Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.01.2009., 15:43   #461
Question

Da li je netko radio amniocentezu u cito poliklinici u Splitu?
Molim iskustvo sa Splitom jer mi nije baš svejedno
__________________
Tu smo
detektiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 10:04   #462
Cure koje ste privatno radile amnio...koliko vas je koštala?
smucek is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 10:07   #463
kad vidim ovu temu koju sam ja otvorila sa ovim naslovom pa ju je moderator spojio sa nekom odprije....majke mi naježim se.

Većinu postova sam ja tu kukala i čelala 7-8 tjedana svoje rezultate da bi ih dobila i sve naopako otišlo...


prebolno iskustvo :
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 09:32   #464
Evo cure, da napišem i svoje iskustvo.
14.01.09. sam radila amnio kod dr. Kosa u Viliju. Priprema, koja uključuje vaginalni pregled, cervikometriju, anomaly scan bebe i određivanje položaja posteljice trajao je oko 20 min. Sam zahvat vađenja plodne vode svega 15-tak sekundi i potpuno je bezbolan. Poslije toga sam ostala ležati manje od 5 min dok je doc napisao nalaz i provjerio bebine otkucaje srca. Potom se digla i otišla kući. Ništa poslije toga me nije boljelo, probadalo, nikakvih, apsolutno nikakvih simptoma nisam imala. Sutradan otišla kod svoje gin na kontrolu, sve bilo ok, bebač živahan kao i uvijek. Mjesto gdje su me piknuli nije se uopće moglo primijetiti, nagađale smo gdje bi to moglo biti. Nalaz stigao poštom iz Postojne za 14 dana zajedno sa računom. Hvala bogu, i to je bilo ok, kariogram normalan. Od nalaza dr. Kos mi je tražio da donesem krvnu grupu i rh faktor, kao i bris cerviksa. Obzirom da sam rh+ i bris bio negativan na viruse i bakterije nisam morala piti nikakav antibiotik. Uglavnom, da skratim, bilo me je jako strah, međutim, sad vidim da je taj strah bio posve bezrazložan.
Kako je u državnim bolnicama kad se radi, doista ne znam.
Lana99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2009., 22:46   #465
Vidim da ovdje svi jako hvalite dr. Kosa. Ako sam dobro shvatila, on radi u poliklinici Vili, to je privatna klinika? To znači da ja mogu odlučiti raditi amnio kod njega, iako nisam njegova pacijentica (nisam iz zg).

Zanima me koliko bi taj postupak koštao?
Nalazi se šalju u Postojnu, ili na Rebro?
Zanima me cijena samo postupka, ne bih slala u slo, bitan mi je samo postupak, da bude što stručnije izveden.

Dakle, ima li netko da je radio amnio kod dr. Kosa i slao rezultate u Rebro, koliko je iznosio cijeli postupak?
mayabela is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2009., 23:04   #466
nema veze da li si njegova pacijentica ili ne ... to je privatna poliklinika, cash & carry

gdje ćeš slati vodu, ovisi o tebi ... ja nisam imala živaca čeka 4-5 tjedana za nalaz iz Rebre pa sam se odlučila za Postojnu (trajao 10 dana)

vjerojatno ćeš morati prvo na pregled kod njega (nagađam, nisam ziger ali nije logično) + postupak => znači dolaziš 2 x
kad sam je bila kod njega pregled je bio 400 kn, a sam postupak 600 kn ... ja sam svoj nalaz slala u Postojnu i to je bilo 250 eur (za postojnu) + 30 eura (za stričeka u autobusu)...

ja sam trudnoću od 17 tj. vodila kod njega i stvarno, sve pohvale ... malo više ti je moj post od 02.09. pa progledaj
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2009., 23:59   #467
Hvala, čitala sam sve najbolje o njemu.

Nije mi problem dolaziti jer imam gdje boraviti u zg.

