Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.07.2017., 17:44   #1
Sretan i ispunjen život

Što je za vas sretan i ispunjen život? Živite li ga? Što je potrebno da bi zaista rekli eh što volim ovaj svoj život.

Malo sam u razmišljanju i u stanju depresije i učmalosti i nisam sretna ni malo s ničim. Eto,pišite.
tirkizno is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 18:08   #2
Nedavno sam vidjela strip. Nisam sigurna da se skroz slažem sa svime unutra, ali slažem se dovoljno da mi se sveukupni dojam gledanja na stvari sviđa.
__________________
I’m a trainwreck of a human being, but I’d make a good cat.
Sloppy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 19:12   #3
Quote:
tirkizno kaže: Pogledaj post
Što je za vas sretan i ispunjen život? Živite li ga? Što je potrebno da bi zaista rekli eh što volim ovaj svoj život.

Malo sam u razmišljanju i u stanju depresije i učmalosti i nisam sretna ni malo s ničim. Eto,pišite.

Svakom je sreća nešto drugo. Nitko ti nemože reći što je za tebe sreća.
Moj savjet je probaj nove stvari
1. Volonteraj - to će ti pomoći da se makneš iz kuće i upoznaš ljude koje vole pomagati drugima i možda češ neki posao ili nova prijateljstva ili nešto treće ljepo.
2. Radi neku sportsku aktivnost (barem 3 x tjedno) koja te čini sretnim, npr. planinarenje, joga, trčanje (ona grupa trčanja na nasipu)...itd.
3. Duhovnost - nešto duhovno (crkva) ili spiritualno
4. Nađi novi hobi
5. Posao koji te barem malo razveseli ili faks
6. Nova prijateljstva ili stara - uživaj u njima
...itd.

Na kraju dana pitaj sebe, što me čini sretnim, ako neznaš onda idi van i radi razne zdrave stvari. Druži se s ljudima, možda previše vremena provodiš sam/sama ili gledaš na ono što ti fali u životu umjesto da vidiš ono što imaš.

Postani aktivna svaki dan, to je neki početak.
Sretno
thecopycat is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 19:15   #4
tirkizno, radiš, studiraš?
pretplate is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 19:56   #5
Apsolutna sreća i ispunjenje nisu baš konstanta.

Ali imanje nekoliko divnih ljudi koje voliš i koji su tvoj tim i vještina redovitog umetanja humora u životne situacije su jako dobar temelj.

I, naravno, sjetit se onih momenata koji su te činili sretnom, bilo da si bila kreativna i nešto stvarala čisto jer ti je to davalo osjećaje ushita i zabave, bilo da je to uvalit se medju hrpu djece i/ili štenaca, bilo išta što te veselilo nekad kad je osjećaj brige bio manji, napravi to opet pretvori to u naviku.

Uvijek je tu stvar nekakve te "nježnosti" prema sebi.

Svijet će bit nekad mračan i negativan, bitne su te točke sigurnosti u koje se čovjek vraća i koje ga osvježe za novo kretanje naprijed.

;šimleša mode off:
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 20:50   #6
Ako život promatramo kao nešto svakodnevno, onda je teško reći da netko ima sretan ili nesretan život. Jer radi se o sumi tisuća i tisuća dana i sati, od kojih su neki sretniji, a neki nesretniji.

Novac je problem ako ga nemaš dovoljno za neke osnovne potrebe.

Lijepe stvari u životu: glazba, žene i hemingway, su ionako besplatne.
__________________
Texture like sun
lettow is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 20:54   #7
Da Hemingway

Mislim da je osvijescivanje i prepoznavanje onog sto imamo i sto mozemo dobra startna pozicija.
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 20:56   #8
Ma koja zec-na-speedu konstantna sreća. Nema toga. Osim kod bipolaraca. A i kod njih to ne potraje. Ne može mozak izdržati tu količinu endorfina kao konstantu.
Bitno je da je čovjek zadovoljan svojim životom. Bunny sreća ti dolazi kao slatki šlag na vrhu.
Kako je jedna potpuno luda, ali pametna ženska rekla: što je sreća? Pa to su tek trenutci.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 20:59   #9
Sretan i ispunjen život je za mene mogućnost definiranja i življenja osobne slobode kroz odabir ljudi, posla, provođenja slobodnog vremena i oblikovanja stavova.

