Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Hardver

Hardver Hardverske teme, sve osim pitanja, problema i oglasa.
Podforumi: Stolna, Prijenosna računala, Periferija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.03.2017., 22:13   #1
Pištanje iz kućišta

Pozdrav svima. Ovako, imam jedno pitanje. Radi se o ujakovom kompjuteru. Star je a nekih sedam godina. I ovakav problem ima. Komp se normalno pali, normalno sve, jedino mu treba malo duže da digne sistem (Windows 7), ali nakon toga sve ok. Međutim, kaže kad ode na Youtube ili Playtoy, neke valjda malo grafički zahtijevnije stranice, počne užasno pištit iz kućišta. Dugo, neprekidno pištanje. Zatvori tu stranicu, dakle Youtube ili neku, prestane. Vrati se na Mozilla homepage, prestane. Vrati se na desktop, sve ok. Hoće gledat neki film, ako je neki stariji, sve ok.....ako je neki noviji i "masivniji" format, opet kaže počne pištat. To mu se bilo događalo kad je igrao neke igrice na playtoyu, tipa formula ili skijanje, pa kad malo duže drži strelicu stisnutu, onda je počeo pištat. I kad sam mu ja nedavno probao instalirat Office 2007. isto tako. Međutim evo sad kaže da je počelo ovo gore navedeno.

Pa me zanima, ima li netko uopće ideju što bi moglo biti. Ja sam gledao okolo, i vidim da ima više toga, od RAMa, do grafe, do prašine, otpojene žice, zaglavljene tipke itd.......procesor da se grije ili tako nešto, ali nekako smo sve eliminirali ili barem na tragu eliminacije, jer da je to ne bi radio komp. Pa eto ako netko ima neku ideju ili savjet, ili nešto bio bih Vam jako zahvalan.

Pozdrav!
Boky1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 23:29   #2
Quote:
Boky1985 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima. Ovako, imam jedno pitanje. Radi se o ujakovom kompjuteru. Star je a nekih sedam godina. I ovakav problem ima. Komp se normalno pali, normalno sve, jedino mu treba malo duže da digne sistem (Windows 7), ali nakon toga sve ok. Međutim, kaže kad ode na Youtube ili Playtoy, neke valjda malo grafički zahtijevnije stranice, počne užasno pištit iz kućišta. Dugo, neprekidno pištanje. Zatvori tu stranicu, dakle Youtube ili neku, prestane. Vrati se na Mozilla homepage, prestane. Vrati se na desktop, sve ok. Hoće gledat neki film, ako je neki stariji, sve ok.....ako je neki noviji i "masivniji" format, opet kaže počne pištat. To mu se bilo događalo kad je igrao neke igrice na playtoyu, tipa formula ili skijanje, pa kad malo duže drži strelicu stisnutu, onda je počeo pištat. I kad sam mu ja nedavno probao instalirat Office 2007. isto tako. Međutim evo sad kaže da je počelo ovo gore navedeno.

Pa me zanima, ima li netko uopće ideju što bi moglo biti. Ja sam gledao okolo, i vidim da ima više toga, od RAMa, do grafe, do prašine, otpojene žice, zaglavljene tipke itd.......procesor da se grije ili tako nešto, ali nekako smo sve eliminirali ili barem na tragu eliminacije, jer da je to ne bi radio komp. Pa eto ako netko ima neku ideju ili savjet, ili nešto bio bih Vam jako zahvalan.

Pozdrav!
To ti se dogada kada je netka komponenta pod vecim opterecenjem prilikom otvaranja kak si napisao odredene radnje te joj treba vise "snage" Moj savjet kompletno očistiti računalo, znaci promjena termalne paste na procesoru, ocistiti ventilatore, ocistiti napajanje i graficku karticu.. Mozda eventulano je čak i ventilator/i otisli kvragu jer je jednostavno staro računalo.. Tako da mozes za početak kak sam napisao kompresor zraka u ruke i ocistiti komplet računalo..
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 09:02   #3
Pocisti kao sto ti je rekao ako se nastavi to pistanje otvori kuciste i probaj locirati po zvuku odakle dolazi. Ja pretpostavljam da je HDD
DarkoDemien is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 12:31   #4
To ti ili napajanje oslabelo pa zna cviliti,
ili ti graficka cvili kada je opterecena.
Po godinam bi reko prvo da je napajanje, ali nikad s enazna tocno.
Ako si po struci nesto prema struji ili znas netkoga, da se izmjeriti napone od napajanja,
najvaznije bi bilo 12Volti, nesmije izpod 12 biti.
Mnogo Biosa/Maticne isto znaju mjeriti napone, i to je najsigurnije pogledati u bios sta kaze.
Ja bi prvo to pogledao u Bios, nego bi iso nesto mjejati, jer je najmanje posla.
Ako se bojis Biosa, ma nije problem, svukuda smijes iti gledat bez da nesto potvrdis ili podesis. Uvjek mozes nazat preko tipke "Esc" i na kraju resetiras Comp ili gasis struju pa nista se ne desi da bi nesto poprckao u Biosu.

Neke graficke karte znaju od prve minute cviliti, tu nema bas pomoci, osim drugu staviti.
Nije to starost bas za computer, da bi s eg abacilo ili slicno, ako vrijedi kako radi, radi brzine mislim, lahko to rijesiti s malo novca.
Desi se da konektori/kontakti za struju od napajanja do maticne posle toliko vremena koridiraju nesto, pa isto problem sa naponom i strijom, treba negde
3 do 5 puta izvaditi konektor i opet spojiti tako se malo ociste kontakti.
Ili i na graficke karte ako postoje dodatne zice za struju, isto tako.
Ali normalno je da napajanje oslabe posle 2 godine i vise....zato uvejk dobro da se kupi malo jace napajanje , da se ima duze rezerve i mira.

Lp
Blues Willis is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 15:53   #5
Počistio. Prašina je bila u pitanju, PLUS Avast antivirus koji je tog dana zbog definicija bacao BSOD na svim 32-bitnim sistemima. Kako, zašto.....mislim da ne znaju ni oni iz Avasta. Uglavnom, fix je napravljen što se tiče Avasta, ali sam zamijenio Avast s Bitdefenderom pa idemo dalje. Uglavnom, hvala svima na savjetima i pomoći.
Boky1985 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:55.