Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.05.2009., 17:43   #61
igam koja je to dokt.?
vukovarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2009., 13:10   #62
da ne prozivam javno, poslala sam ti PM. Mislim da me pitas za doktore kod kojih sam imala/imam karton, a ne za bolnicke lijecnike... eto, poslala sam ti.....
igam is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2009., 22:50   #63
Hej curke iz Vk i okolice, uskoro pakiram torbu za rodilište, pa me zanima što smijem imati u rađaoni? Pretpostavljam da ne smijem unijeti sve stvari koje mi trebaju za ta 3-4 dana. Kakva je procedura na prijemu?
__________________
wtfomglolnvm
MiNa8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2009., 16:48   #64
Evo i moje pričice s poroda...Primljena u bolnicu na ginekologiju jer sam ušla u 41.tjedan pa da im budem na promatranju i taj dan meni krenu trudovi oko 9 ujutro. I tako ja cijeli dan brojim razmak,ali ctg ne pokazuje neke velike trudove nago nešta sitno, a mene rastura i kažu oni meni da neću ja skoro (to je bilo oko 6 popodne) i da neću još bar 2 dana roditi tim tempom.
Oko 8 navečer mene uhvatilo svakih 5 minuta i dr.me pregleda i kaže da mi je i vodenjak otišao, ali da nisam puno otvorena i neka još hodam po hodniku.
Na kraju se ipak predomislio i poslao me u rađaonu i dok je babica obavila klizmu i brijanje već je bilo pola 10 i tad su me priključili na drip. Trudovi su se od tada nakon par minuta doslovce spojili i nije bilo razmaka i bolilo je ludo, ali nisam glas pustila I osjetila sam kad su me rezali,ali nije jako bolilo... I idućeg se sječam samo mog dragog koji je došao i za par tiskanja rodio se naš Borna u 1 i 20 h 3650 g i 51 cm (btw.vaga u rađaoni ne valja,nego ona u rodilištu pa je moj mali prvo bio 3370, a sat nakon toga 3650 )
I odmah po porodu beba ide na prsa i kontakt od sat vremena. Moj muž nije bio s nama tada jer ovisi o doktoru jel smije biti ili ne...
Eto,sve skupa trajalo je 4 sata i nije bilo strašno!
A rodilište...ja sam jedva dočekala da dođem kući jer tamo nemaš sekunde mira,a beba je stalno kraj tebe...
Sad je sve ok!
Mina sve stvari nosiš sa sobom u rađaonu.
I nije tako loše kako mnogi pričaju. Bitno je samo da sve bude dobro s bebom
tina06 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2009., 01:06   #65
Ajde super ako nije tako strašno. Čestitam ti još jednom na sinčiću! A koji doktor ti je bio na porodu? Muž ti je bio samo na izgonu?! Jel nisu rekli da može biti cijelo vrijeme u rađaonici?
__________________
wtfomglolnvm
MiNa8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2009., 13:20   #66
Quote:
MiNa8 kaže: Pogledaj post
Ajde super ako nije tako strašno. Čestitam ti još jednom na sinčiću! A koji doktor ti je bio na porodu? Muž ti je bio samo na izgonu?! Jel nisu rekli da može biti cijelo vrijeme u rađaonici?
Hvala na čestitkama!

Meni je bio dr. Čavar. Da ne živimo tako blizu bolnice muž mi ne bi ni stigao na porod. Ja sam morala predisati one trudove za tiskanje da bi on bio na porodu. Ali hvala Bogu stigao je za 3 minute od mog poziva i taman je bio na finišu.
Rekli su da smije biti cijelo vrijeme, ali za mene su mislili da neću duuuugo roditi pa su ga poslali kući i obećali da ću ga zvati kad budem bar 8 cm otvorena...ali nisu računali da ću se tako brzo otvarati...
Ali nema veze, vidio je svog sinčića od prve sekunde života
tina06 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2009., 20:54   #67
Quote:
MiNa8 kaže: Pogledaj post
Hej curke iz Vk i okolice, uskoro pakiram torbu za rodilište, pa me zanima što smijem imati u rađaoni? Pretpostavljam da ne smijem unijeti sve stvari koje mi trebaju za ta 3-4 dana. Kakva je procedura na prijemu?

treba ti za bebu samo pelene i ama bas nista vise...
za tebe puno, puno onih jeftinih uložaka ,gacica i duga svakodnevna kozmetika....
obavezno ponesi japanke za tusiranje i toalet papir....ostalo po izboru


ja sam nedavno rodila, bilo je malo teze ali hvala Bogu sve super zavrsilo...

neka babica D.... bila je katastrofalno bezobrazna i ona i doktorica ....
nisam se mogla napinjat ,jednostavno nisam znala, ona se toliko derala na mene ,ko nezdrava... boze sacuvaj valjda joj se neradi,,,dama neka da otkaz i neka ustupi mjesto nekoj kulturnijoj...

moli Boga da ti ona ne bude

i kad sam isla ne pregled poslje poroda , moj ginekolog mi kaze da nisam dobro usivena i da ta doktorica koja je bila na porodu nije bas na sjajnom glasu...

a jesam usrane srece...

kad budem imala drugo dijete ako neko povisi samo glas na mene upamtit ce me do kraja zivota...znam i ja bit bezobrazna ,a tako u vk bolnici i treba sa pojedincima...
ima i dobrih doktora i sestara...naravno



dr. Juzbašić no1
__________________
kad mi mladost znala, kad bi starost mogla...

