Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.12.2014., 23:09   #1321
Nije ih lose malo potaknuti...
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2015., 20:46   #1322
Angry

Ajme što sam se jučer iznervirala u Lidlu. Išla sam ujutro u 10h po Nilu (na akciji 5L 35 kn) i u 2 Lidl prodavaonice NITI JEDNE JEDINE nije bilo
Kaže mi prodavačica ''pa prodalo se odmah ujutro''.. Pa koliko se to naručuje komada kad se proda u 2 sata???? A nekako čisto sumnjam da ljudi kampiraju ispred Lidla zbog Nile kao da čekaju novi IPhone

Toliko sam se naljutila da namjerno više ništa nisam htjela uzet u Lidlu, otišla sam u Konzuma
Loreanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2015., 20:53   #1323
Pa to nije nista cudno, dogadalo mi se i po ostalim ducanima. Kad je neka dobra akcija, razgrabi se u roku keks.

Sent from my Pink Unicorn
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2015., 21:11   #1324
Meni se to najčešće događa upravo u Lidlu, ali zato sam jučer išla prilično rano. I ne, ne vjerujem da su horde ljudi čekale otvaranje da bi pohitale po godišnje zalihe Nile, nego oni odluče kada je akcija staviti u prodaju samo malo količinu robe, računajući da će oni koji su već došli po npr. Nilu kupiti još drugih stvari kod njih.

Danas nisam išla, ali dosada bi svaki put sutradan (znači nedjelja ujutro) proizvod koji je dan ranije bio na akciji stajao na polici u zavidnoj količini. Daa, kamion iz Njemačke ili odakle već dolazi im je tu noć dopremio i iskrcao baš taj proizvod.. kako da ne
Loreanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2015., 22:04   #1325
Jutros u Kauflandu dvoje guraju dvoja kolica doslovno puna secera... Neka preprodaja mora biti u pitanju... A u Lidlu sam isto vidjao takvu ekipu...
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2015., 22:16   #1326
Quote:
Loreanna kaže: Pogledaj post
Meni se to najčešće događa upravo u Lidlu, ali zato sam jučer išla prilično rano. I ne, ne vjerujem da su horde ljudi čekale otvaranje da bi pohitale po godišnje zalihe Nile, nego oni odluče kada je akcija staviti u prodaju samo malo količinu robe, računajući da će oni koji su već došli po npr. Nilu kupiti još drugih stvari kod njih.

Danas nisam išla, ali dosada bi svaki put sutradan (znači nedjelja ujutro) proizvod koji je dan ranije bio na akciji stajao na polici u zavidnoj količini. Daa, kamion iz Njemačke ili odakle već dolazi im je tu noć dopremio i iskrcao baš taj proizvod.. kako da ne
Radi od 7h ili od 8h? 2 ili 3 vure je puno, ljudi sve razgrabe. Čul sam da znaju kad su takve akcije čekati otvaranje i onda razgrabe sve.
Grunf is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2015., 22:46   #1327
Rade od 8.. ma molim te koliko je to ljudi moglo doc.. kladila bih se da vise od 50 komada po ducanu nije bilo.. i da je jutros ranim jutrom Nila vec bila na polici.. kao i svaki put dosad
Loreanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2015., 22:51   #1328
Moguće da manipuliraju i navlače kupce, nije ni prvi ni zadnji put, ali znam da je uvijek navala kad su akcije. Recimo u Kauflandu četvrtkom nemreš naći parkinga kolko ljudi dođe. Penzići su prvi ujutro tam.
Grunf is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2015., 22:58   #1329
To je druga stvar.. Tada je penzićima popust 10% ak se ne varam
Loreanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2015., 23:06   #1330
Nila-subota