Problem je jer sam u gradu u Istri gdje imamo samo ambulante, pa bih morala ići u Pulu ili Rijeku u bolnicu, a ne znam koliko su bolnice pouzdane, zbog same opreme i sl. A uzorci se ionako šalju na Rebro, tako da mi je bitan postupak, da bude što stručnije izveden.

Zasad još uvijek čitam i informiram se
mayabela is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2009., 01:12   #468
Quote:
AgentScully kaže: Pogledaj post
Ja bi radije prihvatila rizik spontanog od 1% nego rizik Downa. U slucaju da se ustanovi down, ucinila bi pobacaj. Mislim da nisam dovoljno jaka da bi mogla zivjeti sa Down-djetetom, znajuc da se to moglo sprijeciti, ali, eto, ja iz bilokojeg razloga nisam.

To je moje misljenje. Ne osudjujem nikoga. Svatko ima pravo ciniti prema vlastitom uvjerenju. To je njegovo tjelo i djete. Majka cini ono za sta misli da je najbolje za djete.
ja sam totalno za slobodu izbora ....isto kao u religiji....vjeruj,nevjeruj....svacija osobna stvar.....ja necu ici na testiranje......tesko znam ce mi biti ako se dogodi takvo nesto....ali necu ni pobacaj....to mi je licemjerno....i odvratno..ako su takvi razlozi....i agentice scully...kod vas je u postu bas nekako tako i napisano...bez uvrede...vi jasno prihvacate rizik spontanog i ok vam je i tako da ode jedan zivotic....a i ok vam je da ga i sami lisite ako je sa down sindromom...sto vi mozete sprijeciti je jedino da nikako niste zatrudnili,ako tako vec razmisljate....jer sto bi bilo da nema tog testiranja...citajuci vas postic....ja sam stekla dojam da nema tog testiranja....i da se dogodi nekome kao vi.....vi biste senuli!!
__________________
OOOO lijepa ooo draga oooooo slatka slobodo.....!!!!!
Mucka01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2009., 08:39   #469
Quote:
Mucka01 kaže: Pogledaj post
ja sam totalno za slobodu izbora ....isto kao u religiji....vjeruj,nevjeruj....svacija osobna stvar.....ja necu ici na testiranje......tesko znam ce mi biti ako se dogodi takvo nesto....ali necu ni pobacaj....to mi je licemjerno....i odvratno..ako su takvi razlozi....i agentice scully...kod vas je u postu bas nekako tako i napisano...bez uvrede...vi jasno prihvacate rizik spontanog i ok vam je i tako da ode jedan zivotic....a i ok vam je da ga i sami lisite ako je sa down sindromom...sto vi mozete sprijeciti je jedino da nikako niste zatrudnili,ako tako vec razmisljate....jer sto bi bilo da nema tog testiranja...citajuci vas postic....ja sam stekla dojam da nema tog testiranja....i da se dogodi nekome kao vi.....vi biste senuli!!
Mucka,svaka ti cast zeno!!!!!

Ja sam takoder za slobodu izbora i nikome ne zelim suditi.
Napravi ono sto mislis da je najbolje za tebe al suti molim te i ne pricaj svoje gluposti na sav glas.
Osjecam se prozvanom,jer imam prekrasnu curicu s dawn sindromom,a po tvome ona nije vrijedna zivota.
Samo da ti kazem da je to dijete pametnije i iskrenije od puno njih sto hodaju ovom zemaljskom kuglom,a nemaju nikakav sindrom
Znam da se tesko suociti s takvom prognozom i da ti to nebi mogla,a mogla bi vjeruj mi (jer i meni se desilo)nakon savrsene trudnoce i silnih pregleda.
To je dijete koje si nosila 9 mjeseci pod srcem i koje ces voljeti vise od svog zivota.