Sent from my Mi-4c using Tapatalk
__________________
"Ja ovdje djelim iskustvo a ne vrijedam,i to je poanta ovoga foruma da razmjenimo mišljenja i iskustva na jednoj kulturnoj razini a ne da se vrijedamo i omalavažavamo zato jer su nam iskustva različita .Pa ebote da su ista pa ne bi ni imali o čemu piskarat ovdje." Spalatina-nyc
cajna_mjesavina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 21:25   #10
Quote:
tirkizno kaže: Pogledaj post
Što je za vas sretan i ispunjen život? Živite li ga? Što je potrebno da bi zaista rekli eh što volim ovaj svoj život.

Malo sam u razmišljanju i u stanju depresije i učmalosti i nisam sretna ni malo s ničim. Eto,pišite.
Prevelik sam cinik za ovakva sranja od pitanja, a s godinama postajem i čangrizav.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 22:17   #11
ja bi rekla da obozavam svoj zivot, al ono sto je mene usrecilo nit sam ja znala da ce me usrecit (dogodilo se) nit je recept drugima za srecu. sretna sam radi svoje djece i muza. sto god se desava izvan nase obitelji me opce nemre zdeprimirat il uznemirit, onak, nazivciram se na sekund i vidim njihove osmijehe i meni super. nemrem vjerovat da ovo pisem jer kazem, misla sam prije da ce me moja karijera i putovanja usrecit, i ok, sretna sam i radi toga, ali nista se ne moze mjeriti sa mojom djecom i muzem. daj zabrij da je to sad recept nekome, nece sigurno netko sad ic nac muza na silu ne znam sto bi ti rekla, voljela bi rec nesto pametno. prije djece i muza (koji mi je ipak velika ljubav ne bilokoji muz ) mi je sve bilo ravno, onako nista me nije toliko izbacilo da sam plakala od srece npr, tek sad kuzim kolko mi bilo svejedno za sve prije sad placem od srece skoro svaki dan i to je ljubav. ljubav me ucinila ovakvom.
sweetkiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 23:03   #12
Ako pretpostavimo da imamo obitelj, zdravlje, krov nad glavom i ok posao, sreća je u glavi i kutevima gledanja. Ja sam često sabotirala svoju sreću konstantnim ruminiranjima ili sam živjela u prošlosti ili u budućnosti, a stvari koje se u tom trenu događaju nisam primjećivala. Kad stalno brineš o nečemu, non stop si u grču i bukvalno ne dopuštaš sebi biti sretan i uživati u momentu.
Mislim i da svi od sebe očekujemo puno, često mislimo na ono čega nema, a rijetko o onome što imamo. I sve ima i nešto pozitivno i negativno, kad ne radiš sjeban si jer posla nema i ne možeš platit račune, kad posla ima žališ se što ustaješ u 6 i šef te jebe u mozak.
I što manje 'stanja razmišljanja', ok je nešto kontruktivno smislit i imati neki cilj, ali svakodnevno premetanje života u glavi i bavljenje sitnicama ubija psihu.
Nevjerna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 00:00   #13
Trenutno bih bez razmisljanja rekla da sam sretna.
Sretna no ne i bezbrizna.

