Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.07.2017., 17:26   #10201
Xiang Chi, Mislim da je poanta bila - puno truda, a rezultati se ne vide.

I ja krivo izgovaram r. Tj., izgovaram francusko r, ne jiba i slične nebuloze.
Lyanna Stark is offline  
Old 24.07.2017., 17:37   #10202
Ja bi ditetu i klempave uši ispravila.
BondWannabe is online now  
Old 24.07.2017., 17:38   #10203
I ja.

Kao što je meni moja mater.
Gzena is offline  
Old 24.07.2017., 17:47   #10204
Quote:
My Name Is... kaže: Pogledaj post
I ta jebena histerija protiv antibiotika otišla je u nenormalne ekstreme.
Jebene histerije protiv antibiotika nema ni blizu dovoljno i lako je moguće da ćemo ozbiljno najebati zbog toga.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Old 24.07.2017., 17:56   #10205
Quote:
My Name Is... kaže: Pogledaj post
I ta jebena histerija protiv antibiotika otišla je u nenormalne ekstreme.


Jebena histerija protiv antibiotika, protiv globalnog zatopljenja... Kako stvari jednostavno izgledaju kad si ignorant.
JPK is offline  
Old 24.07.2017., 17:58   #10206
Kod mojih doktora ima. I bakterije bi se prilagodile svemu cak i da se antb koriste samo samo samo kod bakterioza. Onak zive su tri milijarde godina, sta je njima konstantna prilagodba?? Pickin dim reklo bi se.

JPK, ti si ignorant jer apsolutno svaku stvar koja zvuci iole tebi sumnjivo proglasavas teorijom zavjere. Nisi zanimljiv.
My Name Is... is offline  
Old 24.07.2017., 18:37   #10207
Quote:
My Name Is... kaže: Pogledaj post
Kod mojih doktora ima. I bakterije bi se prilagodile svemu cak i da se antb koriste samo samo samo kod bakterioza. Onak zive su tri milijarde godina, sta je njima konstantna prilagodba?? Pickin dim reklo bi se.

JPK, ti si ignorant jer apsolutno svaku stvar koja zvuci iole tebi sumnjivo proglasavas teorijom zavjere. Nisi zanimljiv.
Ja još ništa u životu nisam proglasio zavjerom[*], bojim se da ti ne znaš čitati ili ne znaš što je zavjera.
Valjda je ovo prvo, jer da znaš, onda valjda ne bi tu valjala gluposti nego bi pročitala zašto je rezistencija težak problem, stvarno nije teško naći.

[*] U ovoj temi se radi o modi, u kombinaciji sa tendencijom medicine da sve više širi domenu svog djelovanja, često na štetu pacijenata.
JPK is offline  
Old 24.07.2017., 19:12   #10208
In summary, the 6 main causes of antibiotic resistance have been linked to:

Over-prescription of antibiotics
Patients not finishing the entire antibiotic course
Overuse of antibiotics in livestock and fish farming
Poor infection control in health care settings
Poor hygiene and sanitation
Absence of new antibiotics being discovered

http://infectioncontrol.tips/2015/11...ic-resistance/

preveliki output antb je jedan od razloga rezistencije, nije jedini, a nije ni vodeći. a ovdje samo čitam da je to razlog. onak, nije.

kako rekoh, bakterije će se prilagoditi nakon nekog vremena baš svemu, kao što i jesu kroz evoluciju. mi možemo lajat na mjesec zbog toga, otprilike.
My Name Is... is offline  
Old 24.07.2017., 19:21   #10209
Bila je prije koju godinu u dnevniku porazavajuca statistika koliko hrv lijecnici opce prakse sumanuto propisuju antibiotike za viroze. Neke gadne brojke su bile u igri, tugica teska.

