Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.05.2017., 18:44   #61
tlak i protik nije isto , ..ja ovo vozim bez regulatora
jationmivioni is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 11:06   #62
Pa zapravo pitanje je kolika mu je snaga. Takve proizvodi i slovensko poduzeće gorenc, a na njihovoj stranici se može pročitati da mu je snaga 9 kW ali ne mogu naći koliko plina troši po satu. Ali piše da može raditi s regulatorom koji pušta 1,5kg/h i s onim koji pušta 4kg/h (manje i veće posude).

Kod ovoga mog na samom limu za regulaciju zraka piše da troši 400g/h i da mu je radni tlak oko 30mbar (tako je sročeno da nije baš razumljivo), pa mi stvarno nije jasno zašto ne radi dobro s "običnim" regulatorom (osim ako je isti neispravan).
santjer is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 16:25   #63
Asti
Svi plamenici se podešavaju na isti način. Zatvori zrak skroz i upali plamen. Bit će čađav i svakakav. E onda polako pomići lim sa rupe tj otvaraj zrak dok se kvaliteta tlamena ne popravi tj dok ne dobiješ čisto izgaranje. Ako imaš problema s uskakivanjem plamena (ovaj tvoj efekt) znaći da je zrak previše otvoren i treba ga smanjiti. Ali bolje kreni iz nule jer ovo ovako je čorava koka-zrno metoda.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 18:04   #64
Hvala na pomoći.
Izgleda da je problem bio u tome što je dotok plina bio na regulatoru previše otvoren pa je shodno tome i otvor za zrak morao biti previše otvoren (do kraja) da bi plamen bio dobar.
Baždario sam regulator tj. podesio ga otprilike na 30mbara pa je i dotok zraka trebalo smanjiti i to za cca 2/3. Gori manjom snagom ali je zato plamen uskočio samo jednom tokom kuhanja.

Zato mi nije jasno kako jationmivioni može ovo pogoniti bez regulatora i nemati problema
santjer is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 20:43   #65
kakve veze ima koliki je tlak prije vetila/regulatora snage na plameniku ? , kad tlak plina kad izađe van kroz diznu padne na nulu ...loša strana toga je da nikad ne smiješ otvoriti do kraja , a pozitivnu ja vidim jer plin izlazi po velikim tlakom , difuzno lakše uvlači zrak , vjerojatno bolje mješa itd ..
jationmivioni is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 20:43   #66
Bez problema. Pa imaš igličasti ventil na "tamburi" i s njim se da izregulirati protok. Je to grubo bez regulatora ali se da. Ja recimo trenutno imam regulator od brenera i isto je malo grubo ali radi. Nikako da kupim normalan


Poslano sa mog Metal koristeći Tapatalk
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 20:46   #67
Quote:
jationmivioni kaže: Pogledaj post
kakve veze ima koliki je tlak prije vetila/regulatora snage na plameniku ? , kad tlak plina kad izađe van kroz diznu padne na nulu ...loša strana toga je da nikad ne smiješ otvoriti do kraja , a pozitivnu ja vidim jer plin izlazi po velikim tlakom , difuzno lakše uvlači zrak , vjerojatno bolje mješa itd ..
A i ti laprdaš. Izlazi pod istim tlakom kao da imaš regulazor samo ti je teže fino podešavati jer imaš dozvoljeni hod kotaćića od min do max velićine plamena valjda 3 mm. S regulatorom bi mogao imati recimo pola kruga ili sl.

Poslano sa mog Metal koristeći Tapatalk
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 14:00   #68
Quote:
santjer kaže: Pogledaj post
Hvala na pomoći.
Izgleda da je problem bio u tome što je dotok plina bio na regulatoru previše otvoren pa je shodno tome i otvor za zrak morao biti previše otvoren (do kraja) da bi plamen bio dobar.
Baždario sam regulator tj. podesio ga otprilike na 30mbara pa je i dotok zraka trebalo smanjiti i to za cca 2/3. Gori manjom snagom ali je zato plamen uskočio samo jednom tokom kuhanja.

Zato mi nije jasno kako jationmivioni može ovo pogoniti bez regulatora i nemati problema
daj pogkledaj da nije neki vrag unutra , možda je loš odljevak pa vrača plamen tj plin
jationmivioni is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 07:51   #69
pokušavam shvatiti količinu plina u boci
ako boca ima npr 10 kg, kako da to pretvorim u kubike koje očitava plinomjer na ulazu u kuću ?
ili ako mjesečno potrošim 10m3 plina na kuhanje , koliko bi mi trajala boca od 10 kg za istu potrošnju
bager666999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 13:50   #70
Koliko mogu shvatiti imaš zemni plin i htio bi na tu instalaciju priključiti plin iz boce
NEE MEE REE!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 18:43   #71
ma neeeeee
radim si usporedbu, ako doma trošim 10m3 mjesečno na kuhanje a na viksi imam flašu plina od 10kg, koliko bi mi dugo trajala flaša plina sa istom količinom kuhanja
pojednostavljeno : koliko teži kubik plina stiješnjenog u boci ?
onako, odokativno
bager666999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 13:20   #72
To jedino možeš usporediti tako da tih 10 kubika pretvoriš u kW i "uzmeš" kW iz boce pa uspoređuješ!
Ili koliko love je 10 kubika, a boca dođe, recimo, 100 kuna.
Za samo svakodnevno kuhanje boca p/b traje sigurno preko mjesec dana.
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 16:51   #73
Quote:
bager666999 kaže: Pogledaj post
ma neeeeee
radim si usporedbu, ako doma trošim 10m3 mjesečno na kuhanje a na viksi imam flašu plina od 10kg, koliko bi mi dugo trajala flaša plina sa istom količinom kuhanja
pojednostavljeno : koliko teži kubik plina stiješnjenog u boci ?
onako, odokativno
Plin u boci je kaloricniji ( da ne kažem jače grije) tak da na taj način, tj gledanjem volumena, nećeš ništa dobiti.

Sent from my Redmi 3 using Tapatalk
__________________
-
mah385 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 20:22   #74
ok
da li netko zna koliko kw daje 1 kg plina iz boce ?
bager666999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 00:05   #75
cijela boca daje 128 kilovatsati, pretpostavljam da ima 10 kila u njoj pa očito 12,8 onda.
__________________
I’m a carbie girl in a carbie world.
Danielle is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 07:31   #76
hvala
za odokativnu računicu mi je to dovoljno
bager666999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 13:32   #77
nema ništa unutra, sve je savršeno prohodno
santjer is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 07:22   #78
Question Iinstalacija plinske boce u podrum ili vani

Bok,

Kakva su iskustva sa instalacijom plinske boce u podrum ili vani? Smisla ima, štedi se na prostoru u kuhinji, sigurnije je i u krajnjem slučaju ne treba nosat bocu plina na kat?

Kakva se instalacija stavlja od boce do štednjaka? Bakrena pa onda prijelaz na gumu na obje strane? Boca se vani drži u nekom boxu?

Thx in advance,
Teo
LaVita e bella is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 08:06   #79
U podrum ni slučajno. Plin je teži od zraka i podrum se ne može provjetriti jer plin ostaje ispod razine zemlje, sve dok se ne skupi kritična količina, a onda jao si ga tebi.
MrBlc is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 08:10   #80
Hmm, onda mi ostaje ispod stepeništa ili vani, ili pored štednjaka

P.S. Postoji valjda kakav senzor koji bi se moga vezat na elektro ventil i onda kad...
LaVita e bella is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:46.