Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.01.2010., 14:38   #1
Klizne stijene (vanjske) samo na pur-pjenu?!

Pozdrav!

Da ne duljim puno - bili mi majstori jucer montirati drvene klizne stijene, dvije balkonske i jedan prozor. Najveca stijena je 235x253 (sirina x visina), odnosno to ukljucuje jedno pomicno krilo i jedno nepomicno.

Nema oberlichta.

Majstori su to ugradili samo na pur pjenu i uvjeravaju me da je to dovoljno i da nema sanse da to ikad ispadne van. Meni se to cini koma i trazio sam ih da dodju za dan dva obavezno to prisrafiti.

Problem je slijedeci - klizni dio se lako otvori i u okvir zabuse sarafi skroz u zid. Drugo krilo je fiksno, nije moguce doci do dijela okvira kroz koji bi se trebalo busiti osim uz skidanje stakla. Ucvrstio bih s 3 sarafa po visini taj dio okvira kojem se da pristupiti i donji dio okvira. Gore se takodjer nazalost ne moze jer je kutija za roletu, jedino da se ona otvori, izvadi roleta ili tako nekaj, pa kroz vrh ubuse sarafi?

Kaj da radim, gdje da potrazim turbo sarafe (nisam to nikad vidio a primjecujem da se cesto spominju kao rjesenje za takve stvari), koliko da ih stavim...?

Puno hvala svima na odgovorima!
astrbac is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2010., 16:36   #2
Kako ćeš tiple staviti?
zove se nebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2010., 16:49   #3
ako to mislis? Turbo sarafi (navodno, tako su mi rekli) idu bez tipli
astrbac is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2010., 17:38   #4
U redu onda...neznam, nisam se susretao sa tim šarafima!
Kakav blok imaš?
zove se nebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2010., 17:46   #5
Kako mislis kakav "blok"? Sto mislis pod blok?

Pozdrav
astrbac is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2010., 17:55   #6
Pa gdje idu šarafi?
U ciglu?
Beton?
Nešto treće...
zove se nebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2010., 13:56   #7
Probušiš borerom desetkom kroz štok i dublje u ciglu!
Ubaciš čeličnu tiplu 10/13glava!
Tipla je 7kn/kom.
zove se nebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2010., 15:55   #8
Ovako ne treba tiplati zavidajte stranu koja se može turbo vijcima. Drugu stranu gdje je krilo zaljepljeno ili zavidano za štok zavidajte pomoću čeličnih montažnih prihvatnika (mi ih zovemo ankeri) tako da se anker zavida u štok , a s druge strane u zid. Ti majstori što su ugrađivali očito imaju max godinu dana iskustva jer kad vam to počne za par godina luđački vibrirat i klimat garancije više neće biti. Svo to zavidavanje nesmijete raditi a da 100%niste osigurali da je stijena u livelu (vagi).
mehrpreiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 17:45   #9
gdje ima za kupiti "ankere" ja ih godinama tražim i moram pribjeći improvizacijama od perforiranih traka
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:24.