Ne mogu zamisliti da ne ispravim djetetu r ili neko slovo i onda da ga to jebe u poslu ili necemu sto voli, bas bez veze..
__________________
"Opet se netolerantna javljaš?"
Laaaa13 is offline  
Old 24.07.2017., 22:55   #10210
Quote:
petrunjela84 kaže: Pogledaj post
pogotovo nemajući pojma koliko je muke i stresa u sve to uključeno i koliko bi oni koji su u tome voljeli da nisu. A razgovarala sam već s masom roditelja koji su prošli ili prolaze isto.
A gle, petrunjelo, imaš djece sa stvarnim problemima. Imaš djece koja imaju izmišljene probleme s ciljem produživanja roditeljskog dopusta. Imaš stvari koje se dijagnosticiraju, a o kojima na engleskom možeš naći tri i pol članka na opskurnim portalima (ubij me, ne sjećam se o čemu se radilo, ali znam da sam nešto tražila i rezultat je bio točno taj. Ali bilo je rezultata na španjolskom jer je to tamo valjda isto trendi poremećaj. ) Zabrinuta majka je dobra majka. Paranoiranje oko uvođenja dohrane, oko kozmetike za bebe, oko krema za sunce, oko blago sporijeg razvoja bilo čega nije stvar samo roditeljske brige za dijete nego i pripadanju klubu dobrih majki srednjeg sloja s dobrim primanjima ili barem dobro obrazovanih, i ima ljudi koji na tome fino zarađuju, a ima i ljudi koji rade ono što se oko njih radi i koncept medicine utemeljene na dokazima im je stran. Bilo bi zanimljivo vidjeti učestalost raznih teškoća u razvoju među djecom srednjeg sloja po raznim državama. I koliko nebalkanskih beba treba široko povijanje, i koliko balkanskih beba treba široko povijanje danas u odnosu na osamdesete.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Old 24.07.2017., 23:13   #10211
Previse sam u svemu tome da bi mi se dalo ovdje pojasnjavati jer to ne bih mogla bez da budemonkretna. A sto se tice clanaka i literature, na engleskom sam nasla nemjrljivo vise materijala nego na nasem. Dakle za stanja koja su problem, ali nisu patoloska. Takodjer sam iscitala skoro sve forume na engleskom o stanjima za koja njihova djeca idu na terapije. Tako da trendi poremecaje slabije razvijenih zemalja mozemo okaciti macku o rep.

A djeca koja su neurorizicna danas, tj uglavnom rodjena pod teskim uvjetima i prezivjela zahvaljujuci razvoju neonatologije, u osamdesetima u velikoj mjeri ne bi ni prezivjela porod.


Uglavnom, ne znam znas li, dijagnoza cerebralne paralize nije konacna do trece godine. Tako da se pogotovo za dijete u prvoj godini zivota koje odstupa od razvoja, a jos ima i druge neurorozicne aspekte ukljucene (preuranjen porod, tezak porod, mozdana krvarenja) ne moze znati sa sigurnoscu na sto ce izaci. Kod tezih slucajeva je dosta vidljivo i tada, doduse.
petrunjela84 is offline  
Old 24.07.2017., 23:18   #10212
Quote:
petrunjela84 kaže: Pogledaj post
A sto se tice clanaka i literature, na engleskom sam nasla nemjrljivo vise materijala nego na nasem.
I onda je baš zanimljivo kad se nađe nešto o čem na engleskom nema ničeg ni na jednom kredibilnom mjestu. Žao mi je što nisam zapamtila o čemu se radilo.

Ne pričam o slabije razvijenim zemljama, nego o tome da su neke stvari specifične za određene kulture. Moj je dojam da ih je zapravo to više što se zapadnije ide, pa SAD su krcate djece kojoj "trebaju" psihofarmaci i taj je broj užasno brzo užasno jako narastao.

Naravno da ima i djece sa stvarnim problemima ili sa stvarnim rizikom od problema, nitko to ne spori. Tebi i potomčetu sretno.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Old 25.07.2017., 09:24   #10213
Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post
ako doktor za virusnu upalu daje antibiotik onda je budala i nestručan
...
nije ti se još ni jednom dogodilo da Gzenici propišu antibiotik, za svaki slučaj, dok nalazi krvi budu gotovi?
da sam slušala takve naputke, moja ćerce bi ih popila puno više od dva
možda ne bi ni ta dva da sam bila iskusnija

za ovo pomodarstvo u dijagnozama, pretpostavljam da se odnosi na razne poremećaje pažnje i ponašanja i moglo bi se reći da je popularno
čula sam i sama prijedloga da lijenost djeteta upakiram u nešto da dobije lakši program i bod za upis u srednju
baja is offline  
Old 25.07.2017., 09:26   #10214
Quote:
Laaaa13 kaže: Pogledaj post
Bila je prije koju godinu u dnevniku porazavajuca statistika koliko hrv lijecnici opce prakse sumanuto propisuju antibiotike za viroze. Neke gadne brojke su bile u igri, tugica teska.

