Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.07.2017., 21:36   #61
Quote:
pussy galore kaže: Pogledaj post
Jedino u sto sam sigurna je da nakon sto imas krov nad glavom, zdravlje, toplo ti je i nisi gladan, ako tad ne znas bit zadovoljan sam sa sobom neces nikad bit sretan.
Vecina ljudi ovo smatra normalnim i u tome ne vidi nikakvo posebno zadovoljstvo vec datost.

No ako i u tim uvjetima nemas kako sam vec gore rekla zadovoljavajuci odnos s ljudima jebes sve. I tako zdrav i sit dok sjedis u kuci bez kredita ces plakati u macku i misliti da si nesretnik povlaka pacenik od rodjenja.
Luneta is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 21:43   #62
Quote:
Luneta kaže: Pogledaj post
Vecina ljudi ovo smatra normalnim i u tome ne vidi nikakvo posebno zadovoljstvo vec datost.

No ako i u tim uvjetima nemas kako sam vec gore rekla zadovoljavajuci odnos s ljudima jebes sve. I tako zdrav i sit dok sjedis u kuci bez kredita ces plakati u macku i misliti da si nesretnik povlaka pacenik od rodjenja.
Ako si zadovoljan sobom ne vidim zasto ne bi imala zadovoljavajuci odnos s ljudima oko sebe.

To ide jedno uz drugo, bar kod mene.
__________________
Delay is the deadliest form of denial.

"If you are going through hell, keep going" ; W. Churchill
pussy galore is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 21:44   #63
Mislim da je ipak bitniji zadovoljavajuć odnos sa samim sobom. Ljudi dođu i odu kroz život, samog sebe se ne možeš riješiti. A i nemoguće je uspostaviti dobar odnos s drugima ako ga nemaš sa sobom.

Ova datost i jest najvrijednije što imamo. Sve ostalo je bonus.
Ay Carmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 22:04   #64
Sto je zadovoljavajuc odnos sa samim sobom?
Luneta is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 22:07   #65
Quote:
Luneta kaže: Pogledaj post
Sto je zadovoljavajuc odnos sa samim sobom?

usudila bih se reci- biti sam sa sobom na cisto.
u glavi, u srcu, duši...sa cijelim svojim bićem.
mari_2011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 22:07   #66
Quote:
pretplate kaže: Pogledaj post
sve je ovo što pišete lijepo i slažem se, ali je zakurac kad nit radiš nit se školuješ nego doma blejiš i razmišljaš

tirkizna se meni čini kao da je zapela i nisam sigurna da će poći na bolje bez neke real life podrške, u vidu roditelja, dečka, frendova, terapeuta...

tirkizna, jel se tebi dogodilo nešto traumatično u životu? ne moraš mi odgovoriti naravno, ali odgovori sebi
Je.

I zapela sam,jako sam zapela da ne znam kako si pomoći a moja stanja mi odmažu.
tirkizno is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 22:07   #67
Quote:
Luneta kaže: Pogledaj post
Sto je zadovoljavajuc odnos sa samim sobom?
To da kad se pogledaš u ogledalo ne vidiš hrpu nedostataka nego prije svega svoje prednosti i šarmantne nesavršenosti
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 22:08   #68
Quote:
Luneta kaže: Pogledaj post
Sto je zadovoljavajuc odnos sa samim sobom?
Pomirenost s manama, osviještenost o vrlinama. I mogućnost da budeš sam bez čežnje za bilo kakvim društvom.
Ay Carmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 22:11   #69
Quote:
tirkizno kaže: Pogledaj post
Je.

