Natrag   Forum.hr > Društvo > Teens

Teens Napast in training

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.04.2016., 19:19   #1
Visina

Znaci za 2 mjeseca cu 14 godina i visok sam 167cm.....tata mi je visok 182 a mama 163.....postoji li sansa da narastem 190 znaci 8 cm vise od tate?mozda bavljenje kosarkom ili konzumiranjem sira i mlijeka ...molim odgovore. Hvala
Eropero is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2016., 19:49   #2
Quote:
Eropero kaže: Pogledaj post
Znaci za 2 mjeseca cu 14 godina i visok sam 167cm.....tata mi je visok 182 a mama 163.....postoji li sansa da narastem 190 znaci 8 cm vise od tate?mozda bavljenje kosarkom ili konzumiranjem sira i mlijeka ...molim odgovore. Hvala
Ne, ne možeš nikako narasti koliko ti želiš,hormon u hipofizi je zadužen za tvoj rast. I onoliko koliko ga imaš toliko češ narasti,a to može značiti da možda narasteš za par centimetara a možda za 10 a možda za 20,ali bitno je da ti na to apsolutno ne možeš utijecati koliko god htio biti viši.
LoneWolf17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2016., 21:07   #3
To s košarkom je mit.
Dovoljno spavaj, hrani se jelom bogatim proteinom, bavi se sportom ili nekim tipom fizičke aktivnosti, nauči se hodat uspravno (ne grbi se), ne živciraj se oko toga - to je sve što možeš učiniti, velik udio ipak presuđuje genetika.
__________________
"If the United States saw what the United States was doing to the United States, the United States would invade the United States to liberate the United States from the tyranny of the United States.”Bockecho
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2016., 21:25   #4
Tvoja krajnja visina će biti oko 179 cm.
To se jednostavno može izračunati po formuli (visina oca + visina majke + 13 cm za dječake ili - 13 cm za djevojčice) / 2.

Ta formula je dosta pouzdana iako može pogriješiti za nekoliko cm više ili manje, ali za 11 cm jako teško.
__________________
The only place where Success comes before Work is in the dictionary.
Geppetto is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2016., 23:25   #5
Quote:
Geppetto kaže: Pogledaj post
Tvoja krajnja visina će biti oko 179 cm.
To se jednostavno može izračunati po formuli (visina oca + visina majke + 13 cm za dječake ili - 13 cm za djevojčice) / 2.

Ta formula je dosta pouzdana iako može pogriješiti za nekoliko cm više ili manje, ali za 11 cm jako teško.
po tome sam ja visoka 168, a zapravo sam 178, jesi ti nesto zeznuo?


p.s. koliko ja znam genetika ne radi po takvim formulama
Golden lily is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 00:38   #6
Quote:
Golden lily kaže: Pogledaj post
po tome sam ja visoka 168, a zapravo sam 178, jesi ti nesto zeznuo?


p.s. koliko ja znam genetika ne radi po takvim formulama
je zeznuo je malo, po tome bi ja trebo imat ispod 180, a imam 185-6

mislim da je stvar ipak malo kompliciranija
random101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 00:54   #7
Quote:
random101 kaže: Pogledaj post
je zeznuo je malo, po tome bi ja trebo imat ispod 180, a imam 185-6

mislim da je stvar ipak malo kompliciranija
Meni obratno; po formuli sam trebo ispast 2 inča viši. Fuck this gay earth
__________________
"If the United States saw what the United States was doing to the United States, the United States would invade the United States to liberate the United States from the tyranny of the United States.”Bockecho
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 02:42   #8
Quote:
Eropero kaže: Pogledaj post
Znaci za 2 mjeseca cu 14 godina i visok sam 167cm.....tata mi je visok 182 a mama 163.....postoji li sansa da narastem 190 znaci 8 cm vise od tate?mozda bavljenje kosarkom ili konzumiranjem sira i mlijeka ...molim odgovore. Hvala

Nisam teen, ali moram se osvrnuti na ovo. Jednostavno je:

nemoj se zamarati time.

Cinjenica jest da ces jos narasti. Bilo to 5, 10 ili 20cm, nemoj brinuti. Sa ovakvim stavom ces si nabiti komplekse kojih ces se pokusavati rjesiti u svojim dvadesetima. A to su ti potracene godine.
Hrani se zdravo. Brini se o svom tijelu. Vjezbaj, uzivaj u zivotu, nauci prihvatiti sebe kakav jesi, to ce ti biti dosta korisno za 10ak godina. To je skill kojeg mnogi nemaju.
__________________
It wasn't like a rain it was more like a sea
Enero is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 17:39   #9
Quote:
Eropero kaže: Pogledaj post
Znaci za 2 mjeseca cu 14 godina i visok sam 167cm.....tata mi je visok 182 a mama 163.....postoji li sansa da narastem 190 znaci 8 cm vise od tate?mozda bavljenje kosarkom ili konzumiranjem sira i mlijeka ...molim odgovore. Hvala
Pošto imam određeno medicinsko znanje mogu ukratko objasniti.
U obzir bi se trebala uzeti i visina prošle generacije,znači djeda i bake,a ne samo roditelja.

