Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > IT Help service

IT Help service Ovdje postavite sva vaša pitanja i probleme informatičke prirode
Podforumi: Tutorials, Security

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.10.2014., 09:15   #1
Problem s grafičkom i BIOS-om...

Ukratko moj problem je slijedeći:
u BIOS-u sam namjestio da primarna grafička kartica bude PCI-express, ali se komp diže s onboard grafičkom, tako da jedino nju mogu koristit...

Znam da grafička (GT-240 geforce s 512 MB RAM-a) nije pokvarena, jer se ponekad komp znao dić s njom a ne s onboard grafom (isto neka šugava Nvidia GeForce 6150SE nForce 430/integrated/SSE2)...

E sad, da li je to problem s matičnom pločom (ALiveNF6G-VSTA) , ili postoji još kakva opcija u BIOS-u koju sam previdio?
__________________
There is absolutely no cause for alarm.

Zadnje uređivanje sotonik123 : 19.10.2014. at 09:35.
sotonik123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 12:09   #2
ma uvjek problema s Asrock, ali hajd ..pokusamo

Jeli ta dodatna Graficka treba dodatne kablove za struju? jel ti napajanje dosta jako?

Jel si probao CMos-reset? zna pomoci.

Si probao drugi Port na graficke?


Ako ne uspije, probaj cmos reset i nemoj nista u biosu da podesis, jelce sam naci externu graficku?
__________________
is or be in future blacklistet: taipan, enedielle, Osmi, 7nationarmy, peronja, mekerica, bat kol, mukotrpak, Biljka112, Beljki, judolino, Adyson, illemental, nezgodan2, Soul Hunter,NESHO95,električni_zec,Fl@Tron, edi_bosanceros, Ego, Corduroy, monty-zg, manchild, Pravi Život, bonecrusher, jednoumlje, leMONZoo, piskavac, Al dente,
Blues Willis is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 13:44   #3
...pogledaj ima li u BIOS-u postavka "Onboard garfika" pa tu stavi na OFF ( Disable)
G/Duki is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 15:03   #4
Quote:
Blues Willis kaže: Pogledaj post
ma uvjek problema s Asrock, ali hajd ..pokusamo

Jeli ta dodatna Graficka treba dodatne kablove za struju? jel ti napajanje dosta jako?

Jel si probao CMos-reset? zna pomoci.

Si probao drugi Port na graficke?


Ako ne uspije, probaj cmos reset i nemoj nista u biosu da podesis, jelce sam naci externu graficku?
Grafička ne treba dodatno napajanje, funkcionirala je jedno dvije godine bez problema tako...

Probao sam reset - izvadio jumpere stavio natrag - ista priča...

Imam samo jedan port za grafičku - dakle samo jedan PCI-express utor...

Niti nakon reseta ne pronalazi grafičku, radi samo onboard...
__________________
There is absolutely no cause for alarm.

Zadnje uređivanje sotonik123 : 20.10.2014. at 15:12.
sotonik123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 15:04   #5
Quote:
G/Duki kaže: Pogledaj post
...pogledaj ima li u BIOS-u postavka "Onboard garfika" pa tu stavi na OFF ( Disable)
Nema takva stavka - ima samo stavka gdje biram hoću li PCI-express, PCI, ili onboard grafiku...
__________________
There is absolutely no cause for alarm.
sotonik123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 16:19   #6
...da li ti je verzija BIOS-a novija ? ..negdje vidjeh da zna biti problema sa starijim BIOS-om, a i da ja ne tražim da li ima problema što je grafa v2.0 ..prosurfaj
G/Duki is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 16:28   #7
Quote:
G/Duki kaže: Pogledaj post
...da li ti je verzija BIOS-a novija ? ..negdje vidjeh da zna biti problema sa starijim BIOS-om, a i da ja ne tražim da li ima problema što je grafa v2.0 ..prosurfaj
je, stavio sam najnoviju verziju BIOS-a...

što misliš grafa v2.0...što to znači? radila je dobro u ovoj konfiguraciji sa istim BIOS-om i istim komponentama nešto više od dvije godine...

biće da je nešto na ploči riknulo, a šta mogu očekivat od kante stare 7 godina...?

svejedno hvala na odgovorima...
__________________
There is absolutely no cause for alarm.
sotonik123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 12:34   #8
Quote:
sotonik123 kaže: Pogledaj post
Grafička ne treba dodatno napajanje, funkcionirala je jedno dvije godine bez problema tako...

