Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.08.2017., 02:41   #21
Evo jednog dobrog Bolkovićevog osvrta na malograđanstvo u Hrvatskoj:

Quote:
“Hrvatska ima tu nesreću da je njen glavni grad Zagreb, pa su građani Hrvatske trajno izloženi pogubnom utjecaju agramerskog mentaliteta: Zagreb, naime, nikada nije postao velikim gradom, pa se u tom po sitno uređenom prostoru razvila tipična vrst idiotizma svojstvena sredinama koje u strahu od stranoga pribjegavaju inbreedingu: nitko se u Zagrebu ne bi štel nikom zamerit’ te se ovaj svjetonazor i u Hrvatskoj poput pošasti proširio, ne samo kao način preživljavanja, već je konformističko licemjerje zadobilo status društveno poželjne vrline. Oportunizam je u nas ipak starijeg porijekla: agramerski klajnbirgeraj blijedi pred starodrevnom mudrošću Republike: Sa svakijem lijepo, ni sa kijem iskreno, poduka je koju s majčinim mlijekom usisa svaki čestiti Dubrovčanin, i nju će, uz načelo akomodavanja, kao maksimu svoje diplomatske volje prakticirati cijeli život, naprosto da bi se ponekad dobro, a ponekad samo (pre)živjelo.”
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 09:05   #22
svi smo mi više-manje malograđani, ako se baš dobro zagledate u sebe vidjet ćete mnoštvo klišeja
jednim dijelom te na to navedu okolnosti, a mislim da to pomalo dođe i s godinama
Iza 30te imaš drugih preokupacija nego dizati pobune, pomalo i naučiš da najglasniji pijevac završi u loncu

Uspoređivanje s drugima? A što su društvene mreže nego uspoređivanje s drugima?
__________________
Zar stvarno misliš da razumijen to šta iman u glavi .. :-*
sunčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 11:21   #23
Malograđani su mi oni koji suše veš po onoj nekoj hijerarhiji koja se valjda zasniva na tom da nitko ne vidi gaće i grudnjake. Onda ženske u bundama na ponoćkama. I jako uređeni ljudi u kazalištu.
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 11:29   #24
Malograđani gledaju što drugi rade, čim ustaju dižu roletne i nadviruju se susjedima, vole sjediti u dvorištu i imati pregled tko prolazi, gdje ide, tko kome dolazi, ispituju kad će se tko oženiti/roditi bilo izravno ili neizravno, zgražavaju se ako netko ima druge ciljeve u životu za razliku od njih, odbijaju pomisao da netko kasnije upiše fakultet, da ne želi djecu i brak. Uglavnom vade se da su iskreni i tako si daju pravo za roviti po tuđim životima i davati savjete koje ih nitko nije tražio, a o njima nitko ne misli i većina ljudi ih izbjegava.
black fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 11:36   #25
Nedavno sam zvala neko društvo kod sebe na selo u subotu, na kupanje u bazenu. Većina nas se dogovorila da ranije krenemo - ranije podrazumijeva 9ipo - 10 sati (lokacija 10 min vožnje od grada), ali jedan lik je došao tek iza podne jer je morao piti kavu na špici, što mu je bilo od vitalne važnosti. Samo da napomenem da živimo u gradu u kojem se temperatura ljeti u 9 ujutro penje na 30 stupnjeva. Ja sam mu predlagala da ćemo svakako mi ispred kuće u hladu piti kavu, što je rezolutno odbio uz argumente da je to ipak selo i nitko neće prolaziti dok on ispija kavu
petrunjela84 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:35.