Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.11.2007., 00:15   #61
1.gen,

Molim vas da pripazite sutra sa ponašanjem prije i tijekom blokade na LKPC sa posebnim naglaskom na neposredno nakon nastavka trgovanja. Da se ne desi da opet ne možemo zadavati naloge za kupnju/prodaju 10tak minuta nakon nastavka trgovanja.

Ovo shvatite kao dobronamjerno upozorenje da vodite računa o interesima svojih klijenata. Jer, čak i da je Hanfa zabranila zadavanje naloga za vrijeme blokade (a nije, ev. je ZSE onemogućila prenošenje naloga na burzu), zadavanje naloga vama nije i ne može biti onemogućeno od strane Hanfe/ZE, već je jedino vaša vlastita politika prema svojim klijentima.

NAPOMINJEM da nas time stavljate u podređeni položaj u usporedbi sa klijentima ostalih brokerkih kuća. To je za mene, kao Vašeg klijenta, NEODGOVORNO PONAŠANJE i nebriga za moj interes i nepoštivanje klijenata.

Molm Vas da sutra pridate dužnu pažnju da se omogući pravovremeno postavljanje naloga na LKPC jer će prva transakcija vjerojatno je potjerati u blokadu. Nakon toga, ako ponovite iskustvo sa IGH, mogli bi mi propustiti jaaaaaaaaako puno toga i ostvariti vrlo velike inose gubitka, bilo radi propuštene kupnje ili radi propuštene prodaje.

Loše, loše je kad moram pisati ovakav post iz predostrožnosti. To mi je znak da bih trebao početi razmišljati o promjeni brokera. Ili zadržavanju kod vas samo minimalnog iznosa od 50kkn kako bih imao webmostich. Iako, hoće li to biti više neophodno nakon uvođenja OMXa? Nadam se da neće.

Srdačan pozdrav,
Vaš klijent Zaf


Ne znam kako ovo što sam imao reći izreći u ružičastim tonovima, pa sam iskoristio boju kao medij. Doduše, nije baš ružičasta, ali daje malo na nježnosti poruke.
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2007., 09:16   #62
Jesi li im to poslao i na mail ili si siguran da čitaju forum?
flexo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2007., 09:40   #63
Nisam.

Neka stoji ovdje crno na bijelo...
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2007., 10:45   #64
Netko od njih će to i pročitati ovdje, a ti ćeš nam javiti kada odblokiraju LKPC!!!???
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2007., 18:32   #65
iiiiiiiiiii...
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2007., 18:51   #66
Quote:
Zafashan kaže: Pogledaj post
Nisam.

Neka stoji ovdje crno na bijelo...
Zaf mora da se salis

i btw bas ti i nije crno na bijelom

uzmi trece brokere, druge imas jel tak?
Discover is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2007., 14:17   #67
Zamolio bih odgovorne iz Prve generacije da isprave par matematičkih idiotarija koje imaju u programu koje možda neke ne smetaju, ali to nije razlog da se potpuno krivo piše.
Dakle, u "pregledu ukupne i pojedinačne dobiti" postoje kolone ROI i ROI%. U koloni u kojoj bi trebao biti ROI% za rast od 36% (u ovom primjeru HT) piše 0,36.
Dakle, dragi moji Nobelovci iz PG, ili je 0,36 ili 36%, ali nikako nije 0,36%!
Osim toga u ovakvom načinu pisanja kad se ne pišu postoci nego 100 puta manje vrijednosti, to je dosta nepreciznije. Bolje bi bilo da se pišu postoci kao što bi i trebali jer to stoji u naslovu, onda bi imali još 2 decimale slobodne koje ovako nemamo jer dobit HTa za sada je 36,42% što je na velike brojke ipak razlika od 36%.
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2007., 15:41   #68
Zaf, kako si me raznježio ovim svojim apelom... Ne znam jel u pitanju sadržaj ili forma... Ali je svakako jasno, to-the-point, odmjereno i dira na emocionalnoj razini... You had me at "Vaš klijent Zaf".

Ipak, ostaje gorak okus borbe s vjetrenjačama...
plimpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2007., 16:16   #69
Quote:
plimpi kaže: Pogledaj post
Zaf, kako si me raznježio ovim svojim apelom... Ne znam jel u pitanju sadržaj ili forma... Ali je svakako jasno, to-the-point, odmjereno i dira na emocionalnoj razini... You had me at "Vaš klijent Zaf".

Ipak, ostaje gorak okus borbe s vjetrenjačama...
Forma, vjerojatno.
Pa mislim da bi bilo neozbiljno da sam ovdje napisao ime i prezime.

Sančo, donesi moj mač...
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2007., 14:16   #70

http://business.hr/Default2.aspx?Art...26a49&open=sec
__________________
Ništa nije maleno što je učinjeno iz ljubavi!
Occultis is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2007., 14:28   #71
Stvarno, tko je tu lud?


