Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.11.2011., 11:58   #101
nekako brijem da bakic nije mislio na leminge koji vrse samoubojstva, vec na one male zelene koji sljepo prate klikanje misa. al dobro, mozda spekulativni investitori vrse i masovna samoubojstva.

aha, kuzim sad, kao karikirano u igrici se dogada ono sto rade pravi leminzi. ok skuzio sam
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2011., 12:01   #102
Quote:
markotros kaže: Pogledaj post
Je, al onda walter nije obranio Sarajevo, nego je sjebao krdo. Stovise iskoristio krdo da ude na 60 a izleti na 240.

....sklopljeni brakovi i zavrseni stanovi nemaju nikakve veze. u jednoj tocki, izmedu 2006 i 2009 se poklapaju djelomicno, ali sve sto se u hrvatskoj dogadalo u to vrijeme ima takav trend! prodaja auta, broj djece u vrticima, index CROBEX, potrosnja po stanovniku! ni prije ni poslije tog razdoblja ti grafovi ne koreliraju, i cak vidimo pobude koje se nisu preslikale. jel stvarno ja koji sam diplomirao elektrotehniku moram to iscitavati iz grafova za ekonomista?...


Ne znam koliko je mjerodavno da se čovjek sa IQ 69 klanja psihički nestabilnom ,ali ja ti se svejedeno klanjam na ovoj detaljnoj analizi.

Osobno nisam nikad zalazio u detalje Bakićeve spike, jer sam na temelju površnog čitanja stekao svoje mišljenje o njemu i stavio ga u primjereni škafetin. On je svakako puno kvalitetniji druker od brokera koji su svojim klijentima preporučali dionice tipa SUNH, ali je i dalje druker što svoje drukanje umotava u znanstveni celofan. Pretpostavljam da svi znamo kako izgleda literarna forma tipičnog druka,pohvališ firmu,potkrijepiš to fundamentima i pričom da si osobno posjetio pogon (pregledao ventile i sl. ), i na to nadodaš par stručnih grafova. Na kraju svakako napomeneš da tvoj tekst nije poziv na kupnju.

P.S. Samo da znaš,nisam Te ja okarakterizirao psihički nestabilnim,da se ne bi po vragu naljutio na mene. To je haus rekao,a ja mislim da si Ti samo upao u paniku i depru zbog nategnute financijske situacije kad je došlo do sloma ZSE.

P.P.S. I još jedan mali ispravak,Baksi Zigl je matematičar a ne ekonomist,zato sam Ti boldao taj dio teksta.
__________________
Vidi Avatar u punoj veličini
glembaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2011., 12:11   #103
Quote:
glembaj kaže: Pogledaj post


Ne znam koliko je mjerodavno da se čovjek sa IQ 69 klanja psihički nestabilnom ,ali ja ti se svejedeno klanjam na ovoj detaljnoj analizi.

Osobno nisam nikad zalazio u detalje Bakićeve spike, jer sam na temelju površnog čitanja stekao svoje mišljenje o njemu i stavio ga u primjereni škafetin. On je svakako puno kvalitetniji druker od brokera koji su svojim klijentima preporučali dionice tipa SUNH, ali je i dalje druker što svoje drukanje umotava u znanstveni celofan. Pretpostavljam da svi znamo kako izgleda literarna forma tipičnog druka,pohvališ firmu,potkrijepiš to fundamentima i pričom da si osobno posjetio pogon (pregledao ventile i sl. ), i na to nadodaš par stručnih grafova. Na kraju svakako napomeneš da tvoj tekst nije poziv na kupnju.

P.S. Samo da znaš,nisam Te ja okarakterizirao psihički nestabilnim,da se ne bi po vragu naljutio na mene. To je haus rekao,a ja mislim da si Ti samo upao u paniku i depru zbog nategnute financijske situacije kad je došlo do sloma ZSE.

