Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Plava šapa (Udomljavanje)

Plava šapa (Udomljavanje) Udomljavanje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.02.2011., 20:19   #21
Quote:
TurbulentFluid kaže: Pogledaj post
S Prijateljima životinja se ne da raditi. Znam da zvučim okrutno, no ne može se stvar pretvoriti u debatu trebaju li i psi jesti soju.

Mogu pokrenuti zaštitari i ekolozi.
slazem se. Takav nacin rada nas(ih) nece nigdje dovest
Helpaj<3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 20:36   #22
Svakako je to super ideja...ja /Udruga Šapica smo za
Problem je samo,da mi koji se aktivno bavimo zaštitarstvom,ne stignemo baviti dopisama.[ja ionak ne bi bila dobra za to,zbog jezične granice]
Pokušala sam več prošlu godinu skupljati ljudi koji nisu aktivni ali žele nešto pokrenuti...nažalost ništa
Dok se svi ne ujedinemo bit će teško nešto zaista promjeniti!
Munjica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 21:53   #23
Quote:
TurbulentFluid kaže:
Poanta je početi provoditi zakone. Ne možemo mi "spasiti" toliko pasa koliko ih neodgovorne osobe mogu naštancati i odbaciti.
Što me podsječa, uskoro će četvrti mjesec pa će krenuti tamo do devetog

Komentar drugi. Sjetite se da su ipak veče zlo oni koji svake godine pune šinteraje od šinteraja samih.

Quote:
BUBI69 kaže:
Ne znam, ja ne shvacam sto se onda postize ovom grupom udruzenja sto se misli "osnovat".
Praktički oganizaciju na državnoj razini koja bi bila 'jača' od pojedinaca, pojedinih udruga koje rade svak po svom i kako znaju.
Ako se tu pametno, korektno i pošteno odigra moglo bi se napraviti mnogo više nego sad.
Ali i tu treba biti oprezan da se ne dobije organizacija koja služi sama sebi i pokojem pojedincu, što je realna mogučnost kod nas
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 22:15   #24
Quote:
Corduroy kaže: Pogledaj post
Ako se tu pametno, korektno i pošteno odigra moglo bi se napraviti mnogo više nego sad.
Ali i tu treba biti oprezan da se ne dobije organizacija koja služi sama sebi i pokojem pojedincu, što je realna mogučnost kod nas
pa nećemo u "organizaciju", ima ih već dosta kaj nije dovoljna "organizacija" nekoliko desetaka udruga sa istim ciljem?

nabacujem
Skupiti zainteresirane i izaći u medije, iako se povremeno i sada pojavljuju pojedini - ovisi o hororima koji se zbivaju Veseli prijatelji iz Daruvara imaju zgodan filmić o azilu, mislim da i šapice imaju nešto, izaći u javnost sa "pomiješanim" informacijama - tipa red tužnog, red veselog. Ak se izađe samo sa jadikovkom, većina će okrenuti glave i začepiti uši. Upoznati javnost sa trenutnim stanjem u HR, neimanjem skloništa, azilima svakakvim, različitim stavom pojedinih vetova itd, nepoštivanjem zakona od strane gradova i inspekcija, pa onda lijepi i veseli filmići o uspjesima volontera, a ima ih , ne moraju to biti profesionalni filmovi , ima ljudi koji to amaterski znaju krasno napraviti, senzibiliziranje javnosti, objasniti zašto sterilizacija i kastracija, zašto čipiranje

posložiti (argumentirane, lijepo sročene ) šprance "dopisa" vezano za tri "glavne" stvari
skloništa,
besplatna kastracija
NE eutanaziji
?

pa nastavite

hmmm, na Faceu se pojavila grupa sa jednim predlogom a ne znam jel to smijem napisati na šapi (do sada sam "otkrila" dvije teme koje "onihčijeimesenesmijeizgovoriti", ovo je možda treća takva tema , a osim toga ja, kao i o puno toga do sada, o tome ne znam ništa, staviti ću vam link na kraju)

veliki broj lutalica je nastao zbog toga što prije 30-40 godina psi su postojali samo na selu i tu i tamo u gradu ( ne sjećam se baš da je itko u mom naselju imao psa, vjerojatno netko i je, ali nitko od prijatelja iz osnovne škole nije imao psa doma u stanu), onda su došla vremena kad je to postalo moderno, nastale uzgajivačnice (jel ovo smijem napisati na šapi?), legalne i ilegalne, a posljedica toga je i plava šapa i potrebe za azilima