Istina je da hormon hipofiza utječe na to koliko ćemo biti visoki,ali i njegova količina se nasljeđuje, odnosno genetski je određena.Znači mi u pravilu ne možemo utjecati na svoju visinu jer se ona određuje u trenutku začeća.
Također se u određenoj mjeri nasljeđuje i oblik odnosno građa tijela,ali ona je jednim dijelom uvjetovana i našim životnim navikama, tj.prehranom i količinom tjelesne aktivnosti.

Genetika je prilično komplicirana i često nema određenog pravila,pa se katkada u obzir trebaju uzeti mnogi parametri i nekoliko generacija unatrag da bi nešto sa sigurnošću mogli odrediti.
Flower 25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 17:49   #10
Mislim da je izostavio podatak od +\- 10 cm koji cesto ide uz takve formule.

Keep calm and use Tapatalk
Guater is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 21:40   #11
Meni je gotovo 15 cm ta formula promašila,po tom bi triba imat 178 a iman 192.
Teutonic is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 23:01   #12
Ako vam je formula toliko promašila očito ste unijeli trenutnu visinu roditelja umjesto maksimalne visine koju su imali u mladosti ili ste se krivo izmjerili. 68% ljudi u populaciji ima predviđenu visinu +/- 5 cm, a 95% je unutar +/- 10 cm pa ako vam promaši više od toga možda vam tata nije taj za kojeg mislite da je
__________________
The only place where Success comes before Work is in the dictionary.
Geppetto is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 23:36   #13
Ti si jako zao čovječuljak.
Teutonic is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 23:41   #14
Ja jedino ne kužim zaš je dečku toliko stalo bit baš 190 cm visok
Kaj ljudi od 190 cm rade a da oni od 185 cm ne mogu?
__________________
Sticking feathers up your butt does not make you a chicken.
stinson is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2016., 00:30   #15
Quote:
stinson kaže: Pogledaj post
Ja jedino ne kužim zaš je dečku toliko stalo bit baš 190 cm visok
Kaj ljudi od 190 cm rade a da oni od 185 cm ne mogu?
Mislim da cak ovi od 190 na vise imaju cak i vise muka od nizih.

Keep calm and use Tapatalk
Guater is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2016., 09:12   #16
Quote:
Flower 25 kaže: Pogledaj post
Pošto imam određeno medicinsko znanje mogu ukratko objasniti.
U obzir bi se trebala uzeti i visina prošle generacije,znači djeda i bake,a ne samo roditelja.
Tako je
Gorenavedena formula je meni pogodjena, ali u slucaju mog brata nije - tata je visok 180, a brat je 188, i to zato sto je djed po mami takodjer bio otprilike te visine.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2016., 15:38   #17
Molis odmah odgovore, kao da je jako kriticno da saznas koliko ces narasti u narednih par godina.
__________________
Do you know how a falcon is trained my dear? Her eyes are sewn shut. Blinded temporarily she suffers the whims of her God patiently, until her will is submerged and she learns to serve - as your God taught and blinded you with crosses.
Lord of Terror is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2016., 18:28   #18
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Tako je
Gorenavedena formula je meni pogodjena, ali u slucaju mog brata nije - tata je visok 180, a brat je 188, i to zato sto je djed po mami takodjer bio otprilike te visine.
Da,zato se ne treba gledati samo visina oca i majke,već i djeda odnosno bake da bi mogli sa većom sigurnošću ustanoviti kolika će biti konačna visina potomaka.
Nije pravilo da su potomci visinom sličniji roditeljima,već mogu biti sličniji svojoj baki ili djedu i to ne samo visinom već i u drugim nasljednim karakteristikama.
Flower 25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2016., 20:18   #19
visine starijih generacija se baš i ne mogu uzeti u obzir jer su ti ljudi odrastali u vrijeme oskudice hrane, posebno proteinske pa nisu mogli izrasti koliko im genetika nalaže. tako su moj muž i njegov brat poprilično iznad očekivanog rasta, kao i njihovi bratići s majčine strane.

ne brini o visini. bit ćeš negdje oko prosjeka, kao što si i sada. nema ništa loše u tome, bitno je samopouzdanje, a ne škodi skladna građa.
i da, oni žgoljavi koji kasnije uđu u pubertet obično duže rastu.
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2016., 21:48   #20
Quote:
pikuli kaže: Pogledaj post
visine starijih generacija se baš i ne mogu uzeti u obzir jer su ti ljudi odrastali u vrijeme oskudice hrane, posebno proteinske pa nisu mogli izrasti koliko im genetika nalaže. tako su moj muž i njegov brat poprilično iznad očekivanog rasta, kao i njihovi bratići s majčine strane.
Moj deda s tatine strane je prolazio kroz pubertet za vrijeme WW2, dosegao je 182-3 cm.
Stari je odrastao u mnogo ugodnijim, makar ne sjajnim,okolnostima (meso nije bila baš česta pojava na stolu) -186 cm.
Ja sam praktički odrastao u savršenim okolnostima (bez rata, oskudice) - visok sam ko deda u mladosti.
Okoliš zna igrat ulogu, ali često ne možeš protiv genetike-ona daje završni štih.
__________________
"If the United States saw what the United States was doing to the United States, the United States would invade the United States to liberate the United States from the tyranny of the United States.”Bockecho
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:14.