Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.02.2004., 04:56   #81
Quote:
Tvrtko1995 kaže:
Moja stara je to radila ono svaki drugi dan...Al ne znam kako napraviti tijesto. Je'l idu jaja u tijesto? Ja mislim da ne idu. Mene zanima receptura za tijesto a sad kako ga "majstor" razvalja, tako ce i pojesti...
Brasno po volji, posolis i jednu mali kasicicu ulja (da se razvlaci)
to umijesiti sa toplom vodom.

Eh, sada je fora, kada je pretvrdo ili premeko. Od toga ti zavisi kako ce ispasti. Napravis male grudvice tj. ono kao za kruh. Malo razvuces malom klagijom i premazes uljem i cekas da odstoji.

Sada, kvaka je i u tome koliko cekati ako cekas dugo puca jer je premekano ako cekas prekratko opet puca jer se ne razvlaci.
Netreba ti klagija, poslije samo rukama po rubovima razvlacis.
__________________

There is no devil it is only god when he is drunk
ADEX is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2004., 05:04   #82
Quote:
hobbit kaže:

Netreba ti klagija, poslije samo rukama po rubovima razvlacis.
Meni je ipak lakse poceti s oklagijom. Dobro nabrasnim stoljnjak, uzmem loptu tjesta i razvaljam je jedno 30 cm. Onda podvucem ruke (sake) pod tjesto i lagano vrtim to tjesto u zraku, premjestavam ruke ispod njega, a tjesto se siri, a gravitacija pomaze. Nes ti opisa... Onda ga bacam dole i tad idem oko stola, okolo naokolo i razvlacim dalje. I pjevam obicno, "ide maca oko tebe...."
Blue_Sunflower is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2004., 05:05   #83
Quote:
Blue_Sunflower kaže:
Meni je ipak lakse poceti s oklagijom. Dobro nabrasnim stoljnjak, uzmem loptu tjesta i razvaljam je jedno 30 cm. Onda podvucem ruke (sake) pod tjesto i lagano vrtim to tjesto u zraku, premjestavam ruke ispod njega, a tjesto se siri, a gravitacija pomaze. Nes ti opisa... Onda ga bacam dole i tad idem oko stola, okolo naokolo i razvlacim dalje. I pjevam obicno, "ide maca oko tebe...."
Meni ovo zvuci dosta perverzno...
__________________
NAM SI VIOLANDUM EST IUS, REGNANDI GRATIA VIOLANDUM EST! ~ Caesar
Hellkin is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2004., 05:08   #84
Quote:
Hellkin kaže:
Meni ovo zvuci dosta perverzno...
Eto mi sad....
Das najbolji moguci opis...ko da si ti bolje opisao kak se sir radi. To mi je samo moja MIOC logika omogucila da shvatim tvoju uputu...
Blue_Sunflower is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2004., 05:09   #85
Quote:
Blue_Sunflower kaže:
Eto mi sad....
Das najbolji moguci opis...ko da si ti bolje opisao kak se sir radi. To mi je samo moja MIOC logika omogucila da shvatim tvoju uputu...
__________________
NAM SI VIOLANDUM EST IUS, REGNANDI GRATIA VIOLANDUM EST! ~ Caesar
Hellkin is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2004., 05:29   #86
Quote:
Blue_Sunflower kaže:
Meni je ipak lakse poceti s oklagijom. Dobro nabrasnim stoljnjak, uzmem loptu tjesta i razvaljam je jedno 30 cm. Onda podvucem ruke (sake) pod tjesto i lagano vrtim to tjesto u zraku, premjestavam ruke ispod njega, a tjesto se siri, a gravitacija pomaze. Nes ti opisa... Onda ga bacam dole i tad idem oko stola, okolo naokolo i razvlacim dalje. I pjevam obicno, "ide maca oko tebe...."
Pa dobro naravno za pocetak, ... kupio sam i ja sebi jednu malu.

Mislio sam na ono kompletno razvlacenje jufke oklagijom.
__________________

There is no devil it is only god when he is drunk
ADEX is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2004., 05:33   #87
Meni taj opis scene djeluje sexi.
Tvrtko1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2004., 05:34   #88
Quote:
Tvrtko1995 kaže:
Meni taj opis scene djeluje sexi.
Pa da vidimo tebe kada budes isao oko stola .
__________________

There is no devil it is only god when he is drunk
ADEX is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2004., 05:39   #89
Mi u kapitalizmu, radimo na poboljsanjima.... Razmisljam o malom motoricu koji pokrece stol...

Nisam mislio na tvoje razvlacenje tijesta nego na nekoga drugoga ovdje.




