Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.01.2015., 13:35   #3381
A kaj te sprecava da ga napadnes s obicnim vanishom za tepihe? Pa ne trebas ga skroz smociti
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2015., 13:41   #3382
Quote:
Octica kaže: Pogledaj post
Ma znam da je taj bolji, ali mi je hitno i trebam nekaj za suho pranje, brzo i efikasno
imas u Mulleru i one sprejeve za pranje tepiha/namještaja

nasprejaš pjenicom, izribaš mekanom četkom i posaugaš za svaki slučaj

ne znam koliku površinu tribaš očistit, meni je jedan sprej bio dosta za veliki kauč
__________________
Mind Blown
Herbicidna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2015., 13:48   #3383
Quote:
ryell kaže: Pogledaj post
A kaj te sprecava da ga napadnes s obicnim vanishom za tepihe? Pa ne trebas ga skroz smociti
Ma to što ga za bilo kakvo tretiranje s imalo vode moram izvlačiti van, jer mi je ispod parket (doduše star ali mi ne treba da se digne), i trebam micati namještaj, a dio koji moram očistiti je prilično velik... i ako ga izvlačim, komotno ga mogu i cijelog oprati... ali se neće osušiti do proljeća

Pa bi zato nekaj za suho pranje čisto da taj prljavi dio koliko-toliko ujednačim sa ostatkom tepiha, do proljeća kad leti van na ribanje.
__________________
Permanentna insuficijencija satisfakcije i perspektive.
Octica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2015., 13:51   #3384
Quote:
Herbicidna kaže: Pogledaj post
imas u Mulleru i one sprejeve za pranje tepiha/namještaja

nasprejaš pjenicom, izribaš mekanom četkom i posaugaš za svaki slučaj

ne znam koliku površinu tribaš očistit, meni je jedan sprej bio dosta za veliki kauč
Vidjela sam da ima i toga, ali veliko je područje koje bi trebala očistiti. Ma pogledat ću po dućanima, pa uzet to sranje praškasto ak ne nađem niš bolje. Ako bar za dvije nijanse bude bolje, ja zadovoljna.

Hvala cure
__________________
Permanentna insuficijencija satisfakcije i perspektive.
Octica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2015., 13:57   #3385
Quote:
Octica kaže: Pogledaj post
Vidjela sam da ima i toga, ali veliko je područje koje bi trebala očistiti. Ma pogledat ću po dućanima, pa uzet to sranje praškasto ak ne nađem niš bolje. Ako bar za dvije nijanse bude bolje, ja zadovoljna.

Hvala cure
ovak odokativno bih rekla da je jedan sprej za 8-10 kvadrata sasvim dovoljan, meni je super očistilo kauč, počelo je s masnjikavom mrljom na jednom dijelu, pa kad sam to uklonila otkrih da kauč nije sivi s crnim uzorkom već svijetlo plavi sa sivim uzorkom pa sam čistila dalje
__________________
Mind Blown
Herbicidna is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2015., 18:44   #3386
nakon godina trovanja s permetalom staklo na kaminu čistim s pepelom, ništa drugo
ova teta na kraju s octom, ja ne, samo obrišem s papirnatim ručnikom
http://www.gazdarica.com/stranice/ku...ocistiti-kamin
Orak is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2015., 19:39   #3387
I ok ti očisti? Da ušparam malo
Permetal grize onaj okvir okolo.
Ja našpricam Taff stuff sprejem, ostavim minutu i ode ko da nikad nije bilo.
Odlična stvar. Nisam je više kod nas vidla ali može se netom naručit.
Osnovno mu je za tepihe i tapecirunge u autima ali i za svu tvrdokornu prljavštinu. Sprejam đonove cipela, rubove pločica oko štokova...ma milina.
Gilda. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2015., 12:39   #3388
s cime da skinem blatne tragove sa skijaskih hlaca? Kcer ih ima u vrticu sada preko zime za van ici i naravno, valja se po blatu probala sam sa dm.ovim sapunom, ali imam osjecaj da samo sklizne dole sa hlaca..nakon pranja se jos vide tragovi..

imate neku ideju?
ZaruljaZelena is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2015., 13:07   #3389
Kak i čime perete grudnjake?

Mašina, ruke, topla ili hladna voda, prašak, neka smjesa?

Edit: mislim na pofutrane grudnjake, s žicama i kompletnom opremom, ne na sportski top.
__________________
otpis
peronja is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2015., 13:21   #3390
Mašina, s ostatkom veša. Nikakav poseban tretman.
__________________
Girl, you'll be a woman soon...
MrsWallace is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2015., 13:25   #3391
Grudnjake perem u masini, u vrecici malo pofutrane sa zicom, vise pofutrane takoder sa zicom u plasticnoj kuglu kupljenoj u Plodinama. Na 40 stupnjeva. Sigurno traju krace, ali nis ne perem na ruke.


Ja bih skijaske hlace oprala u masini uz dodatak praska ili tekucine za skidanje mrlja, i dva puta ako treba.
__________________
Cemo ben, tr ni sila
Maremonti is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2015., 21:12   #3392
Quote:
Maremonti kaže: Pogledaj post

Ja bih skijaske hlace oprala u masini uz dodatak praska ili tekucine za skidanje mrlja, i dva puta ako treba.
oprala sam ih i u vesmasini, svejedno su ostali smedji tragovi po koljenima..budem jos jednom probala, mozda odu mrlje..
ZaruljaZelena is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2015., 21:56   #3393
KAKO "SPASITI" ODJEĆU KOJA SE SKRČILA U PRANJU.

