Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.07.2006., 18:02   #21
Evo me. Kupila sam neki Pregnancy. Preporucila mi djevojka iz ljekarne. Moze se raditi na bilo koju mokracu ali preporucuje se na prvu. Tako da cu jos da strepim do ujutro... mada poletim da napravim sada, ali ipak me cijeli dan tjeralo na wc, pa bolje ujutro. Hvala vam na savjetima pa javim rezultat.
Nosty is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2006., 23:45   #22
mary ti je dobro rekla, moze bilo koji test, meni je isto jeftilenka pokazala dvije crtice i nije bilo jutro nego popodne
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2006., 00:22   #23
Quote:
Nosty kaže:
Cesto mokrim zadnjih 5, 6 dana i osjecam u donjem dijelu trbuha neki pritisak. Sacekat cu jod dva do tri dana pa cu uraditi test. Molim Boga da nisam trudna... Sta vi mislite kolike su sanse?!


oprosti molim te al ovo nije nikakav znak trudnoce,prije bi rekla da imas upalu mokracnih kanala.ako jesi trudna nisi sigurno vise od mjesec dana pa me zanima kako plod od mjesec dana moze pritiskati mjehur i time prouzrociti cesce mokrenje? pritisak zaista nije znak trudnoce,shvati da ako jesi trudna to je jako rana trudnoca i znakovi su nikakvi.ne mozes niti zamisliti kako je to maleno i sve "zbrckano" i tesko da moze prouzrociti znakove koje ti imas.
studentica21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2006., 00:43   #24
Quote:
Nosty kaže:
Trebala sam dobiti menstruaciju 22, 23 ovog mjeseca, ali evo danas 25 i jos iscekujem. Grudi me uvijek bole par dana prije nego dobijem, ali sada nista. Napusem se kao balon, ali evo ni od toga nista. Pazili smo oboje i jos uvijek mi nije jasno kako bi mogla biti trudna? Cesto mokrim zadnjih 5, 6 dana i osjecam u donjem dijelu trbuha neki pritisak. Sacekat cu jod dva do tri dana pa cu uraditi test. Molim Boga da nisam trudna... Sta vi mislite kolike su sanse?!

A kako dečko stoji s nekretninama?
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2006., 04:35   #25
Quote:
Nosty kaže:
Trebala sam dobiti menstruaciju 22, 23 ovog mjeseca, ali evo danas 25 i jos iscekujem. Grudi me uvijek bole par dana prije nego dobijem, ali sada nista. Napusem se kao balon, ali evo ni od toga nista. Pazili smo oboje i jos uvijek mi nije jasno kako bi mogla biti trudna? Cesto mokrim zadnjih 5, 6 dana i osjecam u donjem dijelu trbuha neki pritisak. Sacekat cu jod dva do tri dana pa cu uraditi test. Molim Boga da nisam trudna... Sta vi mislite kolike su sanse?!

"PAZILI SMO OBOJE"!!! U današnje vrijeme, paze se djeca, kućni ljubimci,prelazak ceste...
Kupi test u apoteci, i , ako je negativan, krenite sa zaštitama ( od prezervativa do oralne kontracepcije ).
"Paženje" ne znači, "svršio je van", jer sperme ima i na samom početku sex. odnosa, u onome što laički zovemo "sluz".
Odgovornost!!!Oboje!!!
Bez krivnje, biti realan i preuzeti odgovornost za postupke, sve, pa tako i sex.
Neli is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2006., 08:53   #26
Hvala svima...
Decko je na poslovnom putu, dolazi veceras i njemu je cak privlacna ideja da postan otac, dok meni recimo nije da postanem majka (bar ne jos)
Ok... hvala na savjetima, lekcija naucena!

Test je jutros u pola 7 bio negativan
a prije pola sata sam i dobila mengu

Sve u svemu...dosta toga sam naucila i ovdje

Hvala svima!
Nosty is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2006., 09:07   #27
ja ne znam zashto al vishe uopche ne vjerujem ovakvim topicima....
__________________
Nekako mi je dosta mushkih....ono..ne toliko dosta da bi preshla igrat za suprotni tim, a opet sasvim dovoljno da ostanem sjedit na klupi...

"Frankly, my dear, I don't give a damn..."
Nerea is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2006., 13:41   #28
eto, kako dosla, tako osla :mahMah:
nadam se da se opet pisemo za par godina, kad opet ne budete pazili
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2006., 13:58   #29
Quote:
Nosty kaže:
a prije pola sata sam i dobila mengu
Prvo se žale, a onda slave što imaju mengu.

Ma to.
__________________
Haiku mjeseca:

Sam, u daljini.
On, i pimpić.
Da.
TEH LEET CRETAIN is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2006., 23:27   #30
Ma samo jedna opća konstatacija:
U današnje vrijeme, kad bi odlazak ginekoliginji/u trebao biti normalna stvar 1-2 puta godišnje, kad su nam dostupna tolika sredstva za zaštitu od neželjene trudnoće, potpuno je neodgovorno ništa od ponuđenog izabrati.

Dijete nije igračka, niti kućni ljubimac pa kad ti dosadi, riješiš ga se .

Dijete je ljubav, odgovornost , 24-satna briga i sve ostalo što uz to ide.
O djetetu trebaju brinuti i odgajati ga roditelji, a ne bake, djede i sl.
Jaslice i vrtić su varijanta koja je neophodna zbog socijalizacije i roditeljskih obveza.
I zato, prvo roditelji bi trebali djeci objasniti što znači stupiti u sex. odnos, dobre i loše strane, a kad se djeca odluče na sex. odnose, moraju biti maximalno informirana.

