Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.01.2015., 13:47   #7421
Na dno. Ja ga skoro nisam ni vadila

Imaj spavacicu koja ti pokrije guzu i slobodno se mozes setati od ambulante do wc-a, tusa i radaone
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2015., 16:54   #7422
mame koje ste već rodile u vinogradskoj, možete napisati za te torbe. negdje čitam da samo jedna torba a negdje da dvije torbe?

imam veću glavnu torbu i u njoj:

spavaćice, ručnike, neseser, toaletni papir, jednokratnu podlogu, jednokratne gaćice, čarape, paket uložaka chicco, 3 pelene

i odvojila sam jednu malenu torbu za rodilište:

spavaćica, japanke i papuče (što mi od toga treba za rodilište? bolje japanke zbog tuširanja? ), 2 uloška i jedne jednokratne, toaletni papir i vlažni papir, ručnik, voda, keksi. to mi nije stalo u tu veću torbu :/
__________________
ako ti je zivot kiseo kao limun.. ..napravi od njega limunadu
yvanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2015., 17:54   #7423
U rodiliste ne unosis bas nista, zato ti ni ne treba mala torba. Sve stvari su u hodniku u ormaru, i moze ti muz ici po njih kad rodis.
Cim je beba bila na meni muzu su rekli nek ide po torbu i fotic, prvo je slikao s mobitelom


Za rodiliste uzmes japanke zbog tusa,da

Ostale stvari koje si navela su taman
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2015., 20:30   #7424
Meni se čini da je ogrtač potpuno suvišan. U bolnici je paklena vrućina + hormoni zbog kojih ti je još toplije. A jedina šetnja van sobe je do tuša ili wc-a.
Liana- is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2015., 20:37   #7425
Meni je bilo užasno vruće, ali sam ogrtač nekad imala preko dana jer sam imala spavaćicu kratkih rukava, pa su mi laktovi nastradali na onim divnim plahtama
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2015., 20:43   #7426
A koliko chicco uložaka? Ja sam za prvu silu spremila 10, kao ak rodim po noći pa dok mi netko ne donese sljedeci dan...al ogromni su, samo oni i wc papir je već skoro pola torbe...

i ne znam kolko pelena beba umaže prvi dan da ne stavljam odmah 10 ak moze manje do prve posjete
kayla is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2015., 20:45   #7427
joj vidjet ću onda za ogrtac jer ja imam za poslije spavacice dugih rukava.....ak mi nece stat u torbu nek mi ga donesu ak ce mi trebat
kayla is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2015., 21:20   #7428
Ja sam isto imala 10 uložaka, rodila sam u 23 sata, i imala sam dosta do posjeta (i previše ) Al imala sam i vir, ja sam kombinirala