Današnji naputak sa tv-a. Namočiti takvu odjeću na 5min u mlačnoj vodi u koju smo stavili žlicu regeneratora ili maske za kosu. nakon toga uzeti van iz vode i raširivati onako, rukama, prstima....I onda oprati u mašini na odgovarajućem programu (pod pretpostavkom da ste prije valjda prali na previsokoj temp.) i osušiti.

...nije bilo rečeno, ali se dalo naslutiti da ovo djeluje samo ako napravite odmah, kad se odjeća tek oprala, pa je još mokra i vidite da se skrčila.

...ja baš ne vjerujem u ovo, ali možda kome pomogne. Ja oduvijek radim tako da kad stavljam sušiti odjeću malo ju rastegnem štipaljkama pri sušenju, pa se tako suši...a i perem na nižim temp.pa...
__________________
"Radeći bilo što, postajemo bilo tko.""Be excellent to yourself."
Poruka za svaku debeljucu/debeljka koji ovo čita...
Victora is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2015., 01:38   #3394
Mislim da ovome šta sam ja napravila nema spasa, ali eto, ništa me ne košta da probam, pa zato pitam. Eto o čemu se radi.
Ja glupača oprala sam u vešmašini na 90 stupnjeva deku, lijepu mucastu deku - ne pitajte me zašto sam to napravila . I sad ta deka, naravno, više nije kakva je bila.
Ne znam koji je to materijal ali onako ima dlačice po sebi s obje strane, dakle i lice i naličje deke isto, malo duže, kao one lijepe dugodlake mucaste plišane igračke. E i sad, nakon tog nesretnog pranja se dogodilo to da su se te dlačice međusobno po više njih kao slijepile, deka je postala tanja, više nije onako lijepo "pufasta" kao što je bila, sva je neka jadna, ofucana.
Osušila sam ju u sušilici u nadi da će ju topli zrak iz sušilice malo napuhnuti, ali ništa.
Nakon te gluposti stavila sam ju još jednom na pranje na 40 stupnjeva i to s onim Perwolom koji je baš za vunu i za kojeg piše da obnavlja vlakna i sl...- no ništa.
Razmišljam da si uzmem cijeli dan vremena i da ju probam cijelu pročešljati, da malo razdvojim te dlačice pa možda bude bolje i onda da ju opet probam oprati u tom Perwolu i opet s njom u sušilicu.
Ima li spasa toj mojoj deki ili će ju peso dobiti jer meni je muka kad ju vidim takvu - sva je nikakva a bila je tako lijepa, mekana, "pufasta"...... Uf.... luda sam ... baš mi je žao za tu deku, to mi je bila najljepša i najdraža deka i još u mojoj omiljenoj plavoj boji.
snježana0301 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2015., 01:45   #3395
probaj počešljat, al sumnjam da joj ima spasa
__________________
Mind Blown
Herbicidna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2015., 08:46   #3396
Čime očistiti kremu zaaa cipele s tepiha?

Moj dragi, voljeni muž je jutros namazao čizme CRNOM kremom i onda imao potrebu prošetati po dnevnom boravku i valjda obilježiti teritorij

Flekova ima i po laminatu ali to nije problem, ne znam s čim da to očistim s tepiha a da ne napravim još veću fleku

Hvala na pomoći i dobro vam jutro
aneri1008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2015., 09:55   #3397
Quote:
aneri1008 kaže: Pogledaj post
Čime očistiti kremu zaaa cipele s tepiha?

Moj dragi, voljeni muž je jutros namazao čizme CRNOM kremom i onda imao potrebu prošetati po dnevnom boravku i valjda obilježiti teritorij

Flekova ima i po laminatu ali to nije problem, ne znam s čim da to očistim s tepiha a da ne napravim još veću fleku

Hvala na pomoći i dobro vam jutro
sori al

koje boje je tepih?

ja bih probala s deterdžentom za suđe na krpici
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2015., 10:09   #3398


Jedna od 5 fleka (na fotki ne izgleda tak grozno ali u stvarnosti bode u oči)

Ove s laminata sam očistila običnom vlažnom maramicom. Probala sam malo i na tepihu ali samo se još više širi. Neda mi se nositi tepih na kemijsko
aneri1008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2015., 16:13   #3399
Evo javljam da sam očistila tepih

Dok sam istraživala čime očistiti krema se osušila. Prvo sam usisala tepih a onda vlažnom maramicom istrljala.

Dobro, ja još uvijek vidim tragove ali barem ne bodu u oči
aneri1008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2015., 09:54   #3400
ovo je više pitanje za "gdje kupiti", ali pokušat ću - trebam onu "metlu" što se na nju zakači vlažna maramica za pod. čisto za preko dana, da mogu na brzinu prebrisati drveni pod, a ne znam uopće kako se zove i koje su cijene? btw. valja li to uopće?
Cvrcak i Mrav is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:58.