Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.08.2014., 15:18   #81
Quote:
SitnaRiba kaže: Pogledaj post
Al ti si rekao/la da jača hrana ima duplo više masnoća...

Bilo kako bilo, radije bih da ima više proteina nego masnoće...

I hvala na savjetu i iskustvu... kojeg nije bilo...

~tlapatok™
Da,jača hrana ili ti hrana za aktivne pse ima 20% masti a to je onda duplo više.

Proteina ima svaka više nego masti.

Savjet si dobila;rekao sam ti da je to dijetna hrana koja ima samo 10% masti.
Edit:
Quote:
yopa1 kaže: Pogledaj post
Ta hrana nije "malo jača" kako ti reče nego je više dijetna jer ima samo 10% masti a one malo jače imaju pa i duplo više.
Recimo da Carnilove ima 20% masti.

Zadnje uređivanje yopa1 : 09.08.2014. at 15:29.
yopa1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2014., 16:24   #82
Quote:
Twinkle T kaže: Pogledaj post
Gledajuci sastave,cini mi se da je nekih 15% masnoca i navise kod gro proizvoda. Proteina je uvijek vise od masnoca. Hranu sa 10% masnoce bih i ja okarakterizirala dijetalnom. A masnoca je u ishrani pasa bitna koliko i protein. Masnoce su ''gorivo'' za organizam.

Jel postoji neki poseban razlog zasto ti psu treba hrana sa manjim udjelom masnoce? Neki zdravstveni razlog? Jer ako je u pitanju samo tvoje uvjerenje da masnoce nisu zdrave(a bome su prijeko potrebne i ljudima i zivotinjama),hrani psa slobodno hranom sa vecim udjelom-bitno je porijeklo masnoce,a ne nesto drugo.
trenutno jede eukanubinu daily care sensitive digestion (jer je, vjerojatno zbog premasne hrane koju je jela ranije, izmet bio mekan i sluzav, kažem vjerojatno jer nisu u pitanju bili ni paraziti ni upala, to smo riješili s vetom)... i iako joj dajemo nešto više od dnevne preporučane doze, ona je masu smršavila... kažem, bili smo kod veta... ona je tip top inače... nije pretjerano aktivna (iako je lab)... šećemo se dvaput dnevno po sat sat i pol i to ju zadovolji (ima 7 godina)... samo kaj je trenutno skoro kost i koža... pa sam našla tu hladno prešanu hranu koju jedu i psi s alergijama... miješali bi joj, a možda kasnije u potpunosti izbacili eukanubu... ne bih htjela ju vratiti na masniju hranu da joj izmet ponovno ne omekša i ne osluzavi, jer sad je što se toga tiče sve ok...
a pitala sam za ovu hranu (Lukullus) je li ju tko isprobao i kako je pas to podnio, zato što mi se čini da je hladno prešana hrana ipak lakše probavljiva ako u kontaktu s vodom ne nabubri, pa samim time i sastojci koji su u njoj lakše odlaze u organizam, al to je moja neka logika...

možda imaš neki prijedlog za neku drugu hranu? koja nije premasna? jer bojim se da će se s povećanjem masnoće vratiti mekana stolica :/

i hvala na normalnom odgovoru
__________________
"I don't weigh anything! I'm like a cloud!" Mindy L.
SitnaRiba is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2014., 16:35   #83
To što je drek mekan i sluzav ne mora imati veze s masnom hranom. Drek je loš kada psu ne odgovara hrana iz xy razloga.

Recimo, Bella je jela Brit Care. Drek koma. TOTW razne vrste, od svih loš osim od lososa. Acana roza, drek lošiji, Acana Pacifica, drek savršen. Ista stvar i s Orijenom 6 Fish. Bella je recimo alergična na perad pa i to ima svoje.