P.P.S. I još jedan mali ispravak,Baksi Zigl je matematičar a ne ekonomist,zato sam Ti boldao taj dio teksta.
Ali i prvi u RH koji ima certifikat za financijskog analitičara
europe is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2011., 12:19   #104
jesam glembaj, panicario sam. ali ja sam svoj portfelj rasprodao u drugom mjesecu 2008 dok je crobex bio preko 4000 bodova. bio sam u marginu pa mi je gubitak duplan, to je jedina otegotna okolnost. zahvaljujem majci koja me rodila panicara. bakic je svoj portfelj rasprodao u 12 mjesecu 2008 kad je crobex bio 1200 bodova 99% je i on bio u marginu jer smo u ono vrijeme svi bili u marginu, ocekivali odbitak svaki dan i htjeli poduplat dobit. ne bi se uopce cudio da je prodao moj posao kako bi pokrpao rupe koje je napravio nesmotreno ulazuci u dionice. ne dira ti mene previse sto house kaze, zbog onog sto sam prozivio moji temelji su sad od armiranog betona. i da crobex ode na 1200 i dalje ces me vidjet kako kupujem neke dionice, a ne rasprodajem sav portfelj na apsolutnom minimumu.
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2011., 12:49   #105
markec koliko sam ga skužio on je mislio na 'krznene loptice', negdje sam i vidio film kad navale na prijelaz vode izgleda ludo

luđe od bizona i goveda u stampedu
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2011., 13:07   #106
Quote:
glembaj kaže: Pogledaj post
Hm,a kakav se to kopernikanski obrat u poslovanju može očekivat od DDJH? Po čemu je to DDJH bolji izbor od PODR?

Bakića se može optužiti za bilo što,ali ne i za površnu ili možda pacersku analizu onoga o čemu piše.

Čitao sam ja i dobre analize na NB blogu ( iako sam tamo bio valjda pet puta u tri godine ) ali, daj mi reci smatraš li ti da je analiza Ddjh dobra ili pacerska?
imaš na temi da je ne postam stalno iznova.........svi se izbjegavaju izjasniti ko da je gubava


I nije mi jasno ovo spominjanje lemminga? jesu li to riječi "gurua"?
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2011., 13:09   #107
je. svede se na isto na kraju, igra je karikiran prikaz ponasanja pravih zivotinja. u svakom slucaju mislim da je tom recenicom prije opisao sebe i svoje sljedbenike nego situaciju na burzi prije njegovog dolaska. od 2009 pa negdje do 2010 burza je bas bila super mjesto za investiranje. forumi nisu bili prenapuceni, ljudi su bili uljudni i uglavnom se pricalo o trenutnim situacijama i fundamentima, nitko nije davao neke nebulozne 20godisnje analize, cijene su bile pristojne, a djeca su postivala starije. jedino sto sada mogu je svima preporuciti da koriste kremu za suncanje.
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2011., 13:23   #108
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
I nije mi jasno ovo spominjanje lemminga? jesu li to riječi "gurua"?
spomenuo ih je u jednom sad više nisam siguram komentaru ili tekstu na blogu.
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2011., 13:30   #109
Quote:
markotros kaže: Pogledaj post
je. svede se na isto na kraju, igra je karikiran prikaz ponasanja pravih zivotinja.


jedino sto sada mogu je svima preporuciti da koriste kremu za suncanje.
Užas...
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2011., 14:04   #110
to je bilo kao preneseno znacenje zastita od prevelikog izvora zracenja, kao sunca, koje predstavlja bozanstvo u drevnim kulturama, sto se moze poistovjetiti s nekim investitorima na burzi koji kao bozanstva skupljaju svoje sljedbenike, koji ce bit opeceni pa trebaju kremu.
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2011., 15:39   #111
Koji ludi podforum