Sretna sam jer imam na cemu biti zahvalna, jer imam voljene ljude, mjesta i trenutke.
Imam i hrpu problema, desila mi se hrpa sranja, posljedice nekih jos saniram, ali cini mi se da sam sretna jer zivim zivot koji ne bih mijenjala, samo upgrejdala.
Procistila bih ga od nekih bugova koji stvaraju probleme i nastavila istom putanjom, pa dokle stignem.
__________________
KURAC!
Foto natječaj 586 - Livada
Sabaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 08:26   #14
Quote:
tirkizno kaže: Pogledaj post
Što je za vas sretan i ispunjen život? Živite li ga? Što je potrebno da bi zaista rekli eh što volim ovaj svoj život.

Malo sam u razmišljanju i u stanju depresije i učmalosti i nisam sretna ni malo s ničim. Eto,pišite.
Mačke.


a sad ozbiljno.
Ova depresiva je mene pucala od pred kraj faksa dok se nisam zaposlila. Onog trena kad sam dobila posao i stalni prihod i prestala ovisiti o ikome vezano uz novce, sva razmisljanja o "jebote jesam li ja nesposobni kreten i koji mi je kurac" su prestala.
Pa bih na konto toga u jednoj rijeci mozda rekla - neovisnost.
Da imam neznam kako ispunjen život, u kojem se ne znam sta desava - i ne bas....ali dodjem s posla, platim racune, imam za stan, imam za jesti imam za piti, imam za obuci se, tu i tamo provesti se i ne muce me egzistencijalne brige, sto je u mom plitkom i asocijalnom mozgu sasvim dovoljno da sam zadovoljna sa svojim zivotom i da prestanem propitivati da mi nesto fali.

A onda, mačke.
Životinje, biljke i piljenje u more vikendom su moja srećica.
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 09:49   #15
Quote:
choupette kaže: Pogledaj post
Ma koja zec-na-speedu konstantna sreća. Nema toga. Osim kod bipolaraca. A i kod njih to ne potraje. Ne može mozak izdržati tu količinu endorfina kao konstantu.

I hate being bipolar. It`s fantastic.

Ima konstantne sreće, kako ne. Možda ne sad baš 24 sata dnevno, jer 7-8 sati ipak provedeš spavajući.
Ja sam jedan od tih, znam se često ujutro probudit sa smješkom na licu i cijeli dan mi je haj flaj. Čak su mi i snovi sretni, ili sam dobio na lotu, ili sam na ljetovanju na Karibima i tako nešta svašta.

Ne drogiram se i nemam nikakvu dijagnozu.
__________________
O moj bože što sam proklet, jučer zgodan danas opet!
partyboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 09:55   #16
Nekako sam otkad sam počela samostalno živjeti i privređivati uvijek mislila da sam sretna. Dobar dio tog perioda sam i bila, onda su se desila raznorazna sranja - zapravo, nije u redu da ih tako nazovem jer koliko god su ti događaji bili i teški i loši i žalosni istovremeno su mi otvorili neka nova vrata, prozore i puteve za koje prije nisam ni znala da postoje.

Bilo bi nezahvalno kad bih rekla da sad nisam sretna jer zapravo imam manje više sve što želim (upgrade je uvijek moguć ali spada u luxury edition a ne u basic happyness paket ). Našla sam način da spojim stvari koje me vesele i ispunjavaju na različitim područjima i da ih isprepletem.

I da, mačke, apsolutno
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 11:37   #17
Quote:
thecopycat kaže: Pogledaj post
Svakom je sreća nešto drugo. Nitko ti nemože reći što je za tebe sreća.
Moj savjet je probaj nove stvari
1. Volonteraj - to će ti pomoći da se makneš iz kuće i upoznaš ljude koje vole pomagati drugima i možda češ neki posao ili nova prijateljstva ili nešto treće ljepo.
2. Radi neku sportsku aktivnost (barem 3 x tjedno) koja te čini sretnim, npr. planinarenje, joga, trčanje (ona grupa trčanja na nasipu)...itd.
3. Duhovnost - nešto duhovno (crkva) ili spiritualno
4. Nađi novi hobi
5. Posao koji te barem malo razveseli ili faks
6. Nova prijateljstva ili stara - uživaj u njima
...itd.

