Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.04.2008., 17:31   #41
Inače, na Rodinom forumu pod Rodilišta imate puno više detalja o doktorima i samom rodilištu.

bas sam maloprije citala na www.trudnoca.net na forumu svjeze dojmove (otprije par dana), koliko mi se cini, zbilja je rodiliste u redu. tako da si procitajte...!

Zadnje uređivanje Tashi : 30.07.2011. at 17:07.
cdvita12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 20:28   #42
Meni je termin sad u petak i već su me valjda svi mogući doktori u trudničkoj ispregledali. Moram pohvaliti dr.Stasenko, jako jako ljubazna doktorica i nježna kod pregleda, vadila mi je plodnu vodu a nisam ni osjetila,i sve lijepo objasni.

Dr.Roki je isto jako simpa tip,pristupačan i nježan kod pregleda, dok dr.Skalak baš i nije ... kod njega me sve boljelo.

ako nekog zanima evo rasporeda liječnika u trudničkoj ambulanti:

pon: dr.Roki
uto: Stasenko
sri: Skalak
čet. Leder
pet: Kovačević ili stasenko

ovog rasporeda se ne drže jedino ako je netko od njih taj dan dežuran u rodilištu..onda ih mjenja netko drugi. Ja sam za sad zadovoljna i sa sestrama i doktorima i nadam se da će tako biti i na porodu....

eto ako vas još nešto zanima pitajte ili vam javim nakon poroda. bebe mogu biti stalno s mamama,imaju rooming in, jedino ih odnose na presvlačenje,tako su meni bar rekle frendice koje su tamo rodile u zadnjih par mj
__________________
Filip stigao točno na termin!!
iva1608 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 22:45   #43
dal doktorica zmijanec redi u merkuru???
peta25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 22:55   #44
Quote:
peta25 kaže: Pogledaj post
dal doktorica zmijanec redi u merkuru???
koliko ja znam NE. Otišla
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 22:55   #45
Quote:
peta25 kaže: Pogledaj post
dal doktorica zmijanec redi u merkuru???
Više ne.. sad radi u privat.rodilištu kod podobnika
__________________
Filip stigao točno na termin!!
iva1608 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 13:23   #46
dal netko zna koliko kosta ako se trudnoca odluci vodit kod nje privatno rekli mi da je pregled 700 kn sta bi to znacilo da ako 2x mjesecno na trudnicjke preglede se mora ic me kosta skoro 1500 mje i tako do kraja????
peta25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 13:30   #47
Quote:
peta25 kaže: Pogledaj post
dal netko zna koliko kosta ako se trudnoca odluci vodit kod nje privatno rekli mi da je pregled 700 kn sta bi to znacilo da ako 2x mjesecno na trudnicjke preglede se mora ic me kosta skoro 1500 mje i tako do kraja????
jel to misliš u privat.rodilištu gdje ona sad radi? je,tamo je pregled 600 kn svaki put... a za detalje ne znam... najbolje da ih nazoveš pa pitaš
__________________
Filip stigao točno na termin!!
iva1608 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 15:51   #48
Quote:
Tashi kaže: Pogledaj post
porodila me dr vedrana belušić i babica tonka
.
Babica Tonka rulz! I dr. Roki!