ovaj je prolupo zbog margin kredita, drugi ga zove psihicki nestabilnim zbog iste cinjenice , treci cetvrtog optuzuje da ima niski IQ , peti stavlja portfelj doticnog u cije ime je otovoren topic i smije se kakve dionice ima u portfelju, a te dionice vjerovatno imas jos pol foruma... Svega tu ima.Jedino kokice fale.
Vidim da je ovo odvajanje Dionica ipak koristilo.
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2011., 15:46   #112
Quote:
MMachéte kaže: Pogledaj post

peti stavlja portfelj doticnog u cije ime je otovoren topic i smije se kakve dionice ima u portfelju, a te dionice vjerovatno imas jos pol foruma... Svega tu ima.Jedino kokice fale.
Vidim da je ovo odvajanje Dionica ipak koristilo.
ti mi djeluješ elokventno i informirano.....jel bi ti bio ljubazan pa dao svoje viđenje tržišne pozicije DDJH......hebemu miša koga god pitam svi se boje reći svoje mišljenje ..........a sigurno ga svi imaju

Počeo sam se pitati koja je svrha ovog foruma kad se nitko ne usudi izreći svoje mišljenje..........moderatori mi se čine ok i demokratični
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2011., 15:53   #113
mi obično ddjh komentiramo na pdf ddjh (tu i tamo na chatu)

https://www.forum.hr/showpost.php?p=3...postcount=1608

https://www.forum.hr/showpost.php?p=3...postcount=1613
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2011., 15:53   #114
Quote:
MMachéte kaže: Pogledaj post
Jedino kokice fale.
još da dođe bakić himself i ivana7 i šou je kompletan

i love this game
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2011., 15:55   #115
Quote:
ceha kaže: Pogledaj post
mi obično ddjh komentiramo na pdf ddjh (tu i tamo na chatu)

https://www.forum.hr/showpost.php?p=3...postcount=1608
Ne želim uznemiravati dioničare Ddjh pa je zato bolje da kolinje obavimo na ovoj temi
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2011., 15:58   #116
Quote:
spy kaže: Pogledaj post
još da dođe bakić himself i ivana7 i šou je kompletan

i love this game
Brko07 sigurno neće doći jer sam mu ostao u lošoj uspomeni.........

a ja obožavam pastirice s puno vunice


Nego vidim da nitko ne žali raspravljati o Đuri i ja to poštujem. O Belju također ne želite.

Možemo li onda barem o Bakiću i Čađari........
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............

Zadnje uređivanje KuciloOro : 29.11.2011. at 16:05.
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2011., 16:56   #117
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
ti mi djeluješ elokventno i informirano.....jel bi ti bio ljubazan pa dao svoje viđenje tržišne pozicije DDJH......hebemu miša koga god pitam svi se boje reći svoje mišljenje ..........a sigurno ga svi imaju

Počeo sam se pitati koja je svrha ovog foruma kad se nitko ne usudi izreći svoje mišljenje..........moderatori mi se čine ok i demokratični
Ja nemam blage veze o nasim dionicama , ne zelim sudjelovati u necemu sto se moze napuhati ili ispuhati s par miljuna kuna.Jednostavno je prespekulantski.
Da se mene pita , ako vec mora ZSE , onda dionice koje ce sigurno isplatiti dividendu, a takvih je .. tolko kolko je.

Al stvarno, bilo bi zanimljivo da se covjek taj javi, taj Bakić jel , da vidimo sta on ima za rec
Mislim uvijek je dobro cut obje strane , jel.
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2011., 18:01   #118
Što se tiče njegovih analiza, neloše je promatrati zaključke u područjima gdje nema ranijih iskustava.
Npr. nekretnine.
Pogrešku u procjeni završenih stanova, u njegovom grafu u JL, sam spomenuo na drugoj temi (nesnalaženje u selektiranju opisane metodologije)
Navodi tipa ovih , na blogu:

