Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.07.2017., 16:42   #21
Quote:
SubSV kaže: Pogledaj post
Naravno.

http://forum.roda.hr/archive/index.php/t-48366.html


Za dvadeset kn po satu da im čačkalicom izvlačiš zmazanoće koje su oni skupljali po mjesec dana po kuhinji i kupaonici.
iz rubrike 'bože, baci peglu i budi precizan'
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 16:42   #22
Danas izašao prilog o nekom restaču a vlasnici pored lokala imaju privatni zoološki vrt. Kako jadno te životinje izgledaju. E takvima bih rado na fejsu ili trip advisoru dala lošu ocjenu iako nisam nikad bila...
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 16:44   #23
Quote:
Hilda kaže: Pogledaj post

Inače, ljudi koji misle da se u jednom čisćenju od par sati može napravit generalka pod kojom spada i pranje tepiha i fuga i ko zna čega kaj nisu takli tko zna od kad... su idioti. Ma koliko mali stan bio.
Pa baš!
__________________
Premnoge šuplje stvari su nam smisao života, zašto si se sad okomila na riječi? (vrrrlet)
Vraćamo se u prethistoriju. Ovo je civilizacija slike. Što ne zahtijeva sposobnost apstraktnog mišljenja. (MmeTipfeler)
Perzefona is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 16:47   #24
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post
zato što, dok s jedne strane dijeljenje informacija je korisno i demokratično, da ne trabunjam sad o filozofiji, periodično me izritiraju ovakve stvari.

jer su bigbrotherovske.
i jer mi je 'test' idiotski i sasvim nepotreban za ovakav ionako prljav stan, obično pravljenje kretena od čovjeka.

i zato što, bez obzira na ocjenu na kraju, sam ton članka je nešto drukčiji kad imaš minimalno 1 pasus 'nije ovo, nije ono'.

doduše, vjerujem da su ljudi koji plaćaju usluge mahom skloni ignorirati napismene uvjete, precijenjivati svoj novac i tuđe obaveze, pa zapravo ovo dođe kao prosječan kupac.
zato mislim da online kritike jesu poligon za svakakve budale. već sam primijetila da ljudi često neće u facu, na licu mjesta, reći nešto što se može srediti, ali će otići kući i zabiberiti.

periodično odem pročitati iskustva iznajmljivača na turizmu i dođe mi tragično koliko se ljudi moraju stresirati jer im svaka loša ocjena utječe na rejting, a rejting je danas bog. ono, više nećemo ni gledati film ako na imdbu ima ocjenu ispod 7.
Danas je prvi dojam sve i sve zauvijek, posebno u uslužnim djelatnostima.
Ako te netko ulovi u lošoj usluzi kao ovo što govoriš iznajmljivanje apartmana, i to se proširi, u sosu si jer možeš biti besprijekoran iduće dogledno vrijeme, svejedno će te to pratiti, a da ne govorim kako će iduća pogreška puno koštati.

Dok uzmeš nekog tko je na prvi dojam dobar, usluga dobra, dojma sam da on ima više manevra za griješiti.

Jer npr. uzet je primjer epizoda Nosedive, ako ti za nekoga imaš već prije percepciju da je dobra usluga, manje ćeš paziti i bolje ocijeniti kad dođe vrijeme, dok onoga za kojega je slabija ocijena i to nepravedno, taj je pod stalnom prismotrom i gluposti će mu se spočitati.

Sad npr. Igor, da se dozna njegov identitet čovik je u kakici. Može biti bolji od ostalih, ali će mu naći budalaštine za manu, nije počistio skroz zadnju čašu odozada u komodi.
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 16:52   #25
Quote:
The_End kaže: Pogledaj post
Danas je prvi dojam sve i sve zauvijek, posebno u uslužnim djelatnostima.
Ako te netko ulovi u lošoj usluzi kao ovo što govoriš iznajmljivanje apartmana, i to se proširi, u sosu si jer možeš biti besprijekoran iduće dogledno vrijeme, svejedno će te to pratiti, a da ne govorim kako će iduća pogreška puno koštati.

Dok uzmeš nekog tko je na prvi dojam dobar, usluga dobra, dojma sam da on ima više manevra za griješiti.

Jer npr. uzet je primjer epizoda Nosedive, ako ti za nekoga imaš već prije percepciju da je dobra usluga, manje ćeš paziti i bolje ocijeniti kad dođe vrijeme, dok onoga za kojega je slabija ocijena i to nepravedno, taj je pod stalnom prismotrom i gluposti će mu se spočitati.
da, ali uzmi u obzir da ljudi snižavaju ocjene za pizdarije, da im prigovaraju jer su im jabuke u dvorištu premale (?), da daju loše ocjene za nešto što piše na stranici i jasno je naglašeno unaprijed (npr. lokacija), a da većina onih koji traže smještaj- pogledaju ocjenu, ne čitaju same recenzije.

ovo zadnje je istina. možda jednom dođem do te epizode, s obzirom koliko sporo gledam tu seriju

često se hvalisa i kuje u nebesa nešto što je već na super glasu, a ne mora uopće biti na toj razini.
s pokondirenim tikvama, to i nije tako teško postići. hint: gastronomija, moda i make up.