Probao sam reset - izvadio jumpere stavio natrag - ista priča...

Niti nakon reseta ne pronalazi grafičku, radi samo onboard...

Nisi resetirao ako si zvadio jumper !
pogledaj u upute kako se to radi. Ako uspijes resetirati kako treba onda ti se sat i datum vrati na neke stare godine.

Kolko vidim po slikakm na internetu ta karta nema dodatne priklucake za struju. ok.

Moguce da nema kontakt u utoru, izvadi je par puta i stavi je opet, da se kontakti malo izgrebe/pociste.

Moguce da je krepala. Graficke vrlo rado krepaju, mnogo mnogo je tehnike na njima.
__________________
is or be in future blacklistet: taipan, enedielle, Osmi, 7nationarmy, peronja, mekerica, bat kol, mukotrpak, Biljka112, Beljki, judolino, Adyson, illemental, nezgodan2, Soul Hunter,NESHO95,električni_zec,Fl@Tron, edi_bosanceros, Ego, Corduroy, monty-zg, manchild, Pravi Život, bonecrusher, jednoumlje, leMONZoo, piskavac, Al dente,
Blues Willis is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 14:22   #9
Quote:
Blues Willis kaže: Pogledaj post
Nisi resetirao ako si zvadio jumper !
pogledaj u upute kako se to radi. Ako uspijes resetirati kako treba onda ti se sat i datum vrati na neke stare godine.

Kolko vidim po slikakm na internetu ta karta nema dodatne priklucake za struju. ok.

Moguce da nema kontakt u utoru, izvadi je par puta i stavi je opet, da se kontakti malo izgrebe/pociste.

Moguce da je krepala. Graficke vrlo rado krepaju, mnogo mnogo je tehnike na njima.
jesam resetirao sam, datum se vratio na 2007. i poslije toga je kanta par puta zaroštala...

kartica radi sigurno probana je s drugim računalom i radi...

probat ću je par puta izvadit i ponovno stavit, to ok...
__________________
There is absolutely no cause for alarm.
sotonik123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 10:32   #10
da nisi stavi u bios na PCI Kartu? Stavi na PCI-E ili PEG ili sta vec pise.
A Kabal za monitor si stavio u pravi utor , na extrernu kartu?
Nemoj da ostavis kabal na inetrn priklucak i stavis graficku unutra i palis, postoje biosa koji gledaju gde nadu monitor ili se sve smota, pa opet treba resetirati.joj.
__________________
is or be in future blacklistet: taipan, enedielle, Osmi, 7nationarmy, peronja, mekerica, bat kol, mukotrpak, Biljka112, Beljki, judolino, Adyson, illemental, nezgodan2, Soul Hunter,NESHO95,električni_zec,Fl@Tron, edi_bosanceros, Ego, Corduroy, monty-zg, manchild, Pravi Život, bonecrusher, jednoumlje, leMONZoo, piskavac, Al dente,
Blues Willis is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 10:55   #11
Quote:
Blues Willis kaže: Pogledaj post
da nisi stavi u bios na PCI Kartu? Stavi na PCI-E ili PEG ili sta vec pise.
A Kabal za monitor si stavio u pravi utor , na extrernu kartu?
Nemoj da ostavis kabal na inetrn priklucak i stavis graficku unutra i palis, postoje biosa koji gledaju gde nadu monitor ili se sve smota, pa opet treba resetirati.joj.
ma probo sam sve...niš od toga - odustajem i dalje radim samo na onboard grafi...dok ne kupim novi komp...
__________________
There is absolutely no cause for alarm.
sotonik123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 11:34   #12
Pozdrav,
imam pitanje, komp se uključi, a monitor ostaje crn. uzmem monitor i kabel i stavim na drugi komp sve radi dobro. Da li to znači da mi je grafička prdnula?

Hvala
fer5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 11:48   #13
Quote:
fer5 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
imam pitanje, komp se uključi, a monitor ostaje crn. uzmem monitor i kabel i stavim na drugi komp sve radi dobro. Da li to znači da mi je grafička prdnula?