Tako da ja uopće ne vjerujem da je drek bio mekani zbog maščobe.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2014., 16:48   #84
Nikad cula za lukullus hranu ali sam isla malo pogledati stranjske forume (sto mozes I ti). Ljudi zadovoljni, odlican omjer cijene I kvalitete. Osobno ne bih sa tako osjetljivim psom prelazila na to, radje bih neku hranu tipa Orijen ili Taste davala (ako bi morao biti dehidrat). Najradje bih barf
I moram reci da sam opcenito jako skepticna sa tim da se hrani pseto hranama koje nisu I fizicki dostupne na nasem trzistu.
varijabilna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2014., 16:54   #85
hej, varijabilna, i svi ostali, naravno
znam da imaš iskustva s bubrezima (psećim),
imam seniora
i tebam neku hranu koja ima smanjen fosfor, kvalitetnu.
zna li tko? hvala puno!

e, da, i smijem li mu davati kokosovo ulje i riblje ulje u hranu, na stranjskim forumima piše da je to sve ok za bubrege?

i da, jeo je senior acanu plus kuhano i baš mu ne paše, pa moram tražiti dalje, a i nisam našla razine fosfora za tu hranu...
Ima2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2014., 16:56   #86
Quote:
SitnaRiba kaže: Pogledaj post
trenutno jede eukanubinu daily care sensitive digestion (jer je, vjerojatno zbog premasne hrane koju je jela ranije, izmet bio mekan i sluzav, kažem vjerojatno jer nisu u pitanju bili ni paraziti ni upala, to smo riješili s vetom)... i iako joj dajemo nešto više od dnevne preporučane doze, ona je masu smršavila... kažem, bili smo kod veta... ona je tip top inače... nije pretjerano aktivna (iako je lab)... šećemo se dvaput dnevno po sat sat i pol i to ju zadovolji (ima 7 godina)... samo kaj je trenutno skoro kost i koža... pa sam našla tu hladno prešanu hranu koju jedu i psi s alergijama... miješali bi joj, a možda kasnije u potpunosti izbacili eukanubu... ne bih htjela ju vratiti na masniju hranu da joj izmet ponovno ne omekša i ne osluzavi, jer sad je što se toga tiče sve ok...
a pitala sam za ovu hranu (Lukullus) je li ju tko isprobao i kako je pas to podnio, zato što mi se čini da je hladno prešana hrana ipak lakše probavljiva ako u kontaktu s vodom ne nabubri, pa samim time i sastojci koji su u njoj lakše odlaze u organizam, al to je moja neka logika...

možda imaš neki prijedlog za neku drugu hranu? koja nije premasna? jer bojim se da će se s povećanjem masnoće vratiti mekana stolica :/

i hvala na normalnom odgovoru
Cime si hranila prije te Eukanube kad je stolica bila mekana? Masnoca nije i jedini razlog mekanoj stolici,kako evo i Sweet rece.
Eukanubu ti je,pretpostavljam,preporucio i prodao vet? Ja bih se svakako bacila u potragu za drugom hranom,nadje covjek masu drugih opcija,koje psu odgovaraju,pa i jeftinijih kad se ne drzi strogo onog sto vet prodaje

Sto se tice ovog gubljenja na kilazi,umjereno aktivnog psa koji jede vise od propisanog... Provjeriti zdravstveno stanje,ako treba otici kod drugog veta. Ili pazi sad-probati sa ''jacom'' hranom I probati sa grain free hranom.

Za Lukullus nikad cula sorry,ne mogu ti tu pomoci. Nadjoh na zooplus,ali nema puno informacija,ili je ne gledam kako treba. Hladno presano ili ne,kako vec rekoh zapravo je bitno porijeklo namirnica kod probavljanja i iskoristavanja nutrienata.