EDIT - sorry kaj sam navela šapice i daruvarke, ali recimo da o njima "najviše" znam, za većinu ostalih udruga sam saznala tu na šapi (da postoje) a i svako toliko na Faceu osvane (meni) nova udruga (i veselim se tomu)

http://www.facebook.com/?ref=home#!/home.php?sk=group_184952478206398
__________________
17.04.2024. 729.864 birača podržava kriminal i korupciju
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615

Zadnje uređivanje twistdrum : 08.02.2011. at 22:39. Reason: dopuna
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 22:34   #25
Quote:
pa nećemo u "organizaciju", ima ih već dosta kaj nije dovoljna "organizacija" nekoliko desetaka udruga sa istim ciljem?
Pa to sam i mislio. Štajaznam Savez udruga Hrvatske SUH

I još jednom:
Ako se tu pametno, korektno i pošteno odigra moglo bi se napraviti mnogo više nego sad.
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 23:07   #26
Ima već SUH. I to Savez Umirovljenika Hrvatske.

A Mreža (savez udruga) već postoji... Nisam upućena detaljnije, pa evo link: http://www.prijatelji-zivotinja.hr/index.hr.php?id=108
lapdog is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 23:13   #27
Quote:
Ima već SUH. I to Savez Umirovljenika Hrvatske.
SUH im nekako i odgovara

Quote:
A Mreža (savez udruga) već postoji... Nisam upućena detaljnije, pa evo link: http://www.prijatelji-zivotinja.hr/index.hr.php?id=108
A učinak se vidi?
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 23:21   #28
Nisam prisustovala, nisam upućena, pa nebih komentirala, ali eto link.
lapdog is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 23:23   #29
Quote:
Corduroy kaže: Pogledaj post
A učinak se vidi?
ne znam

sve kaj piše o njima i ciljevima lijepo zvuči, al moram prvo pročitati zapisnike

osim toga, ako sam išta do sada naučila onda je to da bi išta mogla argumentirano reći, trebam "hodati u tim cipelama"
__________________
17.04.2024. 729.864 birača podržava kriminal i korupciju
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2011., 08:41   #30
Što će ti zapisnici, vidiš da nema pomaka već godinama.

Grupa je zanimljiva, sviđa mi se. Već se dugo pitam zašto ljubitelji pasmina ne pomažu oko napuštenih pripadnika tih pasmina. Onda, kad volonteri lansiraju napad tipa "gadovi jedni odvratni brinete se samo za čistokrvne pse smećad jedna", pitam se malo manje.

I ja sam odvratni gad, za uslugu oglašavam samo 1 od cca 150 pasa iz jednog azila, i to zato što je, vidi vraga, malamut. Da ima još 150 takvih odvratnih gadova poput mene, i da svatko oglašava jednog psa iz odvratnog razloga, bili bi oglašeni svi psi - ovako ih je oglašeno jedva 30%.

Courduroy, svakako se slažem da šinteraji nisu "zlo" sami po sebi. Više je tu problem što je sustav postavljen na način da je firmama koje ih drže to bolje što je psima u šinteraju gore. Odnosno, najveći profit ostvario bi se da se pas istog časa po hvatanju - usmrti. S druge strane, ekipa s veterinarskog faksa je mala i kompaktna pa sad ti ostvari kontrolu kad je inspektor prepisivao od šinterskog veterinara a vlasnik firme mu je bio demonstrator iz neznamčega. Nemoj se naći prozvan, tako je više-manje svugdje, tako postoji IGH koji može izgraditi tunel bez ceste i most preko livade, na istu foru sad Starčevića prozivaju za 3. Maj. Ništa novo.

Dokazom manjka želje o kontroliranju šinteraja smatram generalno neprovođenje cijepljenja i čipiranja po dolasku pasa u šinteraje, odnosno po isteku 14 dana. Dakle, ne postoji evitencija tipa "pas broj čipa 10... zaprimljen je dana tog i tog na ime šinteraja tog i tog" . Why?
S druge strane, da poblesavim i to tražim; šinteri će reći "ok, pa nismo ni mi za bogom kamenje bacali. AKo moramo mi, nek to rade i azili. I nek se registriraju svi azili; zašto nas gnjavite za uvijete dok volonteri drže pse u blatu do koljena, pune parazita i bolesne?"
I.... opet pat pozicija.

