Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.01.2008., 21:50   #21
Jel to konačno krenulo uzlaznom putanjom? Ajmo do 2.000kn!
Faca5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2008., 08:07   #22
već je davno trebala biti na 2000, miša joj njezina

ali kad krene preko 2000, mislim da bi mogla i do 2200 (2300) kn, ito do 2-3 mjeseca !!

barem 10% prinosa , od 4-2007, to je minimum za ovako dobru tvrtku- dionicu!
bdm is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2008., 09:46   #23
a dobro zbog čega bi ta dionica trebala vrediti 2000 ili 2500 kuna, gledam tu i čitam to vrijedi toliko...zbog čega, zato jer bi se ti ili vi htjeli iskrcat na toj cijeni ...ne mogu vjerovat...

evo ja tvrdim da adrs vrijedi 100000 kuna..i danas je na 570...ajde malo ohladite od navijanja, i počnite argumentirano pričat..ko babe ste na placu
vedric is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2008., 10:36   #24
Quote:
vedric kaže: Pogledaj post
a dobro zbog čega bi ta dionica trebala vrediti 2000 ili 2500 kuna, gledam tu i čitam to vrijedi toliko...zbog čega, zato jer bi se ti ili vi htjeli iskrcat na toj cijeni ...ne mogu vjerovat...

evo ja tvrdim da adrs vrijedi 100000 kuna..i danas je na 570...ajde malo ohladite od navijanja, i počnite argumentirano pričat..ko babe ste na placu

zato što je uz zabu najbolja banka u rh
pogledaj fi za prošle godine i kvartale , stalno ima profite preko 35%
nađi mi bolju banku

A cijena im nije rasla od 4mj. 2007.

a koji su argumenti da nebi trebala rasti
mogu biti samo špekulativni i zbog igara velikih ulagača, fondova i brokera
bdm is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2008., 11:05   #25
a restriktivna monetarna politika, plasiranje kredita, kud će se usmjerit u koje bankarstvo, naknade, registri, trezor (kod njih trezor diže cijenu)

npr. zaba ide u prodaju pa razumijem zašto raste, i na ovakvom tržištu, ali zašto pbz,,,to kaj je imala dobre rezultate, ne kupujem ja prošlost već budućnost
vedric is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2008., 11:17   #26
pogledaj neke indekse u europi, cijelu 2007 nisu rasli,,dionice ne moraju rasti, nužno..
vedric is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2008., 11:42   #27
Quote:
vedric kaže: Pogledaj post
a restriktivna monetarna politika, plasiranje kredita, kud će se usmjerit u koje bankarstvo, naknade, registri, trezor (kod njih trezor diže cijenu)

npr. zaba ide u prodaju pa razumijem zašto raste, i na ovakvom tržištu, ali zašto pbz,,,to kaj je imala dobre rezultate, ne kupujem ja prošlost već budućnost

u rh su sita pravila i za zabu i za pbz
ne kupujem nija budućnost, ali dionica nije odradila nimalo od 4/2007, a i u FI za q2, q3 i q4 je imala ODLIČNE rezultate

ne vidim ni 1 razlog da ne odradi i u budućnosti uz zabu najbolje
a, ako je to sve tako, zašto nebi rasla ili barem došla na cijenu koju je već odavno imala ( btw 208k0 kn je već imala u 4.2007!)
ova dionica po svim fundamentima i rezultatima je morala biti barem na 2200
druga je stvar ( na žalost) što kod nas više igru VODI ŠPEKULACIJA i volja fond menadžera, ili broker. kuća, a manje čista ekonomska logika i finan. rezultati

samo zbog toga do sada nije išla gore, ali kad se prohtije onima koji ju zasada koče , da ode gore, otići će ito dobrano
bdm is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2008., 12:10   #28
ne bi se slžio s tom konstataciom,,,pogledaj malo dionice u svijetu, rađe bi ulagao u svjetske banke nego ove kod nas
vedric is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2008., 12:27   #29
Zar ti zaista misliš da cijena PBZ-a zaslužuje ostati na ovoj razini?

Zar je normalno da primjerice LKRI raste do tih razina bez obzira na onakve pokazatelje a PBZ da stagnira? Pa LKRI neće poslovanjem opravdati onakvu cijenu sljedećih 5 godina...