Na kraju dana pitaj sebe, što me čini sretnim, ako neznaš onda idi van i radi razne zdrave stvari. Druži se s ljudima, možda previše vremena provodiš sam/sama ili gledaš na ono što ti fali u životu umjesto da vidiš ono što imaš.

Postani aktivna svaki dan, to je neki početak.
Sretno
Ništa me ne čini sretnom,baš ništa. I postoji problem koji mi neda mira.
Žalim jako često za propuštenim prilkama,za stvarima i situacijama koje nisam mogla ostvariti. Onda kad su svi proživljavali što je tad bilo sasvim normalno,ja nisam. Došla sam u te godine gdje sam shvatila koliko sam propustila život i koliko je toga prošlo kraj mene.
Više nisam dijete a dosta ljudi mi je reklo kako sam kao dijete i nezrela a to se dogodi kad ono dijete u meni vrišti za prošlošću. Mislim da nisam uspjela ni dovoljno sazrijeti baš zbog toga. Još k tome sam jako usamljena da zaista ne znam kako psihički sve to podnosim.



Quote:
pretplate kaže: Pogledaj post
tirkizno, radiš, studiraš?
Ne.
tirkizno is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 11:43   #18
Ponekad ljudi misle da su nesretni / ih nista ne cini sretnima jer si postave velika nerealna ocekivanja tipa - put oko svijeta je ono sto te cini sretnim, a ja mogu eventualno otici na krempite u Samobor :kri:

Zasto mislis da si trebala prozivljavati, tj. da ti je zivot trebao pred tebe staviti iste stvari ko pred neke druge ljude koje poznas?

Kako mislis da si propustila zivot? Mislim, bila si ziva, imala neku svakodnevicu, nesto se desavalo.

Nemoj me krivo shvatiti, zvucis kao da ti se u zivotu trebalo desiti ne znam sto (sto si vec zamislila da se treba ljudima desiti u odredjenim godinama) i sad ne samo da si svjesna da se to nije desilo nego jos i zalis za tim. Jesi svjesna od cega pravis problem? Zasto si to radis?
Zasto ti je lakse zivjeti u nekim hipotetskim okvirima nego u sadasnjosti s onim sto imas, a vjerujem da imas puno samo si ne zelis to priznati?
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 11:47   #19
Quote:
Cats kaže: Pogledaj post
I da, mačke, apsolutno
I kako ti s vremenom intezitet sreće opada, samo povećavaš dozu.

smoothjazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 12:05   #20
Tirkizno, ti nemaš još ni 30. Probaj ne biti tako stroga prema sebi.

Ja kod tebe vidim dva problema: mislim da zamišljaš sreću kao nekakav orgazmički moment i onda takvo stanje uma ne pronalaziš u svom životu.
Otkad znam za sebe imam osviještenu zahvalnost.
Lijepo vrijeme, zdravlje, dragi ljudi, topao stan, hrana na stolu..posao, neplanirane situacije koje donesu nešto dobro, mogućnost da nekom pomogneš.
Sreća je, po meni, bazična emocija, mene ispunjava mirom.
Povrh toga prelijeću dnevni problemi koji te izbace iz takta ili privremeno naljute i rastuže, ali to ne mijenja stvar sa sam zapravo sretno biće.
Situacije koje nisu bile roze ni zabavne samo su pooštrile tu prizmu, iI fokus mi je još više na dobrim stvarima oko mene.
Nekakvi dnevni primjeri: sretna sam kad se naspavam, kad pijem u miru kavu, kad uspješno završim neki osobni projekt, kad se vidim se vidim s dragim ljudima, kad doktori kažu da je sve ok.
Probaj biti sama sebi prijatelj, i ako dosad nisi radila sto želiš, počni sad.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:07.