Zadnje uređivanje isadora w. : 30.07.2017. at 17:03.
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 16:58   #26
Quote:
sunčica kaže: Pogledaj post
Počelo me je živcirati to stalno ocjenjivanje svega, a i nekako razmišljam o dugoročnim posljedicama.
Ne mislim pri tom na fb lajkove (jer tamo je svatko svojevoljno), nego na one nekakve ocjene i procjene na koje nailazim po portalima - "bili smo" i dajemo "toliko i toliko" zvjezdica. Pri tome ne piše nitko kakav je bio - jednostavno, možeš napraviti problem i onda još ljudima dati lošiju ocjenu
Tripadvisor i slični portali su najbolja stvar ikad.
Pa prije toga ljudi nisu imali izbora nego ići naslijepo i ovisiti o dobroj volji često bahatih iznajmljivača i vlasnika restorana, koji su znali da im nezadovoljni gosti ne mogu skoro ništa.
Bu-hu, stvarno mi se plače zbog uslužnih radnika, pogotovo na područjima poput Dalmacije gdje su tradicionalno bezobrazni i bahati, jer sad moraju “glumiti ljubaznost”.

To što postoje nerazumni kupci i lažni reviewi nije toliki problem, nijedan sistem nije savršen.
A u zadnje vrijeme postoje machine learning servisi koji otkrivaju takve reviewe, poput fakespot.com.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 17:00   #27
Ljudi su pod tolikim pritiskom da te zovu da se ispričaju što te nisu oni dočekali jer su morali kod zubara, nego je prijem obavila sasvim punoljetna kći. I mole da zbog toga ne smanjiš ocjenu.
Često bukiram preko bookinga i sličnih i ako ništa nije odstupalo od opisanog i nije bilo nekih neugodnih iznenađenja, dajem dobre ocjene.
Hilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 17:03   #28
Kad smo na temi dobro/loše odrađenih usluga, imam jedno pitanje. Šta kada tur. agencija ne ispoštuje obećano i dogovoreno? Na putovanju su nam ponudili kao kompenzaciju neki glupi izlet i odbili smo, kad smo se vratili rekli su kao pišite prigovor i pošaljite mailom, mail smo poslali prije 5 dana odgovora nema. Nije sad baš toooliko sranje bilo da ih tužim, ali opet želim određenu naknadu jer su mi prva 2 dana odmora usrali.
Nevjerna is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 17:04   #29
A i ne kužim taj beeping, "pokorit ćemo crno tržište usluga čišćenja", zapošljavaju ljude koji imaju obrt ili redovne studente, kakve veze to ima s crnim tržištem, svi će preći kod njih? A skuplji su nego obični servisi za čišćenje.
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 17:07   #30
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post
da, ali uzmi u obzir da ljudi snižavaju ocjene za pizdarije, da im prigovaraju jer su im jabuke u dvorištu premale (?), da daju loše ocjene za nešto što piše na stranici i jasno je naglašeno unaprijed (npr. lokacija), a da većina onih koji traže smještaj- pogledaju ocjenu, ne čitaju same recenzije.
Treba pročitati najlošije reviewe, da se vidi ima li stvarno šanse za katastrofalnu uslugu, ili se radi o ljudima s pogrešnim očekivanjima.
Ja bih po iskustvima s Amazona rekao da se najčešće radi o pogrešnim očekivanjima, ali sistem je svejedno bolji nego da ga nema.
Ali i slijepo vjerovanje ocjenama je isto slučaj pogrešnih očekivanja.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 17:09   #31
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post
a taman sam ovo pročitala i mislim si, jadan igor http://www.telegram.hr/zivot/u-hrvat...aign=NetWidget
Koji idioti.

Nadam se da svatko tko to čita, i ima trunku, ali trunku mozga, i barem je jednom čistio stan, razumije razliku između običnog čišćenja i detaljnog brisanja prašine sa svakog lista, i koliko vremena ode na čišćenje ako doslovno čistiš sto po sto kvadratnih centimetara stana.