Ne zelim se praviti pametna,jer neznam sta bi ja bila napravila da sam znala.
Al jedno znam,ovdje ima jako puno roditelja koji imaju dijete s dawnom i koje
zasigurno bole ovakvi komentari.I mi smo samo ljudi od krvi i mesa.
Malo sam se uzbudila,jer nedam da se dira u moju svetinjupa mi oprostite!!!!!

Znam samo da treba znati biti covjek i to u svim situacijama
styria is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2009., 08:43   #470
Nakon svega što sam prošla sa prvom trudnoćom, nakon svih strahova, nade i strepnje koju živim sa drugom trudnoćom.. samo ću reći....nema idealne situacije i nema odgovora sigurnog za NIŠTA unaprijed.

RACZ je jedna u nizu od pretraga što ih medicina pruža.... ali ne daje odgovor niti na pitanje da li će cijela trudnoća proći OK i da li će dijete generalno biti zdravo.
E sad tu postoje ljudi koji mogu i žele živjeti u neizvjesnosti sreće i očekivanja (pa što bude da bude - ja ionako ne mogu držati stvari pod kontrolom) i ljudi koji 'misle' da stvari mogu držati pod kontrolom (ja u prvoj trudnoći). Sve je škola i to mi je bila škola....


Ne, koliko god mislio.. ti nemaš ni kontrolu ti nemaš ni stvari pod kontrolom..

a što se tiče zahvata.. DA/NE.. iznimno poštujem one koji su ga izrijekom odbili (ne RACZ već i duble, triple, kombinirani).. lola, lali puna... npr. a iozrijekom poštujem one koji su išli na RACZ...

Mene inače iznenađuju cure koje iz znatiželje odu na bilo koju prenmetalnu dijagnostiku a nemajući stav što dalje.. i onda kada ih statistika iznenadi i treba se odlučiti na invazivni zahvat.. tada ostanu PAF .. ajme ja ne bih na RACZ a opet vidi mi rizičnog testa.. (A na to se treba puno ranije razmišljati )

zato... kako mi je dan doktor rekao.... nema tu dobre ili loše odluke.. svaka je odluka za roditelja dobra što god da odlučio od te dvije krajnosti DA/NE
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2009., 08:48   #471
i ja se sa svime time Lara slazem
divim se i jednima i drugima
al bole me ovakvi komentari
jebote ja imam dawn dijete i sta ono nije vrijedno ovog zivota,pa postoji neki drugi nacin za takvo nesto napisati

i da postoji hiljadu stvari osim dawna koje ti se mogu desiti i sta onda?
aha nije dijete savrseno pa ajmo s njih u wc skoljku

mozda cak nisam ni kompetentna da o tome pisem
styria is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2009., 09:12   #472
Quote:
styria kaže: Pogledaj post
i ja se sa svime time Lara slazem
divim se i jednima i drugima
al bole me ovakvi komentari
jebote ja imam dawn dijete i sta ono nije vrijedno ovog zivota,pa postoji neki drugi nacin za takvo nesto napisati

i da postoji hiljadu stvari osim dawna koje ti se mogu desiti i sta onda?
aha nije dijete savrseno pa ajmo s njih u wc skoljku

mozda cak nisam ni kompetentna da o tome pisem
ni sami ne znaju što govore nemoj se draga sekirati
magaly is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2009., 09:36   #473
Quote:
styria kaže: Pogledaj post
...
i da postoji hiljadu stvari osim dawna koje ti se mogu desiti i sta onda?
aha nije dijete savrseno pa ajmo s njih u wc skoljku
...
Da. Nažalost ljudi imaju takav stav.

Nažalost kod nas je prenatalna dijagnostika često više udar na ego roditelja nego nešto što može pomoći.

