Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.06.2010., 12:08   #301
Imam jedno pitanje...mama mi već dugi niz godina ima visoki tlak, I često su joj noge znale oticati, dr. joj je rekla da joj je to voda...posljednji put je kod dr. dobila tablete Tertensif SR. Noge su manje otečene, no primjetila je i da je izgubila 2 kg.
Da li može biti ta promjena kilaže zbog tableta?
Aviss is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2010., 16:45   #302
Visoki tlak i liječenje

Ne radi se o meni nego mom suprugu. Dijagnosticirana mu je arterijska hipertenzija.

Kad si sam mjeri tlak doma povremeno, kreće se uglavnom oko 140-150/95-100 mmHg. Doktorica ga je poslala da napravi pretragu holter tlaka 24-satni i po tome je ispalo da je prosječni tlak 142/91 mmHg, otkucaji srca 90, te da je 81% prosječnih vrijednosti iznad graničnih.

S obzirom da je 81% vremena tlak bio povišen, doktorica mu je propisala terapiju TRITACE 5mg tablete. Napominjem da je napravio i razne druge pretrage (EKG, neke pretrage urina, bubrega, UZV urotrakta, itd.) i svi nalazi su uredni, osim što mu je rekla da treba smanjiti unos soli jer je Natrij malko povišen, ali sve drugo je OK.

Ono što mene muči je što sam u tom Tritace pročitala priloženi papir s milijun nabrojanih mogućih nuspojava - npr. poremećaj ravnoteže, vrtoglavica, slabost, svjetlucanje pred očima (utječe na vožnju), nervoza, depresija, vidni poremećaji, poremećaji osjeta okusa i mirisa, poremećaji spavanja, konfuzija, anksioznost, poremećaji sluha, prolazna impotencija, oslabljeni libido, ali i teške reakcije kao srčana aritmija, zatajenje bubrega, infarkt miokarda

Također, s obzirom da su svi drugi nalazi uredni, tj. taj krvni tlak ne uzrokuje (zasad) neke druge tegobe, je li zaista opravdano preventive radi piti taj lijek? Mislim, OK, sniziti će mu tlak, ali može uzrokovati druge probleme (oštećenje sluha, vida, itd. gore nabrojano)? Pogotovo što on ima tek 35 godina i ne želim da se već sad doživotno navuče na neke tablete

Molim da se javite vi koji imate povišen tlak - zanima me koristite li kakvu terapiju (a posebice ako netko ima iskustva s ovim Tritace-om) ili ne koristite ništa?

Jako sam zabrinuta i zaista ne želim da u sebe trpa lijekove ako nije baš nužno, nužno.

Nagovaram ga da ode kod drugog liječnika po još jedno mišljenje, ali neda se, kad je tvrdoglav kao bik

Hvala puno svima koji odgovore!