Eutanazija?
Samo probaj. Evo, da su u Liču psi bili držani tako da su zbrisali i napunili šumu, da ih se nije dalo dozvati i pohvatati, epilog bi, nakon prvog zaklanog laneta bio - ja i frend, moji polarci i njegovi nordijski goniči s jedne strane; lovci na štandu s druge. Zašto? Jer je cijela šuma vrednija od 10 pasa.
S druge strane, imaš ljude koji troše tisuće i tisuće kuna na operacije pasa starih 12-14 godina koji će uginuti za mjesec-dva, ne daju se, bore se, kidaju se, rukama bi zadavili prvog tko spomene bilo koju riječ na "e" u njihovoj blizini.
Klasična bitka je "Mi" protiv RSPCA - jer se oni usuđuju eutanazirati. Koliko je to ludo? Nemam pojma. Ali njihove azile na TV-u gledaš čiste, uredne, nikad pretrpane... što misliš zašto? ...Yup.
Opet kuršlus..

Skloništa.
Mjkumu ni to ne valja. Kako? Ajde da ja izreklamiram šinteraj kao nešto dobro (ne vole me šinteri, stalno nešto protiv njih, a nije sve 100% grozno). Koliko bi milisekundi prošlo dok stotinjak pametnjakovića ne bi skužilo "aha, vidi, pa tu je OK, ovi se brinu za pse i rade s njima, ne ubijaju ih... idem im ja bacit moje leglo preko ograde. I neću sterilizirati, dakako, jer ću opet tako.. i opet... i opet".
ZAmisli kako bi izgledalo da svaka općina ima super uređeno sklonište gdje je psima dobro? Fiesta arriva arriva!!!

Sve ovo pričam da ilustriram da bitka nije na razini azil vs. azil, pa niti šinteraj vs. azil. Iako se najčešće nalazi na razini "volonter vs. volonter".
Treba napasti državu i koncentrirati se na provođenje zakona, te na spriječavanje napuštanja životinja. Pa i po cijenu napuštanja životinja, gdje će kriza kulminirati s brdom napuštenih životinja, ali kad to riješimo, lakše ćemo disati.

I dalje tražim moje dopise; postoji li način da se izlistaju odjednom sve teme na PŠ?
__________________
Spasite život...
TurbulentFluid is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2011., 09:39   #31
Ja samo zelim reci da racunate na mene, trenutno ne stignem pratiti sve posove, no kada nesto organizirate molim vas da me obavjestite. Osobno mislim da bi se trebali naci van foruma jer mnoge stvari vezane za strategiju nemugu ici ovako javno (ne zbog "nas" vec zbog "njih"), takodjer imam neke prijedloge obzirom na stanje i situaciju koje bi se morale iskoristiti. Isto, slaem se da bi se trebali usredotociti na odredjene stavke zakona (napustanje zivotinja) jer tu cemo se svi mahom sloziti, a stanja u azilima/sinterajima/privatnim aranzmanima su razlicita, nasa iskustva razlicita, nasi stavovi oko spasavanja, eutanazije, ljecenja i isplativosti opet razlicita a nisu krucijalni problem. Dakle, molim zovite me
nusazvrk is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2011., 20:53   #32
da se ne dopisujemo preko foruma a pp je totalno nepraktičan tko ima volje, ideje ili bilo što i voljan je ponešto participirat lijepo molim e mail adresu u pp
__________________
17.04.2024. 729.864 birača podržava kriminal i korupciju
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 19:12   #33
oko ove teme nema ništa novoga ali nekak mi se čini da je najjednostavnije da zaspamam svoju temu