Prijedlog? Osobno se ne bih toliko zamarala masnocama,dokle god nisu negdje gore visoko do krova. Zavisno od dubine dzepa,svasta se moze naci na trzistu. Preporucila bih TOTW,Orijen,Acanu...
Twinkle T is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2014., 16:56   #87
Quote:
SitnaRiba kaže: Pogledaj post
...i hvala na normalnom odgovoru
To bi značilo da ti je TT dala normalan odgovor a da je moj bio nenormalan.
yopa1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2014., 16:58   #88
Quote:
Twinkle T kaže: Pogledaj post
Eukanubu ti je,pretpostavljam,preporucio i prodao vet? Ja bih se svakako bacila u potragu za drugom hranom,nadje covjek masu drugih opcija,koje psu odgovaraju,pa i jeftinijih kad se ne drzi strogo onog sto vet prodaje
Meni je isto odmah palo na pamet da je vet preporučio jer Eukanubu ima u svom asortimanu.

Prema svemu mi se čini da ti pes nije osjetljiv, već prije niste našli hranu koja mu odgovara.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2014., 17:02   #89
Quote:
Ima2 kaže: Pogledaj post
hej, varijabilna, i svi ostali, naravno
znam da imaš iskustva s bubrezima (psećim),
imam seniora
i tebam neku hranu koja ima smanjen fosfor, kvalitetnu.
zna li tko? hvala puno!

e, da, i smijem li mu davati kokosovo ulje i riblje ulje u hranu, na stranjskim forumima piše da je to sve ok za bubrege?

i da, jeo je senior acanu plus kuhano i baš mu ne paše, pa moram tražiti dalje, a i nisam našla razine fosfora za tu hranu...
netko ?
Ima2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2014., 17:08   #90
Quote:
yopa1 kaže: Pogledaj post
To bi značilo da ti je TT dala normalan odgovor a da je moj bio nenormalan.
Ti si nenormalan

Quote:
SweetHeart kaže: Pogledaj post
Meni je isto odmah palo na pamet da je vet preporučio jer Eukanubu ima u svom asortimanu.

Prema svemu mi se čini da ti pes nije osjetljiv, već prije niste našli hranu koja mu odgovara.
Da,i meni se odmah lampice upale hehe. Vet po svojem,vlasnik ponekad ne istrazuje dovoljno...

Quote:
Ima2 kaže: Pogledaj post
hej, varijabilna, i svi ostali, naravno
znam da imaš iskustva s bubrezima (psećim),
imam seniora
i tebam neku hranu koja ima smanjen fosfor, kvalitetnu.
zna li tko? hvala puno!

e, da, i smijem li mu davati kokosovo ulje i riblje ulje u hranu, na stranjskim forumima piše da je to sve ok za bubrege?

i da, jeo je senior acanu plus kuhano i baš mu ne paše, pa moram tražiti dalje, a i nisam našla razine fosfora za tu hranu...
Sve senior hrane bi trebale imati smanjen udio fosfora(max doza bi bila valjda 1.6% u odraslih zdravih pasa). E sad,treba redom otvarati senior hrane i traziti podatke
Twinkle T is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2014., 17:13   #91
hvala, twinkle T.
ne znam, vidjela sam na nekoliko kvalitetnih da je omjer oko 1.11 posto (canagan, npr. ali ne senior, seniora još nema kod nas).
a uglavnom i ne piše...
Ima2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2014., 17:21   #92
Bacila sam oko,Orijen Senior recimo do 1.2,Brit Care Senior 1%,Acana Adult Chicken & Burbank Potato min 1.1,kao i Wild Prairie(ovo nisu senior)... A puno toga ima na trzistu. Veterinari isto cesto imaju te prepisane dijete...Iako ih inace ne preporucujem,ako je i to opcija kod tako bolesnog psa,onda neka je.
Twinkle T is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2014., 17:26   #93
Quote:
Twinkle T kaže: Pogledaj post
Bacila sam oko,Orijen Senior recimo do 1.2,Brit Care Senior 1%,Acana Adult Chicken & Burbank Potato min 1.1,kao i Wild Prairie(ovo nisu senior)... A puno toga ima na trzistu. Veterinari isto cesto imaju te prepisane dijete...Iako ih inace ne preporucujem,ako je i to opcija kod tako bolesnog psa,onda neka je.
hvala, T.
samo treba znati tražiti te nesretne omjere, očito. hvala!