P.S. Nisam uspjela pronaći u tražilici temu o visokom tlaku, molim moderatore ako ima, neka spoje. Hvala!
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2010., 16:51   #303
Ja imam 33 godine, sve nalaze odlične (iako ja imam višak kilograma) i puno viši tlak od tvog supruga. Pijem Tritace od 10mg. Da li će to biti zauvijek, vidjeti ćemo. Možda kako se manjuje težina će se popraviti.
Iako, kod mene je to na psihičkoj bazi, sama sam svjesna toga, tako da moram promijeniti i neke druge stvari. Ako su nalazi u redu, visoki tlak je posljedica psihe.
Ja za sad, nemam kontraindikacije. Osim nekih za koje nisam sigurna d asu povezani sa tabletama, pa moram pitati doktoricu kad budem išla slijedeći put.
Sigurna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2010., 18:01   #304
Quote:
sigurnost kaže: Pogledaj post
Ja imam 33 godine, sve nalaze odlične (iako ja imam višak kilograma) i puno viši tlak od tvog supruga. Pijem Tritace od 10mg. Da li će to biti zauvijek, vidjeti ćemo. Možda kako se manjuje težina će se popraviti.
Iako, kod mene je to na psihičkoj bazi, sama sam svjesna toga, tako da moram promijeniti i neke druge stvari. Ako su nalazi u redu, visoki tlak je posljedica psihe.
Ja za sad, nemam kontraindikacije. Osim nekih za koje nisam sigurna d asu povezani sa tabletama, pa moram pitati doktoricu kad budem išla slijedeći put.
Kako misliš psihe? Hoćeš reći da je to zbog stresa, nervoze ili uzrujavanja?
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2010., 18:28   #305
Kod mene da. Pa i logično je - ako nema fizičkog uzroka, da je uzrok psihički. Meni je to liječnik pokušao onak na fino objasniti, misleći kak ću se ja uvrijediti. Nešto tipa da pretjerano reagiram na normalne vanjske podražaje, tipa razgovor sa šefom, svađa i tako...Reko, ja vam to znam. Ja sam točno znala da će nalazi biti svi OK, a da me satrao stres (prvo jako stresan posao, pa onda gubitka istog, gubitak partnera ....). I da, dok to ne promijenim, tlak mi ostaje. Da se razumijemo, ja samu sebe mogu dovesti do ludila tako da mi tlak podivlja, dovoljno je da samo razmišljam o događajima iz prošlosti ili sl. Reklo bi se - preosjetljiva sam.
Inače, na van djelujem cool i jako čvrsta karaktera, uvijek vedra, za zabavu, tako da ne mislite da su tlakaši već odmah na prvi pogled razdražljivi, neugodni, eksplozivni ljudi....ja to čuvam u sebi i ne znam se s time nositi, otuda tlak.
Sigurna is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2010., 16:23   #306
Evo, pročitala sam sve postove na ovom topicu, iako su stari nekoliko godina.
Moram priznati da sam sad još zbunjenija - neki su za uzimanje lijeka, neki za prirodno liječenje. Mi smo probali prirodno - pije neki biljni čaj već 3 mjeseca, ali ne pomaže.

Izgleda da će ipak morati na tablete Ima li netko friško iskustvo s tim lijekom TRITACE (ramipril)?

Brine me i to što mu je doktorica propisala dozu od 5 mg odmah u startu, zašto ne može krenuti s manjom dozom? Vidim da su tu neki pili i manju dozu, a imali su veći tlak (160-170), njegov još nije toliko visok.

Drugo, brine me i to što ga doktorica nije poslala da obavi pregled kod endokrinologa, a vidim da je većina vas na ovom topicu to obavila. Kakva je to doktorica? Zar ne bi prvo trebala probati otkriti uzrok visokog tlaka, a tek ako isključi sve druge organe, postaviti dijagnozu da je to esencijalna hipertenzija?
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2010., 16:30   #307
Pa si rekla da su nalazi krvi u redu, jesi? Štitnjača i ostalo?

Ja sma friška, otkrivena mi je hipertenzija pred dva mjeseca. Obavljene sve krvne pretrage i sve je OK. Čeka me još očni tlak i uzv abdomena, ali tek krajem godine sam na redu. Liječnici rekli, nalazi su Vam Ok, pa Vam ne trebaju ostali pregledi hitno. OK, moram vjerovati da je tak. Novaca za privatnika nemam. A i koga god sma pitala, svi su se složili s tom dijagnozom i takvim redoslijedom liječenja. Odmah sam stavljena na Tritace 10mg, s tim da sma ja došla na hitnu sa tlako 200 kroz nešto i tahikardijom.

Ovo je ipak smao forum, moraš vjerovati liječnicima, a ako ne vjeruješ, mijenjaj liječnika ili odi privatniku. Nisu muža stavili na lijekove bezveze, nemojte se igrati sa "ma, ne treba to meni", prvo se malo raspitajte kod kompetentnih i tako...

