Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.03.2017., 15:25   #21
Moram priznati da me film iznenadio. Nisam pogledao niti jedan trailer i nisam imao pojma niti najmanje o čemu se radi ali svidjela mi se glumačka postava i mjesto radnje pa rekoh da pogledam. Kritike nikad ne čitam jer ne želim da netko podsvjesno utječe na mene, htjeli ili ne htjeli to se dogodi kada se čitaju kritike.

Plus
- Radnja, dinamika, gluma, vizualni efekti, duljina filma i SPOILERČINA ------------------------------------------------------------------------ > kraj s mudima

Minus
- Poneke jako nelogične reakcije članova posade gdje sam se doslovno pitao "pa koji K"

Preporuka za pogledati u kinu, ne očekivati nikakvo remek djelo ali svakako dobar i kvalitetan film za pogledati.

Moja ocjena 7.5/10
Voldemort77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 15:59   #22
Kakvo smeće od filma.

Event Horizon je remek-djelo radi ovog filma.

Iako. Radi kraja, bi mogli imati zanimljiv nastavak, kojibi mogao biti stostruko bolji od ovog smeća. Inače, jedva sam čekao da Jake Gyllenhaal prihvati neku ulogu uz bok glumcima čiji je ekvivalent. Ryan Reynolds škvadra, pravi je odabir. Ovakvi filmovi su za Jakea.
Short Term is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 22:39   #23
Quote:
Della17 kaže: Pogledaj post
Mix Aliena i Gravity.
Nije loš.
Nisam puno očekivala, ispao bolji (puno bolji) nego li sam se nadala.
Bez obzira što je na mahove predvidljiv - dobro se zabavila (napet, gledala ga se u jednom dahu)...nije mi žao uloženog novca i vremena.

Sasvim pristojan film.
Da kojim slučajem nisu snimljeni Alien ili Gravity (koje u velikoj mjeri imitira), bio bi hit.

Prefrerirala bih drugačiji završetak...

Svima onima koji vole SF tog tipa - preporučam.

PS.
Nemojte si kvarit doživljaj spojlerima, foršpanima i kritikama filmofila koje rajcaju jedino remek-djela.
Sve to u kantu za smeće i u kino.
Prazne glave...
Potpis na sve. Evo taman dosao iz kina i moram reci da sam zadovoljan. Ok film, nista spektakularno. No svakako dobar. Ustvari, bolji nego sto sam ga ocekivao.
__________________
Success is never final. Failure is never fatal. It’s courage that counts
Ndreca is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 23:02   #24
ste bili u kinu svi?
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 23:09   #25
ja ovo gledao u kinu. Nevjerojatno smeće od filma. :/
a nekakav IMDB-ovski kartel fejkanja filmova je tamo podesio nabrijanu ocjenu, i nabrijane "user" komentare lažne. Stoka. Jednostavno nemoš znati po trailerima "od čega je film sastavljen"...
Arrival i ovo nebo i zemlja.
A ako o filmovima ništ ne znaš prije gledanja, teško je procijeniti unaprijed kolko recimo Arrival (ne)će biti smeće a kolko će ovo biti. Moraš pogledati sve takve filmove, pa ti zavaljaju govna od filmova oko par kvalitetnih filmova.
__________________
solve et coagula
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 09:19   #26
Pogledala ga i ja u kinu. Previše podsjeća na Aliena al na neku lošiju verziju. Scenarij mi ima nekako previše rupa i nelogičnosti. Gledljiv al ništa posebno.
wasp x is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 10:53   #27
Nakon Aliena, svi ovakvi filmovi su samo loše kopije
Ali, otišao i pogledao, film mi se ipak sviđa, ima kod mene 7/10
__________________
Life's a Bitch and Then You Die
zvonkotelefonko is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 14:12   #28
Šta je ovaj film neka prikrivena Odiseja u svemiru, ili su Ameri postali toliko zaglupljeni da i najjednostavnije i očite filmove si moraju razjašnjavati?

U zadnje vrijeme svako malo iskoči neki video na Youtubeu s objašnjenjem kraja filma. Neki videi su dugi čak i po 10 minuta. Nisam gledao film, ali po traileru mi nije djelovao da će tu biti nekih iznenadnih inteligentnih prevrata i nedefiniranog završetka.
Nick7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 22:37   #29
Life pokazuje kako se sa poznatim idejama može napraviti odličan film.
Sve je već viđeno u Alien i The Thing, ali dok gledaš Life zaboraviš na uzore, tako su sve svježe napravili...
Minimalistički i iznimno napeto i neizvjesno za cijelog trajanja. Prva liga.
Tko je premlad pa nije mogao vidjeti Aliena u kinu kada je tek došap u kina, Life je najbolja verzija Aliena koja se može vidjeti još od 1979.
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 23:24   #30
Ajde konačno nešto pozitivno o ovom filmu, vjerujem da nam se ukusi barem donekle preklapaju (Prometheus i ostalo ...).

