Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Biciklizam

Biciklizam Na dva kotača uokolo

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.05.2014., 15:58   #81
dječja sjedalica ne dolazi s biciklom, to se kupi posebno....

možeš uzeti city bike low step poput nekog od ovih kalkhoffa , city bergamont ako ćeš ispregovarati veći popust koji ti je cjenovno pristupačan, city lee cougan na koji je u trgovini popust 20 ili 30 % ovisno jel plaćaš karticama ili u cashu....ili možeš cross/trekking offroad --> marin, bergamont, author...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Old 08.05.2014., 17:39   #82
Quote:
duffbeer kaže: Pogledaj post
Razlika između 7brzinskg(kranc) i 8/9/10(kazeta) je u tome što kranc dolazi kao dio kotača dok je kazeta neovisan dio koji se namontira na nabu,nisam siguran ali mislim da kranc nema mogućnost nadogradnje iznad 7 brzina dok kazeta ima.
Razlika kranc - kazeta, sa pripadajućim nabama
Ukratko, oba su demontažna, oba se mogu mijenjati, ali AFAIK, kranceva nema iznad 7 brzinskih, odnosno - ako će ikad poželjeti upgradeati sustav na 3x8 ili više, biciklista sa krancom čeka i dodatni trošak novog kotača (ili barem nove nabe + pletenja).
IMHO, sam po sebi kranc nije loš, pogotovo za biciklista koji a) nije zahtjevan i b) ne planira ići u upgrade, ali problem je u tome što 7 brzinski kranc stvarno nema što tražiti na biciklu iznad 2200kn
Koliko god da uvoznici i proizvođači to pokušavaju uvaljati
__________________
Kad preživiš Jarun, onda si spreman na sve!
+++ Divide By Cucumber Error. Please Reinstall Universe And Reboot +++
Mali Maleni is offline  
Old 08.05.2014., 17:53   #83
Quote:
Gilach kaže: Pogledaj post
Ne znam što je to "buvel", ali ako ti je probušena guma, nova zračnica košta 20-40kn, kod kočnica ti je vjerojatno samo otišla pakna, par novih cantilever pakni je 20-30kn tak da to su normalni potrošni i jeftini dijelovi, nećeš valjda svaki put kad ti ode guma kupovati novi bicikl

Što se sporosti tiče, koristiš li uopće mjenjače?
Znam zračnica je 20ak , nova guma jer je ova nacikla-crta se stvorila, + kočnice 30kn , ispast ce me oko 150kn ..
a ja ju kupila polovnu od prijatelja za 200kn
Limex san kupila u 12mj, dakle vozin ju 5ipo mj., ta bicikla je kupljena 2001 godine ... neman zivaca nadograđivat nosače a i košara na njoj ce redikulozno izgledat
Ma stvar je u tome da mi je stvarno teška za vozit a fale na njoj dijelovi koji mi tribaju kao sta su ovi nosači a kad usporedis sa slike moju limex i ovu rozu (roza ima onaj dio da mi suknja ne zapne, pa onaj nosač prednji zadnji ugrađen već, oblikom je za žene prilagođena i prelipa je )

Limex je teska za poludit uzbrdicu nema sanse da prijeđen koristim mjenjače, al nea tu puno kruva, rama je teška a i ja sam teška

šta van se čini roza po karakteristikama:
Proizvođač: Cinzia
Godina: 2014
Okvir: Hi-Tension Monotubo
Vilica: Unicrown Tig
Volan: Kromirani čelik
Stražnji mjenjač: Shimano Ty-21
Ručice mjenjača: Shimano Revo-Shift 35 6 Speed
Kočnice: Aluminij V-Brake
Pogon: Čelik 42X170 mm
Kazeta: Shimano 6 Speed Index
Obruči / Kotači: Aluminij 36 žbica
Vanjske gume: 26X1.3/8 Para- Nero
Pedale: City Resina
Sjedalo: Royal Rio Moka
Cijev sjedala: Čelik 250 mm
Veličina: H 44
Materijal: Čelik


jesan dobro povatala i ova ima 6 brzina jel?? o.O
hvala
Splićankaa is offline  
Old 08.05.2014., 19:21   #84
Quote:
duffbeer kaže: Pogledaj post
daj malo linkove da ne moramo baš svaki guglat
i prednji mjenjač češ manje koristit nego stražnji.

