Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.01.2009., 22:06   #41
Quote:
lolita28 kaže: Pogledaj post
A gdje ima kupiti tog čajevca? Da ga nakapam prije spavanja?
ulje čajevca-dm ili ona trgovina preko puta pije (taj je skuplji, ali kvalitetniji, jer je hladno prešan), ja imam iz dm-a i ok je, možeš nakapati preko dana ili noći kad ti je zgodnije, samo ti on tako čisti ne smije dodirivati kožu- dakle ili ga razrijedi ili stavi tako da ima sloj vate gaze preko njega
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2009., 22:13   #42
i kantarionovo ulje je dobro..to sam tek nedavno saznala iako sam ja davno u trudnoci isto muku mucila s candidom, al nije bilo am abas nikakvih posljedica po plod--tampon namoci u ulje i gurni u rodnicu nek stoji neko vrijeme
__________________
I don't hate pople...I just feel better when they're not around." — Charles Bukowski (The Movie: Barfly)
yaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2009., 22:17   #43
Quote:
yaya kaže: Pogledaj post
i kantarionovo ulje je dobro..to sam tek nedavno saznala iako sam ja davno u trudnoci isto muku mucila s candidom, al nije bilo am abas nikakvih posljedica po plod--tampon namoci u ulje i gurni u rodnicu nek stoji neko vrijeme
nema tampona u trudnoći
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2009., 09:32   #44
meni je gin. osim vaginaleta prepisala i sredstvo za ispiranje Rosalgin koje pomaže normalnoj flori vagine da se oporavi
__________________
17.05.2009...stigla Lana
babybum is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 20:41   #45
ja sam ju imala u trudnoći,navodno mogu biti problem dnevni ulošci i gačice koje nisu 100%pamuk.dobro je prati se samo u mlakoj vodi,ne "vrućoj" jer ona pogoduje razvijanju gljivica i bakterija a meni je canesten riješio sve probleme u tjedan dana
Blaža85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 22:00   #46
Ja sam se patila s tom glupom bakterijom i prije trudnoce a sad me doslovno izludjuje...Gin mi svaki put daje Canesten ali vise mi se to gadi a ionako mi nista ne pomaze..u pocetku bude malo bolje i onda po starom...Postoji li neki nacin da ih se rijesim bez lijekova a da je sigurno za bebicu?
__________________
6.5.2009. Moja sreca je tu!
Lady_dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2009., 21:43   #47
Geonistin je moj apsolutni favorit i jedino što mi je ikada pomoglo. Već nakon jedne vaginalete stanje se vrati u normalu. Jedno vrijeme ga nije bilo za kupiti ali mislim da se vratio na tržište.
Ne mogu se sjetiti da li sam ga koristila u trudnoći pa je najbolje pitati ginekologa.
Enid is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 01:00   #48
ja sam prije koristila eterično ulje lavande na gaćicama i bilo mi je ok.

a sad ću probat još onu neku metodu namakanja tampona u jogurt lgg...

nekako mi zvuči smiješno...

ali mi se fakat ne gura ovaj Rojazol jer čim pročitam kod bilo kojeg lijeka ono:
"ako je rizik bolesti veći od rizika liječenja za plod..."
smrači mi se pred očima...


a i skužila sam da gaćice MORAM prati na 90 stupnjeva a ne na 60.
tad najviše osjetim promjenu.

a i oni dnevni ulošci nisu dobri.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 11:01   #49
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
ali mi se fakat ne gura ovaj Rojazol jer čim pročitam kod bilo kojeg lijeka ono:
"ako je rizik bolesti veći od rizika liječenja za plod..."
smrači mi se pred očima...


.
Slično sam razmišljala ja u prvoj trudnoći,pa su gljivice uzele maha i rodio se mali pun gljivica,jedva se siroče toga riješilo.
Jedan stari iskusni ginekolog,dr.Ante Dražančić lijepo mi je objasnio da na lijeku pod obavezno mora pisati to što piše,ali da je resorpcija vaginaleta minimalna,a djelovanje lokalno,te da je gljivica koju sam ja usljed svog pretjeranog straha od guranja vaginaleta malom nakalemila bila bespotrebna.
Pa kad sam u drugoj trudnoći opet imala navalu kandide,trošla Gynodaktarin dvije kutije,svaku drugu večer u rodnicu.
I treći put ako ih bude,učinila bih isto.
smucek is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 11:02   #50
Quote:
Enid kaže: Pogledaj post
Geonistin je moj apsolutni favorit i jedino što mi je ikada pomoglo. Već nakon jedne vaginalete stanje se vrati u normalu. Jedno vrijeme ga nije bilo za kupiti ali mislim da se vratio na tržište.
Ne mogu se sjetiti da li sam ga koristila u trudnoći pa je najbolje pitati ginekologa.
Geonistin je potpuno povučen s tržišta i vratiti se više neće jer nešto "nije štimalo sa supstancom"-riječi moje apotekarice.
smucek is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 11:09   #51
Quote:
Lady_dawn kaže: Pogledaj post
Ja sam se patila s tom glupom bakterijom i prije trudnoce a sad me doslovno izludjuje...Gin mi svaki put daje Canesten ali vise mi se to gadi a ionako mi nista ne pomaze..u pocetku bude malo bolje i onda po starom...Postoji li neki nacin da ih se rijesim bez lijekova a da je sigurno za bebicu?
Candida nije bakterija nego gljivica,mikroorganizam potpuno suprotan od bakterije.Kad popiješ antibiotik kako bi izlječila,npr.upalu mjehura,upravo tada nastupaju gljivice.
Ukoliko recidiviraju,tj.ponovno se pojavljuju,može značiti da su se popele do probavnog trakta-bez brige,ništa strašno ni opasno ni za bebu ni za mamu,jedini učinkoviti lijek je oralna kapsula Diflucan,a to ni slučajno ne piti u trudnoći.
Gljivice su češće kod osoba koje vole slatko i škrobasto,i one same se time hrane.
Acidofil zna pomoći.
Pranje spolovila u čaju od stolisnikaili nevena,no treba pitati u biljnoj apoteci smije li se ta biljka koristiti u trudnoći.
Brisanje sa gaćicama nakon tuširanja,ili sa gazom,sa ručinikom ne.
Canesten probaj zamijeniti lijekom izbora-a ima ih zaista puno.
I,da,niš od rješavanja gljivica ak ih vaš zakoniti ili nezakoniti ima.
Sorkić na 3 posta-ne znam spojiti više u jedan

Zadnje uređivanje smucek : 29.01.2009. at 11:32.
smucek is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 11:38   #52
Quote:
smucek kaže: Pogledaj post
Slično sam razmišljala ja u prvoj trudnoći,pa su gljivice uzele maha i rodio se mali pun gljivica,jedva se siroče toga riješilo.
Jedan stari iskusni ginekolog,dr.Ante Dražančić lijepo mi je objasnio da na lijeku pod obavezno mora pisati to što piše,ali da je resorpcija vaginaleta minimalna,a djelovanje lokalno,te da je gljivica koju sam ja usljed svog pretjeranog straha od guranja vaginaleta malom nakalemila bila bespotrebna.
Pa kad sam u drugoj trudnoći opet imala navalu kandide,trošla Gynodaktarin dvije kutije,svaku drugu večer u rodnicu.
I treći put ako ih bude,učinila bih isto.
ok...ali ima li smisla da se ja liječim a partner ne?

nekako mi je glupo da ja sebe mažem a on se ne maže jer sigurno i on ima to što ja imam.

ma gle...nisam ja prije trudnoće nikad imala išta protiv lijekova i stvarno sam ih trošila na veliko, bilo me je totalno briga... antidepresivi , tablete za smirenje, painkilleri. ono kaj god mi daš ja bih gutala .

ali ti ne mogu uopće objasniti koju sam averziju prema lijekovima dobila sad u trudnoći...jednostavno ne mogu to progutati niti staviti u sebe...
nemam pojma...čim se približim nekom lijeku... odmah osjetim nešto odvratno u sebi. neki vrstu mučnine...ne kao da ću ispovraćati sadržaj želuca nego čitavu dušu kao da ću ispovraćati...

pa se sad sve više osvrćem na neke prirodne metode...a mislim da se candida baš može prirodno riješiti...možda čak i lakše nego lijekovima...
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 13:28   #53
Quote:
smucek kaže: Pogledaj post
Candida nije bakterija nego gljivica,mikroorganizam potpuno suprotan od bakterije.Kad popiješ antibiotik kako bi izlječila,npr.upalu mjehura,upravo tada nastupaju gljivice.
Ukoliko recidiviraju,tj.ponovno se pojavljuju,može značiti da su se popele do probavnog trakta-bez brige,ništa strašno ni opasno ni za bebu ni za mamu,jedini učinkoviti lijek je oralna kapsula Diflucan,a to ni slučajno ne piti u trudnoći.
Gljivice su češće kod osoba koje vole slatko i škrobasto,i one same se time hrane.
Acidofil zna pomoći.
Pranje spolovila u čaju od stolisnikaili nevena,no treba pitati u biljnoj apoteci smije li se ta biljka koristiti u trudnoći.
Brisanje sa gaćicama nakon tuširanja,ili sa gazom,sa ručinikom ne.
Canesten probaj zamijeniti lijekom izbora-a ima ih zaista puno.
I,da,niš od rješavanja gljivica ak ih vaš zakoniti ili nezakoniti ima.
Sorkić na 3 posta-ne znam spojiti više u jedan
Onda mi nema druge nego uzeti nesto drugo,probat cu onaj Gynodaktarin sto si spominjala u onom jednom postu,znaci smijem to u trudnoci?A dragom cu kupiti neku kremicu,nek se maze.Probat cu i kojekakve cajeve,cajevac,lavandu,cesnjak...ma sto god samo da se rijesim jebene gljivice da ne bi prosla kao ti,da mi se bebac zarazi...Ma sredit cu ja tu Candidu!
__________________
6.5.2009. Moja sreca je tu!
Lady_dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 00:18   #54
jel se vama čini da ste umorne, izmorene i da vas boli glava od candide?
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 03:20   #55
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
jel se vama čini da ste umorne, izmorene i da vas boli glava od candide?
ja sam samo iznimno živčana svaki put kad se gadura nakoti
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 12:03   #56
Quote:
BlackLotus kaže: Pogledaj post
ja sam samo iznimno živčana svaki put kad se gadura nakoti
joj...meni se razmnožila... i vidim da sam umornija i depresivnija nego prije.
i čitam na netu kako su opći simptomi umor i depresija.
i mislim si pa šta mi je zadnjih dana....non stop mi se spava... pa sam zaključila na svoju ruku da je vjerojatno od candide tako da sam odlučila ipak koristiti rojazol one polu vaginalete ... nisu baš vaginalete nego više ko oni čepići za guzu... o bože.... možda ja to u krivu rupu stavljam!!! ajmeeeeee

__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 12:14   #57
Ja mislim da je od lgg bolje jesti acidofil i to barem jedan dnevno. Kloniti se slatkog, a navaliti na kiselu hranu!
RazmaŽena is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 15:21   #58
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
.... možda ja to u krivu rupu stavljam!!! ajmeeeeee

A jesi luda!
smucek is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 22:56   #59
Quote:
smucek kaže: Pogledaj post
A jesi luda!
ma ne možeš ni zamislit koliko


zanima me zapravo kako si muškarci mažu pimpeke tom kremom protiv kandide?
moja je ginekologica preporučila rojazol vaginalete meni, a i on bi isto to uzeo onda... može li se to kupiti u ljekarni ... ta krema za njega ili treba prvo po recept ići?

i druga stvar... kako da si on namaže to ?
otušira se.. i prije spavanja namaže pimpek... i kaj onda?...jel se ta krema skine preko noći ili kaj?

jer meni vaginaleta ipak ostane unutra dokraja pa znam da se sve upilo...

ali kako da se njemu sve upije?

da navuče čarapu preko pimpeka?

ja obično kad namažem stopala nekom hranjivom kremom onda navučem debele čarape da se krema bolje upije...
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 22:58   #60
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
ma ne možeš ni zamislit koliko


zanima me zapravo kako si muškarci mažu pimpeke tom kremom protiv kandide?
moja je ginekologica preporučila rojazol vaginalete meni, a i on bi isto to uzeo onda... može li se to kupiti u ljekarni ... ta krema za njega ili treba prvo po recept ići?

i druga stvar... kako da si on namaže to ?
otušira se.. i prije spavanja namaže pimpek... i kaj onda?...jel se ta krema skine preko noći ili kaj?

jer meni vaginaleta ipak ostane unutra dokraja pa znam da se sve upilo...

ali kako da se njemu sve upije?

da navuče čarapu preko pimpeka?

ja obično kad namažem stopala nekom hranjivom kremom onda navučem debele čarape da se krema bolje upije...
pa lijepo..onu kožicu prevuku totalno preko glavića penisa prema dolje i skroz koliko god mogu tada namažu penis kao gljivu ispod glavića, oko te kožice i to je to
Vrate natrag kožicu i tako se onda razmaže po cijelom glaviću

jedini je to način, nema drugog
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:07.