Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija > Android mobiteli

Android mobiteli Mobiteli pokretani Android OS-om

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.08.2015., 11:38   #1
Android 6.0 Marshmallow

http://www.telegram.hr/biznis-tech/g...-android-ikad/

Kaj je sad ovo! Još ni 5.0 nisu izdali za sve mobove a već najavljuju 6.0 za jesen! Ugledali su se na Windowse! Ko zna na kaj se bu to moglo instalirati?
leo4 is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2015., 12:55   #2
Sumnjam da će ova tema dugo poživit, al da ipak odgovorim

To što 5.0 nije došao na sve uređaje nije krivnja Googla već OEMa koji proizvode uređaje. Ne možeš očekivat istu razinu podrške za uređaj od 4000kn i onaj za 500kn. Iako ima i onih koji za 4000kn odluče jednostavno nakon godinu dana ne brinut više (khm, Samsung). Android 6.0 je logičan sljed događaja jer Google radi i objavljuje nove verzije prema svom rasporedu a OEMi odlučuju o prihvaćanju i nadogradnji iste ako imaju koristi ili mogućnosti.
bubimir13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2015., 13:52   #3
Hvala, u pitanju je Samsung S5 Mini! I nije baš model od 500kn!
leo4 is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2015., 14:52   #4
Prijedlog moderatorima: od ove teme napraviti zbirnu Marshmallow temu u koju će se moći ubacivati novosti i sve što se pojavi o novoj verziji Androida.

Apropos updateova starijih i slabijih modela: ne kukajte Googleu nego proizvođaču svog uređaja. Google je za sve objavio source code svake verzije Androida do sada, to što je neki uređaj marginalno bitan proizvođaču nije njihov problem. Pa čak i S5 mini koji, ruku na srce, niti je najbolje prodavani uređaj niti je premium uređaj. Koji mob će dobiti koju verziju Androida i kada... ovisi o proizvođaču.

OSIM za Nexus modele i Google Play Edition modele.
__________________
"I nek' se zna da su mi ostala samo dva komada!" (by Koralica)
R1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2015., 15:06   #5
The list of Samsung devices that would be getting the update, hopefully by the end of this year are as follows:
– Samsung Galaxy Note 5
– Samsung Galaxy S6 Edge+
– Samsung Galaxy S6
– Samsung Galaxy S6 Duos
– Samsung Galaxy S6 Edge
– Samsung Galaxy Note 4
– Samsung Galaxy Note 4 Duos
– Samsung Galaxy Note Edge
– Samsung Galaxy ALPHA
– Samsung Galaxy Tab A

Ovo je navodno službeno od Sammyja, kao što vidite i prošlogodišnji flagship S5 je izostavljen. Samsung je postao ''notorious'' po pitanju upgradea...
bubimir13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2015., 16:08   #6
Dobit će i S5, samo možda ne odma
DelmatST is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2015., 14:05   #7
Ma Samsung je uzasan po pitanju azuriranja softwera... imaju toliko mobitela pa im se ne isplati azurirati na novi software
Ako zelis cesta azuriranja na najnovije operacijske sustave onda ti preporucam Google Nexus 6 ili 5 izvrsni mobiteli
iMark is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2015., 03:19   #8
Dva reviewa, a ovaj sa ArsTechnice je golem:

Android 6.0 Marshmallow, thoroughly reviewed (ArsTechnica)

Android 6.0 Marshmallow review (iVerge)
__________________
BOOMSHAKALAKA!!
RC Da Kookee is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2015., 12:24   #9
Mene veseli da dolazi na Alphu
Jedva čekam da vidim da li će biti toliko bolje ....
kongruencija is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2015., 16:39   #10
Sto bolje? Baterija? Mislim da hoce jer za sad svi hvale Doze kao super stvar i u praxi, ne samo u teoriji i na papiru (Volta ).
__________________
BOOMSHAKALAKA!!
RC Da Kookee is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2015., 17:34   #11
Ne vjerujem dok mi Z5C ne počne kao i Z3C na KKu
bubimir13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2015., 21:22   #12
Quote:
RC Da Kookee kaže: Pogledaj post
Sto bolje? Baterija? Mislim da hoce jer za sad svi hvale Doze kao super stvar i u praxi, ne samo u teoriji i na papiru (Volta ).
Ekipa sa Sonyima koji su dobili Marshmallow koncept ROM tvrde da je baterija i više nego odlična u standbyu.

nešto tipa 8h=1%
__________________
"I nek' se zna da su mi ostala samo dva komada!" (by Koralica)
R1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2015., 21:53   #13
Jos da/kad bude 8h SOT = 1%... :/
__________________
BOOMSHAKALAKA!!
RC Da Kookee is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2015., 21:58   #14
Quote:
RC Da Kookee kaže: Pogledaj post
Jos da/kad bude 8h SOT = 1%... :/
Joooj, a jesi ga lupio. Bio bih zadovoljan da je 100% baterije = 8h SOT-a.

