Natrag   Forum.hr > Društvo > Muški kutak

Muški kutak Za poklonike piva, daljinskog i muških spika...
Podforum: Pivnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.01.2017., 03:05   #1
Vojni rok

'92. sam godište i vojni rok je ukinut tako da ja nisam mogao služiti redovan vojnik rok. Mogao sam jedino radit ići u vojsku da budem to po profesiji što nisam želio i potpisao sam da neću.

Čuo sam da se Kolinda zalaže da uvede redovan vojni rok ponovo, pa me zanima je li moguće da se to dogodi i da ja odslužim vojni rok? Stariji mi stalno govore da nisi čovjek ako nisi išo u vojsku i pun mi je kurac toga. Htio odslužit taj vojni rok, ove godine punim 25 godina, a do 27. godine se može služit vojni rok.

Zaista bi volio to obavit da konačno skinem tu ljagu sa sebe jer se osjećam manje vrijednim naspram ostalih ljudi, a trudim se i zaista da budem discipliniran, pročio sam sve kako se treba ponašat u vojsci i to ne samo u hrvatskoj vojsci nego i u JNA koja je bila puno rigoroznija, tamo se je nekad služilo i 60 mjeseci pa se kasnije smanjilo, a u RH se služilo 6 mjeseci.

Znači brijem se svako drugo jutro, i šišam na nulu i to dosta često, jedino nikad krevet ne namjestim jer mi se stvarno neda , ali zato uvijek pozdravljam starije od sebe prvi, osim ako ne prepoznam određenu osobu.
Pogubljen is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2017., 08:56   #2
Sad je kasno, trava je preskupa za normalno služenje vojnog roka.
LongSinceDark is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2017., 13:29   #3
Vamo dođi i pokušaj. Sad po novome nakon potpisivanja ugovora, možeš u roku godinu dana otići ako ti se ne sviđa. Ako meni ne vjeruješ imaš sekciju "Contact us" i pitaj sve što te zanima. Odgovaraju brzo.

http://www.legion-recrute.com/mdl/in...me=23&block=23
saurs is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2017., 13:55   #4
Quote:
Pogubljen kaže: Pogledaj post
'92. sam godište... Znači brijem se svako drugo jutro, i šišam na nulu i to dosta često, jedino nikad krevet ne namjestim jer mi se stvarno neda , ali zato uvijek pozdravljam starije od sebe prvi, osim ako ne prepoznam određenu osobu.
Sudeći po predispozicijama, ciljaš prenisko. Netko poput tebe morao bi se odmah prijaviti na tečaj za generala.

Adresa:
Hrvatsko vojno učilište "dr. Franjo Tuđman"
Zagreb 10000
Ilica 256b

Fakinu na prijavnici reci da sam te ja poslal.
__________________
sjela Mare na kamen studenac
hoggar the terrible is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2017., 14:25   #5
Ja ti mogu dati uniformu sa lijepim epoletama.
Za vrijeme obuke nema pravog vatrenog oružja.
Sve simulacije se izvode jednim oruđem - metlom.
Začudit ćeš se koliko korisnih stvari ćeš moći napraviti i kako ćeš se osjećati umorno i zrelo, poslije.
Beglajter is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2017., 20:50   #6
Bedastoća!
violeta1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2017., 21:33   #7
Kupio sam uniformu preko neta, al imaju samo JNA ili maslinastozelene američki stil rambo, pa sam ipak odabrao ruske odnosno sovjetske.
Sad hodam gradom i svi me zapažaju, neki se smješkaju, a neki pozdravljaju sa šakom u sljepoočnicu (komunistički pozdrav). Otkrio sam da je pozdrav jako bitan i da su ga prvi izumili oni u srednjem vijeku kad su one viteške kacige imali na glavama i trebali su podignut rolete za oči, onda bi desnom rukom digli i spustili i pozdravili protivnika. I od tamo potječe običaj pozdrava na taj način jer je jedan bio otišao na drugi svijet u dvoboju.