Quote:
Tomislav B kaže: Pogledaj post
Life pokazuje kako se sa poznatim idejama može napraviti odličan film.
Sve je već viđeno u Alien i The Thing, ali dok gledaš Life zaboraviš na uzore, tako su sve svježe napravili...
Minimalistički i iznimno napeto i neizvjesno za cijelog trajanja. Prva liga.
Tko je premlad pa nije mogao vidjeti Aliena u kinu kada je tek došap u kina, Life je najbolja verzija Aliena koja se može vidjeti još od 1979.
Bumboslav is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 23:32   #31
Nije film loš, spasila ga je druga polovica, zapravo kako bliži kraju sve bolji! Glumci su ga iznijeli, naročito cure i Gyllenhaal.

Samo me je jedna glupost baš nasmijala, natpisi na brodu su dvojezični, lat/ćirilica, zbog Rusa jelte, i u jednom trenu vidim na pločici Mirande North (naučnice) ispod njena imena na latinici, ćirilično piše СЕВЕР , wtf pa jel to neko misli da Rusi prilikom transkripcije i prevode strana imena

Sve u svemu 6/10
dalal is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 06:26   #32
Ako izuzmem jednu od uvodnih sekvenci, koja u jednom, dugom kadru predstavlja sve članove posade, radi se o prilično loše napisanom filmu bez trunke vlastitog identiteta. Kao da su se jebali Alien i Gravity i dobili dijete s poteškoćama u razvoju.
LouReeth is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 12:19   #33
Solidan filmić, osobito mi se kraj dopao. Za srednje bužetiran film, dobro je ispao.
Quote:
North (naučnice) ispod njena imena na latinici, ćirilično piše СЕВЕР
Ovo je fakat šašavo, moram istražiti dal je do kostimografa ili im je Reynolds prodao spačku u deadpool-stilu.
SpoBob is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 18:27   #34
Film je katastrofa. Ocjena 2/10. Klišeiziran po svakom aspektu i dimenziji. Toliko lišen bilo kakve inspiracije da se gledatelj ne može niti ljutiti na likove zbog pogrešnih odluka koje donose, jer likovi ne donose nikakve odluke - svi su poput vješalica za klišeje iz kadra u kadar, od dijaloga do dijaloga (npr. zapovjednica misije laprda o svojoj ulozi u osiguravanju "karantene" i onda je tijekom cijele radnje nijemi promatrač zbivanja, osim u jednoj sceni u kojoj svi vrište i vuku jedni druge za ruke i noge, a ona se se svim silama trudi iskočiti u vakuum zbog emocija). Ispada da su režiser i scenarist odlučili "odraditi" posao slično kao što bi netko još jedno jutro "odradio" pripremanje još jednog sendviča - nabacili su red vriske, red suza, red reminiscencije na sretno djetinjstvo s citiranjem pjesnika, pa opet red vriske, red suza, red prisjećanja i tako do posve predvidljivog i tisuću puta viđenog završetka (isto u vrištanju i nemjerljivom pomanjkanju bilo kakvog nagona za samoodržanjem). Znanost? Neću je niti spominjati - otprilike na razini dvanaestogodišnjaka kada se dohvate malih životinjica, samo što ovdje motivacija nije u radoznalosti, nego u - klišeiziranom laprdanju koje bi trebalo predstavljati ključni, turning point, narativ.

Lijepo je kada se čovjek može jedno jutro ustati, nazvati nekoliko prijatelja i isplanirati kako da doslovno rutinski, na auto-robotu, odradi projekt kojim će u idućoj godini okrenuti par desetaka milijuna dolara. Srećom, do sada je zarada filma manja od budžeta, pa možda tržište kazni ovakvu lijenost. Ali kako se čini se da je režiser, taj Espinoza, sposoban za puno više - on je režirao više nego odličan film "Child 44" - a ono što se razlikuje u dva filma su producenti - u potonjem su više nego poznati - bit će da ipak tu leže pravi zabušanti.
tome is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 19:48   #35
Dakle ipak se isplati pogledati?
Zajenbanciju na stranu, ima dosta oprečnih, podijeljenih kritika, očito nisu pogodili mediokritetsku žicu.

Quote:
tome kaže: Pogledaj post
Film je katastrofa. Ocjena 2/10. Klišeiziran po svakom aspektu i dimenziji. Toliko lišen bilo kakve inspiracije da se gledatelj ne može niti ljutiti na likove zbog pogrešnih odluka koje donose, jer likovi ne donose nikakve odluke - svi su poput vješalica za klišeje iz kadra u kadar, od dijaloga do dijaloga (npr. zapovjednica misije laprda o svojoj ulozi u osiguravanju "karantene" i onda je tijekom cijele radnje nijemi promatrač zbivanja, osim u jednoj sceni u kojoj svi vrište i vuku jedni druge za ruke i noge, a ona se se svim silama trudi iskočiti u vakuum zbog emocija). Ispada da su režiser i scenarist odlučili "odraditi" posao slično kao što bi netko još jedno jutro "odradio" pripremanje još jednog sendviča - nabacili su red vriske, red suza, red reminiscencije na sretno djetinjstvo s citiranjem pjesnika, pa opet red vriske, red suza, red prisjećanja i tako do posve predvidljivog i tisuću puta viđenog završetka (isto u vrištanju i nemjerljivom pomanjkanju bilo kakvog nagona za samoodržanjem). Znanost? Neću je niti spominjati - otprilike na razini dvanaestogodišnjaka kada se dohvate malih životinjica, samo što ovdje motivacija nije u radoznalosti, nego u - klišeiziranom laprdanju koje bi trebalo predstavljati ključni, turning point, narativ.

Lijepo je kada se čovjek može jedno jutro ustati, nazvati nekoliko prijatelja i isplanirati kako da doslovno rutinski, na auto-robotu, odradi projekt kojim će u idućoj godini okrenuti par desetaka milijuna dolara. Srećom, do sada je zarada filma manja od budžeta, pa možda tržište kazni ovakvu lijenost. Ali kako se čini se da je režiser, taj Espinoza, sposoban za puno više - on je režirao više nego odličan film "Child 44" - a ono što se razlikuje u dva filma su producenti - u potonjem su više nego poznati - bit će da ipak tu leže pravi zabušanti.
Bumboslav is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 01:21   #36
Quote:
tome kaže: Pogledaj post
Film je katastrofa. (npr. zapovjednica misije laprda o svojoj ulozi u osiguravanju "karantene" i onda je tijekom cijele radnje nijemi promatrač zbivanja, osim u jednoj sceni u kojoj svi vrište i vuku jedni druge za ruke i noge, a ona se se svim silama trudi iskočiti u vakuum zbog emocija)
Katastrofa je tvoje praćenje likova.
Zapovjednica misije je bila Ruskinja (Katerina Golovkina).
Ti, pretpostavljam, pričaš o Mirandi North, autorici sigurnosnog protokola.
Al tebi se sve svelo na laprdanje i vrištanje.
SpoBob is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 09:07   #37
Quote:
SpoBob kaže: Pogledaj post
Katastrofa je tvoje praćenje likova.
Zapovjednica misije je bila Ruskinja (Katerina Golovkina).
Ti, pretpostavljam, pričaš o Mirandi North, autorici sigurnosnog protokola.
Al tebi se sve svelo na laprdanje i vrištanje.
A cuj, tesko je pratit film kad stizu poruke s facebooka stalno.
__________________
Stop jednoumlju. I dvostrukim mjerilima.
facersplaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 11:41   #38
A sve skupa bilo manje likova nego u prvom Alienu (6 članova posade + Calvin, sedmi putnik)...
Da mi je vidjeti te smartfon filmofile kad "gledaju" Dečko, dama, kralj, špijun...
SpoBob is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 23:51   #39
A mogu reči dobar film ništa posebno baš me zanima koliko će love pokupiti
Kraj mi je zanimljiv mogli bi od toga napraviti kakav nastavak ali možda bolje ne ovak je baš ok nek si svi mi mislimo što dalje:klap:
Davorček is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2017., 00:23   #40
Quote:
Short Term kaže: Pogledaj post
Kakvo smeće od filma.

Event Horizon je remek-djelo radi ovog filma.

Iako. Radi kraja, bi mogli imati zanimljiv nastavak, kojibi mogao biti stostruko bolji od ovog smeća. Inače, jedva sam čekao da Jake Gyllenhaal prihvati neku ulogu uz bok glumcima čiji je ekvivalent. Ryan Reynolds škvadra, pravi je odabir. Ovakvi filmovi su za Jakea.

Nastavak će biti ili Godzilla klon ili će se Calvin namnožiti pa će biti neki apokaliptični scenarij. U svakom slučaju, premda ne isključujem mogućnost da bude zanimljiv, ne očekujem ništa što nije već viđeno.
The Great Duck is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:08.