Narihtao ja podjetnik na mobu, da slučajno ne za zaboravim. Dolazim ja u sub.8 h u lidl, kad ono žena vozi puna kolica nile, cca.12 kanistera. U šoku gledam kolica, neću valjda ostat bez omiljenog mi detergenta. Gleda mene žena što buljim, koji luđak. "Moram se požurit' ak' oću prašak" progovaram ja. "Ima ga još" umiruje me gospođa. Ulazim ja, nema ga kod blagajni, nema ni na policama sa tim artiklima. Nađem ga na kraju kod frižidera, dobro je ima nile. Uzeo odma' 2 kom. kad je super prilika. Al natovario ja još stvari koje nisam planirao, tako da su mi ispadale iz plavih kolica. Inače bi ja došo i ranije al' u katalogu pisalo da se otvara u 8, a otvorilo se u 7. Znat ću sljedeći put'.
__________________
hiperlink
hiperlink is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2015., 08:15   #1331
Quote:
Grunf kaže: Pogledaj post
Moguće da manipuliraju i navlače kupce, nije ni prvi ni zadnji put, ali znam da je uvijek navala kad su akcije. Recimo u Kauflandu četvrtkom nemreš naći parkinga kolko ljudi dođe. Penzići su prvi ujutro tam.
Pa akcije tu i jesu radi dovlačenja kupaca, a ne radi uštede kupcima, zar ne?

Prije par tjedana kada je bio tekući ariel na sličnoj akciji isto ga baš nije bilo u lidlu. Ali ok je, ako se proda, nitko nije ni rekao da će biti neograničene količine, ako se rasprodalo, makar je bilo.

Situacija u jednom konkurentskom lancu bila je da su mi prodavači rekli da određeni artikl nije ni stigao na kontinent, nego su svi poslani na more. U klinac, pa ako je tako, oglasite akciju u pomorskim gradovima, a ne u cijelom lancu. Ili da pojednostavnim, ako ja nešto nisam stigao kupiti, nije isto kao da ja to uopće nisam imao nikakvu šansu kupiti.


A što se tiče kampiranja, imao sam prilike vidjeti pred kauflandom u SB jednom prilikom. Doduše, ja sam stigao jer sam bio u gradu, morao nešto kupiti, a nisam imao što drugo raditi. 10 minuta prije je bilo pedesetak ljudi. Pred otvorenje 200 ljudi. Neki doslovce trče unutra i kroz trgovinu kada se rampa digla
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2015., 08:17   #1332
Quote:
Loreanna kaže: Pogledaj post
Rade od 8.. ma molim te koliko je to ljudi moglo doc.. kladila bih se da vise od 50 komada po ducanu nije bilo.. i da je jutros ranim jutrom Nila vec bila na polici.. kao i svaki put dosad
Ti ocigledno nikad nisi stajala u redu u 8 na otvaranju
Nekad bi dosla 8 i kvarat i sve bi bili pograbljeno. Jednostavno, nekad kad je nesto ful aktualno, pokupi se bez frke, imas ekipe koja natrpa tonu iste stvari.

Sent from my Pink Unicorn
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2015., 08:31   #1333
neki dan kad je bila ona mećava, na parkingu lidla 2-3 auta. rekoh na brzinu ću ući i uzeti samo 2 stvari. unutra pustinja, nema kupaca ali zato nema ni trgovaca. i opet sam na jedinoj blagajni čekao preko deset minuta....

nekad su bili najbrži- više nisu, bili su najpovoljniji- više nisu, ja u lidl više ne idem. jedino ako mi zatreba fazan ili haringe u medu i rasolu ili nešto slično...
dk1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2015., 08:53   #1334
vi pričate o prašku, a ja ću o odjeći.
kad izađe ona dječja odjeća, doslovno kod otvaranja ljudi sve razgrabe. mama mi je zadnji put pričala da su se skoro potukli kako su grabili

ja u četvrtak išla po one ženske potkošulje, one lijepe s košaricama, naravno, ostalo 2 komada xs veličine. i ne budi ja lijena, već mi ide na živce da sve po šta dođem već rasprodano, i napisala ja njima mail. da zašto tako malo komada onda šalju. a kako znam da je malo komada? zato što je prostor predviđen na polici za navedeni artikl malecki. za neke gluposti koje se ne kupuju ogroman prostor. i naravno, odgovorili su mi glupost, bla bla, da oni vrše istraživanje tržišta i po tome šalju količine u dućane.