ne bih ni ja neku renal hranu jer mi se to čini više zla nego koristi, a nismo u zakazivanju bubrega još.
a ne usudim se kuhati sama, dajem mu svaki dan kuhano povrće (tikvica, krastavac) jer se tako smanjuje količina minerala u povrću i jede dosta slatkoga krumpira uz suhu hranu, ali ne usudim se sasvim izbaciti suhu...

ne znam bih li pokušavala ponovno s acanom jer mu senior nije sjela, a orijen ima jako visoke proteine za ovakve slučajeve...
Ima2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2014., 17:34   #94
Quote:
Ima2 kaže: Pogledaj post
hvala, T.
samo treba znati tražiti te nesretne omjere, očito. hvala!

ne bih ni ja neku renal hranu jer mi se to čini više zla nego koristi, a nismo u zakazivanju bubrega još.
a ne usudim se kuhati sama, dajem mu svaki dan kuhano povrće (tikvica, krastavac) jer se tako smanjuje količina minerala u povrću i jede dosta slatkoga krumpira uz suhu hranu, ali ne usudim se sasvim izbaciti suhu...
Nema na cemu. Google je koristan alat Kreni redom! Obicno se vise informacija moze pronaci na oficijelnoj stranici proizvodjaca nego na web shopovima.

S kuhanjem je tesko pogoditi sve kako treba,pa jos kad imas psa sa posebnim potrebama,onda je mozda bolje drzati se necega sto vec ima kako-tako pogodjene omjere.
Pazljivo s krastavcem,nije bas lak za probaviti. Svakako je dobro dodati vlaknasto povrce kod starijih pasa da se pomogne da to sve prodje kroz organizam.

Quote:
yopa1 kaže: Pogledaj post
Ti to ozbiljno il se šališ?
Da ne zacatavamo,ali nekako si mislim da imas i papir koji potvrdjuje abnormalnosti :-P
Twinkle T is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2014., 17:40   #95
[QUOTE=Twinkle T;51103275]Nema na cemu. Google je koristan alat Kreni redom! Obicno se vise informacija moze pronaci na oficijelnoj stranici proizvodjaca nego na web shopovima.

jest, nego što.
ali ja sam i žena iz naroda , pa rado pitam
mudrije od sebe i ljude s iskustvom,
vjerujem da tako mogu čuti jednakovrijedne informacije ili barem smjernice.

pogotovo oko bubrega, sve je puno proturječnih uputa...
ovo je četanje, je l? pardonček.
Ima2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2014., 18:14   #96
Quote:
Twinkle T kaže: Pogledaj post
Cime si hranila prije te Eukanube kad je stolica bila mekana? Masnoca nije i jedini razlog mekanoj stolici,kako evo i Sweet rece.
Eukanubu ti je,pretpostavljam,preporucio i prodao vet? Ja bih se svakako bacila u potragu za drugom hranom,nadje covjek masu drugih opcija,koje psu odgovaraju,pa i jeftinijih kad se ne drzi strogo onog sto vet prodaje

Sto se tice ovog gubljenja na kilazi,umjereno aktivnog psa koji jede vise od propisanog... Provjeriti zdravstveno stanje,ako treba otici kod drugog veta. Ili pazi sad-probati sa ''jacom'' hranom I probati sa grain free hranom.

Za Lukullus nikad cula sorry,ne mogu ti tu pomoci. Nadjoh na zooplus,ali nema puno informacija,ili je ne gledam kako treba. Hladno presano ili ne,kako vec rekoh zapravo je bitno porijeklo namirnica kod probavljanja i iskoristavanja nutrienata.

