Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.01.2009., 19:11   #81
Quote:
joujou kaže: Pogledaj post
do sada bi svaki put lijepo sparkirala prije uzbrdice, pa onda pjesice
neopisivo lakse i jednostavnije


Vježbaj prvo na nekoj manjoj uzbrdici. Probaj krenuti uzbrdo bez ručne. Stisni kočnicu i polako otpuštaj kvačilo, kad ti se volan počne tresti, znači da si na dobrom mjestu. Pusti kočnicu (kvačilo ostavi na onoj "treskavoj" točki), stisni gas i polako otpuštaj kvačilo (što više daješ gas, to više otpuštaš kvačilo), auto ti se ne bi trebao mrdnuti ni malo unazad ako je pogođena vaga.

I ako voziš dizelaša, pazi da je auto zagrijan, inače će se vjerojatno ugasiti, ma kako vaga savršena bila.
Kioko is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 19:16   #82
Quote:
Tinach kaže: Pogledaj post
ne znam kaj bih savjetovala protiv treme meni se noga na gasu ukočila,a ova na kuplungu je drhtala..no preživjela sam i ja i instruktor i ispitivač.
Nije baš da je preporučljiva taktika, ali ja sam starom dan prije ispita uzela auto (bez njegova znanja , dakako) i vježbala po kvartu.

Kad sam sama preživjela u autu (a bilo je ljeto, i vratila sam se doma znojna od muke ko da sam kopala cijeli dan ), znala sam da i na ispitu to mogu odraditi i preživjeti.
Kioko is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 19:18   #83
Quote:
Kioko kaže: Pogledaj post


Vježbaj prvo na nekoj manjoj uzbrdici. Probaj krenuti uzbrdo bez ručne. Stisni kočnicu i polako otpuštaj kvačilo, kad ti se volan počne tresti, znači da si na dobrom mjestu. Pusti kočnicu (kvačilo ostavi na onoj "treskavoj" točki), stisni gas i polako otpuštaj kvačilo (što više daješ gas, to više otpuštaš kvačilo), auto ti se ne bi trebao mrdnuti ni malo unazad ako je pogođena vaga.

I ako voziš dizelaša, pazi da je auto zagrijan, inače će se vjerojatno ugasiti, ma kako vaga savršena bila.
vec sam 1000 puta rekla kako moram to otici vjezbati i nikako
onda sizim svaki put pred uzbrdicom
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 19:32   #84
položila sam iz 4. puta iako sam na prvom satu vožnje išla na cestu dok su se drugi vrtili po poligonu(dragi me učio voziti prije)...
sva 4 puta sam imala napadaje panike,obljevo me znoj,tresla sam se
čak mi je na jednom polaganju krepo auto dok mi je vožnja s instruktorom išla super,bez greške...sada mi nije žao,to je sve iza mene ali mi je bilo žao tada tih silnih novaca koje sam morala dati za dodatne sate i ponovne izlaske-čak sam mislila da neću položit ni iz četvrte(tad sam imala najveću tremu jel da sam pala trebala bi ponovo platit 2000kn,ko da sam nanovo upisala vozački)-taj 4. put mi je u komisiji bio tip koji je dobar sa instruktorom i instruktor mu je reko da me pusti,da znam vozit al da se izgubim kad mi komisija dođe u auto...
sad mi je to sve smiješno i jedna lijepa uspomena
p.s.i meni je instruktor preporučio popit žesticu al nisam htjela riskirat dal će se osjetit dah po alkoholu a i jedna čašica me drmne na neko vrijeme
 
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 20:06   #85
joj ja se sječam ja sam polozila prije dvije godine
od 2 puta sam prošla i bilo je zakon
bit cu iskrena i reci da nisam uopce imala straha
instruktor mi je bio legenda
preporučila bi ga svima koji idu u hak
Vragolasta_bri is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 21:17   #86
Quote:
leich kaže: Pogledaj post
položila sam iz 4. puta iako sam na prvom satu vožnje išla na cestu dok su se drugi vrtili po poligonu(dragi me učio voziti prije)...
sva 4 puta sam imala napadaje panike,obljevo me znoj,tresla sam se
čak mi je na jednom polaganju krepo auto dok mi je vožnja s instruktorom išla super,bez greške...sada mi nije žao,to je sve iza mene ali mi je bilo žao tada tih silnih novaca koje sam morala dati za dodatne sate i ponovne izlaske-čak sam mislila da neću položit ni iz četvrte(tad sam imala najveću tremu jel da sam pala trebala bi ponovo platit 2000kn,ko da sam nanovo upisala vozački)-taj 4. put mi je u komisiji bio tip koji je dobar sa instruktorom i instruktor mu je reko da me pusti,da znam vozit al da se izgubim kad mi komisija dođe u auto...
sad mi je to sve smiješno i jedna lijepa uspomena
p.s.i meni je instruktor preporučio popit žesticu al nisam htjela riskirat dal će se osjetit dah po alkoholu a i jedna čašica me drmne na neko vrijeme
Hvala ti na postu , to je točno ono što ja proživljavam - napadaji panike!!! Drago mi je čuti što se i u takvom stanju može položiti, pa makar i uz intervenciju instruktora
Ovaj moj uvijek spominje nekog ispitivača s kojim si je dobar, ali nikako da mi taj naleti
office chick is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 21:52   #87
Quote:
Tinach kaže: Pogledaj post
ja sam položila prije 6 i nešto godina. instruktor isti ko i od jahorinke..samo kaj meni nije bio tolko simpatičan.
...

