Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.11.2016., 21:15   #41
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
...
A ta toplina isparavanja nema veze sa točkom isparavanja p/b plina.
To je oduzeta toplina koja je nastala kod tlačenja plina u tekuče stanje!
Ne bih se sa vama potpuno slozio ....
Ta toplina koja je nastala tlačenjem se naziva latentna toplina i nije ista na svim temperaturnim nivoima.
Inje koje vidite je posljedica latentne topline isparavanja u procesu ključanja plina u boci odnosno njegove pretvorbe iz tekužeg u plinsko stanje.
Tokom promjene agregatnog stanja tempetarura plina pada, te se na samoj boci pojavi kondenzat, a kada ona padne ispod 0 C pojavi se i led.
Dovođenjem vanjske topline(kao sto ste vi to uradili) se omogućava normalna potrošnja plina iz boce. Alternativna mogućnost koja se obavezno koristi kod većih plinskih potrošača je ugradnja isparivača koji je zadužen za dovođenje latentna topline za isparavanje plina.
.CAR is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 12:08   #42
Pozdrav
.... samo da se naodvežem, malo na ovu temu.
Ako je u pitanju instalacija koja ide kroz cijelu kuću i želite ju spojiti na propan butan boce (35kg), onda obavezno morate imati te iste boce i prijavljene i način na koji ih koristite, morate imati pregled plinske instalacije od ovlaštene firme koja će vam tražiti i ateste za izvedenu instalaciju te servise plinskih trošila i skladištenje Propan/Butan boca ..... Njihova kilaža i je propisana na 35 kg jer sve preko 30 kg propan/butana se smatra skladištenjem, a boce za kućanstvo su deklarirane na 10 kg iz istog razloga.....
__________________
SNOW_WHITE Prevuci mišem preko potpisa
glupko is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2016., 13:00   #43
Bile bi spojene 2 boce one manje, mislim da je to 2x10 kg.
fat boyler is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2016., 19:18   #44
Bok, jel se kome dogodilo da mu je zapelo ono di se plin otvara/ zatvara? Ja zadnja dva dana ne mogu zatvoriti plin jer se to ne mice ni lijevo ni desno....
Kiluma is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2016., 21:05   #45
Ti je boca otvorena ili zatvorena? Ako je zatvorena, lupi nježno sa ključem po otvoru, zna se metal "stisnuti" .
X-Plosiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2016., 21:57   #46
Quote:
X-Plosiv kaže: Pogledaj post
Ti je boca otvorena ili zatvorena? Ako je zatvorena, lupi nježno sa ključem po otvoru, zna se metal "stisnuti" .
Ne, otvorena je. I to se ne da pomaknut
Kiluma is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2016., 22:15   #47
Netko je malo pretjerao i ostavio otvoren ventil skroz otfrknut do kraja tj dok je išlo. Sad ti samo čista sila pomaže da ga odglaviš.

Poslano sa mog Metal koristeći Tapatalk
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2016., 22:23   #48
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
Netko je malo pretjerao i ostavio otvoren ventil skroz otfrknut do kraja tj dok je išlo. Sad ti samo čista sila pomaže da ga odglaviš.

Poslano sa mog Metal koristeći Tapatalk
Ahaa, superiška Ugl, nije ništa opasno to il da mijenjam bocu?
Kiluma is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2016., 22:41   #49
A kako ćeš ju zamjeniti bez da ju zatvoriš? Ma nije samo ćeš morati nekako odglaviti taj ventil. Probaj rolcangama čisto da krene, kad krene bude dalje normalnan, i za ubuduće zapamti da kad otvoriš bocu do kraja vratiš jedno pola kruga da se to ne dešava. I naravno otvarati s manje "entuzijazma" da ju opet ne nabiješ u otvoreno.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 20:48   #50
Pitanje u vezi regulatora... Kupio sam novi brener da postavim hidroizolaciju... I taj brener ima na drugom kraju šlaufa maticu za direktan priključak na plinsku bocu. Koji regulator u tom slučaju staviti? Malo sam guglao ali nisam naletio na regulator s izlazom koji je isti kao i na plinskoj boci...
rayac is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 23:23   #51
Misliš da bi ti trebalo ovako nešto? http://www.meridian.hr/upload_data/s...tor-310712.jpg
Takva vrsta regulatora?

Ja ću ti reći što veliki broj ljudi radi koji koriste brener. Kupe regulator od 5-6 kg i onda reguliraju koliko im treba. Ovakav točno: http://www.gambarellishop.com/103809...ure-6-kg-h.jpg
X-Plosiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 23:58   #52
Quote:
X-Plosiv kaže: Pogledaj post
Misliš da bi ti trebalo ovako nešto? http://www.meridian.hr/upload_data/s...tor-310712.jpg
Takva vrsta regulatora?