Ne mogu zamisliti da ne ispravim djetetu r ili neko slovo i onda da ga to jebe u poslu ili necemu sto voli, bas bez veze..
Moram ovdje pohvaliti svoju pedijatricu, ona kad prepisuje antibiotik kaže "Nažalost, ipak ćemo morati ići s antibiotikom".

A, za viroze ni ne idemo kod liječnika. Sve što se može riješiti paracetamolom u dva dana, odradimo doma.

Djecu razvozim u školu, na treninige, proslave rođendana, predstave... još najbolje da ih ne bi razvozila kod logopeda, da im treba
__________________
Ako izgleda kao mačka, ako miriši kao mačka i ako se glasa kao mačka, onda je to mačka.
sunnyah is offline  
Old 25.07.2017., 12:03   #10215
Quote:
baja kaže: Pogledaj post
nije ti se još ni jednom dogodilo da Gzenici propišu antibiotik, za svaki slučaj, dok nalazi krvi budu gotovi?
da sam slušala takve naputke, moja ćerce bi ih popila puno više od dva
možda ne bi ni ta dva da sam bila iskusnija
nije očito srećom
moja odnosno njezina pedijatrica nerado prepisuje antibiotik, odličan je dijagnostičar, ali nije pretjerano simpatična pa ju ljudi ne vole

mala mi je samo jednom u životu primila antibiotik i to u Zaraznoj bolnici. tamo svima pohvale također.


Quote:
sunnyah kaže: Pogledaj post
A, za viroze ni ne idemo kod liječnika.
ja nažalost i za viroze moram malu maltretirati čekanjem u ambulanti jer ju moram dovesti na pregled ukoliko želim otvoriti bolovanje.
ne mogu samo nazvati i reći 'mala ima virozu, ostajem s njom doma tri dana'....
Gzena is offline  
Old 12.08.2017., 13:36   #10216
Je li ovo tema o nama koje ne zelimo decu? Moram da proverim, citam poslednju i 6 stranu od nazad i vidim da se pise o vakcinama, pa msilim da sam pogresila Idem jos unazad
Preveza is offline  
Old 12.08.2017., 16:59   #10217
Quote:
My Name Is... kaže: Pogledaj post
Moram primijetiti da autizam uzrokuju samo cjepiva koja se primaju u prvoj i drugoj godini, nisam čula da itko tvrdi da ona kasnija uzrokuju autizam. Mora da su puno kvalitetnija od onih kojima cijepimo bebe.

I ta jebena histerija protiv antibiotika otišla je u nenormalne ekstreme.
Nikakva jebena cjepiva ne uzrokuju autizam, već se simptomi autizma javljaju u toj dobi, neovisno o cjepivima, ali google primarijusi i teoretičari zavjere su pametniji od svih, pa njima treba pušiti kurac čim prozbore.
konjokradica is offline  
Old 11.10.2017., 11:47   #10218
Quote:
Laaaa13 kaže: Pogledaj post
Bila je prije koju godinu u dnevniku porazavajuca statistika koliko hrv lijecnici opce prakse sumanuto propisuju antibiotike za viroze. Neke gadne brojke su bile u igri, tugica teska.

Ne mogu zamisliti da ne ispravim djetetu r ili neko slovo i onda da ga to jebe u poslu ili necemu sto voli, bas bez veze..
Slazem se! Ko nema zivaca, vremena, da pomogne detetu, ne treba ni da ga ima!

Kod nas je isto, sto se antibiotika tice! Zabranjeni su bez recepta i stalno su neke reklamne kampanje protiv njih, ali ljudi ih ih ipak dobijaju i od lekara i u apoteci preko veze.
Preveza is offline  
Old 11.10.2017., 11:55   #10219
Quote:
Preveza kaže: Pogledaj post
Kod nas je isto, sto se antibiotika tice! Zabranjeni su bez recepta i stalno su neke reklamne kampanje protiv njih, ali ljudi ih ih ipak dobijaju i od lekara i u apoteci preko veze.
lako za problem recepta. Antibiotik se ne daje za viruse, nego za bakterije. Kad odes lijecniku ocekujes da to zna i da mu se da provjeravati sto od tog dvoje imas. Ali ne
Laaaa13 is offline  
Old 11.10.2017., 12:02   #10220
Opet o virozi i dičjim bolestima

Sad samo krenite o čepićima i puderima za guzu, premtanjima i slicno.



Prije tjedan dana kolegice na poslu pricaju o djeci, rekle oba dvi meni:
"Blago ti se što nemaš djecu"
Ja: "Znam."

Splićankaa is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:24.