Hvala
lako moguće...
ja sam na ovoj svojoj kanti imao prije instaliranu Nvidia 8500 GT, i ona je tako riknula, monitor nije radio, pa sam morao koristiti onboard grafiku i nakon toga sam kupio Nvidiju GT-240 koja još uvijek radi ali je zbog šugave ploče više ne mogu koristiti...
__________________
There is absolutely no cause for alarm.
sotonik123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 12:17   #14
Ok, hvala..idem kupiti neku za 100 kuna i gotovo : ) tak je to komp samo za internet, neki film pogledati i slične gluposti
fer5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 15:20   #15
fer5

moguce da ti se Bios smotao, bateriaj prazna/na kraju...pa moguce da se prebacio na interne graficku ako je imas?
pa pogledaj pozadi jeli imas jos utora, uputa pogledaj, pa probaj tamo spojiti monitor.

obicno krepaju graficke tako, da se komp nece dici, uzbunu napravi preko beepppp, ponekad i ne.....al bootat normalno nece ako graficka nije u redu. taj chip koji na kraju daje sliku za ekran ..on normalno ne krepa..nego vecinom GPU i kad ona krepa nema signala do Biosa i onda Bios nece startati do Windows.
Znaci ako ti se Windows dize, normalno se cuje neki zvuk ili ne?
__________________
is or be in future blacklistet: taipan, enedielle, Osmi, 7nationarmy, peronja, mekerica, bat kol, mukotrpak, Biljka112, Beljki, judolino, Adyson, illemental, nezgodan2, Soul Hunter,NESHO95,električni_zec,Fl@Tron, edi_bosanceros, Ego, Corduroy, monty-zg, manchild, Pravi Život, bonecrusher, jednoumlje, leMONZoo, piskavac, Al dente,
Blues Willis is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2017., 14:01   #16
Pozdrav svima, imam problem sa grafičkom karticom koji se odnedavno pojavio,problem je što kartica sama od sebe ide u full load dakle 100% ,a pritom nije pokrenuta nikakva aplikacija,zatim se vrati na normalu i to se dešava otprilike svakih 10-tak minuta,u međuvremenu sam updejtovao bios na posljednju verziju pa pretpostavljam da je to uzrok ali nisam siguran,ploča je http://uk.gigabyte.com/Motherboard/G...DS3H-rev-10#ov , a kartica je gtx 650.Verzija biosa je F11a i preuzeo sam je sa oficijelne gigabytove stranice i u opisu ove verzije piše Improve PCI Express x16 slot compatibility zato i sumnjam na bios.Ukoliko je netko imao isti problem molim za pomoć,pokušao sam sa vađenjem baterije sa ploče tj. resetovanjem biosa,karticu sam očistio i zamjenio pastu,instalirao posljednji driver ali ništa od navedenog nije pomoglo,problem je i dalje tu.
čipmunk is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2017., 21:20   #17
Mislim da ti BIOS nema veze sa time.. Vidim da si pokusao sa svime.. A jesi pokusao sa formatiranjem hard diska i instalacija friskih windowsa? Ako ti nakon toga ne upali problem je onda u samoj grafickoj kartici..
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 23:17   #18
Quote:
čipmunk kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, imam problem sa grafičkom karticom koji se odnedavno pojavio,problem je što kartica sama od sebe ide u full load dakle 100% ,a pritom nije pokrenuta nikakva aplikacija,zatim se vrati na normalu i to se dešava otprilike svakih 10-tak minuta,u međuvremenu sam updejtovao bios na posljednju verziju pa pretpostavljam da je to uzrok ali nisam siguran,ploča je http://uk.gigabyte.com/Motherboard/G...DS3H-rev-10#ov , a kartica je gtx 650.Verzija biosa je F11a i preuzeo sam je sa oficijelne gigabytove stranice i u opisu ove verzije piše Improve PCI Express x16 slot compatibility zato i sumnjam na bios.Ukoliko je netko imao isti problem molim za pomoć,pokušao sam sa vađenjem baterije sa ploče tj. resetovanjem biosa,karticu sam očistio i zamjenio pastu,instalirao posljednji driver ali ništa od navedenog nije pomoglo,problem je i dalje tu.
Ako što kolega kaže nisi formatirao disk ili stavio windoze na novo, a imao si prije instalirane drivere koje nisi temeljito obrisao, moguće je da ti se miješaju ostaci starog drivera s novima.

U tom slučaju, probaj očistit sve s DDU i napravi novu instalaciju zadnjeg updatea.

Vrati na default-ne postavke BIOS-a prije instalacije drivera.
blackhorizon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:58.