ako su to ova 3 bajka:
http://www.lopuh-alfa.hr/bicikli/author-2012/classic/
http://www.tct-author.hr/artikli.php?id=772
http://www.tct-author.hr/artikli.php?id=789

Ja bi išao a Authora,zbog cijene,acera napred nazad,24 brzine,LO na vilici.(pretpostavljam da si gledao Classic-a iz 2013,ali ovaj gore je definitivno best-buy treking do 2000kn,isplati se potegnut do VG ako imaju veličina)
Marin i Bergamon iza imaju 7 brzina,zbog toga bi ih preskočio ( i oba su skuplja) i iskreno mislim da ti je to važnija stavka kod kupovanja bajka ( da li ima 7 ili 8 brzina iza) od toga da li ima Altus ili Acera mjenjače,jer ovako i onako nečeš osjetit razliku ako si nezahtjevan vozač.
Ima li nešto slično authoru iz ovog posta? I cijenom da je slično

Sent from my HTC Desire 601 using Tapatalk
eddy1990 is offline  
Old 08.05.2014., 20:24   #85
Quote:
Haneke kaže: Pogledaj post
Poprilično sam siguran da je Hyde nedostupan do daljnjeg. Niti se može nabaviti više. Navodno nemaju ni u skladištu u Njemačkoj odakle inače povlače te bicikle.

Ovaj KTM je preskup.

Uglavnom, odluči kakav bicikl uopće hoćeš. Ako je trekking offrode, onda rađe kupi već tisuću puta spominjani Author Mission. Ako bi ipak neki s rigid vilicom onda je izbor malo teži. Neznam koliko si visok, al čitao negdje na podforumu da hazzarder prodaje svoju Focus Arribu, a litrenka Seeka (od kojeg je ostala samo rama i po ovome je malo izvan budžeta) pa vidi jel ti išta od toga paše.

EDIT: Krivo kvoutao
----------------------------------------------------
pa koliko sam gledao i nije neka razlika, kruta vilica ili ova 60 mm, koja je koliko znam dno dna, i isto moze koristiti samo manje, više za grad ništa zahtjevnije. Namjeravam se voziti po gradu, jako malo van grada ili asvalta, mozda par puta godišnje, i to ako. MTB stoga ne dolazi u obriz, to i sada imam Authora starog. Bicikl mora biti brz, lagan, pouzdan, cijenom do 5000 kn, i naravno ne NN (no name). Visok sam 180 i imam 90 kg, to je najmanji problem. Kada se odlučim za bicikl pr.onašao budem i odgovarajuci okvir ili ti ramu. U obriz dolaze i drugi bicikli ako netko kaze da je oprema ok i da vrijedi te novce. I KTM (Austrija) bicikli sam mislio da nesto vrijede, čak i da su cijenjeniji od Authora koji je Čeh. Nisam snob pa mi ime nije presudno, više me zanima da je bolja oprema na njemu, dakle neki omjer cijene i kvalitete da je optimalan, ako je to uopće moguće.
__________________
Još nije provjereno, da li inteligencija ima šanse za preživljavanjem.
SIMBA-ZGB is offline  
Old 08.05.2014., 20:52   #86
Prijatelj kupuje bicikl. U obzir dolazi treking.

Našli smo ovu Univegu za 6500. Nije nova, ali je navodno očuvana kao nova. Prešla samo 150 km.

Vrijedi li tih novaca?

Budžet mu je oko 6000 kuna, a kako u ponudi baš i nema novih bicikala koji bi opradali skupu cijenu, našli smo ovu Univegu.

Kompletan pogon XT, Magura MT2 kočnice. Samo mi je malo suludo da stavljaju tako sranje vilice na bicikl koji košta 10000 kuna.

