Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Plava šapa (Udomljavanje)

Plava šapa (Udomljavanje) Udomljavanje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.09.2016., 15:58   #1
Želim udomiti miceka koji se ne da uhvatiti

Ne znam gdje da postavim pitanje ,pa ću probati ovdje.
Već neko vrijeme mi se oko kuće mota mladi micek,splašen,izgladnio,ma siroče,star između pola godine do godinu.Tjednima sam mu ostavljala hranu ali prilaziti se nije usudio.Malo po malo,stekao je povjerenje i već par dana dođe sasvim blizu,boravi po cijele dane ispred vrata,počela sam ga i maziti,i odlučila ga udomiti.Danas smo bili kod veta i tu se iz mirnog micka pretvorio u zvijer.Od straha naravno.Uglavnom dobio je terapiju,kontrola za tri dana,jaki stomatitis.
Problem je što mi je po povratku,ispred kuće pobjegao.Vjerojatno sam izvlačeći transporter očešala o sic kukicu od vrata,a kako je divljao unutra....ali dobrano divljao,uspio je odjuriti.
Da ga nađem nema šanse,mogu se samo nadati da će doći jer ovdje je imao klopu i mir.Imam spremnu prostoriju za njega sa svime što maci treba,odvojenu od mojih dlakavaca, dok ne prizdravi.
U stanju kakvom je znam da mu šok koji sam mu priuštila ne treba,ali veterinarska skrb je neophodna.
S obzirom da me već kod veta dobro dohvatio kandžama,ima li kakva metoda kad ga i ako budem ponovo hvatala za transport.
Hvala
Dammy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2016., 20:02   #2
ako je jako mlad, ući će sam u transporter kad mu unutra staviš neku malo skuplju konzervu ili pileća jetrica.
ako ima par godina, prepametan je za takav potez. kad se vrati nastavi ga hraniti pa kontaktiraj lokalnu udrugu nek ti posude metalnu klopku za mace (inače je za divljač) i unutra stavi hranu. takvi kavezi se sami zatvore kad životinja uđe.
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2016., 20:18   #3
Hvala ti pikuli,ako ne bude druge,probati ću s tom lovilicom od udruge.Ušao je on kad smo išli do veta bez problema,kad sam podignula u zrak i krenula krenuo je i on.A kad je u ambulanti izvađen,podivljao je,jurio okolo,zabijao se posvuda,samo vet i ja tamo, nigdje nikog,dobro da je sve bilo zatvoreno.
U vožnji je miran.
Vidjeću,smisliću već nešto,samo nek se pojavi...
Dammy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2016., 22:29   #4
dok se ne pojavi da ga vidiš, ostavljaj mu hranu tamo gdje si ga prije hranila. i vodu. pa probaj to s transpporterom, iako sumnjam jer je vjerojatno zapamtio nemilu epizodu s njim, i da mu se to nije sviđalo. meni su ti transporteri krajnje nepouzdani. jednom mi je pukla ručka od onog za 2 mace dok sam ih nosila u stan uz stepenice. pao je, pa su pala i vrata. srećom unutra su bile moje mace pa nisu zbrisale. kad ih stavim unutra, uvijek stoput provjerim vrata i sve zatvarače. ali prekjučer mi se desilo isto kao tebi. kad sam izvlačila transporter iz pretrpanog auta, vjerjatno su s te kukice isto pomaknule, i u hodniku su ispala vrata. srećom bibica koja je divljala unutra i sigurno bi zbrisala, a ne mogu ju ni u stanu uloviti baš, nije zbrisala jer se boji rishija, psa. nikad dovoljno opreza s tim glupim transporterima. već je bilo puno obavijesti na temu zbrisala maca iz transportera.