Mi eto nismo imali indikaciju za invazivnom dijagnostikom, niti bi nam štogod otkrila. Ali djete se rodilo nedonošće, sitno, bla bla.
Kod ljudi sam primjetila nekakvu "žalost, neugodu i zgražanje", u stilu pa kakva je to, nije savršena, a mislim se "pa ne mogu je vratit i tražit drugu bebu, nisam ju kupila u dućanu, kakva je takva je, naša je".
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2009., 14:41   #474
Quote:
mayabela kaže: Pogledaj post
Vidim da ovdje svi jako hvalite dr. Kosa. Ako sam dobro shvatila, on radi u poliklinici Vili, to je privatna klinika? To znači da ja mogu odlučiti raditi amnio kod njega, iako nisam njegova pacijentica (nisam iz zg).

Zanima me koliko bi taj postupak koštao?
Nalazi se šalju u Postojnu, ili na Rebro?
Zanima me cijena samo postupka, ne bih slala u slo, bitan mi je samo postupak, da bude što stručnije izveden.

Dakle, ima li netko da je radio amnio kod dr. Kosa i slao rezultate u Rebro, koliko je iznosio cijeli postupak?
ja sam radila amniocentezu u poliklinici vili sada nedvno, ali ne kod dr. Kosa. postupak je koštao oko 850kn i 250E za nalaze u Postojnu, i došli rezultati za 13 dana, odnosno 9 radnih dana.
nisam imala nikakvih komplikacija, poslije sam ležala pola sata tamo u ambulanti, a doma mirovala strogo dva tri dana te umjereno još tjedan dana, ali ja otprije moram mirovati....i imala sam komplikacije i prije samog zahvata pa je sve prošlo super, ali su mi brisevi bili negativni i to je najbitnije, a i radila sam kasno u 19tj. kada je rizik manji....
nikkay is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2009., 03:25   #475
........

Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
Da. Nažalost ljudi imaju takav stav.

Nažalost kod nas je prenatalna dijagnostika često više udar na ego roditelja nego nešto što može pomoći.

Mi eto nismo imali indikaciju za invazivnom dijagnostikom, niti bi nam štogod otkrila. Ali djete se rodilo nedonošće, sitno, bla bla.
Kod ljudi sam primjetila nekakvu "žalost, neugodu i zgražanje", u stilu pa kakva je to, nije savršena, a mislim se "pa ne mogu je vratit i tražit drugu bebu, nisam ju kupila u dućanu, kakva je takva je, naša je".
[/QUOTE]

hahaha i mog su sina zagledali....sitnic mali .....pa oci becili u te male prstice....pa jao kako mu se svaka venica vidi.....pa joj on nema nokte....pa kako ga kupas.....pa kakve pelene ima.....jao jel on samo jede 30g......i ja sam se svasta naslusala...
ali ok....je dok su ti komentari tipa radoznalost........
sad ima 15kg i sve nokte....i skace koliko zeli.....i nosi pelene jos.....tu malo kasni.....ali necu ga forsirat...jedino sad na ljeto ce trckati malo gole guze....
i takvog i u ducani slatkisa da sam trazila,nebih dobila.....
__________________
OOOO lijepa ooo draga oooooo slatka slobodo.....!!!!!
Mucka01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2009., 13:17   #476
Da dignem temu člankom u večernjem vađenje krvi umjesto amniocenteze i biopsije korionskih
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2009., 14:22   #477
Quote:
misiz S kaže: Pogledaj post
nije li se o tome vec pisalo prije godinu-dvije (ili sam ja nesto pobrkala)
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2009., 15:01   #478
Mislim da je to bilo o kombiniranom probiru.
Ovo doslovno mijenja amniocentezu i biopsiju - dakle dobiva se bebin kariogram A nema opasnosti pobačaja
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2009., 21:04   #479
ne, kombinirani probir se radi i kod nas vec 2-3 godine (u vinogradskoj i breyeru)

ovo je bio neki clanak o japanu ili americi, ne sjecam se vise
danasnji clanak u vecernjem me podsjetio na to (a i na cinjenicu da se o tome nista nije pisalo par godina )
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2009., 23:21   #480
pa da, zato sam mislila da misliš na to.
Ja za ovo nisam još čula, zato sam stavila link
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:27.