evo pojedinačne akcije koja veseli
C/P sa face-a

http://www.facebook.com/udruga.happyend
02.03.2011
Quote:
Udruga HappyEnd
Tri sata sastanka sa visim veterinarskim inspektorom i njegovom pomocnicom rezultiralo u dvije prijave, od kojih ce se ova za Runu prioritirat. Za ta tri sata puno smo naucili i otisli zadovoljni, vjerujemo u dobar ishod stvari ♥ O svemu cemo vas azurno obavijestavati :-)
03.03.2011
Quote:
Udruga HappyEnd
U roku odmah, a najkasnije u 60 dana, gradovi Buzet i Pazin te njihove jedinice lokalne samouprave, moraju zapoceti radove na izgradnji sklonista za zivotinje. Skloniste u Lokama napokon ce dobiti redovnu sluzbenu pomoc, struju i vodu ♥ Slavite s nama :-)))
03.03.2011
Quote:
Udruga HappyEnd
Organizacija za zastitu zivotinja iz Zuricha, slavi s nama i u to ime financira sterilizaciju i kastraciju SVIH zivotinja u nasem sklonistu ♥
Bravo za curke
__________________
17.04.2024. 729.864 birača podržava kriminal i korupciju
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 22:07   #34
Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post
oko ove teme nema ništa novoga ali nekak mi se čini da je najjednostavnije da zaspamam svoju temu

evo pojedinačne akcije koja veseli
C/P sa face-a

http://www.facebook.com/udruga.happyend
02.03.2011


03.03.2011

03.03.2011


Bravo za curke

Ovo je fenomenalno!!


..nije tema zamrla niti se ohladila već je nama hladno pa samo razmišljamo i smišljamo strategiju!

Videćeš da će sa ljepšim vremenom doći i do sastanaka van foruma,jer su potrebni i ima poduzetnih i hvalevrednih ljudi i ideja.Volja je isto tu...samo nije vreme za putovanja i radne sastanke.
__________________
Budi to što jesi!
wlenarsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 22:24   #35
Quote:
wlenarsi kaže: Pogledaj post

Ovo je fenomenalno!!


..nije tema zamrla niti se ohladila već je nama hladno pa samo razmišljamo i smišljamo strategiju!

Videćeš da će sa ljepšim vremenom doći i do sastanaka van foruma,jer su potrebni i ima poduzetnih i hvalevrednih ljudi i ideja.Volja je isto tu...samo nije vreme za putovanja i radne sastanke.
ma znam malo sam ja zamrla
zbog nekih objektivnih okolnosti a i zbog toga kaj u svojoj glavi pokušavam posložiti puzzle a onda mene nervira jer sam kao krenula nekam a stojim trenutno (nikad neću savladati zen )

no, Pazinke su lijepa vijest, Šapa u Puli se probija, Prijatelji životinja i grad i ministarstvo neko su ipak organizirali akciju sterilizacije i ima još toga, bude i ostatak HR
__________________
17.04.2024. 729.864 birača podržava kriminal i korupciju
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 23:32   #36
Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post
krivo sam izrazila o dopadanju ili nedopadanju, meni su oni u nekim situacijama "nepraktični" , ja sam, recimo od njih očekivala više konkretnih akcija ili potpore u konkretnijim situacijama pa sam prihvatila da su "globalni" - a vezano za pasonje (ne mora biti istinito) me podsjećaju na "vesele vegane" koji su protiv azila, sterilizacija itd, itd... U načelu sam i ja protiv toga i našeg miješanja u životinjski svijet, ali kako su se ljudi odavno umiješali u to, onda između dva zla i daljnjeg sprečavanja novih (ne)željenih pasonja i maca, ovo je prihatljivije. A osim kaj su protiv "mučenja" životinja koje su azilima i skloništima u kavezu umjesto da "trča po prirodi" ne daju nikakvo konkretno rješenje

tvistdrum, vidim da si se u međuvremenu malo informirala o aktivnostima Prijatelja životinja (Besplatna sterilizacija u Zagrebu), pa ćemo na ovaj gore post zaboraviti. Ali neka linka koji pobija tvrdnju da su protiv sterilizacije čisto da se buduće čitateljstvo ne dezinformira.

