Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Biciklizam

Biciklizam Na dva kotača uokolo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.05.2015., 00:23   #61
Dva tjedna? Zar se može naručiti na servis preko HZZO-a?
Ma, upala mi je u oči tvoja sic-štanga zato jer sam svojedobno podizao sic
sve više i više, dok mi jednom nije kuk skoro iskočio.
Ok, malo prejerujem ali uglavnom, počeo sam trpiti bolove u kukovima i prošlo je dosta vremena dok mi nije došlo do mozga, da se mučim zbog previsokog sica.
Naravno, kada sam ga spustio sve se smirilo, ali sam posljedice osjećao dosta dugo i dok sam hodao.
A hodam malo.
Muči me išijas. Najviše dok perem suđe ili moram do dućana
Ali stvarno. Nitko mi ne vjeruje. Svi misle da se izvlačim.
Uglavnom, zato me (otkada sam spustio sic i pod uvjetom da se ne raspem po cesti kao gornji primjer) na biciklu bole samo mišići, a ta bol mi je postala užitak, kao pravome mazohistu.
perodeformero is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2015., 08:36   #62
Kad se vec prica o tome, mozda malo OT, ali:
Da li jos netko zna imati problem da ga ledja bole nakon malo duze voznje?
Mene znaju ledja smetati nakon kojih 4 sata voznje. Kad stanem, nema problema, ali u voznji se osjeca onak nelagoda, i tak'.. mislim da znaju osjecaj oni koji imali isti problem.
Pa da li zna tko uzrok/rjesenje istoga?
... ili jednostavno trebam cesce voziti takve duze runde, posto ne vozim bas cesto toliko dugo?
Nick76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2015., 09:33   #63
Ja sam imala isti problem. Kod mene je u pitanju bila lula volana. Bila mi je preduga, pa sam ju zamijenila sa kraćom i sad je sve super
iGirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2015., 09:48   #64
Quote:
Nick76 kaže: Pogledaj post
Kad se vec prica o tome, mozda malo OT, ali:
Da li jos netko zna imati problem da ga ledja bole nakon malo duze voznje?
Mene znaju ledja smetati nakon kojih 4 sata voznje. Kad stanem, nema problema, ali u voznji se osjeca onak nelagoda, i tak'.. mislim da znaju osjecaj oni koji imali isti problem.
Pa da li zna tko uzrok/rjesenje istoga?
... ili jednostavno trebam cesce voziti takve duze runde, posto ne vozim bas cesto toliko dugo?
Moguće da ti je prevelik bicikl.
Koliko si visok? Koja je veličina bicikla (TT)?
Haneke is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2015., 10:06   #65
Iskreno, ne sjecam se tocno velicine rame (moram naci papire negdje)
Mislim da je bila 19.5", a ja visok 185cm.
Dok se vozim ne cini se prevelika, cak mi se nekad cini i skoro premala rama.
Lulica nije nesto dugacka, a cesto drzim ruke na rogovima, iako mi ne djeluje nista predaleko, stovise - imam osjecaj da je i veca lulica da me ne bi smetalo.
Nick76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2015., 10:41   #66
Problem može biti i prekratka lula. Leđa ne smiju biti savijena - moraju biti ravna.
Kod zdravih osoba je uvijek problem u položaju tijela.
Razmak između sica i guvernala
visina guvernala.
Razmak između sica i pedale
Najčešće je problem guvernal, ali:
Pokušaj malo korigirati položaj, jer npr: pomak sica 1 cm ponekad zna napraviti razliku.
Pogledaj da li ti noge ispravno stoje na pedalama.
Ovdije imaš kratak opis kako da odrediš ispravan (nulti) položaj, a lako nađeš i detaljnjija uputstva:
http://www.bicikl-portal.com/clanci/polozajipp.html

p.s. imam išijas (bol u donjem dijelu leđa) koji me najviše ubija po zimi, ali na biciklu gotovo ne:
Tada mi je lakše voziti bicikl nego hodati.
Međutim, naravno da me i na biciklu zaboli nakon nekoga vremena. Tada sam primijetio da mi je puno lakše ako malo dignem guvernal (spustim sic)

Ne znam da li imaš cestovni ili brdski bicikl. Uglavnom nakon 40km moraš se malo ukočiti
perodeformero is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2015., 10:55   #67
Pokusao sam vec prije podesiti sic tako da je 'idealno' - polozaj u odnosu na pedale, itd...
Visinu isto cackati nije dobro jer samo par mm vise ili nize - i kuzim da to nije 'to'.
Rijec je o brdskom biciklu.
Nakon 40km nemam problema... u biti nakon koji 60+km se zna osjecati ta ukocenost (tj. 3+ sata voznje).
Nick76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2015., 12:56   #68
Možda nisi spomenuo da imaš 78 godina i do sada te nakon 60km nije ništa boljelo
Ja se nakon velikog đira gegam slomljen kao babuška koja je cijeli dan jahala bjesnoga konja.
perodeformero is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2015., 13:23   #69
Nije 78 godina.. al jesam '76 godiste
Nick76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2015., 14:40   #70
Dan svima, ne znam jesam li odabrala pravu temu pa me slobodno preusmjerite.

Naime htjela bih s djecom i suprugom napraviti neku lijepu biciklističku rutu i to kombinacijom vlaka i vožnje.

Veći je predškolac i odradi bez problema Jarun-Maksimir-Jarun, a manji bi u sjedalici straga bio.

Neka osnovna ideja mi je vlakom do Harmice, stajanje za okrepu pa bicikliranje.

