Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Autoplin

Autoplin Kuhari, bombaši, luđaci i ubojice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.12.2016., 17:16   #1
Reno Clio II 1.2 16v

Auto je 2006. godina 55kw ugrađen mislim stag sistem sa podmazivanjem.
14.12 u auto nasipano oko 22 litre benzina i 32 33 plina. Prilikom vožnje lampice od benzina se gase ali se s vremonom i resetira te pokaže nivo benzina i tako je bilo do prošlog tjedna i tankanja. Natankan benzin svjetlile tri crte s obzirom da je pređeno 500km i upalila se rezerva benzina a plin svjetle još dvije sipao danas 5 litara benzina da bi se upalila samo jedna crtica i ugasila rezerva. Kada se auto zagrije na plinskom pokazivaču prestane žmirkat lampica i svjetli stalno da je na plinu. Zanima me dali je moguće da je auto iz nekog razloga poćeo trošit benzin iako svjetli da je na plinu tj može li istovremeno trošiti i jedno i drugo gorivo jer po ovome potrošio mi je jako puno goriva.
Dali postoji način na koji mogu sam provjerit dali i radi na plin kada se upali lampica da je na plinu.
hajsek is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2016., 20:28   #2
ne troši oba goriva jer bi motor na oba goriva radio izuzetno loše.

kad radi na plin, nađi relej pumpe goriva ili osigurač (ako postoje posebno za pumpu) i izvadi ga van.
kad pumpa ne radi, ne može biti ni ubrizgavanja benzina.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2016., 20:46   #3
Kada je ugrađen plin?
Da nije klasika francuza i pokazivanja razine goriva (ako je ugrađen plin)...
Francuz upali na benzin i nezna da ti ne trošiš benzin pa i dalje smanjuje razinu benzina dok se ne resetira nakon stajanja neko vrijeme i ponovnog paljenja auta...
Googlaj tank fooper...
KoSi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2016., 21:23   #4
Ma sve stoji ugrađen je 2008 međutim radi se o prevelikoj potrošnji benzina ili tabla nakon sipanih 5 litara ne prikazuje stvarnu količinu u rezervaru. Wonder sta dobivam vađenjem osiguraca i dalje necu, znat dali trosi i jedno i drugo. Motor radi dobro sve je počelo 14 kada se ženi ugasio u vožnji stao iako je bilo plina na rezervi i nije htio upaliti dok nisam sipo benzin.
hajsek is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2016., 11:50   #5
Tebi fali taj tank fuper. Mislim da ti je 5 litara premalo da bi pokrenulo resetiranje prema stanju u rezervaru.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2016., 12:27   #6
Quote:
hajsek kaže: Pogledaj post
Ma sve stoji ugrađen je 2008 međutim radi se o prevelikoj potrošnji benzina ili tabla nakon sipanih 5 litara ne prikazuje stvarnu količinu u rezervaru. Wonder sta dobivam vađenjem osiguraca i dalje necu, znat dali trosi i jedno i drugo. Motor radi dobro sve je počelo 14 kada se ženi ugasio u vožnji stao iako je bilo plina na rezervi i nije htio upaliti dok nisam sipo benzin.
Wonder ti kaže da UGASIŠ pumpu benzina vađenjem osigurača i/ili releja od iste.

Ako je pumpa benzina UGAŠENA - kako će auto trošit benzin? Otkud?
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2016., 12:34   #7
usipao 200 kn svijetle 4 crtice nešto tu ne štima morat ću kod majstora u tjedan dana ukupno sipano oko 45 l goriva a on na 4 crte od 9
hajsek is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2016., 12:36   #8
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Wonder ti kaže da UGASIŠ pumpu benzina vađenjem osigurača i/ili releja od iste.

Ako je pumpa benzina UGAŠENA - kako će auto trošit benzin? Otkud?
Ma ok dali se onda smijem vozit tako ili je mislio da vidim hoče li se ugasit ako je na benzinu.
hajsek is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2016., 12:48   #9
O bože - ti tvrdiš da ti auto u isto vrijeme troši benzin i plin.
Wonder ispravno tvrdi da je to vrlo malo moguće jer u takvom slučaju auto ide ko kurac, guši se, mapa se razjebe u roku 50 km da ga više ni upalit nemožeš.
Ti i dalje trkeljaš o istovremenom trošenju benzina i plina i kak neznaš jel troši oba ili ne.

Mogućnosti su ti dvije - ugasi pumpu benzina pa auto SIGURNO radi samo na plin ili zatvori plin na multiventilu pa auto SIGURNO radi samo na benzin.

Neznam što još hoćeš od nas? Tražio si savjet kako sa isključiš jedno ili drugo gorivo - dobio si ga. Isključi i vidi kak se auto ponaša.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2016., 13:02   #10
ok probam ga ostavit na plinu i zatvorit dovod na multi ventilu ako se može jel smijem to napravit ako crkne onda ne troši benzin normalno ako ostane radit onda je problem kao što sam napisao puno mi je goriva potrošio u zadnje vrijeme. Može li uključit lampica od plina kao da je na njemu a u stvari nije dali je to moguće pa da je samo na benzinu stalno
hajsek is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2016., 13:03   #11
U to bi morao biti gadan kvar da se to desi. A i to češ saznati kad napraviš ovaj eksperiment.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2016., 13:07   #12
Jeb.. ženin auto ne vozim ga ja a ona putuje Našice- Osijek svaki dan. Ošla radit pa če mi javit kolko je prešla i kolko je stalo plina kad natoči.
hajsek is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2016., 15:58   #13
ajde opet.

