Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.05.2011., 22:48   #1
Prijenos dionica na roditelje

Pozdrav,

Zanima me postoji li mogućnost da prenesem dionice na roditelje ako trenutačno glase na mene?

Nema mi smisla otvarati tekući račun da mi sjedaju dividende jer nemam stalnih prihoda. Kada bi te dionice glasile na roditelje, bilo bi puno jednostavnije jer oni već imaju otvoreni tekući račun.

Zahvaljujem se na pomoći.
zločesto dijete is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2011., 23:13   #2
Možeš bez problema. Napiši ugovor o prijenosu, ovjeri potpis kod bilježnika i predaj ili pošalji poštom u SKDD (Heinzelova 62a).
3007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2011., 23:16   #3
Plaća li se taj prijenos (osim troškova bilježnika)?
zločesto dijete is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2011., 23:20   #4
Ne, samo onih 46,90 za bilježnika. Rok za provođenje prijepisa na novog vlasnika je 10 dana (radnih?).
3007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2011., 14:45   #5
Quote:
zločesto dijete kaže: Pogledaj post

Nema mi smisla otvarati tekući račun da mi sjedaju dividende jer nemam stalnih prihoda.

Ne znam zašto kažeš da ti nema smisla otvaranje tekućeg računa samo zbog dividendi. Otvaranje tekućeg računa ne košta ništa a vođenje računa plaćaš samo za onaj mjesec kad imaju što voditi ( u tvom slučaju kad sjedne dividenda) inače kad nema nikakvog prometa po računu, ne plaća se ništa.( tako je kod RBA, a valjda i kod drugih)
Dobro je imati povjerenja u roditelje ali nikad ne znaš što se može desiti. S otvaranjem vlastitog računa izbjegavaš neke eventualne buduće nejasnoće.
__________________
short circuit
rubylee is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:39.