Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.11.2011., 22:39   #201
Onda staviš nešto ovako (graf ti je sa limun.hr).
Dnevni graf (svijeća predstavlja trgovinu jednog dana), a 1-godišnji period.



Radi se o poduzeću Dom Holding (KORF-R-A).

I onda kažeš nešto tipa da je vidljivo kretanje cijene u rastućem kanalu (što je bullish za dionicu, jelte). Dapače, cijena je izašla van kanala (probila prema gore), što je još više bullish.
No, na razini od cca 85 kn se nalazi horizontalni otpor koji bi mogao zaustaviti rast dionice. Ako bude tako, treba očekivati vraćanje cijene nazad u kanal (pullback do recimo donje linije kanala). Ako pak probije 85 kn (na gore), target se postavlja na 95 kn (odnosno očekiva se da će cijena u kratkom roku doći do razine najvišeg vrha u posljednjih godinu dana, a to je cca 95 kn).
Da cijena još nije završila s rastom, nagovještava oscilator Slow Stohastic (koji još nije došao u zonu "prekupljenosti" (iznad 80 bodova) i još uvijek ne daje sell signal).

I na drugi graf recimo još staviš pomične prosjeke (moving average) 50, 100 i 200 SMA.



I kažeš da se cijena nalazi iznad svih "glavnih" pomičnih prosjeka, što potvrđuje tezu da se dionica nalazi u jakom up trendu.

Za teoriju dodaš malo definicija onog što si koristila (u ovom slučaju cjenovni kanali, horizontalni otpori, SS, SMA-ovi ...) i tralalalaa, seminar gotov. Ako kaže profesor da ne valja, reci mu probajte vi bolje. Šalim se, al mislim da je za studenta koji se s ovim prvi put susreće (a očito da vam on nije predavao ovo puno) ne treba ništa kompliciranije.
__________________
"Ovo je mišljenje, a ne savje(s)t" ®Zaf
G. House is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2011., 22:47   #202
Quote:
dante-1 kaže: Pogledaj post
pa, na koji ti fax ideš? vrtićki ?
Kaj ti hoćeš mudrače? Jesi ti ovo učio na faksu?
Mene čudi da ovo uopće rade, TA nije egzaktna i ne vidim baš smisla da se ovo uči kad znamo da svaki tehničar ima svoje viđenje. Ali dobro, možda nije loše da se upoznaju malo s ovim, ipak se radi samo o seminaru ako sam dobro skužio.
__________________
"Ovo je mišljenje, a ne savje(s)t" ®Zaf
G. House is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2011., 08:38   #203
Quote:
G. House kaže: Pogledaj post
Kaj ti hoćeš mudrače?
ma, samo da tebe čujem

ja sam ti star, nije tada bilo TA na mojem faksu, ali sada ima

čak je profa moj fakultetski kolega
dante-1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2011., 11:04   #204
Quote:
dante-1 kaže: Pogledaj post
pa, na koji ti fax ideš? vrtićki ?
Da, upravo taj.. ja sam ti još u maloj školi zapravo. I tete nas nisu učile TA, odnosno bilo je: imate u slikovnici kako se to radi.
A spomenuta mala škola je: Foi. Ne znam jel si čuo..

Ja nemam čitavi smjer financijskih analiza kao kolege na efzgu, već JEDAN kolegij (po principu snalazi se sam)..pa se eto snalazim.

G.House, hvala ti...
vidiš da si mi bar prije reko što ćeš napravit dala bi ti da mi analiziraš dionicu koju actually obrađujem....
__________________
"Ne sudite Božje svete ideale prema mojoj nesposobnosti da ih ostvarim." L.N.Tolstoj
hotesse is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2011., 20:17   #205
Danas pad od 3,5%...
Ali primjetih nešto zanimljivo.
Taman konvergiraju EMA 20, 50, 100 i 200 u rasponu 1220-1235. Dakle četverostruki support unutar cca 1% razlike u indeksu. 20 i 200 su probijeni ali dan još nije gotov. Vidjet ćemo kako će završiti

__________________
Old school.
Faca5 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:55.