Zadnje uređivanje Sigurna : 29.08.2010. at 16:35.
Sigurna is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2010., 18:05   #308
Quote:
sigurnost kaže: Pogledaj post
Pa si rekla da su nalazi krvi u redu, jesi? Štitnjača i ostalo?

Ja sma friška, otkrivena mi je hipertenzija pred dva mjeseca. Obavljene sve krvne pretrage i sve je OK. Čeka me još očni tlak i uzv abdomena, ali tek krajem godine sam na redu. Liječnici rekli, nalazi su Vam Ok, pa Vam ne trebaju ostali pregledi hitno. OK, moram vjerovati da je tak. Novaca za privatnika nemam. A i koga god sma pitala, svi su se složili s tom dijagnozom i takvim redoslijedom liječenja. Odmah sam stavljena na Tritace 10mg, s tim da sma ja došla na hitnu sa tlako 200 kroz nešto i tahikardijom.

Ovo je ipak smao forum, moraš vjerovati liječnicima, a ako ne vjeruješ, mijenjaj liječnika ili odi privatniku. Nisu muža stavili na lijekove bezveze, nemojte se igrati sa "ma, ne treba to meni", prvo se malo raspitajte kod kompetentnih i tako...
Mislila sam da je obavio sve potrebne pretrage, ali sad kad sam pročitala sve odgovore na ovom topicu (iako su stari) vidim da su drugi obavili puno više pretraga.

On je obavio pretrage krvi (nalazi svi OK) i neke urina (sve OK), pregled bubrega. Ali nije obavio UZV abdomena (dakle, jetra, gušterača, itd.), niti pregled kod endokrinologa (štitnjača) jer mu to doktorica nije preporučila Inače doktorica je nefrolog.

Jedino ga je još poslala na UZV urotrakta (to će tek obaviti, mislila sam da je obavio, ali nije, tek treba u 9.mj.).

Eto, znam da je ovo samo forum, ali vjeruj na svom zdravstvenom stanju (imam endometriozu) sam se uvjerila da neki liječnici nisu dobri i saznala sam dosta informacija s net-a.

Ja ne želim reći da njegova doktorica nije dobra, samo me muči to što mu je propisala tablete -a da nije prvo obavio sve potrebne pretrage.

Npr. što ako njemu visoki tlak uzrokuje npr. štitnjača? Ona to ne može znati jer ga nije poslala na pregled štitnjače.
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2010., 21:58   #309
Glej - na pretrage se čeka. A do onda što? Nek ne koristi lijekove? Hipertenzija je s njima pod nadzorom, a ako je neki drugi organ u pitanju, vidjeti će se kad obavi sve pretrage, pa će se i to liječiti. Štitnjača mu je OK ako je analiza krvi tako pokazala, TSH se vidi kroz krv. Ako su nalazi krvi i mokraće u redu, najvjerojatnije nije neki organ u pitanju. Za to zaključiti i ne treba biti liječnik. Da je smatrala da je hitno, na uputnicu bi napisala hitan pregled i drugi dan bi bio na redu.
Ja sam i mlađa od tvog muža i imam puno viši tlak pa čekam na pretrage. Da me nije stavila na Tritace do termina pretraga u prosincu već bi me kap možda, kaj do onda sam trebala ne piti tablete? Tako da....ostaje opcija privatnika, ako nemate koga da vas ugura na red odmah. I informiraj se na medicinskim stranicama, ne na forumu gdje ljudi nabaljezgaju svašta (neki su i trudni ostali preko zraka i slično), a vidim da ni sama ne znaš točno koje analize su mu rađene kroz krv i mokraću, mogli ste pogledati na nalaz.
Mislim, otkud logika - neću piti lijek dok ne obavim sve pretrage? Pa recite to liječnici onda.
I ponavljam - ima nas bolesnijih još, pa ne znam kakav tretman ste vas dvoje očekivali.