Prijedlog? Osobno se ne bih toliko zamarala masnocama,dokle god nisu negdje gore visoko do krova. Zavisno od dubine dzepa,svasta se moze naci na trzistu. Preporucila bih TOTW,Orijen,Acanu...
ne, nije... sami smo kupili u pet centru

znači da ipak probamo masnije... ok, thnx ma ne znam... kad je bila kod mojih na dvorištu jela je jeftiniju hranu koju je moguće kupiti u trg. centru i sve je bilo ok... niti proljev, niti zatvor... niš... sve super... onda se preselila i sad živi u kući, pa joj se automatski promijenio i način hranjenja, obavljanja nužde i ostalog... bili kod veta, vet očistio analke, dao tablete protiv parazita (a bila ih je dobila mjesec ranije jer je bila na cijepljenju)... kenjac još uvijek sluzav i nakon par dana... niš, mi do pet centra uzeli tu za osjetljivu probavu i malo-po malo, izmet se unormalio... samo kaje ona smršavila... ne znam kaje mogla pobrat, ak je iz dvorišta u kojem kad je bila je imala oko 27, 28kg (ljeti) i 32, 33kg (zimi) došla u kuću u kojoj ju se pazi kao oko u glavi... pije vodu, jede normalno (tu i tamo dobiva kuhanu piletinu), njuškica redovito hladna i vlažna... jezik i zubno meso roskasti, normalni, oči bistre i vedre... pipkala sam joj trbuh, niš... promjena na dlaki ili koži nema...

sad nemam pojma kaj da joj uzmem, a da nije preskupo (u smislu da velika pakovanja ne prelaze 350kn, 400kn) i da je kvalitetno (vidjela sam pljuvanja po eukanubi i boshu i tak... pa sam zbunjena )... previše istražujem i o svakoj ima nešto dobro i nešto loše napisano...

inače... ne kužim te količinske preporuke za hranu... zar nije malo 300g dehidrata dnevno za psa koji ima oko 25kg? (davali smo joj nešto manje od pola kg iako je preporuka spomenutih 300)

a šta mislite o hrani koja je namjenjena čitavoj pasmini?

Quote:
yopa1 kaže: Pogledaj post
To bi značilo da ti je TT dala normalan odgovor a da je moj bio nenormalan.
pitala je konkretna pitanja i lijepo odgovorila... ono tvoje je bilo malo s visoka, pa sam odgovorila istom mjerom
__________________
"I don't weigh anything! I'm like a cloud!" Mindy L.
SitnaRiba is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2014., 18:30   #97
Quote:
SitnaRiba kaže: Pogledaj post
pitala je konkretna pitanja i lijepo odgovorila... ono tvoje je bilo malo s visoka, pa sam odgovorila istom mjerom
Ja ti živim na većoj nadmorskoj visini pa zato odgovaram sa visoka.šalim se
Biće da si me krivo skužila jer ja sam samo htio dat neku korisnu informaciju.
yopa1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2014., 18:53   #98
Quote:
yopa1 kaže: Pogledaj post
Ja ti živim na većoj nadmorskoj visini pa zato odgovaram sa visoka.šalim se
Biće da si me krivo skužila jer ja sam samo htio dat neku korisnu informaciju.
Ma sori... i ja sam malo van sebe jer pasica nikad nije bila ovak mršava, a kao otišla je u bolje uvjete (mislim, je... u kući je, stalno okružena ljudima što nikad nije bila)...

Ne znam sad kaj da joj uzmem, a da nije svemirski skupo, a opet da je kvalitetno i da joj se ne vrati mekani drekec...
__________________
"I don't weigh anything! I'm like a cloud!" Mindy L.
SitnaRiba is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2014., 19:03   #99
Quote:
SitnaRiba kaže: Pogledaj post
onda se preselila i sad živi u kući, pa joj se automatski promijenio i način hranjenja, obavljanja nužde i ostalog...
Dogodila se velika promjena što izaziva stres kod psa i to isto uzrokuje promjene u probavi pa i u samom dreku. Plus čišćenje kod veta i eto. I sama veliš da se malo pomalo drek unormalio, dakle moglo se dogodit s bilo kojom hranom.

