Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.02.2008., 18:20   #41
Quote:
bilokoje kaže: Pogledaj post
Evo blagajnice današnje iskustvo: oko 14 sam uplatila, u 5 minuta do 16 sati je lova prikazana na online računu. Samo što me iznenadilo pa nisam stigla postavit nalog, nisam mislila da će tako brzo
A što se ovog tiče koliko je prošlo od potpisivanja ugovora, više se ne sjećam, ali svakako duže, red veličine tjedan dana prije nego su mi javili da su dobili papire.
Nek se samo usude. još mi treba da propustim val. slala im jučer preporučeno. sutra ujutro zovem. stisnut ću ih ako treba.
Blagajnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 18:22   #42
Quote:
scepo kaže: Pogledaj post
Zadovoljan. Brzina izlaganja naloga primjerena, naknada zadovoljavajuća ( nema minimalne za e-trade ).

Jedini nedostatak je što nema mostich, osim jasno preko ZSE. Kako sam od ranije imao PBZ int.bankarstvo, koristim PBZInvestor, ali samo za K/P ( njima ne dam svoje pare, osim 10kn mjesečno ).

Mostich u CL-u obećavaju, ali sumnjam da će biti skoro.

Sve u svemu, CL nije loš izbor, ako nije presudno K/P/T, ali za to i ovako imaš Freeja. U pravilu odgovori na tvoje molbe, a pronađe se i još poneki kavalir.
Mostich mi ne treba. nisam tako opaka investitorica.
ostalo mi odgovara.
Blagajnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 18:22   #43
Quote:
scepo kaže: Pogledaj post
Danas poslao ovjerene papire, sutra su ih primili, prekosutra aktivan e-trade ( dobio odgovor mailom, zajedno sa pinom ).
Bolje za njih.
do sada su bili ok. slušali me, odgovarali, sve u tren oka.
Blagajnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 18:24   #44
Quote:
scepo kaže: Pogledaj post
Za e-trade nema minimalne, samo 0,6%, ako ne koristiš margin !
što je to margin? misliš marg(ar)in?
P.S. dosta mi je namjenskih kredita u fondovima. samo svoja mala i ne velike količine.
Blagajnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 18:25   #45
Quote:
scepo kaže: Pogledaj post
@Blagajnica

Ovo šljaka samo ako si ista banka, tj. Hypo. Naime, ako uplaćuješ s druge banke, uplata treba biti relativno rano ujutro, a da se vidi taj dan na računu, ali ako uplatiš dan ranije navečer, ujutro su novci na računu prije otvaranja ZSE ( provjereno sa PBZ i ZABA internet uplatom ).
Moja je PBZ. internet bankarstvo. uplatila jučer. danas im je morala sjesti, ali mi ne daju da tržim jer čekaju moju punomoć i ugovor.

P.S. jel rade od 7h.
Blagajnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 18:30   #46
Scepo i ekipa jedno veliko hvala.
Blagajnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 18:46   #47
Ju velkam !
__________________
EAE potrfelj ? ... Ima li itko ?!?! ... Nitko ?!?!
scepo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 23:28   #48
Jedno pitanje koje sam vec postavio na topicu o brokerima. Gledam sada cjenik Complete linea, i tamo pise kako je minimalna naknada za jednokratni nalog 150 kn, dok za kontinuirano trgovanje nema naknade. Koja je razlika izmedu ovoga dvoje?
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 23:34   #49
Zašto im ne pošalješ mail pa pitaš? Ja ako želim nešto pitati pošaljem im mail za radnog vremena i uvijek stigne odgovor kroz sat-dva.
clouseau is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 23:44   #50
A mislio sam kako netko zna odgovor na to pitanje vec sada.
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 23:54   #51
Quote:
El Tomo kaže: Pogledaj post
Jedno pitanje koje sam vec postavio na topicu o brokerima. Gledam sada cjenik Complete linea, i tamo pise kako je minimalna naknada za jednokratni nalog 150 kn, dok za kontinuirano trgovanje nema naknade. Koja je razlika izmedu ovoga dvoje?
Npr. netko hoće prodati paketić HT-a sa IPO-a i fajrunt s burzom. Prebace mu lovu na račun i gotovo. Daljnje trgovanje ga ne zanima.

E, u tom slučaju postoji minimalna naknada za jednokratni nalog
__________________
EAE potrfelj ? ... Ima li itko ?!?! ... Nitko ?!?!
scepo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 23:58   #52
Quote:
scepo kaže: Pogledaj post
Npr. netko hoće prodati paketić HT-a sa IPO-a i fajrunt s burzom. Prebace mu lovu na račun i gotovo. Daljnje trgovanje ga ne zanima.

E, u tom slučaju postoji minimalna naknada za jednokratni nalog
A onda sam ja valjda 'kontinuirano trgovanje'? Zadnji puta sam preko njih kupio/prodao u 11. mjesecu, pa sam mislio kako postoje neki uvjeti prema kojemu odreduju da li netko 'kontinuirano trguje' ili ne (npr. minimalno 1 nalog mjesecno).
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2008., 09:51   #53
zato dejtredas i pounjem i nema problema.
Blagajnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2008., 12:21   #54
Quote:
Blagajnica kaže: Pogledaj post
zato dejtredas i pounjem i nema problema.
Haha, je li to ona splitana dionica od po 3-4 kune?
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2008., 12:26   #55
Ali u cjeniku im nigdje ne piše da se mora ostvarivati minimalni promet (što je po meni logično i normalno).

Ustvari, kako oni znaju da netko namjerava obaviti samo jednu transakciju i adio? Možda ako registrira dionice sa brokerom, proda ih i traži isplatu svih sredstava sa računa.
clouseau is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2008., 12:31   #56
Quote:
clouseau kaže: Pogledaj post

Ustvari, kako oni znaju da netko namjerava obaviti samo jednu transakciju i adio? ...
Tako što se napravi ugovor za samo jednu transakciju.
Druga vrsta ugovora je uobičajena za kontinuirano trgovanje i s otvorenim računom.
nulakuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2008., 12:47   #57
Quote:
clouseau kaže: Pogledaj post
Ali u cjeniku im nigdje ne piše da se mora ostvarivati minimalni promet (što je po meni logično i normalno).

Ustvari, kako oni znaju da netko namjerava obaviti samo jednu transakciju i adio? Možda ako registrira dionice sa brokerom, proda ih i traži isplatu svih sredstava sa računa.
Mene je isto malo zbunila ta definicija. No, evo odgovora iz Complete Linea:

Poštovani,
minimalne naknade nema, cijenik imate na našoj internet stranici. Vi tržite
putem interneta i naknada je 0,60% na izvršeni nalog, opoziv se ne
naplaćuje.
Jednokratni nalog je kada Klijent dođete u ured i proda dionice, ali kasnije
ako klijent odluči tržiti ( kupovati pa kasnije prodavati ) provizija se
mijenja.
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2008., 09:13   #58
Možete li se danas ulogirati na svoj račun? Meni nesto steka.
Blagajnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2008., 09:28   #59
Quote:
Blagajnica kaže: Pogledaj post
Možete li se danas ulogirati na svoj račun? Meni nesto steka.
Ja se ne mogu ulogirati jos od subote. Stvarno ne znam sto im se to dogada...
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2008., 09:55   #60
meni se još nije ulogirao.
čini se da ću propustiti današnje otvaranje.
Blagajnica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:59.