Natrag   Forum.hr > Društvo > Teens

Teens Napast in training

Pogledaj rezultate ankete: Biste li uveli uniforme u škole?
Da 32 51.61%
Ne 30 48.39%
Glasovatelji: 62. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.03.2016., 09:33   #1
Uniforme u školi?

Mislim da bi to bila dobra ideja, da ne bi bilo razlike između siromašnih i bogatih učenika. Svi bismo bili jednaki.

Biste li vi uvodili uniforme i da li imate još nekakve prijedloge?

Ja bih npr. uveo nekakve učeničke patrole da nadgledaju po školi , gledali bi tko baca smeće i gledali tko puši i tako.
TrueCroatian is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2016., 10:52   #2
Quote:
TrueCroatian kaže: Pogledaj post
Mislim da bi to bila dobra ideja, da ne bi bilo razlike između siromašnih i bogatih učenika. Svi bismo bili jednaki.

Biste li vi uvodili uniforme i da li imate još nekakve prijedloge?

Ja bih npr. uveo nekakve učeničke patrole da nadgledaju po školi , gledali bi tko baca smeće i gledali tko puši i tako.
I kaj bi onda oni dobili šibom po guzi ili?
Malmo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2016., 11:29   #3
Quote:
Malmo kaže: Pogledaj post
I kaj bi onda oni dobili šibom po guzi ili?
A zašto ne? Ili neku drugu kaznu.
TrueCroatian is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2016., 12:00   #4
Quote:
TrueCroatian kaže: Pogledaj post
A zašto ne? Ili neku drugu kaznu.
Šteta što nisam više srednja, pa bacao bi namjerno smeće svaki dan samo da od školskih kolega dobijem po guzi
Malmo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2016., 12:02   #5
Quote:
Malmo kaže: Pogledaj post
Šteta što nisam više srednja, pa bacao bi namjerno smeće svaki dan samo da od školskih kolega dobijem po guzi
Mogao bi se poticati i nekakav odgoj.
TrueCroatian is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2016., 12:17   #6
Quote:
TrueCroatian kaže: Pogledaj post
Mogao bi se poticati i nekakav odgoj.
Samo je pitanje kako bi to patroliranje konkretno funkcioniralo?
Bi li ti ljudi bili isključeni iz društvenog života škole jer bi se na njih gledalo kao na partibrejkere i baba roge? Tko bi uopće provodio selekciju i određivao kriterije tko može sudjelovati u "patroli", a tko ne? Mislim, ne možeš baš svakom orangutanu dati da brine o redu, ima ljudi koji će iskoristiti situaciju i stvoriti još veći kaos.
Isto tako, tko određuje kazne? Škola? Razrednik? Učeničko vijeće?
Malmo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2016., 14:36   #7
Quote:
TrueCroatian kaže: Pogledaj post
Mislim da bi to bila dobra ideja, da ne bi bilo razlike između siromašnih i bogatih učenika. Svi bismo bili jednaki.

Biste li vi uvodili uniforme i da li imate još nekakve prijedloge?

Ja bih npr. uveo nekakve učeničke patrole da nadgledaju po školi , gledali bi tko baca smeće i gledali tko puši i tako.
Ako si stvarno toliko opsjednut redom, savjetovao bih ti da se prijaviš u vojsku.
capttawish is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2016., 17:08   #8
uniforme su bezveze, bolje je kad svatko moze obuci sto hoce. razlika između bogatih i siromasnih ce se i dalje vidjeti, npr. poslije skole, tko ima bolji mobitel, bolji pribor itd. ne mozes napraviti da svi imaju sve isto. prema tome bolje je da svatko im slobodu obuci sto god zeli.

ali i dalje trebaju postojati neka ogranicenja tako da ucenici ne mogu dolaziti skoro goli na nastavu.
Scorpione is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2016., 10:26   #9
Možda 10-ominutno razgibavanje prije početka nastave?
TrueCroatian is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2016., 20:30   #10
Po meni uniforme nisu potrebne jer opet djeca imaju cipele, jakne, mobitele, torbe... a hlace i majica su najmanji problem jer razlike između jeftinih i skupih su prakticki neznacajne (H&M je pristupaćan dućan s dobrim dizajnom). Osobno ni u osnovnoj ni u srednjoj nisam vidio da je netko nekoga zezao zbog odjece ili imovinskog stanja, ali opet i da postoje takvi slučajevi sumnjam da bi ih spriječilo to što svi nose iste majice i hlače.