- "Kupiti stan, ili još čekati? Koja je pregovaračka snaga kupca prema prodavačima? Ova analiza daje pregled podataka o kretanju cijena novih stanova kakav još niste vidjeli.
- Ujedno, ova analiza daje uvid koliko duboko se ponekad mora zagrabiti da bi se zaista razumjeli trendovi. Analiza i procjena vrijednosti tvrtki često je mnogo kompleksnija od ove analize. A ako procjenjuje vrijednost kompanija i ne razumijete kompleksnost, ili ju ne možete izračunati, a da pri tome ne znate granice moguće greške (marginu sigurnosti), analiza ne samo da je beskorisna, nego i štetna.
- Trivijalno je da formiranje obitelji snažno utječe na potražnju za stanovima, ali ovdje je vjerojatno to prvi put konkretno opisana za RH."


Formiranje obitelji i potražnja za stanovima je neizostavni podatak, nije neophodan ni google za predpostaviti takvu povezanost. A točno je da se rijetko vide analize gdje se broj sklopljenih brakova uspoređuje sa završenim stambenim jedinicama. Direktne i brže refleksije se dešavaju u brojevima dozvola za gradnju (ljudi grade i sami), zatim ukupnom broju transakcija na tržištu te kretanju cijena nekretnina. Od transakcije stana do završene izgradnje drugog prođe previše vremena da bi bilo pouzdano za analize.

"Razmišljamo li o trendu cijena, treba vidjeti koje ga varijable zapravo određuju. Ovaj grafikon koji pokazuje udjele pojedinog troška u cijeni stana je koristan:
Iz njega se vidi da je u stanove u zadnjem polugodištu uključeno u prosjeku prilično skuplje zemljište nego u prethodnima. To može značiti da je naprosto uzorak drugačiji nego u prethodnim polugodištima, da je u njega ušlo više relativno skupljih stanova. Drugim riječima, ako bi u iduće polugodište ušli stanovi s jeftinijem zemljištem, da će prosječna cijena opet pasti.
Ili: da je cijena zemljišta uključena u stanove prodane u zadnjem polugodištu bila ista kao u one u predzanjem, cijene uzadnjem polugodištu bi bile za oko 4% niže (u eurima) od cijena u predzadnjem!
Trend smanjenja ostalih troškova je jasan."


Radi se o prosječnim troškovima građevinskog zemljišta po jednom m2 stana a varijacije prosječnih cijena, koje je točno prenjeo na grafikonu, su oko 100 €, dok su u istom periodu promjene prosječnih cijena stanova oko 400€.

Poanta pogreške je u tome što se ne radi o prosječnoj cijeni zemljišta nego o prosječnom trošku zemljišta po m2 stana a to sa cijenom zemljišta u Zagrebu ima vrlo malo veze. Iznos te brojke je najovisniji o katnosti zgrade. Zona komunalnih doprinosa, koja je bolji indikator eventualnih prosječnih polugodišnjih skupljih lokacija (zemljišta) nalazi se u ostalim troškovima po m2 stana (u kojima su i troškovi financiranja investicije). A ostali troškovi su u padu u tom istom polugodištu.
Sve te stvari navedene su u metodologiji izvješća koje koristi.

"Jasno, idealno bi bilo pogledati realne cijene (bez inflacije), ali ako gledamo u eurima, onda je pitanje da li uzeti u obzir inflaciju u RH ili u Eurozoni, i – naravno sada još kompliciranije – što je eurozonska inflacija, itd. Zato se snađite s ovim grafikonima u nominalnim iznosima."

Realne cijene se gledaju u kunama - inflacija, ako se baš moraju računati u eurima, tada je realno kretanje cijena, cijena u erima - inflacija + tečajna razlika €/kn u istom periodu.
klapalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2011., 18:35   #119
šta piše gore neda mi se čitat
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2011., 18:37   #120
Niš, klapalo je offtopic, nije shvatio da ne pričamo o Bakićevom članku u JL, nego da nam je to samo bio povod
__________________
love's such an old fashioned word
bilokoje is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:41.