Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Plava šapa (Udomljavanje)

Plava šapa (Udomljavanje) Udomljavanje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.10.2016., 15:03   #21
Puno je pasa izvučeno, sutra će biti živi kaos u Skloništu jer sutra dosta pasa čije sam slike maknula izlaze a moraju se potpisati ugovori, prebaciti čipovi na nove vlasnike,...
Nastao je popriličan kaos.
Meni osobno srce staje radi baraka i ove crne jazavčarke jer oni ostaju sami svaki u jednom ogromnom boksu, ako ne izađu za njih nema šanse (radi dugog boravka u skloništu on ne trpi druge mužjake i napada ih, a on u drugom boxu tako prema ženkama - inače su prema ljudima super. Većina njih koji sada uzimaju psa ima već bar jednog-dva svoja tako da je to problem. ne može se i ne smije ljudima lagati o karakteru psa koji bi možda iste sekunde kada izađu bio drugačiji - ali tamo je kako sam napisala.
Njima u box ne možeš dovesti druge pse da ih ne ozlijede
__________________
"Kuća bez dlaka i cvijeća nije dom!"
Arvena is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2016., 17:33   #22
evo članak iz večernjeg s više slika. pa ako netko može uzeti kojeg psa. ima i neproblematičnih. mani srce slama velika kuja u kućici čije srce puca od tuge. bila mi je namjera uzeti psa iz utinje, već sam i zvala za jednog, ali onda su me našli beba pa rishi. kod svakog psa koji ima probleme piše da ne voli muške i sl, tako da ne vidim neko laganje o karakteru.

podijelite po fejsu. ljudi stvarno dijele, frka je.

https://web.facebook.com/lily.doghel...28?pnref=story
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2016., 18:57   #23
Jel treba uplaćivati ako ostaju samo ova dva, ne kužim?
Ima li ikakve šanse da se oni negdje smjeste?
Mademoiselle_92 is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2016., 20:31   #24
Quote:
lily0 kaže: Pogledaj post
mani srce slama velika kuja u kućici čije srce puca od tuge.
Ona sutra izlazi
__________________
"Kuća bez dlaka i cvijeća nije dom!"
Arvena is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2016., 20:41   #25
Quote:
Mademoiselle_92 kaže: Pogledaj post
Jel treba uplaćivati ako ostaju samo ova dva, ne kužim?
Ima li ikakve šanse da se oni negdje smjeste?
Treba uplaćivati jer ovi svi koji bi bili eutanizirani u prvom ešalonu su samo dio od preko 40 pasa koji su tamo duže od 60 dana, svaki dan nekom novom izađe 60. dan - a Skloništu ZAISTA nitko ne donira niti plaća hranu za njih.
U našem Sloništu u Utinji je preko 100 pasa, stišću ih inspekcije da smanje broj, sada je generalna frka jer nam Cerje Pokupsko želi proteti sklonište pa da psi idu tamo (mislim da je izlišno u opće spominjati zašto MI Udruge i volonteri to ne damo i borimo se s Gradom protiv takve odluke).
Suradnja nas Karlovačkih Udruga sa Skloništem u Utinji je dobra i zaista nam izlaze u susret sa rastezanjem rokova za eutanaziju - ali im moramo pomagati smanjiti broj pasa koji su tamo po 3 - 12 mjeseci duže od 60 dana i pomagati donacijama hrene za njih jer ne mogu oni sami isfinancirati toliku hranu za pse za koje grad više ne plaća čak niti hranu.
Mi idemo polako s Gradom i Utinjom u smijeru No Kill skloništa, ali to je jako dugotrajan proces. Za to treba bar godinu-dvije da se sve izorganizira.

Zato ću ponoviti objavu jer svaka donacija za hranu znači dan duže života nekom psu koji je tamo preko roka i time veća šansa da se udomi.