A i valjda je za očekivat je da dječja daskica za wc bude čista ako u stanu živi dijete, nećeš valjda puštat dijete na zapišanu i zasranu daskicu jer beeper dolazi tek za tri dana.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 17:11   #32
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Treba pročitati najlošije reviewe, da se vidi ima li stvarno šanse za katastrofalnu uslugu, ili se radi o ljudima s pogrešnim očekivanjima.
Ja bih po iskustvima s Amazona rekao da se najčešće radi o pogrešnim očekivanjima, ali sistem je svejedno bolji nego da ga nema.
Ali i slijepo vjerovanje ocjenama je isto slučaj pogrešnih očekivanja.
ja čitam sve rivjue jer me to zabavlja ako mi je nešto bitno.

ali mislim da većina ljudi to ne radi. isto tako, ljudi će se češće oglasiti kad nešto ne valja, nego kad je sve ok, jer smo to i očekivali.
nitko neće pohvaliti t-com što mu računi dolaze uredno svaki mjesec po ugovorenoj cijeni

#igoreizdrži
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 17:12   #33
Meni je super s one linkane teme ono o utičnicama.
"Ne, ne skidam ih inače kod čišćenja, ali to očekujem ako plaćam."
I to valjda sve u 3-4 sata jer opće je poznato da kad plaćaš vrijeme sporije teče.
To treba tuć.
Hilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 17:13   #34
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
ići naslijepo i ovisiti o dobroj volji često bahatih iznajmljivača i
Inteligentno te fiskalno odgovorno rješenje problema klimatizacije.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 17:14   #35
Quote:
Hilda kaže: Pogledaj post
Ljudi su pod tolikim pritiskom da te zovu da se ispričaju što te nisu oni dočekali jer su morali kod zubara, nego je prijem obavila sasvim punoljetna kći. I mole da zbog toga ne smanjiš ocjenu.
To je standard usluge sasvim normalan za zemlje gdje su nastali ti rating siteovi.
Pa čak i da samo pitaju je li sve bilo OK.
Ne vidim zašto bi netko morao biti “pod pritiskom” da se ispriča ako je usluga malo odstupala od obećane, to bi trebala biti normalna stvar i jedan poziv ili mail stvarno nije teško ni skupo napraviti.
Osim toga, razuman pružatelj usluge zna da će tako motivirati ljude da mu napišu dobar review.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 17:16   #36
Čitam onaj topik na rodinom forumu. Ona glupača za pet kuna po metru kvadratnom očekuje da će joj netko ostaviti taj metar kvadratni ko operacijsku salu, šta?
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 17:17   #37
Pod pritiskom su jer tako zvuče, a i nije mi baš zgodno gnjavljenje pozivima i 2 tjedna nakon boravka.
S ostalim se slažem, no u razumnim okvirima.
Hilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 17:17   #38
Quote:
kosjenac kaže: Pogledaj post
Za dugoročne posljedice na društvo, pogledati S03E01 epizodu, "Nosedive", općenito odlične serije "Black Mirror".

EDIT: nemreš vjerovat ... ipak je to znači opće poznata serija
da, to sam i ja gledala. Prvo mi je bilo smiješno, a onda zastrašujuće

I onda me počelo mučiti to o posljedicama .. prvo se čini kao sasvim ok stvar, a onda shvatiš neslućene mogućnosti manipulacije koje to otvara
__________________
Zar stvarno misliš da razumijen to šta iman u glavi .. :-*
sunčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 17:21   #39
Quote:
Hilda kaže: Pogledaj post
Pod pritiskom su jer tako zvuče, a i nije mi baš zgodno gnjavljenje pozivima i 2 tjedna nakon boravka.
Da me iznajmljivač zove dva tjedna nakon što sam otišla, zvučeći istresirano, da bi se ispričao zbog tako nečeg, meni bi to bio minus a ne plus. Pa ne plaćam smještaj da bi netko na mene iskrcavao svoj stres, pobogu.

Ti ljudi nisu baš najpametniji, nisu im za to zvjezdice krive.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 17:35   #40
Slazem se s generalnim misljenjem na topiku. Puno postova bi potpisala od A do Z.

I sama sam se previse puta razocarala s visokorejtanim pokondirenatikva proizvodima i ugostiteljskim objektima, i rolajzala na glupe komentare.

Inace, nedavni RL primjer. Tjedan dana u hotelu, jedan dan u drugoj polovici tjedna, osoba se vrati u sobu i skuzi da sobarica nije ostavila WC papira.
Sad treba nazvati recepciju s telefona u sobi ili otici dolje.
Osobi je to outrageous. Maltene ko da ju je sobarica pljunula u lice.
Meni recimo ne bi palo na pamet ni prigovarati recepciji radi toga, ni zaliti se na uslugu, ni navoditi to u reviewu, ni radi toga spustati ocjenu. I sobarica je covjek, a sansa da je bas sad tom doticnom gostu htjela zagorcati zivot fucking rolom WC papira je ono...
(Posto sam odsjela u istom hotelu, znam da je sobarska usluga stvarno bila na razini, da je stalno bilo sredjeno, cisto i mirisno.)

Mislim da su sve te drame i frustracije samo poligon za zlobu i vlastite frustracije.

Naravno, cijenim dobar ljudski komentar i upozorenje samo mislim da je sve to skupa otislo malo predaleko.
The Circle.
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:24.