Ja uopće ne vidim ništa neuobičajeno tu. Svi bi mi hjeli sve odmah, bilo bi dobro, ali nejde.
Sigurna is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2010., 00:03   #310
Quote:
sigurnost kaže: Pogledaj post
Glej - na pretrage se čeka. A do onda što? Nek ne koristi lijekove? Hipertenzija je s njima pod nadzorom, a ako je neki drugi organ u pitanju, vidjeti će se kad obavi sve pretrage, pa će se i to liječiti. Štitnjača mu je OK ako je analiza krvi tako pokazala, TSH se vidi kroz krv. Ako su nalazi krvi i mokraće u redu, najvjerojatnije nije neki organ u pitanju. Za to zaključiti i ne treba biti liječnik. Da je smatrala da je hitno, na uputnicu bi napisala hitan pregled i drugi dan bi bio na redu.
Ja sam i mlađa od tvog muža i imam puno viši tlak pa čekam na pretrage. Da me nije stavila na Tritace do termina pretraga u prosincu već bi me kap možda, kaj do onda sam trebala ne piti tablete? Tako da....ostaje opcija privatnika, ako nemate koga da vas ugura na red odmah. I informiraj se na medicinskim stranicama, ne na forumu gdje ljudi nabaljezgaju svašta (neki su i trudni ostali preko zraka i slično), a vidim da ni sama ne znaš točno koje analize su mu rađene kroz krv i mokraću, mogli ste pogledati na nalaz.
Mislim, otkud logika - neću piti lijek dok ne obavim sve pretrage? Pa recite to liječnici onda.
I ponavljam - ima nas bolesnijih još, pa ne znam kakav tretman ste vas dvoje očekivali.

Ja uopće ne vidim ništa neuobičajeno tu. Svi bi mi hjeli sve odmah, bilo bi dobro, ali nejde.
Gle, ne očekujemo mi nikakav poseban tretman - samo da doktorica bude odgovorna, tj. da on obavi sve potrebne pretrage, a ne samo neke. Naravno da se na pretrage čeka, ali radi se o tome da ona uopće NIJE rekla da on treba obaviti pregled štitnjače, abdomena, itd.

Evo detalji: Od pretraga krvi radio je običnu krvnu sliku, a prilično sam sigurna da se kroz to ne može vidjeti stanje štitnjače, nego se za to treba raditi posebna krvna pretraga (hormoni štitnjače).

Od pretraga urina napravio je: urin bakteriološki (sterilno), običan i kiseli 24-satni urin (nalaz OK), dinamička scintigrafija bubrega (nalaz OK).

Pretrage krvi: KKS, GUK, CRP, AST, ALT, kreatinin, urea, kalij, KOL - sve uredno (osim CRP, proteini i natrij blago povišeno - doktorica rekla da je to OK, samo nek smanji unos soli).

Dakle, nije mu preporučila još i pregled endokrinologa niti UZV abdomena. Jedinu pretragu koju još treba obaviti (na koju ga je poslala) je UZV urotrakta.

Ja sam se na vlastitoj koži uvjerila da doktori nisu nepogrešivi i da i oni griješe, smatram da ne treba uvijek uzeti zdravo za gotovo sve što doktor kaže.

Zato eto tu gledam iskustva drugih ljudi, jer sam eto zabrinuta, samo to.

Ako već mora do kraja života piti lijekove, bar da znamo da zaista nema drugog rješenja i da nije neki drugi organ uzrok visokog tlaka.
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2010., 10:58   #311
Čitala sam da ima dosta tlakomjera za kućnu upotrebu koji nisu baš pouzdani. Može li mi netko preporučiti neki dobar tlakomjer za kućnu upotrebu?
Jesu li digitalni pouzdaniji?

hvala!
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2010., 12:39   #312
Quote:
Sashica kaže: Pogledaj post
Čitala sam da ima dosta tlakomjera za kućnu upotrebu koji nisu baš pouzdani. Može li mi netko preporučiti neki dobar tlakomjer za kućnu upotrebu?
Jesu li digitalni pouzdaniji?