99% je sigurno da ne troši oba goriva.
može trošiti malo benzina uz plin, i onda motor loše radi.
ali da ne iskopča benzin uopće pa da se dvostruko ubrizgava, i plin i benzin, to ne vjerujem.

problem je sigurno u pokazivanju razine benzina.
makar ti auto sad vjerojatno i sumanuto troši benzin (jer radi na njega samo kad je skroz hladan pa se ne bi čudio ni sa 20 l/100 km), ispravno pokazivanje ne možeš očekivati sa dodanih 5 litara.
a kak je auto ostale bez benzina uopće, moguće da sad zapinje plovak u rezervaru (smeće, hladnoća) i onda je logično da nemre pokazati ispravnu količinu.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2016., 20:19   #14
hajsek ....
Svi ti oni dobro kažu, ali tebi je problem izvaditi osigurač od pumpe benzina.
Evo ti najlakši način:
Natoći benzin do vrha + natoči plin do vrha, napravi 300 km i onda na benzinsku+ plinaru...opet natoči oboje do vrha i znati češ koliko i kojega goriva potrošiš za tu kilometražu.
( ne shvataj kazaljke i lampice kao 100% točnu informaciju).
Slanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2016., 07:15   #15
Ma nije problem nego sam ja prva a žena druga smjena pa jednostavno ne stignem. Evo jutros prije posla ga upalio nabrzinu da vidim svijetle dvije od plina prešla je čak 850 km auto se zagrije i relativno brzo kroz nekih 5 minuta prebaci na plin znači lampica koja inače blinka na tasteru zasvjetli i čuje se kvrcanje na onoj špuli na isparivaču. Probao sam ručno prebacit na benzin plin sve se to odradi na testeru i čuje se špula međutim imam osječaj da iz nekog razloga auto ostaje na benzinu uopče se nečuje razlika u radu motora benzin plin bar imam takav osjećaj. E sada ako ostaje na benzinu a mislim da ostaje što je tu moglo riknut danas još ide radit pa jel bolje moždana prekidaču isključit plin i da se vozi na benzin da još neko sranje nede na instalaciji.
hajsek is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2016., 07:54   #16
A kakvu bi ti osjetio razliku ako je sve ispravno?

Poslano sa mog kineza
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2016., 08:00   #17
Pa u zvuku motora jebi.. neznam potrošio je puno benzina a plina ima još dvije zelene plus rezerva.

Zadnje uređivanje hajsek : 23.12.2016. at 08:59.
hajsek is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2016., 08:57   #18
Po zvuku motora jebi.. neznam. Nešto nije ispravno to je definitivno boca plina je 40 l stane oko 36l i s time je do sad prelazila oko 550 km sada je prešla 850 i svijetle dvije od plina što je nemoguće izgleda da ostaje na benzinu sada je pitanje zašto što je moglo riknut i da dali da vozi još danas radi sa uključenim plinom ili da ipak ugasi na tasteru da još nešto nevrisne.
hajsek is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2016., 09:00   #19
Pokazivać plina nikad nije bio pouzdan. Ako i je to je dok je novi i u roku godinu dvije se valjda svima sjebe i poćne pokazivati pizdarije. Moj je recimo već par godina entuzijast i rezervar je po njemu uvijek pun.
Gle ja svoj auto s plinom vozim 10 g i po zvuku nema šanse da prepoznam na kojem je gorivu dok ne pogledam indikator. Ako neznaš naći osigurać od pumpe benzina (novi auti za razliku od starih nemaju na poklopcu kutije shemu osiguraća, a i mislim da bi on mogao biti na razvodu pod haubom, nisam siguran) onda kad prebaci na plin jednostavno ištekaj kabal od elektroventila od plina. Trebao bi crknuti u roku koje minute nakon toga (dok potroši plin iz instalacije, zavisi koliko je dugaćka nakon elektroventila). Ako nastavi raditi normalno znaći da zbilja nešto nije u redu tj da radi na benzin. Ili ga vozi majstoru na provjeru ili poslušaj neki od savjeta kako da ga sam provjeriš, jer na uho sumnjam da itko može išta ocijeniti, a niti itko od formaša nije vidovit (većina vidovnjaka je na EZO-TV ili Astroshowu) da ti ga diagnosticira na daljinu ili popravi.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2016., 09:17   #20
Ma jasno samo samo sam tražio savjet inače lampe na prekidaču su radile savršeno na tom autu u kilometar točno dok na mom svijetli samo crvena sutra žena neradi pa kad dođem iz prve probam napravit tako kako si napisao pa bum vidio. Sve bi to bilo dobro da nisu praznici i da su mi majstori blizu al jebig..
hajsek is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:39.