Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Za napredne korisnike > Linux, UNIX i ostali unixoidi

Linux, UNIX i ostali unixoidi Open source OS-ovi i sve o njima

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.12.2014., 21:39   #1
Promjena s Linuxa na Windows

Ime teme sve govori.
Je li se moguče prebaciti s linuxa na windows 7 ili 8 i koliko bi to koštalo jer neznam to sam napravati?? Laptop mi treba za igre a čitao sam da linux nije za igrice.
Venusaured is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 08:00   #2
Quote:
Venusaured kaže: Pogledaj post
Ime teme sve govori.
Je li se moguče prebaciti s linuxa na windows 7 ili 8 i koliko bi to koštalo jer neznam to sam napravati?? Laptop mi treba za igre a čitao sam da linux nije za igrice.
odustani, ostani na win to je ok.
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 09:22   #3
Quote:
grogo bolger kaže: Pogledaj post
odustani, ostani na win to je ok.
daj se zbudi i trgni jednu ljutu
__________________
kada mi je loše, ja si smotan šita
pa citiran misli pricidnika tita
NNJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 09:25   #4
Quote:
Venusaured kaže: Pogledaj post
Ime teme sve govori.
Je li se moguče prebaciti s linuxa na windows 7 ili 8 i koliko bi to koštalo jer neznam to sam napravati?? Laptop mi treba za igre a čitao sam da linux nije za igrice.
sve se moze, najskuplja je licenca vindofsa
kad ih kupis, ostalo je pis of kejk
__________________
kada mi je loše, ja si smotan šita
pa citiran misli pricidnika tita
NNJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 14:47   #5
Quote:
grogo bolger kaže: Pogledaj post
odustani, ostani na win to je ok.
fakat ti treba godišnji
__________________
Build a man a fire, and he'll be warm for a day. Set a man on fire, and he'll be warm for the rest of his life.

- Terry Pratchet, Jingo
Equilibrium is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2015., 23:39   #6
Quote:
Venusaured kaže: Pogledaj post
neznam to sam napravati?? Laptop mi treba za igre a čitao sam da linux nije za igrice.
a što neznaš? pa evo ja ti objasnim, i ne košta te ništa! možda dva tri prazna DVD-a
uđi u BIOS i stavi da se boota sa CD/DVD-a a ne sa hard diska i to je to što se toga tiće
samo ta promjena sa sobom nosi neke druge stvari, recimo primjer ako ti je Linux na hard disku sve na jednoj particiji onako kako je kad ga kupiš i prvi put formatiraš
ode tebi sve! moraš format napraviti jer windowsi ne rade na ext4 nego NTFS
ako imaš važne podatke onda ih prije prekopiraj na USB stick ili sprži na DVD-e

ali nisi rekao kako ti je hard disk razdjeljen ja samo nagađam kako ti to imaš složeno
dal ti / i /home imaju svaki svoju particiju ili da nisi možda Linux sve na jednu stavio?

naj jednostavnije bi ti bilo napraviti dual boot linux i windows samo složi da svak ima svoje, napravi 4 particije jedna za / jedna za /home jedna za win C i win D
znaći svaki OS ima samo za sebe svoju particiju di je samo OS sve ostalo stavljaš na drugu, ja nisam ni swap particiju napravio što će mi? swap na 8 giga ddr3 cijeli OS stane u RAM

prvo instaliraj windowse pa onda linux live cd/dvd jer obrnuto windows ti bude "prebrisao" MBR i neće biti gruba više niti budeš mogao vidjeti linux particije, mada ima program za to zove se "ext2explore" al nećeš više moći se bootati na linux, nema više gruba da izabereš koji OS želiš da se boota, morati ćeš sa live linux distro ponovo instalirati na hard disk, (mada može se to i bez ponovne instalacije napraviti), on ti bude onda tijekom instalacije automatski sam napravio grub i windowsi će se pojaviti na izbor, tako ja imam složeno dual boot Fedora i Windows 7, winsi su mi samo za igre koje ne rade na wine emulatoru, sve ostalo radim na fedori čak sam i dns kriptirao sa dnscrypt zašto bi moj ISP Optima Telekom trebao vidjeti kud se ja krećem po netu???, boli me K što oni misle o opendns!!!

a što se tiće igrica na linuxu pa imaš wine emulator(samo ne radi svaka igra) a Fedora čak ima svoju gaming distribuciju di su samo igre, eto to je sve

Zadnje uređivanje 1Mirek : 18.02.2015. at 00:04.
1Mirek is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:04.