonove i to će biti jedna čista desetka od igre.
Jel tko probao?
Kerefek76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2014., 16:11   #40
Quote:
Kerefek76 kaže: Pogledaj post
Stigla službena beta verzija 0.90 !!
Ima tona novosti a stvar koja mi se najviše sviđa je da sad svi planeti i mjeseci imaju biome. To će istraživanje činiti puno zanimljivijim jer jedno slijetanje na planetu/mjesec neće biti dovoljno za potpuno istraživanje površine.
Jesu mijenjali količinu scienca koju dobiš iz jednog eksperimenta?

Jer ak nisu, sad sletiš blizu granice dvaju bioma, napraviš eksperimente, skokneš malo dalje do drugog bioma i voila, dupli science za mrvicu više posla.

Ja za sad ostajem na 0.24 jer mi se neda zajebavati sa sređivanjem svih modova ponovo. Bar dok ne okončam ovaj tech tree i ne isprobam sve kaj ima za probatii.
d._m. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:45.