Zadnje uređivanje 4me : 21.06.2009. at 21:37.
4me is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2009., 22:49   #68
Čestitke!

tina06 čestitam ti na Borninom rođenju!
Nama je danas mali rođoš-imamo čak dva mjeseca- i rastemo -i slatki smo-i buci,buci,buci,...
MiNa8 sretan ti porod!
jednamalaiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2009., 08:54   #69
ja sam rodila 14.06. u VK bolnici - carski rez i meni je bilo predivno

svi su bili divni prema meni, ljubazni i spremni pomoći oko svega i otvoreni za sva pitanja

posebno izdvajam sestru Jelenu - tako šta ja nisam još nikad doživjelja - Anđeo živi

cure ne morate se bojati - svaka od nas je drugačija
__________________
stigla je 14.06.
ALBooM
MAJA155 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2009., 13:01   #70
Izgleda da se sve svodi samo na to koji doktor/babica su dežurni za vrijeme poroda. Valjda neću bit baš te sreće da mi se potrefi najgora smjena, iako se već polako psihički pripremam i na tu opciju...
__________________
wtfomglolnvm
MiNa8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2009., 13:09   #71
jednamalaiva hvala na podršci!
MAJA155 čestitam ti na maloj prinovi! Drago mi je što si zadovoljna i što je sve prošlo ok! Želim ti brz oporavak!
__________________
wtfomglolnvm
MiNa8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2009., 23:38   #72
MiNa hvala i samo hrabro
__________________
stigla je 14.06.
ALBooM
MAJA155 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2009., 23:08   #73
pa dobro jeli tko rodio u zadnjih mjesec i pol dana u vinkovcima????
__________________
kad mi mladost znala, kad bi starost mogla...
4me is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2009., 21:55   #74
Quote:
4me kaže: Pogledaj post
pa dobro jeli tko rodio u zadnjih mjesec i pol dana u vinkovcima????
Ej pa je MiNa8 ali možda je još u rodilištu...
tina06 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2009., 23:10   #75
ma zanimalo me kako je stanje sa babicama...kakve su..
__________________
kad mi mladost znala, kad bi starost mogla...
4me is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2009., 12:39   #76
Quote:
4me kaže: Pogledaj post
ma zanimalo me kako je stanje sa babicama...kakve su..
Eto,ja ću ti reći da je moj mali super! Sutra će 2 mjeseca i velik je i super napreduje!

Sad sam pročitala tvoj raniji post o jednoj D... babici,pa me zanima njezino ime jer je meni na porodu dila jedna grozna babica,prema meni je bila užas...a nisam se derala (nisam glasa pustila cijelo vrijeme) i slušala sam sve što mi je rekla...Sad,jedino ako ju je raspizdilo što rađam u 1 ujutro,što sam ju jednom samo pitala jel smijem popiti malo vode i što sam ju jednom pitala jel se mogu okrenuti malo na leđa ili desni bok (cijelo vrijeme sam bila na lijevom i živa sam utrnila...) Ugl.bila je baš beštija!
tina06 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2009., 14:47   #77
E,da i koja je to doktorica?? Ak ne želiš tu pisati pošalji mi poruku...baš me zanima...Meni je bio dr.Čavar i bio je ok,malo pospan,ali ok
Jedino mi je bilo krivo kad su mog muža istjerali van nakon poroda (valjda ovisi o doktoru )pa nije bio s nama onih sat vremena
tina06 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2009., 09:41   #78
Hej, eto ja sam rodila prije nešto više od 2 tjedna. Dojmovi s poroda su uglavnom pozitivni, nemam zamjerki ni na babice, ni na doktora. Svi su bili ok prema meni, trudili se i nisu bili neugodni. Ne znam, možda zato što je moj muž bio samnom, ali i kada je on otišao nakon poroda, njihov odnos prema meni se nije promijenio. Na porodu je bio dr. Čavar, a žao mi je što nisam pitala babicu za ime. Uglavnom, crna, malo krupnija, sve mi je lijepo objasnila. Osim nje, i babica Gordana je super. U biti, sve ovisi od osobe do osobe, kako se ti postaviš prema njima, tako će i oni prema tebi. Ukratko, porod - bez zamjerki, a o kasnijem boravku u bolnici bi se dalo raspravljati. 16 dana je ipak previše...
__________________
wtfomglolnvm
MiNa8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2009., 12:32   #79
Prvo ti,draga Mina,čestitam i želim bebi blagoslovljen životni put,...
Drugo-ajme,16 dana? Pa što se zakompliciralo-ako nije preosobno?
Pozdrav bebama iz našeg grada,možda se negdje u šetnjama i srećemo,a ne znamo se likom
jednamalaiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2009., 15:41   #80
Hvala na čestitkama! Beba je pokupila nekakvu bakteriju iz plodne vode, pa su to liječili tjedan dana, a nakon toga više nisu znali što joj je (iako joj nije bilo ništa), pa su nas bezveze zavlačili i nisu nas htjeli otpustiti iz bolnice. Nakon 11 dana tražili smo premještaj u Osijek, pa smo tamo nastavili naš boravak. Bebici su napravili sve moguće pretrage i njihov zaključak je bio - beba je savršeno zdrava, samo ima malo začepljen nosić. Toliko o našim doktorima... Čast izuzecima.
__________________
wtfomglolnvm
MiNa8 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:05.