Znalci, može savjet isplati li se bicikl ako je savršeno očuvan i zaista kao novi.
Mirkec070 is offline  
Old 08.05.2014., 21:13   #87
ovaj topic ima samo 5 stranica, ali nikome se ne da ni to čitati, jer se stalno ponavljaju ista pitanja....

trekinzi na snizenju za 2100 kn

nakamura platinum 20, nakamura platinum 20 lady, oba intersport

trekinzi na sniženju do 3000 kn

ženski - author integra, marin san anselmo lady, oba u tčt

muški - author classic, bergamont helix 2.3, marin san rafael, sve tčt

best buy treking oko 4000 kn - muški author mission u tčt....
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Old 08.05.2014., 21:14   #88
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
ovaj topic ima samo 5 stranica, ali nikome se ne da ni to čitati, jer se stalno ponavljaju ista pitanja....

trekinzi na sniženju do 3000 kn

ženski - author integra, marin san anselmo lady, oba u tčt

muški - author classic, bergamont helix 4.2, marin san rafael, sve tčt

best buy treking oko 4000 kn - muški author mission u tčt....
ajde pa sta se cudis , vidis da ne citaju ni naslov do kraja .... mozda da se obrne red teksta u naslovu , mozda i pocnu po redu slat upite
phoenixos is offline  
Old 08.05.2014., 21:15   #89
@mirkec - fali link

@allexis - šibni te linkove u faq pa im samo linkaj. ako mogu oni biti lijeni za svoje pare, možeš i ti
dhp is offline  
Old 08.05.2014., 21:18   #90
budem kad dođem doma, pa odsad samo linkam tamo, sve piše
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Old 08.05.2014., 21:23   #91
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
ovaj topic ima samo 5 stranica, ali nikome se ne da ni to čitati, jer se stalno ponavljaju ista pitanja....

trekinzi na snizenju za 2100 kn

nakamura platinum 20, nakamura platinum 20 lady, oba intersport

trekinzi na sniženju do 3000 kn

ženski - author integra, marin san anselmo lady, oba u tčt

muški - author classic, bergamont helix 2.3, marin san rafael, sve tčt

best buy treking oko 4000 kn - muški author mission u tčt....
---------------------------------
Onda sutra zovem i idem vidjeti imaju li ga jos, ako ima za moju visinu kupujem.
I pokusajte razumjeti da neki rade ljudi po 10 i vise sati dnevno, i da nemaju vremena kopati i gubiti vrijeme citajuci postove. Naucio sam dobiti trazenu informaciju, jasnu, bez puno filozofiranja i pametovanja, ako nemas sto pametnoga reci, radije suti (moj moto). Odgovor je bio jasan, i sada to treba kupiti bez puno filozofije.
__________________
Još nije provjereno, da li inteligencija ima šanse za preživljavanjem.

Zadnje uređivanje SIMBA-ZGB : 08.05.2014. at 21:35. Reason: dodatak odgovoru
SIMBA-ZGB is offline  
Old 08.05.2014., 21:39   #92
Quote:
dhp kaže: Pogledaj post
@mirkec - fali link

@allexis - šibni te linkove u faq pa im samo linkaj. ako mogu oni biti lijeni za svoje pare, možeš i ti
Da, zaboravio link