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
Pajser_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2015., 23:14   #15
Niki problem, uzmi Xperiu Z3C, vrati na KK i imaš 11h u nekim slučajevima. Ja sam najviše tada dobio oko 7.5h, lani u 3. mj i taman nakon toga stiže LP i ujebe sve, tamo je bilo do 6h, poslje toga mi se naguto vode, kondenziralo oko baterije i pristojnih 4.5-5h ovisno o intenzitetu. Imah cijelo vrijeme instalirane skoro sve IM appove, RR3 i NFL Madden i ukupno oko 250 programa. Sa LPom kasnije se to popelo na 324.
bubimir13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2015., 03:17   #16
Quote:
Pajser_ kaže: Pogledaj post
Joooj, a jesi ga lupio. Bio bih zadovoljan da je 100% baterije = 8h SOT-a.
To je bio ironičan komentar vezan za postojeće stanje sa baterijama. Trpaju 600K ekrane, tisuće jezgri i terabajte RAMa u mobove, a baterije opako stagniraju. Nema šanse da već nije nešto izmišljeno ali valja izmusti i zadnji cent od postojeće dostupne tehnologije pa ono...

Inače, meni Mate7 prosječno drži 10h SOTa kad ga cijedim od 100 do 10%, G2 7h na isti način, oboje na 5.1.1. G Flex 2 mi ide oko 5h, a on će i prvi od ovih dobiti 6.0 pa da vidimo kako radi taj Doze ili je samo hypeana patka. A i Lolli mi je bolji na oba što se tiče baterije nego KK pa sam optimist za Marsh.
__________________
BOOMSHAKALAKA!!
RC Da Kookee is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 14:27   #17
Nisam jos tkrila kako radi Doze (niti sam igdje vidjela taj izraz u mobu) i moram li sama nesto podesiti, no ako mi aplikacije ostanu u pozadini, nakon mirovanja jos uvijek su tu.
Kako i gdje ukljuciti doze? Ili to ne nemaju svi mobiteli? (imam LG FLex 2)
Baterija se cak trosi vise nego prije, pa sam skepticna..no rekose mi da joj dam malo vremena.
Ono sto mi je na MM novo je ovo
Engleski mi je los, pa ne razumijem bas ...osim da bi trebalo dodati aplikaciju.
Ne znam na koju ikonu misle, ali vidim da mi je u notifikacijama uvjek poruka od Light Flow, cak i kada ima 0 obavijesti. Inace radi normalno. Strah me nesto dodavati, da ne poremetim, jer ipak radi...ali se pitam trosli li to mozda vise bateriju, to sto je stalno poruka gore u obavijestima. Ima li netko iskustva s dodavanjem te aplikacije, radi li poslije sve normalno?
Edit:
link
Quote:
Go to Settings, either from the app drawer or from the notification panel. Step 2: Tap "Battery" from the Settings list and then hit "Battery optimization" option from the top-right menu icon. Step 3: Select "All apps" from the options to bring the list all the apps on which doze mode is enabled.
Ja u postavkama nemam bateriju, nego "usteda baterije i potrsnje energije" i unutar toga nema opcije optimazation, ima samo "koristenje baterije", i nigdje ne mogu odabrati all apps.
Iako, postoji "zanemari optimiziranje baterije za neke aplikacije"..mozda ne mogu odabrati da sve optimizira, pa to cini automatski...ali mogu samo neke izuzeti.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon

Zadnje uređivanje kajpa : 28.10.2016. at 15:24.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2016., 09:54   #18
Cu pogledat malo kad zena ne bude na mobu ali mislim da sam vidio kad udjes u optimizacija batt,kliknes na to scrolas dole pa ti pokaze koje app ti najvise gutaju,kliknes na bilo koju,kad ti otvori app kliknes na malo zaokruzeno slovo "i" pa tu kozes postelat..nisam siguran jer nemam pristup njemu jos😁

tptlk via one A9
Bobby1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2016., 16:49   #19
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Nisam jos tkrila kako radi Doze (niti sam igdje vidjela taj izraz u mobu) i moram li sama nesto podesiti, no ako mi aplikacije ostanu u pozadini, nakon mirovanja jos uvijek su tu.
Kako i gdje ukljuciti doze? Ili to ne nemaju svi mobiteli? (imam LG FLex 2)
Baterija se cak trosi vise nego prije, pa sam skepticna..no rekose mi da joj dam malo vremena.
Ono sto mi je na MM novo je ovo
Engleski mi je los, pa ne razumijem bas ...osim da bi trebalo dodati aplikaciju.
Ne znam na koju ikonu misle, ali vidim da mi je u notifikacijama uvjek poruka od Light Flow, cak i kada ima 0 obavijesti. Inace radi normalno. Strah me nesto dodavati, da ne poremetim, jer ipak radi...ali se pitam trosli li to mozda vise bateriju, to sto je stalno poruka gore u obavijestima. Ima li netko iskustva s dodavanjem te aplikacije, radi li poslije sve normalno?
Edit:
link

Ja u postavkama nemam bateriju, nego "usteda baterije i potrsnje energije" i unutar toga nema opcije optimazation, ima samo "koristenje baterije", i nigdje ne mogu odabrati all apps.
Iako, postoji "zanemari optimiziranje baterije za neke aplikacije"..mozda ne mogu odabrati da sve optimizira, pa to cini automatski...ali mogu samo neke izuzeti.
Tamo di ti je "zanemari aplikacije"odznaci sve pa ti nece gutat toliko batt ako ti je oznaceno...

tptlk via one A9
Bobby1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2016., 17:42   #20
Ne razumijem. Nemam nigdje opciju da oznacim ili odznacim sve. Mogu samo neke aplikacije izuzeti od optimiziranja - ali time samo povecavam trošenje baterije.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:13.