hvala!
naj pouzdaniji su ti tlakomjeri sa živom i stetoskopom,a kod digitalnih su jako mala odstupanja tako da je to zanemarivo. Istina da se piše da su neki ne pouzdani al skojim god da ti mjerila skuzit ces jel ti visok ili nizak tlak ( npr. jedan ti izmjeri gornji tlak 165 , a drugi 160) Nemoguće da ti jedan izmjeri 120 a drugi 170,ako nisu pokvareni naravno!
DHL-EX is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2010., 11:17   #313
Dragi je dobio terapiju, danas počinje piti Tritace.

Ako još netko baci pogled na ovu temu tko ima iskustva s tim lijekom, nek ostavi komentar, hvala.
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2010., 09:51   #314
evo dižem temu iz pepela, ali što ću kad imam pitanje.

suprug je inače imao problema sa "preskakanjem" srca, obavio kardiološki pregled, nosio holter i kako terapiju dobio 1/2 bisobela od 5 mg ujutro.
inače je pomalo sklon višljem tlaku, pa ga mjeri s vremena na vrijeme.
sinoć oko 22 sata je izmjerio tlak 150/100 što ni meni ni njemu nije bilo svejedno.
što činiti? trčati bezglavo doktoru ili pokušati "regulirati" tlak smanjujući unos soli?
zapravo, trebam sajet, ne nagađa mi se.
__________________
9.12.2010. upoznali smo svoj smisao života, našeg Ernesta <3
twisted.x.siste is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2010., 10:17   #315
Jučer je dragi počeo s terapijom, popio je Tritace u pola 9 navečer. Nakon 2 sata izmjerili smo mu tlak i bio je još uvijek povišen (148/98).

Danas ujutro smo mjerili ponovno i bio je 135/85. Malo mi se to još uvijek čini blago povišeno? Vidjet ćemo nakon nekoliko dana terapije, iako u lijeku piše da djeluje odmah nakon prve doze (već sat vremena nakon uzimanja).

Doktorica mu nije ništa rekla kad je najbolje piti tabletu, tako da smo mi odlučili da to bude navečer.

E sad, zanima me, ako netko ima neku bolju preporuku, je li bolje piti lijek navečer ili ujutro?

U lijeku ništa ne piše glede toga.
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2010., 10:21   #316
Quote:
twisted.x.siste kaže: Pogledaj post
evo dižem temu iz pepela, ali što ću kad imam pitanje.

suprug je inače imao problema sa "preskakanjem" srca, obavio kardiološki pregled, nosio holter i kako terapiju dobio 1/2 bisobela od 5 mg ujutro.
inače je pomalo sklon višljem tlaku, pa ga mjeri s vremena na vrijeme.
sinoć oko 22 sata je izmjerio tlak 150/100 što ni meni ni njemu nije bilo svejedno.
što činiti? trčati bezglavo doktoru ili pokušati "regulirati" tlak smanjujući unos soli?
zapravo, trebam sajet, ne nagađa mi se.
Baci pogled na ovu temu:

https://www.forum.hr/showthread.php?t=434027&page=6

Inače, ja bih ti preporučila da izmjerite nekoliko dana za redom tlak, ako bude povišen, svakako se javite doktoru. Mom dragom se tlak kreće većinom oko 145-150/95-98 i dobio je terapiju za tlak. Tako da preporučam da se javite liječniku.
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2010., 10:37   #317
Quote:
Sashica kaže: Pogledaj post
Jučer je dragi počeo s terapijom, popio je Tritace u pola 9 navečer. Nakon 2 sata izmjerili smo mu tlak i bio je još uvijek povišen (148/98).

Danas ujutro smo mjerili ponovno i bio je 135/85. Malo mi se to još uvijek čini blago povišeno? Vidjet ćemo nakon nekoliko dana terapije, iako u lijeku piše da djeluje odmah nakon prve doze (već sat vremena nakon uzimanja).