ako tvoj lov ne uspije, javi se udruzi sos cat i reci im da trebaš pomoć samo za lov. odazivaju se rado za to. i brzo.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2016., 23:02   #5
Mogu ja ostavit hranu,ali to nestane poprilično brzo.Od drugih mačaka,naravno,da ne kažem da ima i jedan ludi jež koji svaku mačku makne s padelice bez beda.Hvala na savjetu.
Dammy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2016., 16:12   #6
Micek je došao:klap::klap:
Vjerojatno mu je antibiotik prodjelovao jede puno lakše,i djeluje življe.Malo me se boji...leži iza kuće,to je jedan miran kutak,pa ću ga pustiti na miru,i još mu ponuditi klope.
Uspjela sam ga pogladiti dok je jeo,jer je do samih vrata došao.
Sutra slijedi neka akcija.Moram ga nekako smjestiti u kuću do pon. ujutro,pa kod veta.
Dammy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2016., 16:26   #7
Ne brini, glad je jača od straha, dom je tamo gdje je dobra papica.
nan is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2016., 16:55   #8
Quote:
nan kaže: Pogledaj post
Ne brini, glad je jača od straha, dom je tamo gdje je dobra papica.
Joj suze su mi skoro krenule kad sam ga ugledala.
Pojeo je cijelu pašteticu.Tutnula mu i onog hillsovog a/d-a,recovery od RC-a nije htio.Vidim da se i pere,liže capicu i čisti njuškicu,što nije radio....ja bi ga brisala nakon papice,musavu njuškicu i brkiće.
Ajde.....ide na bolje...samo još nekako ga u kuću utrpati.A i na kontrolu otpeljat..
Dammy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2016., 17:44   #9
Malo se igraj s njom, sa vrata ju provociraš nekom igračkom, pa mic-po-mic, evo je u kući.
nan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2016., 22:49   #10
Kada ga uspiješ staviti u transporter obavezno ga u potpunosti prekrij nekom dekicom da se micek dezorjentira i onda neće toliko divljati po njemu. Mislim da bi bilo dobro da veta tražiš neke tablete antibiotika da mu stavljaš u hranu da se ponovno ne stresira vožnjom do njega. Za divlje i prestrašene mačke je dobro ići vetovima koji su naviknuli raditi s takvim macama. Tranporter nikada nemoj nositi za ručku jer su nesigurne, nosi ga u naručju pridržavajući i dno transportera jer i to znaju rasturiti, više puta provjeri kukice na vratima i kod takvog mačka ja obavezno preljepim vrata i daktejpom. Sigurno je sigurno, jer bi bilo grozno da zbriše na nepoznatom teritoriju. Ako ipak idete vetu, pripazi da su mu svi prozori na ambulanti zatvoreni (ne smiju biti otvoreni niti na kip) i vrata.
Sretno sa micekom i divno je što ga želite udomiti
__________________
"Kuća bez dlaka i cvijeća nije dom!"
Arvena is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2016., 18:15   #11
To sa prekrivanjem mi je palo na pamet,znam kad smo maci vadili krv da bi joj kapicu stavili....
Imam i noviji transporter koji je fakat čvrst jer imam mačketinu od skoro deset kila pa to treba teglit,ali njemu se ne skida krov,pa je onda bed splašenu životinju natezat van za vrat
Mislim da ću ga morati u neku dekurinu zamotat i prije transportera,ne bi opet one ozljede...
Hvala cure na savjetima
Dammy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2016., 10:43   #12
to sa zatvaranjem prozora i vrata u ambulanti je jako važno. to uvijek zahtijevam, čak i s pitomim macama. srećom, to me kod prve mace naučila helena iz NA, a svjete iskusnih uvijek treba slušati, pa čak i kad misliš da sve znaš, jer nikad nije tako. uglavnom, nikad dovoljno opreza s macama, na svakom koraku. u ambulantama u kojima su iskusni s takvim macama, takve mace pregledavaju i u nekim manjim zatvorenijim prostorijama. isto tako, u ambulantama u kojima kao jesu iskusni s takvima macama, ne zatvaraju prozore i vrata. znam da su iz vet pointa "morali" pustiti macu da pobjegne kroz prozor, nakon što im je navodno rasturila ambulantu. uvijek tražite da sve zatvore, i po mogućnosti manju prostoriju za pregled. nekad ti se maca otrgne kako god ju držao, a u većim prostorijama to je problem. neke stvari su sa psima puno lakše.

jesi ju dobila? jel kod tebe? ako se da pomaziti, u čemu je problem? jako jako čvrsto ju primi za šiju, dok ju maziš, jako brzo i bez panike to napravi, i odmah u transporter. ak ne zbriše, čim ga vidi. užasno su lukave te mace. nadam se da je kod tebe.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2016., 11:26   #13
Moja Lisa je bila jako uplašena i nije puštala me da priđem bliže od 3 m. Najprije sam je okomjesec-dva hranila vani, onda sam njoj vani ostavila transporter s krpama u kojem je ona počela spavati (bila je zima i u transporteru je bilo suho a i toplije nego izvan. I onda jednog dana zatvorila sam ransporter dok je ona spavala. Doduše, ona je oko sat vremena užasno divljala po kući, ali poslje se primirila i sakrila se u praznu kutju od printera u kojoj je i živjela par tjedana, izlazeći samo na Wc i jesti.