Niti ljudi ne seru isto od svega i različito reagiraju na različite promjene itd. Ponavljam, prema svemu što si rekla, maščoba nema veze s tim.
Quote:
SitnaRiba kaže: Pogledaj post
sad nemam pojma kaj da joj uzmem, a da nije preskupo (u smislu da velika pakovanja ne prelaze 350kn, 400kn) i da je kvalitetno (vidjela sam pljuvanja po eukanubi i boshu i tak... pa sam zbunjena )... previše istražujem i o svakoj ima nešto dobro i nešto loše napisano...
Kako možeš previše istraživati?

Eukanuba, Hills, Pedigree i ostalo je smeće. Pogledaj sastav i vidjet ćeš kuruzu pa se zapitaj kaj će pesu kuruza. Psima ne trebaju žitarice, ako ih već jedu onda bih ja odabrala zob jer je najkorisnija od svih. Za tvoj cjenovni rang pogledaj Brit Care u Pet Centru (ima ružu od žitarica), a za malo više Carnilove koja je grain free. Od ostalog, nešto skupljeg, ono što sam navela: TOTW, Acana, Orijen kao najskuplji.
Quote:
SitnaRiba kaže: Pogledaj post
inače... ne kužim te količinske preporuke za hranu... zar nije malo 300g dehidrata dnevno za psa koji ima oko 25kg? (davali smo joj nešto manje od pola kg iako je preporuka spomenutih 300)
Ne. Svaka hrana ima drugačiju kalorijsku vrijednost u zato neke treba 200 g za jednu kilažu, dok druge treba 500 g. Moja Bella jede više nego kaj piše za aktivne pse jer joj je metabolizam takav. Promatraj psa (mislim na izgled) i važi ga pa ćeš vidjet jel mu previše, premalo, taman.
Quote:
SitnaRiba kaže: Pogledaj post
a šta mislite o hrani koja je namjenjena čitavoj pasmini?
Marketing. Zapitaj se je li potrebno da Hrvat, Slovenac, Austrijanac, Talijan... Itd jedu različito? Ne. Pas je pas, razlika je samo u veličini kaj se prehrane tiče, dakle u količini koju treba jesti na dan.
Quote:
SitnaRiba kaže: Pogledaj post
pitala je konkretna pitanja i lijepo odgovorila... ono tvoje je bilo malo s visoka, pa sam odgovorila istom mjerom
No forumu si zaboga. Trebaš biti sretna kad ti netko odgovori, to kakav je ton ne vidiš jer ne pričaš s tom osobom. Čovjek je odvojio vremena da ti odgovori, a ti ga maltene vrijeđaš. Plus, ovo sve što sam ti ja sad napisala se spominjalo tisuću puta i sad može ti se ne svidjeti ton, ali kaj ćeš kad je malo glupo što ljudi na skoro svakoj stranici pitaju istu stvar.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2014., 19:05   #100
Ima, ne znam kako znas da imam iskustva sa psima koji imaju problema sa bubrezima, ali, na zalost, to je istina. No, govorim o periodu kada je na hrvatskom trzistu bila dostupna eukanuba, royl I hills. Ja sam tada hranila royalom i renal konzervama. Kada je stanje postalo tako tesko jeo je sve (ako je jeo...)
I uz to je godinama bio na ipaketinu.

Danas ima puno veci izbor hrana I nadam se da bi neka kvalitetnija senior hrana mogla biti dobar izbor.

Sitna riba, jesi li odnijela uzorak stolice na analizu? Ja bi to prvo napravila, meni ovo malo smrdi na giardiju..
varijabilna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:04.