Ovo još stoji na njihovim obavijestima:

Još jedna novina odnosi se na uvođenje minimalne vrijednosti portfelja usluge Moj uspješni portfelj u iznosu od 50.000 kn, koja za nove korisnike počinje vrijediti od 01. studenog, dok je za postojeće korisnike omogućeno razdoblje prilagodbe vrijednosti portfelja koji se kreću ispod ove vrijednosti do 31.12.2007.godine. Sukladno novim Pravilima, korisnik usluge mora tijekom čitavog vremena korištenja usluge u portfelju imati najmanje spomenuti minimalni iznos portfelja. U slučaju da ta vrijednost bude niža od propisanog minimalnog iznosa ili korisnik nema prometa na svom računu u vremenskom periodu duljem od šest mjeseci, usluga Vam može biti deaktivirana. Ukoliko do toga dođe, ponovnom uplatom ili registracijom dionica do iznosa minimalne vrijednosti biti će ponovno aktivirana, bez potrebe zasnivanja novog ugovornog odnosa. Kontinuiranim održavanjem prometa unutar propisanog minimalnog okvira ne gubite pravo na korištenje web monitora te osobne karte koji Vam uz ostale alate vjerujemo uvelike olakšavaju donošenje investicijskih odluka.

__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2007., 14:45   #72
Ha, ocito su se uklopili u ovo predizborno vrijeme pa im nije problem napisati ocitu laz.
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2007., 14:47   #73
koju laz?
__________________
istina o EU
neobanned is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2007., 14:56   #74
A hoće li meni netko zdravorazumski objasniti kakve veze s brokerima i njihovim prihodima ima stanje portfelja
Razumijem limite za trgovinu, pa i sad imaju za webmostich limit da se mora imati barem 30.000 kn transkakcija u tri mjeseca da bi uslugu imao aktiviranu, razumijem i da taj broj povećaju jer njihovi prihodi direktno o tome ovise, ali kakve veze s njihovim prihodima ima stanje portfelja, pa nisu oni banka pa da taj novac/dionice mogu koristiti dalje

Korisnik koji ima 10.000 kn portfelja i trguje s 10.000 kn mjesečno im stvara isti prihod kao korisnik koji ima milijun kuna portfelj i trguje 10.000 kn mjesečno.
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2007., 15:24   #75
Quote:
gibo kaže: Pogledaj post
Nisu jedini, (da ne reklamiram druge) moj je složija priču da im je to HANFA uvjetovala
da

http://www.nn.hr/clanci/sluzbeno/2007/1592.htm

tj ne uvjetovala al kad ti dođeš fizički u pg onda on skine odgovornost sa sebe jer te upozno sa svim okolnostima
a i lakše je kontrolirat
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2007., 15:33   #76
Quote:
banderas kaže: Pogledaj post
kakve veze s njihovim prihodima ima stanje portfelja, pa nisu oni banka pa da taj novac/dionice mogu koristiti dalje
ma ima sa rashodima

stanje portfelja je obrnuto proporcionalno sa željom za razgovor sa brokerom tak da nakon ht-a bi svaka kuća trebala zaposlit pet ljudi da samo razgovara na telefon
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2007., 15:35   #77
Quote:
spy kaže: Pogledaj post
...stanje portfelja je obrnuto proporcionalno sa željom za razgovor sa brokerom...
jebote spy, svaka ti je na mjestu
Akrap is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2007., 16:00   #78
Quote:
banderas kaže: Pogledaj post
A hoće li meni netko zdravorazumski objasniti kakve veze s brokerima i njihovim prihodima ima stanje portfelja

Korisnik koji ima 10.000 kn portfelja i trguje s 10.000 kn mjesečno im stvara isti prihod kao korisnik koji ima milijun kuna portfelj i trguje 10.000 kn mjesečno.
Meni su razlozi zdravorazumski, mada skroz nepopularni. Onaj tko ima milijun u portfelju vjerojatno ga ima da radi s njim, a ne da samo stoji. Osim toga, on je na taj milijun već platio proviziju (100 puta veću od onog koji ima 10.000 kn).

Logično je da brokeri više vole one kojima uzimaju postotak kao proviziju nego one kojima uzimaju minimalni iznos, jer i jedni i drugi jednako troše resurse, a prvi su isplativiji. Što je najgore na račun onih manje isplativih ni oni isplativiji nisu u poziciji da troše, zbog otežanog rada sustava ne mogu, pa prelaze drugom brokeru. Onaj tko ima više love traži kvalitetnu uslugu i bolji tretman.

Koliko sam ja čuo brokere, najviše im idu na živce oni koji zadaju naloge pa ih brišu. Jer na tome ne zarađuju ništa, a posao je zapravo dupli u odnosu na provedeni nalog. Moguće da statistike pokazuju da takvih ima mnogo među manjim ulagačima. Teoretski broker može puno raditi, imati zagušen sustav i ništa ne zaraditi. Teoretski.
Anderlon is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2007., 16:49   #79
Anderlone, ne stoji. Milijun kuna je mogao uplatiti i na IPO, mogao je prepisati nečije druge dionice, mogao je prepozicionirati dionice koje je kupio preko drugog brokera, mogao ih je kupiti van burze, broker kune od svega toga nije dobio, broker dobija novce samo od transakcija koje je on izvršio.

Stanje portfelja ne mora značiti da će taj napraviti više transakcija. A brisanje naloga rade svi, liparenje isto nema nikakve veze sa stanjem portfelja, to je provjereno

Ovo sa zivkanjem što je napomenuo Spy vjerojatno stoji
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2007., 14:59   #80
Užas. Srušila se 1.gen kolika je navala.

Netko spominjao crni utorak? Ja zaradio novi auto od 12:30 do sad.

Samo što dosta kasne sa nalozima.
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:43.