Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.01.2015., 16:17   #1
JDOO i Outsourcing

Dobar dan,
Evo i mene i nekoliko pitanja za JDOO.
1. Koja su mjesecna davanja drzavi ako je osoba zaposlena na puno radno vrijeme u recimo nekoj drzavnoj firmi? Odnosno dali kao vlasnik JDOO bez zaposlenih trebam sebi davat palcu, palcat neke poreze i kako?

2. Ako je osoba ne zaposlena, odnosno ako muz je zaposlen a zena nije, recimo da muz otvori firmu na sebe i ne zaposli zenu, nego ona radi na "crno" za njega, jel to problem? Ocu rec, po definiciji to niej rad na crno buduci su u bracnom odnosu?

3. firma je u bransi IT usluge (razne) i bilo bi dosta outsourcinga, kako taj outsourcing pravdati pod troskove, odnosno ako nam outsourceri nedaju racun buduci se to radi o freelancerima koji rade od kuce?

4. Ako se outsourcing nemoze pravdati kako onda ovakav nacin poslovanja ostvariti jer bez tog pravdanja se neispalti, jer bi na racunu bili samo prihodi i onda 20% kad nas lupi bi izasla racunica da smo radili cijele godine za kikiriki. Vise bi uzela drzava nego mi.
__________________
Biti ili zbiti je pitanje sad.
Moj blog: Moj blog na blog.hr
dada-as is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2015., 18:25   #2
Quote:
dada-as kaže: Pogledaj post
Dobar dan,

2. Ako je osoba ne zaposlena, odnosno ako muz je zaposlen a zena nije, recimo da muz otvori firmu na sebe i ne zaposli zenu, nego ona radi na "crno" za njega, jel to problem? Ocu rec, po definiciji to niej rad na crno buduci su u bracnom odnosu?
Naravno da je to rad na crno. Ne znam na koju definiciju misliš, a da se ne bi tretiralo kao rad na crno. Ima nešto za obrte da mogu raditi i članovi obitelji i obiteljska pomoć po onom Zakonu o zabrani obavljanja neregistirane djelatnosti, ali mislim da se ovo ne može podvest pod to.

Quote:
dada-as kaže: Pogledaj post
Dobar dan,

3. firma je u bransi IT usluge (razne) i bilo bi dosta outsourcinga, kako taj outsourcing pravdati pod troskove, odnosno ako nam outsourceri nedaju racun buduci se to radi o freelancerima koji rade od kuce?
Dosta tih freelencera ima nešto registriraano pa će ti izdati račun, a ako nemaju, angažiraš ih ugovor o djelu ili ugovor o autorskom djelu (ako se može podvesti pod to, IT se često može). Na taj način ti to ulazi u trošak.
mik is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:31.