Računaj za pelenu da presvlačiš tipa svaka 2 sata, mislim da sam ja tako
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2015., 22:49   #7429
Kad sam zadnji put rađala u 7 ujutro sam bila 13. koja je rodila tu noć. Praksu otpusta višerotki imaju desetak godina unatrag-po mom iskustvu, a krv za metaboličke bolesti vadi patronažna bebi, neki 7. dan, ako se ne varam? Jedina novina je da nemaju one pretpotopne spavaćice više i da je beba s mamom. I zapravo bih najrađe odmah po porodu potpisala da idemo doma, dojenje sam ionako svaki put po svom instinktu. Jedna sestra dođe: izdajaj se! druga-ni slučajno, nemaju vremena ni motiva, žao mi ih je.
Propustila sam, jel u viziti i dalje vire u gaće?
sami is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2015., 23:09   #7430
Quote:
svesami kaže: Pogledaj post
Kad sam zadnji put rađala u 7 ujutro sam bila 13. koja je rodila tu noć. Praksu otpusta višerotki imaju desetak godina unatrag-po mom iskustvu, a krv za metaboličke bolesti vadi patronažna bebi, neki 7. dan, ako se ne varam? Jedina novina je da nemaju one pretpotopne spavaćice više i da je beba s mamom. I zapravo bih najrađe odmah po porodu potpisala da idemo doma, dojenje sam ionako svaki put po svom instinktu. Jedna sestra dođe: izdajaj se! druga-ni slučajno, nemaju vremena ni motiva, žao mi ih je.
Propustila sam, jel u viziti i dalje vire u gaće?
Naravno. "Skinite gaćice, ide vizita."
Liana- is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2015., 23:32   #7431
Ne vade nikakvu krv patronažne, ako se ne varam. To prvi puta čujem sad
Za te neke bolesti (što su rekli da je kao rijetko) su mu vadili krv 2.dan na viziti za bebe čini mi se
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2015., 07:57   #7432
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
Ne vade nikakvu krv patronažne, ako se ne varam. To prvi puta čujem sad
Za te neke bolesti (što su rekli da je kao rijetko) su mu vadili krv 2.dan na viziti za bebe čini mi se
O, vade vade. Mene su zadnja 2 poroda pustili 2. dan a ta pretraga se radi 3. ili 7. dan. Patronažna iz pete izvadi krv i natopi kružić na kartončiću koji dobiješ u rodilištu sa otpusnim pismom i uputom. To je za metaboličke bolesti, celijakiju točnije. Šalje se na Mirogojsku, Fran Mihaljević ili Zzjz, ne sjećam se više. Godina 2008. i 2010. Kvaka je u tome što ne znaju sve patronažne vaditi krv ili se ne usude pa tražiš vezu. Sreća pa imamo dobro opremljenu patronažnu službu. Kad ti dođe vikendom calneš 200 kn. Po danu, da se razumijemo.
sami is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2015., 08:02   #7433
A daaa, vadili su mu to treci dan, vidis stvarno. Ujutro prije otpusta

Ma to je stvarno bezveze kad puste prije toga
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2015., 08:07   #7434
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
A daaa, vadili su mu to treci dan, vidis stvarno. Ujutro prije otpusta

Ma to je stvarno bezveze kad puste prije toga
A slažem se..Alternativa je valjda ići pedijatrici ali u naše ambulante sa novorođenčetom..
sami is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2015., 09:00   #7435
Quote:
svesami kaže: Pogledaj post
O, vade vade. Mene su zadnja 2 poroda pustili 2. dan a ta pretraga se radi 3. ili 7. dan. Patronažna iz pete izvadi krv i natopi kružić na kartončiću koji dobiješ u rodilištu sa otpusnim pismom i uputom. To je za metaboličke bolesti, celijakiju točnije. Šalje se na Mirogojsku, Fran Mihaljević ili Zzjz, ne sjećam se više. Godina 2008. i 2010. Kvaka je u tome što ne znaju sve patronažne vaditi krv ili se ne usude pa tražiš vezu. Sreća pa imamo dobro opremljenu patronažnu službu. Kad ti dođe vikendom calneš 200 kn. Po danu, da se razumijemo.
U velikoj gorici to ne rade patronazne. Mogli bi se bar raspitati prije nego nekog otpuste.

Sent from my LG-E400 using Tapatalk 2
__________________
mijenjam postavke. težim skladu.
wannabenot is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2015., 11:23   #7436
Quote:
svesami kaže: Pogledaj post
O, vade vade. Mene su zadnja 2 poroda pustili 2. dan a ta pretraga se radi 3. ili 7. dan. Patronažna iz pete izvadi krv i natopi kružić na kartončiću koji dobiješ u rodilištu sa otpusnim pismom i uputom. To je za metaboličke bolesti, celijakiju točnije. Šalje se na Mirogojsku, Fran Mihaljević ili Zzjz, ne sjećam se više. Godina 2008. i 2010. Kvaka je u tome što ne znaju sve patronažne vaditi krv ili se ne usude pa tražiš vezu. Sreća pa imamo dobro opremljenu patronažnu službu. Kad ti dođe vikendom calneš 200 kn. Po danu, da se razumijemo.
Nama su izvadili krv u bolnici 3 dan, to je test na fenilketonuriju, a ne celijakiju i šalje se na Rebro. Ako te ne kontaktiraju sve je ok. Zovu samo ako nešto ne valja
petrunjela1981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2015., 13:43   #7437
Quote:
wannabenot kaže: Pogledaj post
Problem nije guzva nego pederski nacin otpusta nakon 2 dana kad ti grune mlijeko i dodjes doma u petak ili subotu sa kvrgama a patronaznu mozes zvat tek u pon, a kao zagovaraju dojenje. Ovaj put sam se izvukla, ali na proslom porodu sam fasovala mastitis. Kad sam im dosla s upalom lijepo su me otpremili doma i nisam spasila dojenje. Da ne govorim o kretenizmu da moras s tjedan dana starom bebom pedijatru da mu obave pretragu koju su oni trebali obaviti prije otpusta. E da, zaboravila sam. Skoro su me otpustili i narucili u klaicevoj na pretragu sluha jer im mali nije prosao njihov test uz objasnjenje da vjerojatno nije gluh nego mu je plodna voda jos u usima a oni nemaju vremena vise puta ponavljati test. Prije mene su tak otpustili uplakanu cimericu koja je shvatila da joj je mali gluh. Da nisad potegla vezu, nakon cega su mu ponavljali test dok nije prosao, otisla bi doma i mjesec dana strahovala da mi je mali gluh.
Necu nikog plasiti, ali ne dogodilo se vise nikome.