Možda su uniforme simpatićne i kao simbol su jednakosti, nemam ništa protiv njih, ali ne mislim da su bolje zbog smanjivanja razlika imovinskog statusa djece.
dje-CAk is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2016., 00:14   #11
Pa neće roba donijeti neku promjenu, samo će se neki pobuniti i to je kao da restricirate slobodu izražavanja jer je i oblačenje dio iste.

A za ove patrole... Smiješno
Pa po većini škola imaju kamere, ali u školi. Van škole ti ne mogu ništa (čak ni na zemljištu škole skoro)... Kod gotovo svake škole koju znam (čak i osnovne) se može nabavit i trava i droge a kamol duhan. On je tu najmanji problem.

A zabranama se postiže uvijek samo protuefekt.
__________________
Potpis
gold bullet is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2016., 17:01   #12
Gubitak vremena i novca. Kao da se u doba uniformi nije znalo ciji caca ima para. Iovako formalno obrazovanje u Hrvata dijelom zatupljuje djecu, jos samo fali da od njih napravimo identicne dronove.
__________________
Do you know how a falcon is trained my dear? Her eyes are sewn shut. Blinded temporarily she suffers the whims of her God patiently, until her will is submerged and she learns to serve - as your God taught and blinded you with crosses.
Lord of Terror is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2016., 16:35   #13
Quote:
TrueCroatian kaže: Pogledaj post
Možda 10-ominutno razgibavanje prije početka nastave?
U mojoj srednoj je bio jedan profesor (ne tjelesnog) kod kojeg smo se razgibavali prije nastave. To je bilo ok samo što su neki nadobudni smatrali da je to glupo i cijelo vrijeme se za*ebavali.
MatejR is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2016., 16:47   #14
Plave kute i slape pod obavezno! Tko zaboravi , poslat ga doma po to i pisat neopravdano! Nema labavo, treba reda u skoli!
BONBONCIC is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2016., 14:21   #15
i zabrana nošenja mobitela, satova i sličnih gluposti
necovjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2016., 14:50   #16
I obavezna davidova zvijezda na ruci.
__________________
Do you know how a falcon is trained my dear? Her eyes are sewn shut. Blinded temporarily she suffers the whims of her God patiently, until her will is submerged and she learns to serve - as your God taught and blinded you with crosses.
Lord of Terror is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2016., 02:26   #17
Bit ću iskrena, neću nikad prežaliti što sam završila srednju školu bez uniformice.
Doll Fetish is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2016., 13:16   #18
Quote:
TrueCroatian kaže: Pogledaj post
Mislim da bi to bila dobra ideja, da ne bi bilo razlike između siromašnih i bogatih učenika. Svi bismo bili jednaki.

Biste li vi uvodili uniforme i da li imate još nekakve prijedloge?

Ja bih npr. uveo nekakve učeničke patrole da nadgledaju po školi , gledali bi tko baca smeće i gledali tko puši i tako.
Razlike ionako nema između bogatih i siromašnih učenika nema i jednaki su.

A buling je dio života deal with it! Uvijek će biti oni koji maltretiraju ostale. To je dio životne škole. Većinom oni koji zadirkivaju propadnu, a oni koji su bili zadirkivani uspiju jer ih je to učinilo jačim i odlučnijim kasnije ne trpiti sranja i izboriti se za sebe.
__________________
Sorry for typos.
oss is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2016., 13:16   #19
Quote:
necovjek kaže: Pogledaj post
i zabrana nošenja mobitela, satova i sličnih gluposti
Već je zabranjeno korištenje pod nastavom prije 15 godina.
__________________
Sorry for typos.
oss is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2016., 13:18   #20
Quote:
Lord of Terror kaže: Pogledaj post
Gubitak vremena i novca. Kao da se u doba uniformi nije znalo ciji caca ima para. Iovako formalno obrazovanje u Hrvata dijelom zatupljuje djecu, jos samo fali da od njih napravimo identicne dronove.
Čime to točno zatupljuje? Obično smo pametniji od prosjeka baš zato jer učimo razne potrebne i nepotrebne informacije.
__________________
Sorry for typos.
oss is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:39.