Zadnje uređivanje Pogubljen : 04.01.2017. at 22:03.
Pogubljen is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2017., 21:45   #8
Da ziher hodaš po gradu u vojnoj odori.
LongSinceDark is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2017., 21:49   #9
Zašto ne odslužiš vojni rok, ne moraš ostati raditi poslije?

Dobar si trol nema šta
Pero_Kanister is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2017., 21:51   #10
Pa nije dobar, štoviše užasan je izdao se prvim postom.
LongSinceDark is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2017., 21:59   #11
Quote:
Pero_Kanister kaže: Pogledaj post
Zašto ne odslužiš vojni rok, ne moraš ostati raditi poslije?

O čemu ti to? Pa nema vojnog roka, ukinut je odavno. I čemu čuđenje što hodam u uniformi, po gradu subotom puno njih oblači uniformu, pogotovo ovi prodavači starina i nikom ništa.
Ima nas obučenih svakako.
Svakako da je ljepše vidjet nekog u uniformi ošišanog, obrijanog, bez tetovaža, bez naušnica, pirsinga koji liči na pravog američkog vojnika, a ne na nekog bradatog četnika.
Ali eto mi smo slobodna demokratska zemlja i svako može se oblačit kako ga je volja i ne vidim šta je tu čudno.
Pa di ti živiš?
Pogubljen is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2017., 22:02   #12
0/10, obriši browser.
LongSinceDark is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2017., 22:07   #13
Quote:
Pogubljen kaže: Pogledaj post
O čemu ti to? Pa nema vojnog roka, ukinut je odavno.
Obavezni da.....

https://www.morh.hr/hr/karijera-u-mo...i-rocnici.html
Pero_Kanister is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2017., 23:38   #14
Teška pizdarija, od teme i od kolindine ideje.
I loš pokušaj trolanja.
__________________
Bol u šupku pokreće svijet
crazy_borna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2017., 12:09   #15
Quote:
Pogubljen kaže: Pogledaj post
O čemu ti to? Pa nema vojnog roka, ukinut je odavno. I čemu čuđenje što hodam u uniformi, po gradu subotom puno njih oblači uniformu, pogotovo ovi prodavači starina i nikom ništa.
Ima nas obučenih svakako.
Svakako da je ljepše vidjet nekog u uniformi ošišanog, obrijanog, bez tetovaža, bez naušnica, pirsinga koji liči na pravog američkog vojnika, a ne na nekog bradatog četnika.
Ali eto mi smo slobodna demokratska zemlja i svako može se oblačit kako ga je volja i ne vidim šta je tu čudno.
Pa di ti živiš?
Od 31.12.2016. je zabranjeno hodanje u vojnim unoformama ako prije nisi odslužio vojsku, imaš u Narodnim novinama na internetu taj zakon.

Možeš se izvući uz malo sreće ako te policijski službenik pita gdje si služio vojsku, moraš imati pripremljenu priču. Moraš znati koja si klasa, koji rod, koja vojarna, vojničke i dočasničke činove, generalske i časničke činove unatrag, dijelove AK-47, odziv i prijavu, prvi i drugi Kirchhoffov zakon, Ohmov zakon, pitagorin poučak.
Nercjeger is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2017., 13:08   #16
To vrijedi za odore s vojnim/nacionalnim obilježjima. Maskirno se smije nositi, samo kaj nitko normalan ne želi izgledati kao da ide u lov na jelene.
LongSinceDark is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2017., 13:15   #17
a što ako stvarno ide loviti jelene?
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2017., 13:16   #18
vidim u zadnje vrijeme jako cesto likove i likushe u nekakvim detaljima maskirnih uniformi. imam proljev kad se sjetim tog "modnog dodatka"
__________________
SEALION
Morski Lav is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2017., 13:36   #19
Dobro švedska je ratna zona pa je razumljivo.
LongSinceDark is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2017., 15:22   #20
Odeš dobrovoljnu na stranu Ukrainaca
__________________
The right man in the wrong place can make all the difference in the world.
DrGordonFreeman is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:00.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger