Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.01.2015., 07:49   #2181
To je metoda za ustanovljavanje koliko kuna viška imaš u džepu.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2015., 09:31   #2182
postavila sam pitanje tamo na temi al evo i ovdje ću pošto vidim da je ovdje dosta aktivnije:copy/pastam

zanima me je li imao itko nisko željezo u početku trudnoće? od početka mi je vrijednost željeza 5,a takvo je bilo i s 16 tjedana na posljednjem pregledu. tek sam nedavno redovno počela piti preparat željeza ferosanol,1 tabletu dnevno, zanima me kod curki koje su imale ovako nisko željezo,jel se popravilo il je bilo problema u trećem trimestru? frendica se u prvoj trudnoći počela otvarati zbog niskog željeza jer joj je unatoč preparatima palo na 2. znam da je svaka žena i svaka trudnoća za sebe al eto zanimaju me iksustva.
-Amelie is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2015., 14:40   #2183
Mame i one koje će to tek postati, s mthfr i ostalim mutacijama. Da li je koja od vas uzimala ove Mega food prenatale s iherba ?http://www.iherb.com/MegaFood-Baby-M...-Tablets/49153

Nisam još trudna, trenutno uzimam 800 mcg metifolata i 1000 mcg metilcobalamina uz omegu i probitike i jos nekolicinu tableta za određene probleme s bubrezima. previše mi je to tableta i teško voditi računa o tome kojem bi razmaku sve trebala uzimati pa bih voljela se prebaciti na ove multivitamine čiji su sastojci prirodni. no zanima me da li bi trebala dodatno ipak unositi folate ili je ovo dovoljno za nekoga tko je mthfr c667t heterozigot te da li bih mogla imati potencijalne probleme s metilacijom ako sada naglo prestanem s uzimanjem navedene kombinacije i uvedem dvije tablete prenatala dnevno.
__________________
The brain is the most complex thing in the universe and it's right behind the nose
Lost_in_Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2015., 18:52   #2184
Quote:
Lost_in_Wonderland kaže: Pogledaj post
Mame i one koje će to tek postati, s mthfr i ostalim mutacijama. Da li je koja od vas uzimala ove Mega food prenatale s iherba ?http://www.iherb.com/MegaFood-Baby-M...-Tablets/49153

Nisam još trudna, trenutno uzimam 800 mcg metifolata i 1000 mcg metilcobalamina uz omegu i probitike i jos nekolicinu tableta za određene probleme s bubrezima. previše mi je to tableta i teško voditi računa o tome kojem bi razmaku sve trebala uzimati pa bih voljela se prebaciti na ove multivitamine čiji su sastojci prirodni. no zanima me da li bi trebala dodatno ipak unositi folate ili je ovo dovoljno za nekoga tko je mthfr c667t heterozigot te da li bih mogla imati potencijalne probleme s metilacijom ako sada naglo prestanem s uzimanjem navedene kombinacije i uvedem dvije tablete prenatala dnevno.
pitaj to dolje na zdravlju pa ce ti Wanda znati odgovoriti.
ili joj posalji pp, ona se super kuzi u mthfr mutacije I metilaciju.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2015., 00:22   #2185
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post

Ne mora se navaliti na sve moguće, ne mogu se sad sjetiti postoji li uopće išta drugo za što je dokazano da je suplementacija prije i tijekom trudnoće korisna.
Nema.
Ali kuzim ja potpuno Djidje. I meni je taj drustveni pressing da se reproduktivno sposobna zena smatra stalno potencijalno trudnom naporan na jednoj razini. I da se svi filaju s folatima (u kokakoli, netko je predlozio, tada ces sigurno zahvatiti one grupe koje ne jedu dovoljno blitve..)

Ali zato cemo uskoro znati vise sto sve klinci nasljeduju od oceva kroz RNA pa ce i oni bogme piti folate, prestati uzimati alkohol.. E to jedva cekam!
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2015., 04:12   #2186
Quote:
puffko kaže: Pogledaj post
I meni je taj drustveni pressing da se reproduktivno sposobna zena smatra stalno potencijalno trudnom naporan na jednoj razini.
Meni je to u ovoj situaciji okej, pogotovo kad rezultira lijepim rješenjima kakvo imaju u Australiji, Kanadi i još ponegdje - obogaćivanjem namirnica folnom. Mislim da je malo glupo očekivati da će žene zbilja masovno piti folnu većinu svog života, a i da će trudnoće postati nešto što se događa gotovo isključivo planirano, pa je lijepo kad zakonodavci to uzmu u obzir.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2015., 12:40   #2187
Imate li preporuku za vitamine, omegu i probiotike nakon trudnoce za vrijeme dojenja? Osim Centravit postnatala...

Uzimam Ferzym plus probiotik.. U ljekarni mi preporucili maticnu mlijec. Treba mi nesto za imunitet tokom dojenja, a da je "baby friendly".
__________________
I'll make your heart smile...
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2015., 18:38   #2188
Bilo koji prenatal, ako možeš nabaviti Kal-ov Vita Mom i piti po 2 dnevno. Omega Twin lab recimo. probiotik - odličan izbor. ako je hemoglobin pao pipiti specchiasolov ferrogreen ili Floradix.
Twin is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2015., 23:10   #2189
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Meni je to u ovoj situaciji okej, pogotovo kad rezultira lijepim rješenjima kakvo imaju u Australiji, Kanadi i još ponegdje - obogaćivanjem namirnica folnom. Mislim da je malo glupo očekivati da će žene zbilja masovno piti folnu većinu svog života, a i da će trudnoće postati nešto što se događa gotovo isključivo planirano, pa je lijepo kad zakonodavci to uzmu u obzir.
Da, mi smo imali raspravu o tome na NZ pa se na kraju pritisak od grupa koje ne vole "nanny state" bio jači i odustalo se, zasad.

Problem je u tome sto je folna grupa metilni donor i sto potencijalno ima neke druge efekte, na ekspresiju nekih drugih gena (jer metilacija DNA inhibira ekspresiju gena--ovako ugrubo rečeno). Sto se vise zna o tome, to je kompliciranije odlučiti što je bolje, koliku dozu itd.
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2015., 11:17   #2190
puffko vidim da puno znaš o metilaciji dok je meni to relativno noviji pojam i sad me zanima ako imaš kakve linkove na argumentirane rasprave o tome ili možeš ugrubo napisati - je li to problem samo za one koji imaju mutaciju ili se odnosi na sve? konkretno, po defaultu pijem folacin od 5 mg plus preko prenatala unesem još 500 mcg... nemam mutacija
Twin is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2015., 18:19   #2191
Može neki prijedlog omega 3/pure dha bez dodataka ostalih vitamina. Posebice vitamina A. Pijem prenatale, još nisam trudna ali uvela bih što čišći dha.
Može i vitacost ili iherb link.
__________________
The brain is the most complex thing in the universe and it's right behind the nose
Lost_in_Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2015., 18:31   #2192
Quote:
Lost_in_Wonderland kaže: Pogledaj post
Može neki prijedlog omega 3/pure dha bez dodataka ostalih vitamina. Posebice vitamina A. Pijem prenatale, još nisam trudna ali uvela bih što čišći dha.
Može i vitacost ili iherb link.
Najbolje što sam našla, 500 mg DHA. Naručila ih s iherba, zadovoljna.

http://www.iherb.com/ChildLife-Prena...Capsules/40209
__________________
20.06.2009.
lavida is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2015., 19:59   #2193
Quote:
lavida kaže: Pogledaj post
Najbolje što sam našla, 500 mg DHA. Naručila ih s iherba, zadovoljna.

http://www.iherb.com/ChildLife-Prena...Capsules/40209
hvala. sastav se čini ok. šteta što je samo 30 tableta
__________________
The brain is the most complex thing in the universe and it's right behind the nose
Lost_in_Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2015., 11:26   #2194
Quote:
Twin kaže: Pogledaj post
puffko vidim da puno znaš o metilaciji dok je meni to relativno noviji pojam i sad me zanima ako imaš kakve linkove na argumentirane rasprave o tome ili možeš ugrubo napisati - je li to problem samo za one koji imaju mutaciju ili se odnosi na sve? konkretno, po defaultu pijem folacin od 5 mg plus preko prenatala unesem još 500 mcg... nemam mutacija
Koliko znam, još nema istraživanja koje bi odgovorilo na pitanje jesu li visoke doze metilnih donora koje su za jedno korisne istovremeno za druge stvari štetne, te kakve veze imaju genetske varijacije (jer genetske varijacije inače, ovako općenito gledano, imaju veze s epigenetskim profilima).
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2015., 00:30   #2195
Quote:
puffko kaže: Pogledaj post
Da, mi smo imali raspravu o tome na NZ pa se na kraju pritisak od grupa koje ne vole "nanny state" bio jači i odustalo se, zasad.



Problem je u tome sto je folna grupa metilni donor i sto potencijalno ima neke druge efekte, na ekspresiju nekih drugih gena (jer metilacija DNA inhibira ekspresiju gena--ovako ugrubo rečeno). Sto se vise zna o tome, to je kompliciranije odlučiti što je bolje, koliku dozu itd.

Moze pojasnjenje?
Sto tocno znaci da je folna grupa metilni donor i sto znaci da utjece na ekspresiju nekih drugih gena?
__________________
Bože, čuvaj našu dječicu
MaLo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2015., 17:04   #2196
Jel se smije plivit c (onaj djecji od 50 mg ) uzimati u trudnoci,i ako da,u kolikoj dozi?
Aeon+ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2015., 19:58   #2197
Kaj nije plivit c obican vitamin c?
Ak je, ne kuzim zasto se ne bi smio piti u T?
__________________
Bože, čuvaj našu dječicu
MaLo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2015., 20:29   #2198
aeon a kaj će ti dječji? vit c imaš u prenatalu, a ako si prehlađena, uzmi vit c za odrasdle ili još bolje jedi agrume i kiwi
Twin is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2015., 20:35   #2199
Pa imam tog djecjeg kod kuce,pa bih uzela ak se smije.koliko, jedan,dva dnevno?
__________________
#nedamise
Aeon+ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2015., 14:05   #2200
Doza za tebe bi bila 10 i više dnevno, tih dječjih
Twin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:35.