Tvrtko - King of Housewives.
Tvrtko1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2004., 05:44   #90
Tvrtko i Hobbit, idite vrit.
Blue_Sunflower is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2004., 05:45   #91
Quote:
Blue_Sunflower kaže:
Tvrtko i Hobbit, idite vrit.
Ja bi sada na jedan burek i jogurt.
__________________

There is no devil it is only god when he is drunk
ADEX is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2004., 06:02   #92
Quote:
Blue_Sunflower kaže:
Tvrtko i Hobbit, idite vrit.
Sto? Bas ono imam viziju oko razvlacenja pite.... I onda kad pita ode u pecnicu...

Tvrtko1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2004., 06:03   #93
Quote:
hobbit kaže:
Ja bi sada na jedan burek i jogurt.
Ponesi burek, ja imam kefira!
Tvrtko1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2004., 06:13   #94
Quote:
Tvrtko1995 kaže:
Ponesi burek, ja imam kefira!
Jebiga, mene ceka sareni burek kod kuce.
A Kontinental Yogurt cu kupiti usput.

Ali nemogu reci da nema bujruma, slobodno navrni.
__________________

There is no devil it is only god when he is drunk
ADEX is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2004., 06:23   #95
Najgore u svemu sto je moja zena (koja je Amerikanka) postala ovisna o bureku i cevapima.... Sad ja moram bar jednom tjedno ici na drugi kraj Atlante donijeti bar 2 bureka za nju... Naravno ja uzmem 6. Neki JARO iz BUSOVACE otvorio burekdzinicu.... OTKIDA!

Ja uvijek smazem dva. Ima i sirnice i zeljanice i krompiruse.... I ima neki jogurt, koji je kiselkast...Nije ono "po Americki" - sladunjav...PRAVI!
mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm
Tvrtko1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2004., 06:43   #96
Ovdje je jedan nas imao Buregdzinicu i prodao business australcu i sada nelici ni sta.
Ko je vidio da australci prave Burek.
__________________

There is no devil it is only god when he is drunk
ADEX is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2004., 08:17   #97
Quote:
Blue_Sunflower kaže:
Tvrtko i Hobbit, idite vrit.

Dragi ljudi ...svi od Vas....odkako je kuhinja otvorena ...ali ima za smijanje... ocekujem samo jos KokuZ..da se pridruzi.

ne mislim na ozbiljno...ali na komente??????

Cast svima,



__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2004., 22:36   #98
Ne jedem meso cesto jer u UK ima drukciji okus, a posto dolazim s mora... Najcesce si spremim rizoto s kalamarima. Malo potraje dok ocistim doticne ali se isplati...Mljac!

A ono kad dodjes doma s posla i nemas previse volje za kuhanjem... Ima jedan odlican recept(s 'malko' varanja u njemu) za juhu. Mislim, juha moze biti i iz kocke, ali ono drugo je 'nonin recept'.

Zlicnjaci

Znaci, napraviti juhu kako vas volja, moze i kocka. A umjesto neke suge od kupljene paste napravite slijedece. 2 velike zlice ulja(maslinovog ako ima), jedno jaje i 4 velike zlice griza. Sve umjesati i staviti par minuta da odstoji. Onda malom zlicicom 'odlamati ' komadice i trpati u kipucu juhu. Kuhati 10ak minuta(ne treba ni provjeravati).

I to je to. Cak ne treba ni glavno jelo poslije toga
minja is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2004., 22:43   #99
Quote:
minja kaže:
Ne jedem meso cesto jer u UK ima drukciji okus, a posto dolazim s mora... Najcesce si spremim rizoto s kalamarima. Malo potraje dok ocistim doticne ali se isplati...Mljac!

A ono kad dodjes doma s posla i nemas previse volje za kuhanjem... Ima jedan odlican recept(s 'malko' varanja u njemu) za juhu. Mislim, juha moze biti i iz kocke, ali ono drugo je 'nonin recept'.

Zlicnjaci

Znaci, napraviti juhu kako vas volja, moze i kocka. A umjesto neke suge od kupljene paste napravite slijedece. 2 velike zlice ulja(maslinovog ako ima), jedno jaje i 4 velike zlice griza. Sve umjesati i staviti par minuta da odstoji. Onda malom zlicicom 'odlamati ' komadice i trpati u kipucu juhu. Kuhati 10ak minuta(ne treba ni provjeravati).

I to je to. Cak ne treba ni glavno jelo poslije toga
E vidis sad sam zaboravio kako se to kod nas zvalo.
Kasicnjaci nisu sigurno.
__________________

There is no devil it is only god when he is drunk
ADEX is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2004., 19:14   #100
Ja jos cekam da netko objavi recept za tufahije...
Hellkin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:18.