ne znam kaj bih savjetovala protiv treme meni se noga na gasu ukočila,a ova na kuplungu je drhtala..no preživjela sam i ja i instruktor i ispitivač.
avdija mene je čak jednom učio kak parkirati bočno, s tim da je bilo prazno parkiralište odostraga

i ja se najbolje osjećam dok sama vozim

a noga na kuplungu mi malo zadrhti uvijek kad prvi put vozim nečiji auto

najbolje u autoškoli od svega mi je bilo to kaj smo se sami vozili po poligonu, nas 2-3, svaki u svom autu i sami smo se vozili. i to onih 2-3 sata početnih i kasnije kad bi instruktori išli na ručak
najbolji način da prevladaš početnički strah
__________________
Dead and Gone!
jahorinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 23:05   #88
Quote:
susannah kaže: Pogledaj post
...
'hocete da vas ja navigam, znam da se nista ne vidi'
ja, mrtva - hladna odgovaram: ma jok, sve vidim
...

Quote:
Đunđi Bunđi kaže: Pogledaj post
...

long time no see
__________________
Čovjek nikad nije djelatniji no kad ništa ne čini, nikad manje sam no kad je sa samim sobom. (Katon)
Zlica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 12:10   #89
Quote:
office chick kaže: Pogledaj post
Hvala ti na postu , to je točno ono što ja proživljavam - napadaji panike!!! Drago mi je čuti što se i u takvom stanju može položiti, pa makar i uz intervenciju instruktora
Ovaj moj uvijek spominje nekog ispitivača s kojim si je dobar, ali nikako da mi taj naleti
gle,moj instruktor je poznavao sve ispitivače i bio dobar s njima ali mislim da je ovaj ispitivač bio blaži ili je bio dobre volje
nastranu sve,taj 4. put su mi dali kratku turu za vozit pa nisam ni imala vremena za napadaj-vozila sam ni 5 minuta
još je bila fora kaj sam pred kraj vožnje prolazila kroz jako usku dvosmjernu ulicu u kojoj su bili parkirani auto s lijeve i desne strane rinzola,virili su na cestu(tako da je ulica bila neopisivo uska)i još mi je dolazio auto iz suprotnog smjera pa samo se nekak mimoišli i ispitivač je počeo srat da sam bila preblizu autima parkiranim na rinzolu,da sam mogla otkinut retrovizor
to me razljutilo i rekla sam mu:'pa kak sam drukčije mogla proć?'
i na kraju samo došli na poligon i veli instruktorarkiraj se...ja se počela parkirat u rikverc,instruktor se čopio za glavu i reko da zakaj sam odabrala taj teži način-i da vidiš kak sam to lijepo napravila
mi stali...ja živčana...počeo ispitivač:'joj,znate,bili ste preblizu onima autima u uskoj ulici,to nije bilo dobro...'
tada sam već bila suznih očiju-i onda veli instruktordi po biljege,i počeli se smijati oboje
znaš kaj,meni je moj instruktor rekao da je ispitivačima u interesu srušit što više ljudi zbog para(one koji imaju malu greškicu u vožnji)-tak to ide kod nas...
ali držim ti fige,svemu ćeš se na kraju lijepo smijati
 
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 12:15   #90
nikad nisam razumjela zašto se ljudi sile voziti. napadaji panike? da mi nešto toliko loše ide - odustala bi. ne trebaju ljudi fatati se za glavu.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 12:20   #91
Pa mislim da je tu prisutna trema samo kod ispita,poslije se svi riješe treme i sve je ok
__________________
..Kad bi ljudi govorili samo ono sto znaju,nastala bi tisina
despina is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 12:22   #92
je da. nećemo se lagati. ljudi jednostavno forsaju, to se vidi i na cesti.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 12:59   #93
al ja kad vidim koja je to mržnja na cesti, recimo kad me sestra vozi...i onda uvijek iste neke fore... netko te zgura amo tamo, ili zauzme mjesto makar si prije došla , ili nešto nepropisno napravi..

imam osjećaj da ovi vozači već imaju neke svoje interne fore i jebu mater jedni drugima po nekoj psihoanalizi.

nisam ja spremna na to.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 13:08   #94
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
al ja kad vidim koja je to mržnja na cesti, recimo kad me sestra vozi...i onda uvijek iste neke fore... netko te zgura amo tamo, ili zauzme mjesto makar si prije došla , ili nešto nepropisno napravi..

imam osjećaj da ovi vozači već imaju neke svoje interne fore i jebu mater jedni drugima po nekoj psihoanalizi.

nisam ja spremna na to.
pa lud si ako misliš da se vozi po propisima.
vožnja je snalaženje, guranje, zauzimanje mjesta. nećeš baš daleko stići ukoliko briješ na pravila. ali ne zagovaram divljanje na cesti - daleko od toga.