CITIRAM OBJAVU:
"Molimo donacije za kupnju hrane za pse koji su u skloništu preko roka, a koji su tamo isključivo na trošak skloništa i zbog njihove dobre volje i želje da pomognu tim psima da se spase (dakle, za pse preko roka sklonište NE DOBIVA financije od Grada), ali stanje je postalo neodrživo! Sklonište to više ne može isfinancirati zbog stalnog priliva novih pasa.

Uplate na račun:
Erste banka
HR5824020061100728406
Primatelj: Centar za razvoj poljoprivrede i trgovinu polj. proizvoda, Karlovac
OIB56385055640
Naznaka: DONACIJA ZA KUPNJU HRANE ZA PSE PREKO ROKA


Zašto molimo uplatu a ne kupnju i slanje hrane? Zato što sklonište na veliko nabavlja jeftiniju hranu i možemo dobiti više hrane za manje novaca. Također, poželjno je da psi jedu istu hranu jer miješanjem puno različite hrane dobivaju teške probavne smetnje.

Nakon što ovaj tjedan spasimo koliko god možemo pasa iz objavljenog albuma, za dva tjedna će biti opet ista priča. Zato vas molimo za pomoć.

Hvala svima koji će uplatiti. Sve uplate i koliko je hrane prikupljeno bit će objavljene krajem svakog mjeseca."
__________________
"Kuća bez dlaka i cvijeća nije dom!"
Arvena is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2016., 22:08   #26
Evo malo i pozitivnih, motivirajućih slikica

CRNI koji je u ponedeljak uz baraka trebao prvi biti eutaniziran (ali smo uspjeli odgoditi to za petak - i to mu je spasilo život)



Jedna od mini sekica za koje nitko do danas nije pitao (druga će ići van na privremeno)

__________________
"Kuća bez dlaka i cvijeća nije dom!"
Arvena is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2016., 23:02   #27
Velikom zajedničkom akcijom karlovačkih Udruga i volontera zajedno sa karlovačkim Skloništem u Utinji je spašeno preko 20 pasa, sabralo se je nešto (ne baš puno, ali za tjedan dana hrane) sredstava za kupnju hrane za ove kojima je izašao rok od 60 dana i eutanazije neće biti sutra u petak.
I dalje je potrebno pod hitno skloniti ovog čistokrvnog baraka jer je sam ostao u ogromnom šetališu i ne mogu se drugi psi smjestiti tamo.
Naravno i dalje su potrebna kontinuirana udomljenja i pomoć Skloništu za kupnju hrane za ove kojima je izašao rok već odavno i ovima kojima svakim danom izlazi rok, jer 60 dana jako brzo proleti.
Hvala svima koji su pomogli u udomljenju, proslijeđivanju oglasa i u donacijama sredstava za kupnju hrane za pse 60+!
__________________
"Kuća bez dlaka i cvijeća nije dom!"
Arvena is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2016., 15:19   #28
Uplaćeno 70 kn.
klonirana šipka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2016., 15:49   #29
Zanima me šta je sa ovom
Malena draga ženkica
Na slikama izgleda veće, no jako je mala
(nalazi se u šetalištu 6)
Baš je krasna ne mogu vjerovat da je nitko ne želi...
Da mogu, odmah bi je uzela.
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2016., 18:49   #30
Quote:
klonirana šipka kaže: Pogledaj post
Uplaćeno 70 kn.
Puno i od srca hvala u ime peseka 60+!
__________________
"Kuća bez dlaka i cvijeća nije dom!"
Arvena is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2016., 18:51   #31
Quote:
Lola 27 kaže: Pogledaj post
Zanima me šta je sa ovom
Malena draga ženkica
Na slikama izgleda veće, no jako je mala
(nalazi se u šetalištu 6)
Baš je krasna ne mogu vjerovat da je nitko ne želi...
Da mogu, odmah bi je uzela.
Ona je ostala neudomljena skupa sa barakom (za kojeg je najkritičnije), crnom "jazavčarkom" i onom kujicom visine 30 cm. Postaviti ću ponovno slikice čim stignem.
Napominjem to je samo dio pasa kojma je istekao rok i koji su bili određeni za eutanaziju za danas.
__________________
"Kuća bez dlaka i cvijeća nije dom!"
Arvena is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2016., 20:25   #32
U Skloništu su od najkritičnijih za eutanaziju ostali:

FLUCK (više ne pišemo pasminu jer se jedino javljaju lovci s milion glupih pitanja)
On je zaista donio par dana života na poklon
Tragično je ostao bez vlasnika, ostao sam na svijetu i završio u Skloništu gdje još ima par dana života
Dob: 2-3 god
Visina: oko 60 cm
Težina: oko 20 kg
Broj čipa: 191060000091982
Voli ljude, s mužjacima se ne slaže


Mala crna "jazavčarka"
Dob: 2 god
Visina: oko 30 cm
Težina: između 10-15kg
Broj čipa: 191060000091659
Nismo sigurni da li bi se složila sa ženkama, zna biti oštra, ali tamo su takvi uvjeti (borba za preživljavanje u čoporu) i psi se skroz promijene kad izađu.


Manja u stvarnosti nego što izgleda na fotografiji
Spol: ženka
Dob: 1 god
Visina: oko 30 cm
Težina: između 10-15kg
Broj čipa: 191060000089809


Mala Vučkica
Mlada ženka
Manja u stvarnosti nego što izgleda na fotografiji
(nalazi se u šetalištu 6)
__________________
"Kuća bez dlaka i cvijeća nije dom!"

Zadnje uređivanje Arvena : 14.10.2016. at 21:49.
Arvena is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2016., 23:34   #33
Uplaćeno 400kn
Ima li šanse za ove preostale?
Jel se ljudi još javljaju za njih?
Može li nešto više o njima (narav, osobine)...
Mademoiselle_92 is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2016., 00:16   #34
Quote:
Mademoiselle_92 kaže: Pogledaj post
Uplaćeno 400kn
Ima li šanse za ove preostale?
Jel se ljudi još javljaju za njih?
Može li nešto više o njima (narav, osobine)...
Puno i od srca hvala od Njuškica 60+ kojima će taj novac za hranu definitivno produžiti život.
Šanse za ostale ima, uvijek ima....ali je izvučeno 25 pasa i za ova 4 se još nitko ne javlja. Za crnu jazavčarku imamo neku opciju za krajnji slučaj ako je nitko ali baš nitko ne udomi, samo je problem što bi tamo išla k jednoj kujici koja je isto udomljena iz Utinje prije par godina i bojimo se da je ne ozlijedi (jer u Skloništu pokazuje agresiju prema ženkama) - znači najbolje je da ide negdje gdje bi bila jedini pas ili sa mužjakom.
Najveći problem kuda sa barakom Fluckom, njemu su dali još par dana, a sam je ostao u ogromnom šetalištu gdje treba pustiti druge velike pse iz unutanjih malih boxova - a k njemu ne smiju
I za ove druge dvije još nitko nije pokazao interes a jako, jako dugo su tamo.

Teško je procjeniti baš točno narav i osobine pasa kojih je bilo preko 100 u Skloništu i koji su tamo u uvjetima čopora (po više pasa u šetalištima - velikim boxovima), neki su plahi neki dominantni.

Ova mala kujica Vučkica je dobra, mirna, vesela. Za baraka i "jazavčarku" sam napisala - mazni s ljudima ali ne i sa psima, a ova četvrta mislim da je OK i sa ljudima i psima.

Idući tjedan će krenuti oglašavanja i drugih pasa i tada ova četiri koja su najduže praktički nemaju šanse da ih se zamjeti. S time da naglašavam da je Flucku dato još vrijeme do utorka-srijede
__________________
"Kuća bez dlaka i cvijeća nije dom!"

