Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > IT Help service

IT Help service Ovdje postavite sva vaša pitanja i probleme informatičke prirode
Podforumi: Tutorials, Security

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.08.2015., 17:42   #1
Unhappy Baterija za tablet se ne puni!

Tablet je toshiba thrive (ili AT100 u europi).

Nakon jedva tri godine čini se da je baterija crkla. Ne toliko sama baterija, koliko njezin mozak. Naime, ne želi se više puniti.

Sve metode sa neta sam isprobala - kalibracija, vađenje baterije, dubljenje na glavi - bez uspjeha. Spojim punjač, indikator punjenja se upali, ali baterija samo satima stoji i stoji na istom postotku.

U punjaču sigurno nije problem jer tablet normalno radi bez baterije, tj. dok je ukopčan u struju. I tako...

Što da radim, jebemu? Da bacim tablet u smeće samo radi baterije? Taj vražji tablet mi je prirasao k srcu, gore mi je masa osobnih stvari, navikla sam se na njega... U ovlaštenom servisu traže me basnoslovnih 800 kn za novu bateriju! A najjeftinija zamjenska baterija (iz dućana baterije24.com) košta 600 kn! Gledam po ebayu i neznatno je jeftinije (a puno rizičnije).

Postoji li nekakav servis koji bi otvorio i popravio samu bateriju?
Amy Triptyline is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2015., 17:46   #2
možda probati ovo : http://www.majordroid.com/how-to-rep...-on-or-charge/
naravno na svoju odgovornost.
BundyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2015., 17:49   #3
Quote:
BundyBoy kaže: Pogledaj post
možda probati ovo : http://www.majordroid.com/how-to-rep...-on-or-charge/
naravno na svoju odgovornost.
Jok, ja sam truba za te stvari. I ne dolazi u obzir...

Možda jedino preko oglasnika, ako netko ima razbijen tablet ali sa ispravnom baterijom... Jer ove cijene su prestrašne
Amy Triptyline is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2015., 20:22   #4
Evo dodatak:

Opet sam maknula bateriju, pritisnula gumb za uključivanje nešto duže od 10 sekundi, vratila bateriju i poklopac, uključila tablet i priključila punjač (tako da sam ga prvo stavila u struju a zatim u tablet).

Na nekom forumu sam to pročitala... I čini se da radi! Punjač se zagrijao, a postotak napunjenosti se penje.

Nemam pojma zašto se baterija toliko dugo odbijala puniti... Baš bi me zanimalo znanstveno objašnjenje.
Amy Triptyline is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2015., 18:08   #5
Quote:
Amy Triptyline kaže: Pogledaj post
Evo dodatak:

Opet sam maknula bateriju, pritisnula gumb za uključivanje nešto duže od 10 sekundi, vratila bateriju i poklopac, uključila tablet i priključila punjač (tako da sam ga prvo stavila u struju a zatim u tablet).

Na nekom forumu sam to pročitala... I čini se da radi! Punjač se zagrijao, a postotak napunjenosti se penje.

Nemam pojma zašto se baterija toliko dugo odbijala puniti... Baš bi me zanimalo znanstveno objašnjenje.
Upravo si napravila točno ono što je opisano na onom linku, samo što se tebi baterija može vadit bez rastavljanja.

Vjerojatno negdje spremi da je došlo do greške pri punjenju, pa na ovaj način to resetira. Greška je mogla biti privremenog karaktera (temperatura, problemi sa strujom i slično).

Inače, onaj link sadrži i neke besmislice (primjerice, mjerenje amperaže li-ion baterije može završiti s teškim opeklinama).
MrBlc is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2015., 15:26   #6
jel zna neko jos neki nacin punjenja tableta huawei media pad 7 lite strgala mi se uticnica za punjac ?
survival men is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2015., 16:11   #7
Morat ćeš dati tablet na popravak
__________________
"Jack of all trades, master of none,
Often times better than a master of one."
Antomon is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 20:46   #8
Exclamation Ne puni se

Moj tablet Vivax se ne puni,neznam što.Uključim u utičnicu,ništa mi se ne puni,a probao sam u sve utičnice u kući.Čak sam i mijenjao punjač,ali opet ništa...Šta da radim??
video is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:33.