http://prodaja-bicikla.com/component...30-g-xt-detail
Mirkec070 is offline  
Old 08.05.2014., 21:45   #93
Quote:
SIMBA-ZGB kaže: Pogledaj post
---------------------------------
Onda sutra zovem i idem vidjeti imaju li ga jos, ako ima za moju visinu kupujem.
I pokusajte razumjeti da neki rade ljudi po 10 i vise sati dnevno, i da nemaju vremena kopati i gubiti vrijeme citajuci postove. Naucio sam dobiti trazenu informaciju, jasnu, bez puno filozofiranja i pametovanja, ako nemas sto pametnoga reci, radije suti (moj moto). Odgovor je bio jasan, i sada to treba kupiti bez puno filozofije.
Pokušaj i ti razumjeti da neki ljudi rade po 10 i više sati dnevno, i da svejedno dođu ovamo udijeliti koristan savjet ljudima koji ne znaju što traže. Ne moraš čitati temu od postanka, ali nikoga ne bi ubilo da pročita prethodnu stranicu prije nego što se po pedeseti put zaredom postavi identično pitanje. Ali ako ti se ne da uložiti taj minimum truda kad se radi o tvojoj investiciji, onda ni ne zaslužuješ da se netko drugi trudi
dhp is offline  
Old 09.05.2014., 01:31   #94
Quote:
SIMBA-ZGB kaže: Pogledaj post
---------------------------------
Onda sutra zovem i idem vidjeti imaju li ga jos, ako ima za moju visinu kupujem.
I pokusajte razumjeti da neki rade ljudi po 10 i vise sati dnevno, i da nemaju vremena kopati i gubiti vrijeme citajuci postove. Naucio sam dobiti trazenu informaciju, jasnu, bez puno filozofiranja i pametovanja, ako nemas sto pametnoga reci, radije suti (moj moto). Odgovor je bio jasan, i sada to treba kupiti bez puno filozofije.
U kapitalizmu se informacija masno naplačuje, ne dobiva se, nisi u socijalizmu više...
pa me zanima kako bi bilo kada bi za registraciju na ovaj PDF i za savjet od ovih ljudi trebao prvo platiti 20kn, bas me zanima jel bi ti vrednovao onda njihovo vrijeme kao svoje 10satno...
Rebbit is offline  
Old 09.05.2014., 08:58   #95
Evo pratio sam postove i kupio.. tako da ima još izbora osim missiona, dakle , slo, Crossway 100 - 2013, 500e ili Crossway 300 580e..
Nosuferatu is offline  
Old 09.05.2014., 09:06   #96
Quote:
Mirkec070 kaže: Pogledaj post
Prijatelj kupuje bicikl. U obzir dolazi treking.

Našli smo ovu Univegu za 6500. Nije nova, ali je navodno očuvana kao nova. Prešla samo 150 km.

Vrijedi li tih novaca?

Budžet mu je oko 6000 kuna, a kako u ponudi baš i nema novih bicikala koji bi opradali skupu cijenu, našli smo ovu Univegu.

Kompletan pogon XT, Magura MT2 kočnice. Samo mi je malo suludo da stavljaju tako sranje vilice na bicikl koji košta 10000 kuna.

Znalci, može savjet isplati li se bicikl ako je savršeno očuvan i zaista kao novi.
Evo i linka:

http://prodaja-bicikla.com/component...30-g-xt-detail

Navodno je u dsg-u nedavno bio na dosta velikom popustu pa ako može mišljenje jel se ispati za 6500 kuna. Navodno je kao novi.
Mirkec070 is offline  
Old 09.05.2014., 10:01   #97
Quote:
Nosuferatu kaže: Pogledaj post
Evo pratio sam postove i kupio.. tako da ima još izbora osim missiona, dakle , slo, Crossway 100 - 2013, 500e ili Crossway 300 580e..
S tim da je 580 eura~4100 kuna kao i kod Authora, a Merida ima klasu slabiju opremu te jeftinu i losu "amortizersku" sic stangu kao i podesivu lulicu, sto je za bajk kategorije 4000+ kuna, koji ce se (nadam se) ozbiljnije voziti, nepotrebno.

Tak da, Mission je i dalje bolja kupnja kak god okrenes.

Quote:
Mirkec070 kaže: Pogledaj post
Evo i linka:

http://prodaja-bicikla.com/component...30-g-xt-detail

Navodno je u dsg-u nedavno bio na dosta velikom popustu pa ako može mišljenje jel se ispati za 6500 kuna. Navodno je kao novi.
U DSGu je placen 6900 kuna prije 2-3 mjeseca - znam jer sam vidio jednog uzivo.

E sad, vrijedi li 400 kuna manje, nek procjeni sam.
Po meni da, jer nesto slicno za tu lovu moze samo sanjati.

Bicikl je, bez pretjerivanja - vrhunski.
Full XT oprema (cak i glavcine), odlicne XC kocnice, Fizik sic, eyelet obruci i vrhunske Schwalbe gume, a dobije i kvalitetne rogove (cak su mozda i osnovni Ergoni u pitanju, nisam detaljno proucio) = overkill za prosjecnog rekreativca.