Zadnje uređivanje Arvena : 15.10.2016. at 00:29.
Arvena is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2016., 08:52   #35
Quote:
Arvena kaže: Pogledaj post
Ona je ostala neudomljena skupa sa barakom (za kojeg je najkritičnije), crnom "jazavčarkom" i onom kujicom visine 30 cm. Postaviti ću ponovno slikice čim stignem.
Napominjem to je samo dio pasa kojma je istekao rok i koji su bili određeni za eutanaziju za danas.
Ne mogu vjerovati....
Ima tako mio pogled i lijepa je.
Bilo bi za očekivat da ona prva ode.
Da nemam ove dve Godzile doma uzela bi je isti čas.
Držim fige za nju i ostale,za nju pogotovo.
A da pošalješ više slika na Face i Index?
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 17:22   #36
FLUCKu smo našli udomitelja i trebao bi otići u srijedu u svoj novi dom


Quote:
Arvena kaže: Pogledaj post
U Skloništu su od najkritičnijih za eutanaziju ostali:

Mala crna "jazavčarka"
Dob: 2 god
Visina: oko 30 cm
Težina: između 10-15kg
Broj čipa: 191060000091659
Nismo sigurni da li bi se složila sa ženkama, zna biti oštra, ali tamo su takvi uvjeti (borba za preživljavanje u čoporu) i psi se skroz promijene kad izađu.


Manja u stvarnosti nego što izgleda na fotografiji
Spol: ženka
Dob: 1 god
Visina: oko 30 cm
Težina: između 10-15kg
Broj čipa: 191060000089809


Mala Vučkica
Mlada ženka
Manja u stvarnosti nego što izgleda na fotografiji
(nalazi se u šetalištu 6)
__________________
"Kuća bez dlaka i cvijeća nije dom!"
Arvena is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2016., 10:58   #37
Predivno!
Sretno Flucky
Ima li šanse za ove druge?
Moj prijedlog i dalje stoji, ako netko hoće sudjelovati u troškovima
Ova crna malena s obrvicama me jako podsjeća na moga psa, jel se tko javlja za nju?
Ma svi su vrijedni pažnje i zaslužuju svoje ljude, psi koji su iskusili azil jako cijene svoj dom, vraćaju stostruko ...
Mademoiselle_92 is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2016., 17:28   #38
Quote:
Mademoiselle_92 kaže: Pogledaj post
Predivno!
Sretno Flucky
Ima li šanse za ove druge?
Moj prijedlog i dalje stoji, ako netko hoće sudjelovati u troškovima
Ova crna malena s obrvicama me jako podsjeća na moga psa, jel se tko javlja za nju?
Ma svi su vrijedni pažnje i zaslužuju svoje ljude, psi koji su iskusili azil jako cijene svoj dom, vraćaju stostruko ...
Za ove ostale tri kujice se još nitko nije javio
Vučkica i mala crno-žuta s obrvicama su jako mazne i dobre kujice i sa ljudima i sa psima, sve tri su malene. Jazavčarka je super sa ljudima ali se jako bori za hranu, ona se je u Skloništu i zdebljala, i napada druge ženke zbog hrane. Znači isto super pas koji je agresivan prema drugim kompićima u boxu zbog lakomosti na hranu. Ništa neobično u takvim okolnostima.
Sve 3 su visine cca 30 cm i meni zaista nije jasno kako ih nitko nije poželio udomiti do sada.
Kada netko i dođe udomiti, prođe pored odraslih pasa ne pogledavši ih i zapikne se među štence i uzme najšarenijeg i najčupavijeg
I za jadnog Flucka smo prevrnuli nebo i zemlju da mu nađemo dom, na kraju ide kod poznanika u stalan dom.
__________________
"Kuća bez dlaka i cvijeća nije dom!"
Arvena is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2016., 22:05   #39
Sta se ne može ih stavit negdje na plaćeno??I onda ih maksimalno reklamirati po svuda?
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2016., 22:11   #40
Quote:
Lola 27 kaže: Pogledaj post
Sta se ne može ih stavit negdje na plaćeno??I onda ih maksimalno reklamirati po svuda?
A tko da plaća?
U tjedan dana je izvučeno 30 pasa, to je bila strašna i iscrpljujuća akcija.
Fluck je od danas u svom domu
Crnu jazavčarku treba maknuti sada najhitnije.
__________________
"Kuća bez dlaka i cvijeća nije dom!"
Arvena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:21.