by the way, one dječje majce pamučne šta su u paketima po 3 komada, oprale se na 60C kako piše na etiketi, izobličile se do neviđenih razmjera. 3x su šire nego duže. sve sam bacila, znači bez i jednog nošenja. žali bože i tih novaca. inače su fine i mekane ostale, samo su se izobličile.
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2015., 08:57   #1335
i da, šta nije da se te stvari koje su na sniženju mogu kupiti "u količinama primjerenim za kućanstvo", šta ne bi bilo sa punim kolicima praška za veš?
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2015., 09:09   #1336
Ne sjećam se kad sam vidjela u Lidlu išta xs veličine, a znam da im je s ogroman, tako da sam odustala od kupovanja tamo odjeće. Ali ima ok stvari i mislim da kome odgovaraju veličine mogu si naći.
Neki dan neki ženska na blagajni ispred mene iznenađujuće stavlja polako u vrećice robu, mislim mene briga, ja se ne zamaram s time, ali ekipa iza riga vatru, valjda jer su svi navikli da se brzo trpa kao na stroju. Malo više tolerancije i strpljenja treba ljudima.
kosjenka- is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2015., 10:07   #1337
Poceli su odnedavno i sa xs velicinama za zene.

Sent from my Pink Unicorn
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2015., 12:28   #1338
Quote:
Ruralna kaže: Pogledaj post
imas ekipe koja natrpa tonu iste stvari.
Što ranije nije bilo pravilo u Lidla da možeš uzet maksimalno 5 komada iste stvari kada je na akciji?

Ma i dalje tvrdim da su im količine akcijskih proizvoda iznimno male, i Lidl mi se toliko zgadio s tom poslovnom politikom da ću ga iz principa zaobilazit kad god mogu.

Usporedbe radi, jedan je dućan imao ovaj vikend popust 40% na sve deterdžente i omekšivaće.. Kolone, ali doslovno kolone ljudi sa punim kolicima raznoraznih praškova su izlazile iz trgovine. Police su im i dalje bile pune, konstantno su s viličarem donosili nove zalihe i slagali ih po policama. E to se zove AKCIJA!!
Loreanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2015., 12:40   #1339
Quote:
Loreanna kaže: Pogledaj post
Što ranije nije bilo pravilo u Lidla da možeš uzet maksimalno 5 komada iste stvari kada je na akciji?

Ma i dalje tvrdim da su im količine akcijskih proizvoda iznimno male, i Lidl mi se toliko zgadio s tom poslovnom politikom da ću ga iz principa zaobilazit kad god mogu.

Usporedbe radi, jedan je dućan imao ovaj vikend popust 40% na sve deterdžente i omekšivaće.. Kolone, ali doslovno kolone ljudi sa punim kolicima raznoraznih praškova su izlazile iz trgovine. Police su im i dalje bile pune, konstantno su s viličarem donosili nove zalihe i slagali ih po policama. E to se zove AKCIJA!!
Toliko te Lidl nervira da vec peti puta trubis na temi LIDL kako ces otici u drugi ducan.

Odi molim te, i u drugi ducan i sa teme LIDL i prebaci se na temu KONZUM ako ti je vec tako dobar
__________________
Nikada ne vjeruj čovjeku koji laže
Partfiš is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2015., 13:05   #1340
Quote:
Loreanna kaže: Pogledaj post
Što ranije nije bilo pravilo u Lidla da možeš uzet maksimalno 5 komada iste stvari kada je na akciji?

Ma i dalje tvrdim da su im količine akcijskih proizvoda iznimno male, i Lidl mi se toliko zgadio s tom poslovnom politikom da ću ga iz principa zaobilazit kad god mogu.

Usporedbe radi, jedan je dućan imao ovaj vikend popust 40% na sve deterdžente i omekšivaće.. Kolone, ali doslovno kolone ljudi sa punim kolicima raznoraznih praškova su izlazile iz trgovine. Police su im i dalje bile pune, konstantno su s viličarem donosili nove zalihe i slagali ih po policama. E to se zove AKCIJA!!
ili kad bi barem imali neku količinu koju iznesu ujutro, pa u 12 sati, pa u 15, pa u 17 sati. bezveze velim. a ne odmah se sve razgrabi

za xs ne znam da li imaju inače ili ne, ovih potkošulja je bilo. i jedna mama je baš gledala za svoju curicu, cca 3 razred osnovne.
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:58.