Dovoljno je neželjene, napuštene, nevoljene, zlostavljane, silovane... djece na ovom svijetu i zato stvarno apeliram na odgovornost i roditelja, i djece, i škole na edukaciju (bez "roda te donijela", "tučak i prašnici" i slične gluposti).

Svaki put se razbjesnim na spiku "kasni mi menga", bila to fora ili ne, jer to po mom mišljenju spada u onu od tema gdje baš i nema mjesta zezanciji.
Vjerojatno sam sada ispala fah idiot, ali statistike su porazne.

I još jedan bitan dodatak; obitelj ne čine samo mama,tata i dijete/djeca, postoje razni oblici obitelji; i sve varijante su jednakovrijedne !!!
Neli is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2006., 17:35   #31
kupi test!

Evo dosla sam tu kao sto mi je i rekla magic blue. e moj je problem jer neznam kakvi su simptomi kad si trudna?! neznam dal se moze nakon 2 tjedna ista i vidjet. no meni se je trbuh dole malo napuhnuo, isto kao sto mi se napuhne i cca 7 dana prije menge. makar nisam imala odnos sa deckom nego kao sto sam prije 2 tjedna rekla da mi je samo svrsio po vagini. imam strah da sam mogla zatrudnjet... tak da sad trazim pomoc od vas da mi pomognete oko toga ako je ikako moguce! Unaprijed vam hvala!





edit: link na tein topik s usporednom analizom testova crne mambe.

Zadnje uređivanje alexxx : 22.10.2006. at 23:30.
NOsexNO is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2006., 19:56   #32
draga moja, sve zavisi od osobe. Na pocetku neke zene nemaju nikakve simptome. Ja sam se osjecala kao da cu da dobijem mengu ali mi je kasnila par dana pa sam uradila test. Osjecala sam se naduvano, prsi su me bolile kao i uvjek i bila sam pospana.

Kad sam uradila test ja nisam mogla da vjerujem da sam trudna. Svi simptomi su izgledali kao da cu da dobijem pa sam se sokirala. Nadam se da ce ti se neko drugi da javi sa boljim odgovorom. Nadam se da ce da bude po tvom. Sta je tvoja zelja. Vidim da si naucila svoju lekciju. Ako ne zelis ostati trudna zastiti se i nema brige!
Katie is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2006., 21:50   #33
NOsexNo, dobro nam dosla i mislim da ces morati mijenjati nick
salu nastranu, meni je pocetak trudnoce isto izgledao kao pred mengu i zasmrdilo mi vino
kupi sutra test, popiski se i vidjet ces. ak, ti je fakat frka i zelis za 100% znati odmah, mozes u domu zdravlja i krv izvaditi, pa ti oni kazu, ako ne vjerujes test trakicama
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2006., 21:43   #34
hm, a dal su simptomi vidljivi u prvih 3 tjedna?! ili tek kasnije?!
NOsexNO is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2006., 21:50   #35
kupi First Response test i uradi ga sutra ujutro. Taj test treba da pokaze trudnocu 5 dana prije nego sta treba menga da dode.

Za simptome u trudnoci svaka je trudnoca razlicita kao i zena. Nekom simptomi dodu ranije a nekom kasnije. Ja nisam bas imala simptome do 6-7 tjedana. Uradi test pa ces biti mirna.
Katie is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2006., 21:50   #36
Quote:
NOsexNO kaže:
hm, a dal su simptomi vidljivi u prvih 3 tjedna?! ili tek kasnije?!

Prvi ti je simptom izostanak menge. Obično je jako pouzdan.
Može se jednostavno provjeriti testom. Kupiš ga u ljekarni, naime.
__________________
Kod nas je najvažnija žena ŽM-56, SMB boje koja služi za razmožavanje žive sile i vatrenih sredstava, a sastoji se samo od spolnog organa i šapke.
te@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2006., 07:39   #37
NosexNo, sve ti je to individualno. da li ces imati simptome ovisi o razini hormona u tvom organizmu.
jedino mi nije jasno da li ti menga 3 tjedna kasni ili su to tri tjedna od ovulacije, pa si jos uvijek u cekanju menge.
i ako ti decko nije svrsio unutra mislim da ja izuzetno mala vjerojatnost da si trudna, jedini bad je ako uopce niste koristili kontracepciju jer decki "cure" i prije samog svrsanja, a i u tim tzv. suzicama ima dovoljno sperme za ostat trudan. ukratko, htjedoh reci, sko si tada ovulirala, i niste imali kontracepciju nije nuzno veliko i obilno svrsavanje da bi se ostalo trudan
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2006., 09:16   #38
ja nisam imala nikakve simptome do 6., 7. tjedna. Ispočetka je to bio stalan osjećaj da ću svaki čas dobiti mengu, a grudi (pogotovo bradavice) nisam smjela taknuti. poslije se pojavila lagana mučnina ujutro i vrtoglavica i to je sve. najbolje je uraditi test i bit ćeš sigurna, clear blue možeš napraviti odmah prvi dan nakon izostanka mensturacije, i ne mora biti ujutro. sretno
chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2006., 09:24   #39
moj jedini simptom je bio sto su mi sise narasle
Adonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2006., 10:13   #40
ja sam vjerojatno od prvog trenutka zaćeća skužila da nešto ne štima - čudan osjećaj, znalo mi se baš jako zamantat, bolilo me dosta u donjem dijelu trbuha (rezalo me), a onda su me i jajnici počeli probadati. Napravila test, menga još zapravo i nije izostala, i test je bio pozitivan. Javi nam rezultat
koalica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:06.