Doktorica mu nije ništa rekla kad je najbolje piti tabletu, tako da smo mi odlučili da to bude navečer.

E sad, zanima me, ako netko ima neku bolju preporuku, je li bolje piti lijek navečer ili ujutro?

U lijeku ništa ne piše glede toga.
135/85 je normalan tlak, nije povišen.
I moj je muž visokotlakaš, ali on ima tlak koji je znao biti i previsok. Prije par godina mu je izmjeren čak 200/110. Ali, tada nije uzimao terapiju.
Sada pod terapijom, tlak mu je odličan, 130/80.
On pije tablete i ujutro i uvečer. Pije Irumed i Norvasc. Naravno, osim lijekova nužna je i lagana prehrana, puno voća i povrća, piletina, puretina i riba.
Osobno mislim da je tablete dobro piti ujutro da bi se tokom dana održavao dobar tlak.
__________________
Puno te jube volin, punooo....
Eshyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2010., 10:40   #318
kupili smo omronov digitalni tlakomjer za nadlakticu.
nadam se da je pouzdan
__________________
9.12.2010. upoznali smo svoj smisao života, našeg Ernesta <3
twisted.x.siste is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2010., 10:43   #319
Quote:
Sashica kaže: Pogledaj post
Jučer je dragi počeo s terapijom, popio je Tritace u pola 9 navečer. Nakon 2 sata izmjerili smo mu tlak i bio je još uvijek povišen (148/98).

Danas ujutro smo mjerili ponovno i bio je 135/85. Malo mi se to još uvijek čini blago povišeno? Vidjet ćemo nakon nekoliko dana terapije, iako u lijeku piše da djeluje odmah nakon prve doze (već sat vremena nakon uzimanja).

Doktorica mu nije ništa rekla kad je najbolje piti tabletu, tako da smo mi odlučili da to bude navečer.

E sad, zanima me, ako netko ima neku bolju preporuku, je li bolje piti lijek navečer ili ujutro?

U lijeku ništa ne piše glede toga.
ja znam da se uvijek propisuje ujutro
__________________
9.12.2010. upoznali smo svoj smisao života, našeg Ernesta <3
twisted.x.siste is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2010., 12:32   #320
Quote:
Eshyy kaže: Pogledaj post
135/85 je normalan tlak, nije povišen.
I moj je muž visokotlakaš, ali on ima tlak koji je znao biti i previsok. Prije par godina mu je izmjeren čak 200/110. Ali, tada nije uzimao terapiju.
Sada pod terapijom, tlak mu je odličan, 130/80.
On pije tablete i ujutro i uvečer. Pije Irumed i Norvasc. Naravno, osim lijekova nužna je i lagana prehrana, puno voća i povrća, piletina, puretina i riba.
Osobno mislim da je tablete dobro piti ujutro da bi se tokom dana održavao dobar tlak.
Drago mi je da je uspio izregulirati tlak lijekovima. Ja sam još uvijek malko zabrinuta, jer sinoć kad je popio tabletu, 2 sata nakon uzimanja još je bio visok tlak, iako u uputama lijeka piše da djeluje odmah nakon prve doze sat vremena nakon uzimanja. Valjda na svaki organizam drugačije djeluje. Vidjet ćemo nakon nekoliko dana.

Ovaj početak mi se čini najteži, moramo vidjeti odgovara li mu taj lijek, hoće li imati nuspojave, hoće li mu mijenjati dozu... brojna pitanja nas muče. Da ne govorim o tome da mora promijeniti prehranu, što mu teško pada jer voli čipseve, salame, kobasice i gluposti.

Quote:
twisted.x.siste kaže: Pogledaj post
ja znam da se uvijek propisuje ujutro
Njegova doktorica mu nije ništa rekla.

Sinoć je popio tek prvu tabletu. Jel bi bio problem ako danas navečer ne popije nego tek sutra ujutro i onda dalje nastavi s uzimanjem ujutro?
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:35.