Jedino s čime tamo nisam bila osobito zadovoljna je - pedijatrijska služba. Nekekav stari nadr... doktor, ubi bože. Sva sreća da nije bio non-stop u smjeni.
__________________
Kod nas je najvažnija žena ŽM-56, SMB boje koja služi za razmožavanje žive sile i vatrenih sredstava, a sastoji se samo od spolnog organa i šapke.
te@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2008., 16:21   #49
trudnice dali vi mozete birati u kojoj bolnici zelite voditi trudnocu i kod kojeg dr? i dali dr opce prakse vam treba dati uputnice za svaki pregled? ima li ko za preporucit ginekologa u nekoj bolnici ali koju serazumije u fetalnu ginekologiju jer imam kronicnu autoimu7nu bolest znaci da trebam piti lijekove tijekom trudnoce pa bi mi zato trebao neko tko se razumije ??
hvala unaprijed
peta25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2008., 11:27   #50
I mene zanima da li se ja samo pojavim u gin.ambulanti u Merkuru na pregledu ili moram po uputnicu kod hzzo ginekologa? I da li postoji uputnica s kojim dolaziš na porod?
sunce moje is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2008., 01:16   #51
Evo da vam se javim.Ja sam rodila u zajčevoj,prošle godine,točnije 12.10,i jedino što mi se nije sviđalo tj. dvije stvari survo rađaona_užas,katastrofa,izgleda kao prije 30 god kad je rađala moja starija sestra,a drugo,jedan pedijatar neću ga imenovati(silno mu želim zaboraviti ime)na dan kad smo trebali ići van,stigao je u sobu i rekao da s bebom nešto nije u redu,ali pošto je nedjelja,lab ne radi,sutra će mi reći više.Helllou.....pa nek si ja mislim ,ne moram vam reći da sam ronila suze cijeli dan,jer ne možeš mi doći i tako nešto reći,bez daljnjih objašnjenja.Ali eto,hvala mojoj najboljoj frendici,sestrična joj je gore babica,pa smo je alarmirali,i došla sestra sa objašnjenjem.Malac se nagutao plodne vode,pa su se bojali da nije pokupio nekakvu bakteriju,hoće ponoviti nalaz ujutro.Došao pon i nova pedijatrica koja je sve lijepo objasnila,napravila novu krvnu sliku,i hvala ti bože idemo doma,sve je uredu.A sobe su super.Dvokrevetne,neke imaju i tri kreveta,tuš i wc posebno.Pvc stolarija,sve čisto sterilizirano.Kad se sjetim prva dva poroda u petrovoj i njihovih soba,katastofa,kreveti se raspadaju a o tuširanju da ne govorim.

Da,meni je moja gin davala uputnice za preglede u zajčevoj,sama sam njih odabrala,i svaki put treba nova isto tako i za porod.

