Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Autoplin

Autoplin Kuhari, bombaši, luđaci i ubojice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.01.2015., 15:25   #61
Pa koliko to tvoje kino troši???
To ti je dakle ušteda od oko 2000kn godišnje? Pa odbi od toga još servise, ali da si redovito servisirao po propisu...
Ma gle, ne kažem ja da netko u tome ne vidi računicu, ali ukupno gledajući nije baš nešto, i takvih nema baš puno.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2015., 00:26   #62
Kolika je cijena tlačne probe i atesta na sljedećih 5 godina? Gdje se vrši tlačna proba, u STP ili u ovlaštenom servisu za plin? Što mi sve treba za to? Koliko otprilike traje procedura?
croatplayer is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2015., 12:39   #63
Quote:
croatplayer kaže: Pogledaj post
Kolika je cijena tlačne probe i atesta na sljedećih 5 godina? Gdje se vrši tlačna proba, u STP ili u ovlaštenom servisu za plin? Što mi sve treba za to? Koliko otprilike traje procedura?
Cijena atesta plinske boce i produženje valjanosti iste na rok od 5 godina košta 750-850kn ovisno radi li se o cilindričnoj boci ili toroidalnoj.
Za sada ateste rade Cepelin,Auto Tim,Horvat,Boyski,a i Silvio je u postupku dobivanja ovlaštenja.
Znači da svi ovi navedeni u svojim servisima rade provjere ispravnosti plinskih tankova a procedura traje ovisno o zahvatima (vađenje boce,pražnjenje boce,ispitivanje i ponovno vračanje u vozilo) jedan radni dan.
Znači u istom danu je sve obavljeno a dokumentacija dolazi naknadno drugi dan jer se email-om šalje u TUV hr zapisnik o ispitivanju a oni onda na temelju zapisnika izdaju dokumenat o ispitivanju i valjanosti tanka na sljedečih 5 godina.
miroslav k is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2015., 12:44   #64
Hvala na odgovoru. Zna li netko možda tko radi tlačne probe u Splitu?
croatplayer is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2015., 10:02   #65
Poštovani Miroslave,
molim Vas ispraznite inbox da Vam pošaljem PP.
LP
Žicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2015., 11:20   #66
Quote:
croatplayer kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru. Zna li netko možda tko radi tlačne probe u Splitu?
Lisana komerc Rudine g. Brešković
miroslav k is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2015., 00:15   #67
Quote:
miroslav k kaže: Pogledaj post
Cijena atesta plinske boce i produženje valjanosti iste na rok od 5 godina košta 750-850kn ovisno radi li se o cilindričnoj boci ili toroidalnoj.
Za sada ateste rade Cepelin,Auto Tim,Horvat,Boyski,a i Silvio je u postupku dobivanja ovlaštenja.
Znači da svi ovi navedeni u svojim servisima rade provjere ispravnosti plinskih tankova a procedura traje ovisno o zahvatima (vađenje boce,pražnjenje boce,ispitivanje i ponovno vračanje u vozilo) jedan radni dan.
Znači u istom danu je sve obavljeno a dokumentacija dolazi naknadno drugi dan jer se email-om šalje u TUV hr zapisnik o ispitivanju a oni onda na temelju zapisnika izdaju dokumenat o ispitivanju i valjanosti tanka na sljedečih 5 godina.
e da valja napomenti da ce gospoda na tehničkom uzeti još dodatnih 250 kn da to sve lijepo ovjere
vedran31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2015., 00:20   #68
Quote:
miroslav k kaže: Pogledaj post
Lisana komerc Rudine g. Brešković
cijena 400 kn sve gotovo za dan
vedran31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 16:06   #69
Gdje se u slavoniji može napraviti atest boce? Osijek? Hvala
Milky2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 17:10   #70
Quote:
vedran31 kaže: Pogledaj post
cijena 400 kn sve gotovo za dan
fala na info... to vec uopce nije puno...
wifi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2015., 18:46   #71
Imam za dva mjeseca TP na autu sa plinom, a test mi vrijedi još oko 3 godine ali sam stavio novu bocu iz razloga da bude na mjestu za rezervni kotač, a ne na prtljažniku.
Što ja točno trebam, sa papirima od te nove boce doći na TP i to je to? Kolko vidim taj atest platim 400 kuna, a ne 1000 kao onaj prvi?
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2015., 10:16   #72
Mislim kupit novu bocu iste zapremine kao sadašnja. Da li ponovno treba atest ili ne ,koja je daljnja procedura?
digital26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2015., 15:26   #73
Quote:
digital26 kaže: Pogledaj post
Mislim kupit novu bocu iste zapremine kao sadašnja. Da li ponovno treba atest ili ne ,koja je daljnja procedura?

