Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.08.2009., 21:16   #41
Quote:
Vesper kaže: Pogledaj post
Starleta, jesi li mozda koristila kakao maslac od Kemiga? Razmisljam ga uzeti pa me zanima kako mirise. Prosle godine sam imala Aromaticino i imalo je bas intezivan miris koji mi se ne svida.
nisam starleta a mozda ti je i prekasno al ja sam ove godine uzela u kemigu kokosovo ulje i kakao maslac. kakao sam nosila na more i na plazi se mazala s njim (preko kreme s faktorom). dosta sam lijepo pocrnila i boja mi za sada lijepo traje.

a miris ... meni je najvise vuklo na cokoladu kad bih se namazala - dragi obozava cokoladu i stvarno kuzi kako koja mirise i njemu se svidjelo
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Old 25.08.2009., 21:31   #42
ja koristim ovo

http://www.hqhair.com/code/products....ct=15277&pID=1
jasmine is offline  
Old 01.10.2009., 14:57   #43
jasmine, za što koristiš ovo adarino? kosu, tijelo,... jel fino miriši? jel šipaju u kroejšu?
molim te, sve napiši!
__________________
"Fjaka je psihofizičko stanje prilikom težnje ni za čime. Učestala je greška zamijeniti fjaku s lijenošću. Za razliku od ove potonje, fjaka je uzvišeno stanje uma i tijela kojem teži cijelo čovječanstvo. Dok u Indiji i drugdje fjaku postižu dugogodišnjim izgladnjivanjem i meditacijom, ovdje je ona Božji dar." n.a.
Pafulja is offline  
Old 08.01.2010., 10:54   #44
Ja sam baš nedavno naručila ulje sjemenki grožđa,trebalo bi mi doći na adresu svaki tren.Zanimaju me samo saznanja da li se kod tog ulja treba strogo paziti na doziranje,kao kod npr.većine eteričnih ulja,biljnog ulja jojobe itd.
Imam već unaprijed pripremljenu mješavinu lješnjaka i jojobe,pa bih kada navečer mješavinu stavljam na lice kapnula 2-3 kapi sjemenki grožđa.
Pitam zbog toga jer ne bih htjela uništiti tu mješavinu od 15ml,ako mi ne bude odgovaralo ulje sjemenki grožđa...
Irčy is offline  
Old 09.01.2010., 16:07   #45
ma ne moraš baš tako strogo paziti
ja znam nekada sjeme grožđda i samo staviti na lice
pogodno je za masnu kožu jer ne isušuje (lješnjak i jojoba znaju samo biti malo presuhi), a super hidratizira... i ne začepljije pore
Starleta is offline  
Old 10.01.2010., 10:51   #46
Quote:
Starleta kaže: Pogledaj post
ma ne moraš baš tako strogo paziti
ja znam nekada sjeme grožđda i samo staviti na lice
pogodno je za masnu kožu jer ne isušuje (lješnjak i jojoba znaju samo biti malo presuhi), a super hidratizira... i ne začepljije pore
koliko kapi sjemena grožđa stavljaš na lice? rekla si da je pogodno za masnu kožu...znači ne bi mi trebalo začepiti pore i stvoriti mitesere ili komedone?
koža mi je nekako umorna u ovo zimsko vrijeme pa sam ju mislila malo osvježiti sa nekim uljem koje je za moju mješovito-masnu kožu a da me ne isuši.
__________________
The brain is the most complex thing in the universe and it's right behind the nose
Lost_in_Wonderland is offline  
Old 13.01.2010., 16:21   #47
Imala sam ovo ulje:
http://www.olitalia.it/_vti_g2_prd.a...9_&l=176&p=149

Bilo je dosta jeftino, a pisalo je da se moze koristiti za przenje, ali nestalo bi iz tave prije nego druga ulja za przenje. Nikakav poseban okus nisam primijetila, ne znam o cemu oni pricaju.
patientia is offline  
Old 15.01.2010., 18:45   #48
cure govore o hladno prešanom, nerafiniranom ulju sjemenki grožđa za njegu kože! čini mi se da je ovo namjenjeno samo za kuhanje!
7poem is offline  
Old 15.01.2010., 20:36   #49
Moja isprika, iz naslova teme nije bilo sasvim jasno da se radi samo o hladno presanom nerafiniranom ulju sjemenki grozdja za njegu koze, a kako je citav podforum pun tema o hrani i dodacima prehrani, pa se jos k tomu apsolutno svako ulje koje je za kuhanje moze i nanositi na kozu, pretpostavila sam da je to sto sam napisala ontopic.
patientia is offline  
Old 25.01.2010., 09:36   #50
Bok, ma evo samo da prijavim korištenje ulja sjemenki grožđa,od tvrtke emile noel.Pojavljuje mi se nekakav sitan osip,samo sam ga koristila na manjem dijelu lica i na tom dijelu se pojavio kao nekakav osip.Nije valjda da sam alergična na to ulje(a tako mi je fino djelovalo na kožu,tako super hidrirana i mekana),ili je možda ta marka ulja čudnaNe znam,stvarno čudno,a inače je to nerafinirano ulje u potpunosti nekomedogeno i sigurno...
Irčy is offline  
Old 03.03.2010., 23:59   #51
molim vas recite mi da je ulje sj.gr. odvratne zelenkaste boje (nešto tipa bučino ulje) i da odvratno smrdi... ako ne, onda ovo moje ne valja. inače piše da je hladno prešano i organskog uzgoja
pobb is offline  
Old 04.03.2010., 08:12   #52
Quote:
pobb kaže: Pogledaj post
molim vas recite mi da je ulje sj.gr. odvratne zelenkaste boje (nešto tipa bučino ulje) i da odvratno smrdi... ako ne, onda ovo moje ne valja. inače piše da je hladno prešano i organskog uzgoja
moje je isto tako,smrdi za poludjeti i zelenkaste boje.i mene je bilo strah,ali mislim da nemaš razloga za brigu...
Irčy is offline  
Old 05.04.2010., 15:17   #53
Ja svoje narucujem preko ovih:

http://www.njuskalo.hr/sve-ostalo/ul...-oglas-1123758


Dosta su pouzdani i jeftini.

Ma ulje je ok, mozes ga i pec za razliku od maslinovog, jer maslinovo na odredjenoj temperaturi postaje kancerogeno pa se ne igram s time.
Ja ga doduse ne stavljam na lice, al moja zena se maze po cijelom tijelu, veli da joj je ok.
Inace ne smrdi, ne bi smjelo, dapace cak ima i skoro pa neutralan miris. Tak ga opisuju i po web siteovima.
Kazu da lijeci impotenciju, iako meni to hvala Bogu ne treba. Hahahaha
topgun2 is offline  
Old 07.04.2010., 12:11   #54
Ulje crnog kima

Dragi forumasi,
trebala bih nabaviti, tj. kupiti ulje crnog kima kojeg bi pila 3x dnevno i mazala lice s njim jer je dobar u uklanjaju osipa po licu (alergije itd.)
Gdje ga mogu nabaviti i od kojeg proizvodaca,a da je kvalitetan?

Savjetovali su mi da narucim od gdje. Nade Bucic, da mogu njen broj naci na internetu,al ja ga nisam uspjela naci nigdje..zna li netko gdje ga mogu naci?
Hvala
demetra24 is offline  
Old 07.04.2010., 12:25   #55
Možeš ga naći u Centru Cedrus

http://www.centarcedrus.com/detaljiP...aspx?c=4&p=787
oni imaju dućan u Ilici 11
kod njih možeš naći i od Nade, ali imaju u druge brendove

Onda imaš aromaterru, samo web shop

http://www.aromaterra.hr/shop/index....&cat=8&group=1

i Kemig u bauerovoj ti ima od H. Lamottea!

Ulja od Gdje Nade su ulja od Herbaroma

http://lin10.mojsite.com/~herbarom/index.php
Starleta is offline  
Old 07.04.2010., 13:06   #56
Ja upravo počela piti ulje crnog kima od Dea Floresa.....
Ima ga za kupit u ljekarni....
__________________
♪..CRAZY LITTLE THING CALL LOVE..♪
mory222 is offline  
Old 07.04.2010., 13:25   #57
ulje crnog kima

hvala na odgovorima..mislim da cu kupiti od herbaroma jer mi se oni cine dosta kvalitetni,pa cu vidjeti.
imam od primavere ulje crnog kima (kupila u bio&bio) koje je body oil i njim sam mazala lice i pomoglo mi je iako mazem tek 2-3 dana..al moram kupiti to ulje da ga uzimam oralno jer ovo koje imam je ulje u biti za tijelo.
demetra24 is offline  
Old 10.04.2010., 08:06   #58
http://www.aromaterra.hr/shop/index....&cat=8&group=1

je li netko probao ovo? zanima me malo kakav bi to miris mogao biti..
torrey is offline  
Old 11.04.2010., 17:57   #59
pomoć?!

ima li tko savjet koje ulje bi mi bilo najbolje koristiti za obnovu kože?
imam problema a crvenilom, suhoćom oko usana i na desnom obrazu još od 9mj. bila sam i kod dermatologa koji mi uopće nije pomogao, samo sam bacila novce na 10krema!!! sad se namjeravam okrenut prirodi
iako sam to trebala otpočetka.
legallly blond is offline  
Old 11.04.2010., 23:45   #60
Quote:
demetra24 kaže: Pogledaj post
Dragi forumasi,
trebala bih nabaviti, tj. kupiti ulje crnog kima kojeg bi pila 3x dnevno i mazala lice s njim jer je dobar u uklanjaju osipa po licu (alergije itd.)
Gdje ga mogu nabaviti i od kojeg proizvodaca,a da je kvalitetan?
Imaš ulje crnog kima i u Bio Terri, u staroj Vlaškoj.
Mislim da je Oshadhi jako kvalitetan, a oni ga imaju.
__________________
"When the solution is simple, God is answering." (Albert Einstein)
Zlatna cura is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:13.