Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Za napredne korisnike > Linux, UNIX i ostali unixoidi

Linux, UNIX i ostali unixoidi Open source OS-ovi i sve o njima

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.07.2015., 20:07   #1
logiranje u ubuntuserver problem

Pozdrav svima!
Prvo da se ispričam ako ova tema već postoji, molio bih administratora da me uputi na već postojeću temu, jer je ja ne mogu pronaći.
Imam sljedeći problem:
prije neki dan dobio sam od kolege jedan mali laptop IBM X30, na njemu je ubuntu, kad se ulogiram u ubuntu server dobijem poruku Welocme to ubuntu, ispod toga web stranica help.ubuntu.com i sljedeći redak
usename@ubuntuserver:~$

I to je to, ništa se ne događa!

Dalje od ovoga ja iskreno nemam pojma, niti sam ikad prije radio išta se linuxom.

Molim vas za pomoć kako i što dalje!

Čak sam pokušao i butati windows xp sa usb sticka ali ništa, uvijek se sve izvrti i vrati na dio koji sam gore već opisao.

Hvala.
dericsasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2015., 20:26   #2
$startx

Majmudin Adžaba is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2015., 21:08   #3
javlja poruku:
the program "startx" is currently not instaled
dericsasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2015., 21:14   #4
zadao sam mu naredbu
sudo apt-get install xinit
pokrenula se instalacija ali je potrebna internet konekcija koliko ja vidim
a neznam kako da se sada spojim na internet
dericsasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2015., 21:48   #5
Spoji ga na mrežu kablom.

Ako ne proradi imaš 2 opcije:
1. ostavit se ćorava posla
2. nađi/plati nekog da te uputi
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2015., 19:32   #6
koliko naplaćuješ?
dericsasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2015., 20:31   #7
Quote:
dericsasa kaže: Pogledaj post
prije neki dan dobio sam od kolege jedan mali laptop IBM X30, na njemu je ubuntu, kad se ulogiram u ubuntu server dobijem poruku Welocme to ubuntu, ispod toga web stranica help.ubuntu.com i sljedeći redak
usename@ubuntuserver:~$

I to je to, ništa se ne događa!
Kak se ne događa, događa se! Shell očekuje tvoje daljnje komande!

Nije mi jasno zakaj ti je kolega dal taj laptop, ali ako te stvarno zanima korištenje tog Ubuntua, kupi si ili posudi sljedeću knjigu: Learning the UNIX operating system, a concise guide for the new user.

I ne shvaćam tvoju izjavu "ništa se ne događa!" Zar su ljudi danas zaista tak beznadno izgubljeni bez grafike, miša i strelice, da stvarno misle da kad pokazivač treperi na komandnoj liniji, niš se ne događa?

V ovakvim momentima gubim nadu v ljudski rod... kaj bi da si odrastal(a) v '80.-ima prošlog stoljeća, gdi si imal(a) samo tekst, BASIC programski jezik, "READY." i pokazivač?

__________________
Alas for the weakness of the great! Mighty king is Gil-Galad, and wise in all lore is master Elrond, and yet they will not aid me in my labors. Can it be that they do not desire other lands to become as blissful as their own, nay, even as Valinor?
Annatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2015., 22:56   #8
Da, i ja sam primjetio da takve stvari bune nove korisnike. Recimo ako si dobro upisao naredbu pa ti ne prikaže ništa jedino ako je greška. Banalan primjer toga bi bilo npr chmod +x i opa... ništa. Ili kad trebaju unijeti password i ne prikazuju im se one zvjezdice pa misle nešto nije u redu

Po meni je to ista stvar kao da imaš GUI i gledaš u desktop pa kažeš "ništa se ne događa".
A što bi se trebalo dogoditi? Da bi se nešto događalo trebaš dati naredbu, bio to klik ili naredba u terminalu.
__________________
Information wants to be free
R00t-Sec is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2015., 11:01   #9
Kao prvo lijepo od vas dvojice što altruistički želite pomoći korisnici jer očito ima "problem". To pokazuje da ste dobre osobe i stvarno je krasno da vas imamo na podforumu.

Ja sam i dalje pri svome, ostavi se ćorava posla...današnja mlađa generacije su odrasle na FB i na tapkajućim sučeljima. CLI je nešto tamo bokte pita.
Tako da ono
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2015., 14:28   #10
Korisnici? Zašto korisnica referira na sebe u muškom rodu ?

Možda znaš nešto što mi neznamo ? Nebih se čudio da je tako...i slažem se sa tobom ali većina korisnika isključivo GUI sučelja i ne pita kako se koristi shell i slično. Ako mogu nekome pomoći sa prvim koracima na tome putu, budem. Bar pokazuje neke kvalitete za naučiti bilo što naprednije, fali takvih kronično među "profesionalcima".
__________________
Information wants to be free
R00t-Sec is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2015., 20:58   #11
Pozdrav,
Novi sam korisnik linuxa tako da ga još nisam upoznao, a nisam ni mogao zbog sljedećeg problema. Imam instaliran linux i windows 7(dual boot). I kada želim ući u linux (ubuntu) pojavi se log in screen i traži me lozinku. Nakon što ju upišem krene kao da ce se logirat, međutim vrati ma nazad na log in screen i ništa se ne događa. Zna li netko kako riješiti taj problem, što jednostavnije plz
Bildo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2015., 21:01   #12
Quote:
Bildo kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
Novi sam korisnik linuxa tako da ga još nisam upoznao, a nisam ni mogao zbog sljedećeg problema. Imam instaliran linux i windows 7(dual boot). I kada želim ući u linux (ubuntu) pojavi se log in screen i traži me lozinku. Nakon što ju upišem krene kao da ce se logirat, međutim vrati ma nazad na log in screen i ništa se ne događa. Zna li netko kako riješiti taj problem, što jednostavnije plz
sjeti se lozinke.
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2015., 21:14   #13
znam lozinku, ako je kriva piše invalid password ili nešto slično, meni ne piše.
Bildo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2015., 18:23   #14
Quote:
Bildo kaže: Pogledaj post
znam lozinku, ako je kriva piše invalid password ili nešto slično, meni ne piše.
a ono, napravi reistall, vjerujem da nemaš nikaj posebno na tom linuxu
najvjerojatnije je puklo nekaj kod instalacije
__________________
kada mi je loše, ja si smotan šita
pa citiran misli pricidnika tita
NNJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2015., 12:22   #15
Quote:
grogo bolger kaže: Pogledaj post
sjeti se lozinke.
legendo
__________________
Prijatelj i ja, sedimo na klupi, gledamo zvezde
bata konj harmonikas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:57.