Sent from my LG-E400 using Tapatalk 2
ista stvar se dogodila meni prvi puta - otpust subota, u nedjelju navrlo mlijeko dok smo bili na hitnoj s malim, velika prsa i u roku keksa mastitis itd itd itd...znaš priču...mojoj cimerici mali isto na 1 pregledu nije prošao sluh no prije otpusta su mu radili još jednom i bio je bolji nalaz i rekli su joj da je očito stvar u plodnoj vodu i onda je ona nakon cca mjesec dana radila opet na Rebru (njihova uputa) i sve je bilo ok...i nije strahovala da je gluh jer je na djetetu primjetila da čuje i oni su joj rekli da NIJE gluh već da mu se samo trebaju odštopati...
nemoj me krivo shvatiti NE OPRAVDAVAM to i neću im dat da me sje ovoga puta ali samo želim reći da sam čula indentične priče i iz Sv.Duha, Petrove itd. To se ne bi smjelo događati ni u kojem slučaju ali da nažalost događa se i ne nije vezano samo za 1 bolnicu već vrijedi za aposlutno sve.
2013 su mu taj testić napravili ujutro pred otpust...rodila sam u srijedu iza 16h i doma smo išli u subotu...
__________________
I am already kindly disposed towards you. My friendship it is not in my power to give: this is a gift which no man can make, it is not in our own power: a sound and healthy friendship is the growth of time and circumstance, it will spring up and thrive like a wildflower when these favour, and when they do not, it is in vain to look for it.
William Wordsworth

Zadnje uređivanje tinkerbell : 29.01.2015. at 13:56.
tinkerbell is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2015., 22:00   #7438
Quote:
petrunjela1981 kaže: Pogledaj post
Nama su izvadili krv u bolnici 3 dan, to je test na fenilketonuriju, a ne celijakiju i šalje se na Rebro. Ako te ne kontaktiraju sve je ok. Zovu samo ako nešto ne valja
U pravu si, metaboličke bolesti su u pitanju i TSH. Pomiješala sam lončiće!
sami is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2015., 14:35   #7439
Pozdrav cure!
Termin mi je u 5 mjesecu i namjeravam roditi u Vinogradskoj,citam,informiram se i pomalo skupljam stvari..
Ono sto me interesira je kakva je procedura u Vinogradskoj sto se tice sirokog povijanja i njege pupka.?
Sto bi mogla nabaviti za vrijeme trudnoce.?
Hvala svima...
pedola is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2015., 16:49   #7440
Quote:
pedola kaže: Pogledaj post
Pozdrav cure!
Termin mi je u 5 mjesecu i namjeravam roditi u Vinogradskoj,citam,informiram se i pomalo skupljam stvari..
Ono sto me interesira je kakva je procedura u Vinogradskoj sto se tice sirokog povijanja i njege pupka.?
Sto bi mogla nabaviti za vrijeme trudnoce.?
Hvala svima...
Svima se preporuča široko povijanje, a za pupak ti je najbolje pitati patronažnu što da uzmeš jer će ona tretirati pupak prvih dana. Ja sam imala sterilne gaze i octenisept. U Vinogradskoj stave štipaljku na pupak tako da s njim uopće nije problem
petrunjela1981 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:48.