Morala sam reagirati, jer ljudi pročitaju na forumu neku dezinformaciju o PŽ-u i onda je narednih 10 godina slušam over and over. Npr. famozne pofarbane bunde... Priznajte (u sebi, da ne idemo u off-topic) da mislite da su PŽ farbali ljudima bunde! Toliko ste to puta čuli iz raznih usta, da ste sigurni da je činjenica. Guess what - nikad se nije dogodilo! Kad uključite razum, postane vam jasno - pa ne može si jedna takva udruga priuštiti da krši zakon! Ali ljudi ne uključe razum, nego reproduciraju u nedogled nešto što su negdje od nekoga čuli ili pročitali bez da ikad provjere stvarno stanje stvari. Tako nastaju urbani mitovi, kao taj rašireni mit o farbanju bundi. A istina je sasvim nešto drugo - krznašice u Zagrebu mogu biti savršeno mirne što se tiče Prijatelja životinja. Najgore što im se može dogoditi jest da im se ponudi informativni letak. Ne treba nam još i mit o podupiranju slobodnog tumaranja i razmnožavanja pasa i mačaka. U borbu protiv baš toga je uloženo jako puno truda, vremena i novaca.

Kampanje Prijatelja životinja protiv napuštanja i za udomljavanje idu redovito već 10 godina i edukativni jumbo plakati se po par puta godišnje plasiraju po cijelome gradu. Eto, toliko o ispravku netočnog navoda. Sretno dalje s topicom i svim ljudima koji nastoje smanjiti broj napuštenih životinja!
Ahisma is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 23:36   #37
Ja samo mogu reci da se iskreno nadam da ce se nesto pokrenuti u smjeru rjesavanja kljucnih pitanja lijepo pobrojanih u prijasnjim postovima ove teme jer je situacija s napustenim i zlostavljanim ili zanemarivanim zivotinjama prestrasna ...ovo pokretanje se odnosi i na mene samu jer sam svjesna da svatko od nas (koji smo svjesni razmjera problema) mora dati svoj doprinos
ZARAJANA is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2011., 08:09   #38
Quote:
Ahisma kaže: Pogledaj post
Npr. famozne pofarbane bunde... Priznajte (u sebi, da ne idemo u off-topic) da mislite da su PŽ farbali ljudima bunde!
Apsolutno ne, to bih pozdravila! Ipak, to je greenpeace đir (popustilo me je pred nekoliko godina; sad sam uzoran građanin ).

Sorry, twistdrum, pp mi je bio krcat i na kraju sam zaboravila mejl!!!
__________________
Spasite život...
TurbulentFluid is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2011., 09:46   #39
Pa evo, i ja sam čula za to s bundama i moram priznati da bi me bilo strah nositi je u njihovoj blizini da ju imam
Mislim da je sa tu "problem" što PŽ doista ostavljaju jedan agresivan dojam i onda takve priče padnu na plodno tlo...
S druge strane da nisu agresivni za njih se ne bi čulo i mislim da od takvog nastupa ima koristi jer se Luka ipak probio u medije i za njega se zna. Možemo mi ovdje pričati što god hoćemo i biti pametni i humani ali to ostaje u okvirima foruma.

Osobno mislim da bi se trebao oformiti i nekakav savez o čemu se pričalo ovdje (bez obzira što nešto slično postoji u PŽ) koji bi problemu pristupao na drugačiji način, mada na zadnjem sastanku Mreže je Luka vrlo korektno odradio svoj dio posebno prema institucijama jer je vodio razgovor u smjeru uspostavljanja komunikacije, ni traga nekakvoj isključivosti ili agresiji, tako da me ugodno iznenadio

Ono što je potrebno je da se netko toga doista uhvati, volonterski (bar za početak) a s punim radnim vremenom što je u stvari vrlo teško, ja prva ne mogu
Mislim da će se ipak nešto pokrenuti jer je dosta ljudi ovdje svjesno problema i da spasiti danas jednog psa ili macu znači dobiti sutra njih tri, pet (ne zbog lošeg udomljenja nego zbog sve sile nekastriranih i nesteriliziranih životinja) i to je začarani krug koji iscrpljuje.
ZARAJANA is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2011., 10:04   #40
Ne znam, ne vidim Omana i PŽ kao "agresivne", niti ih se tako, u poslijednje vrijeme, prikazuje u medijima.

Agresivan je Greenpeace, povremeno su (ali politički) agresivni Eko Kvarner i Zelena Akcija.

Mislim da se PŽ ipak više percipiraju kao redikuli. Vrlo često teme divergiraju, umjesto o gorućim pitanjima skreće se na veganstvo i slične stvari za koje hrvatsko društvo još nije spremno, i sve u svemu javnost ih shvaća otprilike jednako "dobro" kao i gay pride
__________________
Spasite život...
TurbulentFluid is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:23.