ali da mi nešto toliko priušti očaja, izgubljenih živaca, da se ljudi fataju za glave kako vozim - odustala bi. časna riječ.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 13:35   #95
Quote:
leich kaže: Pogledaj post
gle,moj instruktor je poznavao sve ispitivače i bio dobar s njima ali mislim da je ovaj ispitivač bio blaži ili je bio dobre volje
nastranu sve,taj 4. put su mi dali kratku turu za vozit pa nisam ni imala vremena za napadaj-vozila sam ni 5 minuta
još je bila fora kaj sam pred kraj vožnje prolazila kroz jako usku dvosmjernu ulicu u kojoj su bili parkirani auto s lijeve i desne strane rinzola,virili su na cestu(tako da je ulica bila neopisivo uska)i još mi je dolazio auto iz suprotnog smjera pa samo se nekak mimoišli i ispitivač je počeo srat da sam bila preblizu autima parkiranim na rinzolu,da sam mogla otkinut retrovizor
to me razljutilo i rekla sam mu:'pa kak sam drukčije mogla proć?'
i na kraju samo došli na poligon i veli instruktorarkiraj se...ja se počela parkirat u rikverc,instruktor se čopio za glavu i reko da zakaj sam odabrala taj teži način-i da vidiš kak sam to lijepo napravila
mi stali...ja živčana...počeo ispitivač:'joj,znate,bili ste preblizu onima autima u uskoj ulici,to nije bilo dobro...'
tada sam već bila suznih očiju-i onda veli instruktordi po biljege,i počeli se smijati oboje
znaš kaj,meni je moj instruktor rekao da je ispitivačima u interesu srušit što više ljudi zbog para(one koji imaju malu greškicu u vožnji)-tak to ide kod nas...
ali držim ti fige,svemu ćeš se na kraju lijepo smijati
E,većina ovoga je kao da sebe gledam na ispitu, pogotovo ovo s uskom ulicom i retrovizorima
A ovo o rušenju, ne znam kaj da velim...imajući u vidu gdje živimo, rekla bih da se fina para tu obrće
office chick is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 13:43   #96
Quote:
jahorinka kaže: Pogledaj post
najbolje u autoškoli od svega mi je bilo to kaj smo se sami vozili po poligonu, nas 2-3, svaki u svom autu i sami smo se vozili. i to onih 2-3 sata početnih i kasnije kad bi instruktori išli na ručak
najbolji način da prevladaš početnički strah
ja sam odmah izašla na cestu. početnički strah sam odradila na autoputu i u biškupcu na cesti
__________________
Katkad si vjetrobran,a katkad mušica.
Tinach is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 13:43   #97
Ja sam imala instruktora i prezadovljna sam. Čovjek zna svoj posao, ne maltretira, nikad se nije drsko ponašao prema meni, baš je bio super. Svi ga hvale. A za instruktorice u mom gradu nisam baš čula najbolje stvari. Položila sam iz 2. puta. Prvi put sam kao prednost oduzela, al' kad je instruktor ispričao ispitivaču na 2. polaganju, on je rekao da to nije nikakav pad, nego bi mi zbog toga što sam napravila trebalo čestitati.
Na 1. polaganju sam bila totalno uvjerena da ću položiti i onda me ovaj glupan sruši, a na drugom mi nije bilo baš svejedno. Stanem na semaforu, malo opustim nogu na kvačilu, a ono se trese nenormalno! Hvala Bogu, pa eto položila. Sad sama ko zmaj furim i svi su oduševljeni mojom vožnjom, čak i tata i brat koji su me uvijek kritizirali.
mambo girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 13:45   #98
Quote:
Tinach kaže: Pogledaj post
ja sam odmah izašla na cestu. početnički strah sam odradila na autoputu i u biškupcu na cesti
to je i meni napravio. evo sad ćemo se mi zamijeniti i ti ćeš voziti.

i bi tako.
nije mi reko da ću se skucati na praznoj cesti deset godina nakon.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 13:45   #99
Quote:
tilla kaže: Pogledaj post
nikad nisam razumjela zašto se ljudi sile voziti. napadaji panike? da mi nešto toliko loše ide - odustala bi. ne trebaju ljudi fatati se za glavu.
možda jer trebaju? voziti klince, ići na posao..itd? pogledaj koliko natječaja za posao uvjetuje vozačku B kategorije kad je panika, moraš.
reicmo moja je mama da bi dobila posao, morala položiti. na strnu da je gledala dolje koja je koja papučica ,a ne na cestu
__________________
Katkad si vjetrobran,a katkad mušica.
Tinach is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 13:47   #100
Quote:
Tinach kaže: Pogledaj post
možda jer trebaju? voziti klince, ići na posao..itd? pogledaj koliko natječaja za posao uvjetuje vozačku B kategorije? :nezna:
ma da se i bez automobila.
javni prijevoz donekle funkcionira. ali ne vrijedi mojih živaca, a bome ni djecu ne puštam u auto nekom tko čunja uokolo ljude.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:09.