I zapela sam,jako sam zapela da ne znam kako si pomoći a moja stanja mi odmažu.

zvucat cu kao osnovnoskolski leksikon, ali imas li kakav hobi?
mari_2011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 22:18   #70
Quote:
Cats kaže: Pogledaj post
To da kad se pogledaš u ogledalo ne vidiš hrpu nedostataka nego prije svega svoje prednosti i šarmantne nesavršenosti
A što ako vidiš nedostatke i imaš manjak samopouzdanja zbog toga što si tako cijeli život tretiran,tad je jako teško stat i vidjeti se pozitivnim očima.
tirkizno is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 22:19   #71
Quote:
mari_2011 kaže: Pogledaj post
zvucat cu kao osnovnoskolski leksikon, ali imas li kakav hobi?
Nažalost,nemam.
tirkizno is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 22:23   #72
Quote:
Cats kaže: Pogledaj post
To da kad se pogledaš u ogledalo ne vidiš hrpu nedostataka nego prije svega svoje prednosti i šarmantne nesavršenosti
To je otprilike to.

I shvatit da ono cime se ti mozda zamaras u vecini slucajeva ljudi to uopce ne vide jer su preokupirani sami sobom.

Svi smo mi komplicirano nekomplicirani

Kad se prestanes zamarat glupostima imas vise vremena za stvari koji te uveseljavaju.
__________________
Delay is the deadliest form of denial.

"If you are going through hell, keep going" ; W. Churchill
pussy galore is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 22:26   #73
Quote:
tirkizno kaže: Pogledaj post
A što ako vidiš nedostatke i imaš manjak samopouzdanja zbog toga što si tako cijeli život tretiran,tad je jako teško stat i vidjeti se pozitivnim očima.
Znam. Samo to je korak kojeg moraš napraviti sama. Stati pred ogledalo, pogledati se, pogledati sve ožiljke koje ti je život ostavio i reći samoj sebi, Stara moja, nakon svega toga šta si proživila držiš se odlično Nasmijati se i reći samoj sebi Moraš se više smijati jer si baš zgodna kad se smiješ

Pa kad to ekčueli i učiniš i kad skužiš da se smješkaš samoj sebi, onda zapamtiš taj dobar osjećaj i korak po korak napreduješ u tom smjeru.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 22:27   #74
Quote:
Luneta kaže: Pogledaj post
Sto je zadovoljavajuc odnos sa samim sobom?
Bar 15-20 min uz izbor pozeljne imaginarne partnerice ili partnera, bez neocekivanih pop-inova od strane nepozvanih licnosti.
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 22:29   #75
Quote:
tirkizno kaže: Pogledaj post
A što ako vidiš nedostatke i imaš manjak samopouzdanja zbog toga što si tako cijeli život tretiran,tad je jako teško stat i vidjeti se pozitivnim očima.
I ja sam. I moje samopouzdanje još ima puno mjesta za rast. Ali ljudi mizernog samopouzdanja obično kod drugih vide samo vrline a mane ignoriraju. Tako sam i ja. Pa zašto to onda na kraju ne primjeniti na sebe? Ponavljam se ali opet ću reći: samo sebe imaš uvijek, bezuvijetno i doživotno. Budi sebi dobra, nježna i vjerna.
Ay Carmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 22:32   #76
Quote:
tirkizno kaže: Pogledaj post
Nažalost,nemam.
Ne moras imat hobi.

Jebo vas hobi

Radis stvari koje te vesele.
Volis se spremat u super heroje s vremen na vrijeme, go for it.
Volis citat, uclani se u book club.
Volis strikat, nastrikaj si kapu.
Volis kuhat, interneti su punu recepata.

Nista to ne mora bit nesto na sto si skroz nabrijan ili gledat na to kao neki hobi.

Ja sam nedavno bila na lezbejskom geek rucku sa hrpom cool zena, bila na kuglanju, uclanila se u grupu koja organizira veceri gdje se igraju drustvene igre, sasila si WW kostim i skoro iskrvarila u procesu..

Toliko mogucnosti. Treba samo malo volje i maste imat.
__________________
Delay is the deadliest form of denial.

"If you are going through hell, keep going" ; W. Churchill
pussy galore is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 22:37   #77
Quote:
Ay Carmela kaže: Pogledaj post
Pomirenost s manama, osviještenost o vrlinama. I mogućnost da budeš sam bez čežnje za bilo kakvim društvom.
Zvuci kao kakav indijski Guru Gita stuff.