No stara je mudrost da dobra firma nije nužno dobra dionica, a mislim da je to pogotovo dobro vidljivo na našem tržištu.
Faca5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2008., 13:03   #30
lkri je povečala temeljni kapital za par stotina tisuća kvadrata zemljišta uz more,, a kad bi birao, uzeo bi zabu, tj bolje ht
vedric is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2008., 10:47   #31
Quote:
vedric kaže: Pogledaj post
to kaj je imala dobre rezultate, ne kupujem ja prošlost već budućnost
istina da su uvedene neke restrikcije bankama na plasiranje kredita ali ne treba zaboraviti da pbz ima mogucnost plasiranja gomile kredita kroz pbzcard, dakle kartice

btw neke ljepe stvari ce se dogoditi u ovoj godini sa cardom
samo da podsjetim vec sada card procesira amex za slovacku, bosnu, srbiju i sloveniju - i sva ta trzista (osim slovenije) su tek na pocetku osvajanja karticarskog kolaca (mislim na amex) tako da povrat ulozenog tek slijedi..

posjedujem dionicu i ovo nije nagovor na kupnju
__________________
Gedo, gluperdo, svu si zemlju procerd'o
Sve si spisk'o, sram te bio, Gedo bekrijo
. /bin/money is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2008., 11:03   #32
to kroz kartice je priča još od prije godinu dana i kroz osiguranja, ma neznam ja koje sve tehnike imaju...

pitanje je dok kud joj je realna vrijednost...a sad ćemo saznat uskoro realnu vrijednost konkurenta, tak da ćemo lakše izračunat pbz, ali ponavljam, bolje imat što manje bankarskih dionica
vedric is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2008., 14:45   #33
Evo prošao PBZ 1.800kn...
Faca5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2008., 17:43   #34
Za PBZ se ne treba bojati još sigurno 5-6 godina.
U Hrvatskoj su banke zlatne koke pa nisu stranci to pokupovali
jer vole Hrvatsku.
Zlatne koke ljudi, zlatne koke.
el.danchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 21:02   #35
u zadnje vrijeme bankari postali popularni pa evo "drukica"

pbz je definitvno dokazala da je moderna banka koja na trziste donosi razne inovacije (istina neke su nazalost poluproizvod citaj Investor ali i to ce doci na svoje)

ima definitvno najvecu mrezu POS terminala a svi znate sto to znaci u buducnosti - zivjela plastika - papir je proslost
bankomatska mreza je druga po velicini sa preko 600 bankomata sirom hrvatske

i ponovno moram istaknuti card (to mi je najpoznatiji clan grupe i ne znaci da ostali nisu jedanko prosperitetni) amex u hrvata drzi 30% karticnog trzista a tu su nezaobilazni master i visa
uz postojeci procesing za vanjska trzista uskoro bi se mogli pojaviti i na jos pokojem -- iako se meni cini pomalo nadobudno neki suskaju i o Rusiji

ponavljam ne drukam na kupnju (cini mi se da vise uvjeravam samog sebe da sam dobro pazario )samo poticem raspravu za sto uostalom forum i sluzi
__________________
Gedo, gluperdo, svu si zemlju procerd'o
Sve si spisk'o, sram te bio, Gedo bekrijo
. /bin/money is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 07:40   #36
Prka (PBZ) se iskrcao ljetos, jer nije i taj marginalac prodao svoje dionice, koje je dobio đabe
vedric is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 07:59   #37
Prodao je po super cijeni u to vrijeme
znajući da će vjer. poslije pasti

čovjek , će naravno DOKUPITI po nižim i opet čekati ATH
barem on zna kada ide gore , a kada ide dolje, pa opet gore...
bdm is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 10:15   #38
Eh, kad bi bar i mi znali ... i ja kupio po 1872 i misli da sam dobro kupio ...
No čekam i nadam se ...
__________________
Ptica leti, riba pliva, čovjek trči ...
emiliano is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 22:04   #39
ja kupio po 1730 i mislio da sam skupo platio. sve si mislim prodati pa u VLHO
__________________
Luta on tako, izgubljen i pomracen i ne cuje kako sve jos od davnih vremena odjekuju Nebo-planinom starceve rijeci: - Tko ti ga je to obecao? Ti ni ne znas sto je Legen-grad!
ruler is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 14:31   #40
Kad naš brod tone tone a zvona zvone
Na jarbolima stojimo mi
A da smo dečki dečki mi to znaju riba ribari
Kad uz gitare pjevamo mi

..... samo bez panike molim

Da sam ju bolje proucio i skuzio kako se ponasa mogao sam vec davput izac i vratit se
__________________
Gedo, gluperdo, svu si zemlju procerd'o
Sve si spisk'o, sram te bio, Gedo bekrijo
. /bin/money is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:24.