Ne znam tko vam je rekao da je vilica govno, ali radi se o solidnom cross/trekkingu modelu, koji ima sve sto i MTB vilice koje dolaze na bajkovima od 5000 kuna - uljni damping, magnezijske donje noge, a kao bonus tu je i Remote lockout.
Ak hoces konretnu usporedbu, u rangu je Suntoura XCR RL (bolji model s uljnim dampingom) ili Rock Shoxa XC28/30.

Je, bilo bi puno bolje da je Air model u pitanju (mozda i je - cini mi se da je netko s foruma kupio slicnu Univegu/Focusa i dobio zracnu vilicu), ali i ovak je cist solidna za sve osim zesce XC voznje.

Nemojte se ljutiti ili krivo shvatit (dobronamjerno pisem), ali iz tvog posta imam osjecaj da prijatelj nema pojma o pojmu i kupuje skup bajk zato jer moze, a usput cjepidlaci o stvarima za koje je "cuo" iz druge ili trece ruke.

Ponavljam se, ali - bajk je pila i pol koja podere vecinu 29era van ceste i sve ostalo na cesti.
Ako mu to nije dosta, onda je ili bivsi/sadasnji profi vozac kojemu u startu ne treba savjet, ili te zajebava

Zadnje uređivanje dUG1 : 09.05.2014. at 10:13.
dUG1 is offline  
Old 09.05.2014., 10:12   #98
razumijem trekinge koji u maloprodaju koštaju 5 ili čak 7 tisuća kuna, ali treking za 10k kuna ne kužim. za kog je taj bajk? za one koji imaju novaca, ali svrha tog bajka? ne bih znao jer ako ćeš ganjat cestu to je overkill. ako ćeš ganjat makadam to možeš i sa deore odnosno novom alivio grupom. ako ćeš u šumu onda ne valja izbor bajka, a znamo da nećeš u šumu jer bi kupio za 10k kuna bicikl sa brutalnom viljom i brdskom geometrijom.
za 10k kuna ja bi kupio ili cestovnu geometriju sa rigidom ili mtb pa čak i 29er, ali trekking ne bih. to je samo moje mišljenje, ali mislim da se gubi puno novaca na stvari koje su overkill, a na drugom bajku bi napravile ogromnu prevagu.
da se ogradim od samog sebe: da imam novaca za takve stvari naravno da bi imao takav bajk pa i skuplji, ali nema nas puno sa 3+ bajka u vlasništvu sa tendencijom na više.
da se nadovežem na kupnju univege za 7k kuna. siguran sam da jednako tako ima vrhunski treking na njuškalu i za 5k kuna, a za ove dvije tisućice ja bi rađe kupio top class hi tech opremu: odjeća, rukavice, naočale, ako treba i lokot ma sve, jer siguran sam da taj za 5 kila može apsolutno svugdje gdje i ovaj za 7 kila ili 10 kila kuna.
ne želim odgovoriti od kupnje, ali samo zato jer je bicikl navodno dobra prilika ne znači da ga se treba ODMAH kupiti. inače uvijek podržavam dobar ubod kada su bicikli u pitanju i općenito
__________________
"If you don't risk anything, you risk even more." - Erica Jong
hazzarder is offline  
Old 09.05.2014., 10:15   #99
edit: sad vidim da nije 10 kila nego 7 kila u dsg-u.
ignore ignore
__________________
"If you don't risk anything, you risk even more." - Erica Jong
hazzarder is offline  
Old 09.05.2014., 11:06   #100
Odgovor na tvoje pitanje je - dobrostojeci Svabe

Obozavaju "domace" bajk firme i nerijetko daju masu love (za nase pojmove naravno, dok je njima to jedna placa, a i to ako) za vrhunski bajk koji onda voze vikendima za rekreaciju (overkill jasno, ali si ga mogu priustiti bez da budu na kruhu i vodi ili, ne daj Boze, dizu kredit), a ljeti dopeljaju kod nas more i kruzaju uz obalu, po kozjim putevima i tak.

Vidio sam i bolje bajkove proslo ljeto na kamperima u Selcu, a da o Krku ne pricam, kakva tamo cuda dopeljavaju.

Jbg, ono sto je nama egzotika, njima je dobro slozen i kvalitetan bajk.
Ilitiga za nase uvjete, malo bolji bajk u rangu do 4000 kuna.
dUG1 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:32.