Salim se, nemoj se naljutiti.

No ozbiljno, vecina odgovora je apstraktne prirode. Pitanje je sto nas drzi zadovoljnima i sretnima kroz zivot?

Sto znaci biti sa sobom na cisto? Sto znaci biti bez ceznje za bilo kakvim drustvom kad znamo da je covjek drustveno bice?

Sto znaci osvjestiti vrline? Kako se to radi? Kako znati koje su mi vrline? U odnosu na sto?

Zasto ja u ogledalu ne bi trebala vidjeti sve kako zapravo je? Sto su nedostaci i opet - u odnosu na sto/koga?


Zasto sve ovo pisem i trazim da odgovorite - zato da bi shvatili da zivot nije sezonska pojava i da je ono sto nas drzi zdravima i sretnima kroz zivot nisu sezonske pojave.

Vec sam odogovorila, ono sto nas cini zdravima i sretnima kroz zivot, od malih nogu do starosti su dobre veze s ljudima.

Zadnje uređivanje Luneta : 14.07.2017. at 23:06.
Luneta is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 22:43   #78
Quote:
tirkizno kaže: Pogledaj post
Nažalost,nemam.
A bi li ga htjela imati?

Mislim da je jako korisna vježbica da nabrojiš (možeš i u sebi) tri stvari koje ti se na tebi sviđaju. Ne mislim na idealno tijelo, nobelovsku pamet, bla bla. Postavi to kao šalu i nabrajaj si tri po tri zabavne stvari. Ono, znam predivno složiti stvari u vrećicu kad kupujem u Lidlu, imam prekrasan lijevi palac na nozi, znam napraviti prejeben sendvič s mortadelom
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 22:46   #79
Quote:
Cats kaže: Pogledaj post
Ono, znam predivno složiti stvari u vrećicu kad kupujem u Lidlu, imam prekrasan lijevi palac na nozi, znam napraviti prejeben sendvič s mortadelom


Volim te.


Cekaj... jel' hobi nabrajanje?
Luneta is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 22:55   #80
Quote:
Luneta kaže: Pogledaj post

No ozbiljno, vecina odgovora je apstraktne prirode. Pitanje je sto nas drzi zadovoljnima i sretnima kroz zivot?

Sto znaci biti sa sobom na cisto? Sto znaci biti bez ceznje za bilo kakvim drustvom kad znamo da je covjek drustveno bice?

Sto znaci osvjestiti vrline? Kako se to radi? Kako znati koje su mi vrline? U odnosu na sto?

Zasto ja u ogledalu ne bi trebala vidjeti sve kako zapravo je? Sto su nedostaci i opet - u odnosu na sto/koga?


Zasto sve ovo pisem i trazim da odgovorite - zato da bi shvatili da zivot nije sezonska pojava i da je ono sto nas drzi zdravima i sretnima kroz zivot nisu sezonske pojave.

Vec sam odogovorila, ono sto nas cini zdravima i sretnima kroz zivot, od malih nogu do starosti su veze s ljudima.
Stavri koje su me cinile sretnom sa 17 godina nisu iste koje me sad cine sretnom.
Razvijas sebe s godinama, spoznajes sto ti odgovara, sto ne.
Nema carobne formule.

Odnos s ljudima je vazan ali ako si ti isfrustrirana svojim sirokim bokovima, susjedi koja imas vise novaca od tebe a mislis da ona to ne zasluzuje, mislis da su svi muskarci stoka, ne vjerujes da te cijene dovoljno na poslu - ne mozes bas imat super kvalitetan i iskren odnos s ljudima oko sebe koji ce te cinit zadovoljnom i ispunjenom.

Bitno je ne bit ono sto drustvo od tebe ocekuje, vec ono sto ti od sebe ocekujes.
Ako to znaci imat sto macaka, roza kosu i zivjet u sumi, onda je to to.
__________________
Delay is the deadliest form of denial.

"If you are going through hell, keep going" ; W. Churchill
pussy galore is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:57.