Zadnje uređivanje Tashi : 05.11.2012. at 13:26.
markolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2008., 10:58   #52
Quote:
peta25 kaže: Pogledaj post
trudnice dali vi mozete birati u kojoj bolnici zelite voditi trudnocu i kod kojeg dr? i dali dr opce prakse vam treba dati uputnice za svaki pregled? ima li ko za preporucit ginekologa u nekoj bolnici ali koju serazumije u fetalnu ginekologiju jer imam kronicnu autoimu7nu bolest znaci da trebam piti lijekove tijekom trudnoce pa bi mi zato trebao neko tko se razumije ??
hvala unaprijed
Ne znam da li se može birati bolnica za vođenje trudnoće, pretpostavljam da može, ali ako imaš takvih problema mislim da ti je za to ipak najbolja Petrova, većina trudnoća s komplikacijama kao što je bolest majke se vodi kod njih, mislim da su baš specijalizirani za to
Možda da pitaš svog soc. ginekologa da ti preporuči? Inače, za svaki pregled u trudničkoj ambulanti u bolnici treba uputnica. Ako nemaš uputnicu, moraš platit.
astra99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 18:25   #53
soc ginekolog mi je nikakav ,,,ako neko zna nekog dr u petrovoj za majke s boletsima bilo bi mi drago da se javi.....a dali soc ginek daje uputnice za pregled u bolnici ili to moze i dr opce prakse??
peta25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 11:03   #54
Quote:
peta25 kaže: Pogledaj post
soc ginekolog mi je nikakav ,,,ako neko zna nekog dr u petrovoj za majke s boletsima bilo bi mi drago da se javi.....a dali soc ginek daje uputnice za pregled u bolnici ili to moze i dr opce prakse??
liječnik opće prakse NE MOŽE dati uputnicu niti recepte koji su iz domene zaštite zdravlja žena. zato i imaš primarnog (socijalnog) ginekologa. ako imaš nekih nesuglasica, možeš se, uz obrazloženje, u hzzo-u prebaciti k drugome. A za žene koje boluju od nečega, odn za rizične trudnoće Petrova je No.1. Žene koje nemaju problema ju izbjegavaju ugl zato što su one tamo ko na traci (tsko neke opisuju to iskustvo) dok su rizične tamo najbolje obrađene. Ovisi u čemu je problem, niz je priznatih stručnjaka tamo...
Twin is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2008., 18:54   #55
Quote:
kayah kaže: Pogledaj post
meni trudnoću vodi dr. leder kojeg znam i privatno ali ne mogu si pomoći - kao doktor mi nije sjeo.
moram ispraviti samu sebe - bila sam na pregledu neki dan i bio je super...očito sam ja preosjetljiva i prerano reagiram i još k tome na gluposti...
nadam se da ovo kaj sam napisala ranije nije niti malo utjecalo na nečiju odluku... najvjerovatnije nije, ali sada mi je tako žao kaj sam ga krivo procijenila
kayah is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2008., 19:20   #56
Evo ja sam rodila prije 10 dana u Merkuru pa da vam kažem svoje dojmove. Što se poroda tiče jako sam zadovoljna,pitali su me prije odlaska u rađaonu imam li kakvih posebnih želja u vezi poroda (muž na porodu,epiduralna i sl.). Doktori koji su me pregledavali svako malo u rađaoni su mi bili odlični, pogotovo mlada dr.Kovačević koja me čak došla pogledat i na hodnik poslije.Porodio me dr.Zovko koji je također bio super,šalio se a bio i strog kad je trebalo.Babice također odlične,osim jedne male plave s naočalama koja je tamo najmlađa i jako nadrkana Muž me poslije poroda mogao vidjet na hodniku, bili smo skupa skoro 20 min i vidio je bebu preko stakla.Sobe su dvokrevetne i trokrevetne,u jako dobrom stanju,sa zajedničkim tušem i wc-om koji se dijeli sa susjednom sobom.Higijena je na nivou, sve je jako čisto,čak vam za tuš ni ne trebaju japanke jer se sve čisti i dezinficira.Hrana također solidna.Rooming in jako funkcionira, beba može biti 24 sata s mamom ako mama to želi,jedino mi se nisu baš dojmile sestre za bebe koje prvorotkama niš živo ne pokažu,ni kak primit bebu ni kak joj dat da siše. Baš su mi bile grozne al hvalabogu da nas je majka priroda tak napravila da instinktivno znamo kako trebamo sa svojim bebicama . sve u svemu ja sam zadovoljna jako,eto ako netko treba još kakvu info neka pita.
__________________
Filip stigao točno na termin!!
iva1608 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 11:05   #57
Iva 1608 baš mi je drago da je sve ispalo super. Sad, da li treba nosit svoje spavaćice ili oni imaju? i da li treba nosit pelene za bebu ili bilo šta drugo osim robice za ić doma?
sunce moje is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 11:38   #58
Quote:
sunce moje kaže: Pogledaj post
Iva 1608 baš mi je drago da je sve ispalo super. Sad, da li treba nosit svoje spavaćice ili oni imaju? i da li treba nosit pelene za bebu ili bilo šta drugo osim robice za ić doma?
spavaćice možeš imati i svoje ako želiš,samo ćeš kad rodiš dobit njihovu a sljedeće jutro ti oni daju čistu ili obučeš svoju,kak hoćeš. njihove spavaćice su meni bile ok,samo sam zadnja 2 dana nosila svoje kad više nisam jako krvarila,jedino kaj njihove imaju jaako velik dekolte pa si uzmi zihericu da si malo to prikopčaš,al su praktične za dojenje

obavezno ti za bebu trebaju jednokratne pelene,uzmi si pola paketa (ja sam uzela pampers newborn od 2-5kg),sestra će kad dođe po bebu za presvlačenje uzet svaki put 1 pelenu,ili ujutro odmah 3.
__________________
Filip stigao točno na termin!!
iva1608 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 12:36   #59
A što ako ja hoću koristit platnene pelene? Da im te dajem pa oni meni vračaju ili kak? Ili da ne kompliciram pa da za u bolnicu uzmem paket jednokratnih, imali netko iskustva s tim?
sunce moje is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 14:04   #60
Ja sam na Merkuru bila na kiretaži. Sve je super prošlo, ali sestre su katastrofa!
..donata.. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:53.