Procedura je ista kao i atest plinske instalacije samo je puno jeftinije.
90 kn se plača tehničkom pregledu i prilaže se 20 kn državnih biljega a uplatnica sa 110 kn se plača u pošti ili bilo gdje drugdje gdje se mogu uplatiti opće uplatnice.
Djelatnik na tehničkom poslika bocu i skenira prethodno uplačenu uplatnicu i tvornički dokumenat od proizvođača boce(to se dobije od plinoservisera uz novu bocu) a elektronsku izjavu servisera o zamjeni boce CVH več ima od plinoservisera koji je zamijenio bocu, te sve to pošalje u CVH ,a vlasnik onda poštom dobije novu knjižicu za novu bocu.
U pravilu se zamjena boce i atest isto treba obaviti unutar 15 dana od dana ugradnje jer sva dokumentacija ide elektronskim putem pa se vidi datum ugradnje odnosno kada je boca zamjenjena.
miroslav k is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2015., 09:56   #74
Pozdrav plinaši,

Jel zna neko da li se može tlačna proba boce obavit negdje u Karlovcu ili okolici?
Imam bocu umjesto rezervne gume i stara je 9 godina, pa bi to trebalo obavit.
Također me zanima kolika bi okvirna bila cijena takve nove boce bruto 45l plina?

Hvala
__________________
Naš život je bljesak krijesnice u noći, dah bizona zimi, mala sjena što plovi kroz travnjak dok se napokon ne izgubi u zalasku sunca
indijanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2015., 23:00   #75
Quote:
miroslav k kaže: Pogledaj post
Procedura je ista kao i atest plinske instalacije samo je puno jeftinije.
90 kn se plača tehničkom pregledu i prilaže se 20 kn državnih biljega a uplatnica sa 110 kn se plača u pošti ili bilo gdje drugdje gdje se mogu uplatiti opće uplatnice.
Djelatnik na tehničkom poslika bocu i skenira prethodno uplačenu uplatnicu i tvornički dokumenat od proizvođača boce(to se dobije od plinoservisera uz novu bocu) a elektronsku izjavu servisera o zamjeni boce CVH več ima od plinoservisera koji je zamijenio bocu, te sve to pošalje u CVH ,a vlasnik onda poštom dobije novu knjižicu za novu bocu.
U pravilu se zamjena boce i atest isto treba obaviti unutar 15 dana od dana ugradnje jer sva dokumentacija ide elektronskim putem pa se vidi datum ugradnje odnosno kada je boca zamjenjena.
Reci mi još ovo . Boca mi ima atest do 29.09.2016 kao i tehnicki . Da li ja moram to odraditi ranije mislim to slikanje i ostalu proceduru ili mogu ugraditi bocu i doci kad mi je tehnicki po pravilu. Ili da uzmem mjesec dva ranije to sredim da nebi bilo problema oko tih papira. Jer sam negdje citao da je jedan kolega forumaš čekao te papite mjesec dana.Da se nebi desilo da dodjem sa novom bocom a to trebao ranije odradit. Hvala!

PS.

Za ostale forumase ,da li se u Sisku i okolici može naći(kupiti) nova boca i da li se na tom području može vršiti tlačna proba ili moram potegnut do Zagreba.
digital26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2015., 23:26   #76
E jebat ga. Tu više neznam niti jedan ozbiljniji servis za plin, tako da sumnjam.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2015., 09:12   #77
Quote:
digital26 kaže: Pogledaj post
Reci mi još ovo . Boca mi ima atest do 29.09.2016 kao i tehnicki . Da li ja moram to odraditi ranije mislim to slikanje i ostalu proceduru ili mogu ugraditi bocu i doci kad mi je tehnicki po pravilu. Ili da uzmem mjesec dva ranije to sredim da nebi bilo problema oko tih papira. Jer sam negdje citao da je jedan kolega forumaš čekao te papite mjesec dana.Da se nebi desilo da dodjem sa novom bocom a to trebao ranije odradit. Hvala!

PS.

Za ostale forumase ,da li se u Sisku i okolici može naći(kupiti) nova boca i da li se na tom području može vršiti tlačna proba ili moram potegnut do Zagreba.
Ako ti se datum valjanosti plinske boce poklapa sa datumom za redovni tehnički onda ti je najbolje da bocu zamijeniš ranije kako bi papire za to dobio na vrijeme jer bez regulirane valjanosti plinskog tanka nečeš moći obaviti tehnički.
Što se servisa tiče u Sisku koji ti to može obaviti ima jedan koji još ima ovlaštenje za to pa ti javim nakon što provjerim točno radi li još i danas ili se i on ugasio.
miroslav k is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2015., 09:58   #78
Didi radi, ali nisam siguran da možeš kod njega bocu atestirati. Bio sam kod njega prije par tjedana.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2015., 19:23   #79
Quote:
miroslav k kaže: Pogledaj post
Ako ti se datum valjanosti plinske boce poklapa sa datumom za redovni tehnički onda ti je najbolje da bocu zamijeniš ranije kako bi papire za to dobio na vrijeme jer bez regulirane valjanosti plinskog tanka nečeš moći obaviti tehnički.
Što se servisa tiče u Sisku koji ti to može obaviti ima jedan koji još ima ovlaštenje za to pa ti javim nakon što provjerim točno radi li još i danas ili se i on ugasio.
Hvala prijatelju!
digital26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2015., 19:24   #80
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
Didi radi, ali nisam siguran da možeš kod njega bocu atestirati. Bio sam kod njega prije par tjedana.
Ne poznajem dotičnu osobu , udaljen sam 80 km od Siska , ako mi mozes odprilike reći gdje se nalazi.
digital26 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:36.