Sada je ona najkučnija od svih mojih mačaka.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2016., 15:08   #14
Ma zbrisao mi je čim sam ga u zatvoren prostor unijela.
Pomazila ga prije,i uspijela mu kapnuti profender.Miran je bio ko bubica kad sam ga primila,čim sam kroz vrata ušla podivljao je siroti,a ja nisam bila dovoljno vješta.
Ali dođe...jučer smo trebali na kontrolu,danas sam na poslu cijeli dan,a večeras ako naiđe,a najvjerojatnije hoće,moraću bit čvršća.Nemam tih iskustava,udomljavala sam mace s ulice,ali nisam se susrela još s tako uplašenom macom.
Znači prvo mora u zatvoren prostor,tek onda u transporter.Kad krene divljanje i skakanje po meni,zidovima i zabijanje posvuda,što mi je najpametnije?Pustiti da ga se primiri i bit u blizini? Jer na maženje se opusti....ipak mi i priđe i izvali se na leđa,mogu ga po trbuščiću maziti,posvuda..i vidi se da uživa...
Čak sam mislila da ga možda ne vodim sad vetu, nego da mu sama injekciju dam,jer treba ponoviti i nastaviti antibiotik.Da ga manje šokiram.
Inače pikam svoje mace kad zatreba bez beda.
Dammy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2016., 21:00   #15
Quote:
Dammy kaže: Pogledaj post
Čak sam mislila da ga možda ne vodim sad vetu, nego da mu sama injekciju dam,jer treba ponoviti i nastaviti antibiotik.Da ga manje šokiram.
Inače pikam svoje mace kad zatreba bez beda.
Ja bih ti sugerirala to što si napisala da se micek što manje stresira ili bih mu čak davala atb u tabletama smrvljenim u hrani.
I stres mu može otežati oporavak od bolesti.
__________________
"Kuća bez dlaka i cvijeća nije dom!"
Arvena is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2016., 21:22   #16
Ako ne uočim neki novi problem,tako ću i napraviti.Ipak ću zvrcnuti veta da čujem što on misli....
Sad čekam da se pojavi.Bog dragi zna gdje jadničak boravi....
Dammy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2016., 18:02   #17
Nisam uspjela
Micek ne dolazi,bio je dobio drugu injekciju,ali uhvatiti.....bio je vidno bolje i na oprezu....ali sam uspjela spasiti mamu macu s mačetom,maleni udomljen,mama ide ovih dana na sterilizaciju.U kupaoni su mi,rusvaj živi ali mi je oko srca milo.Mače od 3 mjeseca,prekrasno,čisto,ko da nije s ulice,poluduga dlakica,sivi s malo točkastom/tigrastom tibicom.Med,medeni.
Pa bar nešto za utjehu.
Hvala vam cure na savjetima.
Dammy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2016., 23:34   #18
Micek sigurno zna gdje je dobivao klopicu.
Moguće da se i vrati.
Svaka čast na spašavanju mame i mačića .

Strašno puno je napuštenih miceka posvuda
ozanavg is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2016., 11:49   #19
Danas maleni putuje u novi dom
Žao mi je razdvojiti ga od mame,ali potpuno je samostalan.Dečko:klap:
A micek...ako i dođe doći će opet u lošem stanju.I onda sve ispočetka.
Da ozana,jako je puno napuštenih.Nikog nije briga,mene pitaju na poslu da šta mislim platiti sterilizaciju mace koja nije moja,i da koliko je to para?A nije da nemaju,samo teško je sebi neš uskratiti za dobrobit drugoga.
Ja ne mogu glavu okrenuti...
Dammy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2016., 08:12   #20
Čestitam za malenoga!!!!! Sretno mu bilo! I bravo za sve što radiš za mace, ja i ne pamtim koliko sam sterilizacija platila ( pored mojih maca i kujica), i to mi je nekako uvijek najbolje uložen novac!:jumping :
__________________
Dali vjerujete ljudima koji ne vole životinje?

PROTIV
mala khala is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:57.