Imate li neke ideje? U sjećanju mi je postojanje neke skele tamo pa prelazak u Sloveniju, blizu su toplice, može li se dotamo biciklom, imate li savjeta?

Postavit ću temu i na RiD-u, ali nekako si mislim da ovdje ima većih poznavatelja zanimljivih ruta.
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2015., 18:13   #71
Uz neki cudan vjetar, opet ja oko jezera HE Donja Dubrava. U jednom trenutku me je pljusnuo s desna, pa s lijeva u 2-3 sekunde. Kad se sve oduzme i zbroji, po prosjecnoj brzini, danas mi je vise pomagao.

58.0 km, 28.4 km/h, 2h 03'


Betonirana morska obala, klasika ;-)


Most na Dravi (Donja Dubrava), pogled prema uscu Mure (ne vidi se na slici) i Madjarskoj
dimosphobos is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2015., 18:50   #72
Muka mi je od vas.



Plus još ovdje 30○C+, dugi dani, radim od 6, u 16,00 slobodan.
Otvorio nove mape
A ja smrznute mahune (domaće) na nozi i tko zna dokad.
I naravno nema vjetra.
__________________
Potpis?
krszas is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2015., 23:23   #73
Koliko vidim, uganuo si stopalo.
Neće to dugo. Treći ćeš dan već skakutati kao, kao, kao, recimo veseli starčić
Od rane mladosti imam zabranu igranja košarke, jer zbog svojih asimetričnih kopita lako uganem nogu.
Uglavnom, 3 dana, pa si na nogama + 2-3 tjedna povećane pažnje i to je to, ali ćeš sve jedno slijedećih x mjeseci imati buhtlicu na gležnju.
Pazi da ne ponoviš na tom mjestu uganuće u skorije vrijeme, jer svakim uganućem olabavljuješ tetive,
a uzastopnim uganućem ih učiniš gotovo neupotrebljivim, t.j. uganut ćeš nogu i ako nezgodno staneš na malo veće zrnce pijeska
perodeformero is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2015., 00:49   #74
Quote:
Nick76 kaže: Pogledaj post
Nije 78 godina.. al jesam '76 godiste
Eto, star si. Našli smo uzrok problema. Nakon 30-e sve ode u pi*ku materinu.

A i ja ću uskoro u te godine.
__________________
Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.
nyxter is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2015., 00:59   #75
Quote:
Paskaneman kaže: Pogledaj post
ma jok stari..visok ko prosjecni hrvat nešto malo više od 180 cm

sic se zaglavia i nemogu ga spustiti pa se već 4-5 godina vozikam tako
hahahaha this made my day.
__________________
Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.
nyxter is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2015., 08:39   #76
Quote:
nyxter kaže: Pogledaj post
Eto, star si. Našli smo uzrok problema. Nakon 30-e sve ode u pi*ku materinu.

A i ja ću uskoro u te godine.
Onda cu to gledati iz perspektive 'da se dobro drzim'.. hehehehe..
Nick76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2015., 08:53   #77
Prvi me puta to zabrinulo kada sam pročitao upozorenje: Ljudi stariji od 30 godina moraju biti oprezni na ski-bordanju zbog kičme...
Da vidite kako se probolemi lagano gomilaju do 40-te. Sve sitnice koje su vas samo malo žuljale sa 20 godina, počinju stvarno smetati.
Pomalo se prisjećate svih jačih padova kroz raniju mladost, jer ih možete točno locirati.
A tek kada se opasno približite 50-toj, buhuhuhuhuhu
Deprimirali ste me.
Odoh ja na đir razgaziti svoje nove SDP naprave za ljepšu vožnju i veću mogućnost posjeta obližnjoj bolnici.

Zadnje uređivanje perodeformero : 07.05.2015. at 10:07.
perodeformero is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2015., 17:33   #78
Popodnevnih 52.0 km uz prosjek 28.5 km/h, negdje oko Ludbrega i Koprivnice. Na magistrali sa biciklistickom (u oba smjera) sreo smartass babu koja pici u suprotnom smjeru (prema meni), iza mene dolazi auto, iz suprotnog smjera kamion, a ja se drzao svoje strane kako treba, morala je malo pred auto. Drugi put ce valjda malo promisliti (ako ima s cime) i prijeci tih 6m ceste na biciklisticku u pravom smjeru. Inace, ovdje u Podravini opet neki smotani vjetar.
dimosphobos is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2015., 22:00   #79
Quote:
perodeformero kaže: Pogledaj post
Odoh ja na đir razgaziti svoje nove SDP naprave za ljepšu vožnju i veću mogućnost posjeta obližnjoj bolnici.
SPD
perodeformero is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2015., 08:14   #80
Quote:
perodeformero kaže: Pogledaj post
Koliko vidim, uganuo si stopalo.
Neće to dugo. Treći ćeš dan već skakutati kao, kao, kao, recimo veseli starčić
Od rane mladosti imam zabranu igranja košarke, jer zbog svojih asimetričnih kopita lako uganem nogu.
Uglavnom, 3 dana, pa si na nogama + 2-3 tjedna povećane pažnje i to je to, ali ćeš sve jedno slijedećih x mjeseci imati buhtlicu na gležnju.
Pazi da ne ponoviš na tom mjestu uganuće u skorije vrijeme, jer svakim uganućem olabavljuješ tetive,
a uzastopnim uganućem ih učiniš gotovo neupotrebljivim, t.j. uganut ćeš nogu i ako nezgodno staneš na malo veće zrnce pijeska
Svi smo asimetrični. Meni su rekli da imam noge različitih dužina Ja sam doduše to i primjetio ali samo kad hodam uz rub ceste pa mi je jedna noga na rubnjaku a driga dole
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:53.