Ja ću ti reći što veliki broj ljudi radi koji koriste brener. Kupe regulator od 5-6 kg i onda reguliraju koliko im treba. Ovakav točno: http://www.gambarellishop.com/103809...ure-6-kg-h.jpg
Treba mi regulator sa prve slike ali da na izlazu ima isti navoj koji je i na boci.

Je li sigurno presjeći šlauf i jednostavno nataknuti ga na onaj regulator sa druge slike?
rayac is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 06:33   #53
ako ima maticu za direkt onda spoji direkt , večina regulatora ima premlai protok za brener , naročito ako je brener dupli
jationmivioni is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 07:47   #54
Pogotovo ne spajati obićne regulatore za kućne špprete jer ga nećeš moći ni upaliti ili će u najbolju ruku tinjati ko svijeća. Probaj direktno možda mu zbilja ne treba ako je nekakav jaći.

Poslano sa mog kineza
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 08:24   #55
Quote:
rayac kaže: Pogledaj post
Treba mi regulator sa prve slike ali da na izlazu ima isti navoj koji je i na boci.

Je li sigurno presjeći šlauf i jednostavno nataknuti ga na onaj regulator sa druge slike?
Ne radi gluposti!! Možeš...ako hoćeš biti hodajuća buktinja?
Kad kupiš , recimo auto na benzin, ne točiš naftu, jel da!?

Kupi regulator koji se koristi za takve stvari, jer za brener treba jači protok plina. To se postiže samo s regulatorima kakav je na drugoj slici. Ima takvih regulatora koji na sebi imaju odgovarajuću maticu. Ima ih , novih na Jakuševcu.
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 23:19   #56
Quote:
rayac kaže: Pogledaj post
Treba mi regulator sa prve slike ali da na izlazu ima isti navoj koji je i na boci.

Je li sigurno presjeći šlauf i jednostavno nataknuti ga na onaj regulator sa druge slike?
Quote:
Majstor kaže: Pogledaj post
Ne radi gluposti!! Možeš...ako hoćeš biti hodajuća buktinja?
Kad kupiš , recimo auto na benzin, ne točiš naftu, jel da!?

Kupi regulator koji se koristi za takve stvari, jer za brener treba jači protok plina. To se postiže samo s regulatorima kakav je na drugoj slici. Ima takvih regulatora koji na sebi imaju odgovarajuću maticu. Ima ih , novih na Jakuševcu.

Slobodno može zabiti gumu/crijevo/šlauf kako već to zove na regulator sa druge slike (onaj 6kg)..i onda na regulatoru regulirati. Ali to je ono što si i rekao...ovo prvo što bi on mi nije jasno zašto bi se netko išao igrati sa time :klap:
X-Plosiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 23:15   #57
Plamenik eksplodira

Nedavno sam kupio kod "Sebastijana" plinski plamenik za kotlovinu, kotliće i ine takve stvari popularno zvan "tambura". Snaga mu je kako piše u pratećim papirima 5,5 kW. Navodno talijanski proizvod "Papillon".
Prilikom isprobavanja sam ga priključio na standardnu plinsku bocu pomoću regulatora kojem je izlazni tlak 50mbar, a nazivni protok 1,5kg/h. Plamen je bio trom, dosta narančast i dogodilo se da je u toku gorenja preskočio na sam ulaz plamenika direktno kod ventila uz čujnu eksploziju. To je bilo vani i nije bilo ni daška vjetra.
Promijenio sam regulator drugim kojim se može podešavati izlazni tlak i dobio puno stabilniji plamen plave boje. I u jednom i u drugom slučaju su otvori za usis zraka bili potpuno otvoreni. Stavio sam ga bez nogu u ložište kotlovine i počeo kuhati ali otprilike svakih 10 min je plamen preskakao s mjesta gdje treba goriti na mjesto gdje je ventil i gdje usisava zrak. Puhao je povremeno vjetar, a ventil na plameniku je bio prilično prigušen jer mi je bio dovoljan jako mali plamen. Otvori za zrak su bili potpuno otvoreni. Čini mi se da drugačije ni ne može, ako ih zatvaram odmah plamen postaje narančast.

Zna li netko zašto se to događa? To je priličan problem jer ne možeš ni na 2 minute otići i ostaviti da se krčka
santjer is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 06:47   #58
Prigušuj zrak dok plamen ne počne mijenjati boju u žutu i tada malo otvori prigušenje.
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 08:54   #59
Hvala, probat ću

Postoji li mogućnost da se dogodi u takvom slučaju kakva gora eksplozija?
santjer is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 13:55   #60
Samo da navedem da moj roštilj snage 10 i kusur kW traži regulator od 30 mbara, koji se svugdje može kupiti..
Tako da mi je skoro duplo jači regulator za duplo manju snagom pomalo čudno.
Ali možda sam u krivu.
__________________
mijenjam se
darac505 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:46.