Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.01.2012., 14:01   #21
D feta i pol kruha sa salamom(mislim da je bila zimska)+ velika šalica praktički bijele kave
R juha,dva tanjura pašte s gljivama,zelena salata
MO 2knedle sa šljivama
MO2 čips
MO3 jabuka
V nestle fitnes+jogurt

ako se sjetim šta sam još trpala javim
a kordice ti si za moju kuću(ja sam u utorak doručkovala hamburger+francusku salatu)
__________________
I don't know why I'm scared,I've been here before,every feeling,every word,I've imagined all...
ipak mama is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2012., 14:18   #22
Quote:
pahuljica.666 kaže: Pogledaj post
ja ti isto kasno ručam (oko 5 kad dođem s posla).
moj doručak je negdje oko 11, pa međuobrok oko 1-pola 2, ručak oko 5, međuobrok oko 7 i eventualno večera oko 9.

možda je trik u ovim voćkama koje ja jedem između obroka, a ne u sklopu njih nemam pojma...
a i količina klope koju pojedem je znatno manja od onog što sam prije jela... s tim da npr. je prije nisam mogla pojesti ovoliko kruha nikako (nisam ljubitelj), a ovdje ga imam u skoro svakom obroku.

da li važeš količinu hrane koju pojedeš?
Ne važem, ali po mom mišljenju ne pojedem previše. Pojedem normalan obrok, ne natrpavam si tanjur. Možda je krivo to što sam ja zaista cijeli život na nekakvim dijetama, pa sad kad sam počela jest normalno organizam je zbunjen i trpa zalihe. To sam ja sama sebi tako nekako rastumačila.
__________________
I refuse to sink.
Hell Blonde is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2012., 14:24   #23
Hell, lako moguće.

Prije par mjeseci sam odlučila malo promijeniti svoje prehrambene navike - točnije, početi jesti normalnije, uopće imati obroke a ne u letu nešto ubaciti u sebe. I dobila sam par kg. No, počelo je dolaziti na svoje kad sam eto ugledala plus.

trenutno jedem što mi odgovara a toga je jako malo jer sam stalno uz wc školjku.

Pokušavam organizirati neke obroke, ali mi zbog mučnina i ne ide baš.
Pixie777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2012., 14:28   #24
Quote:
Hell Blonde kaže: Pogledaj post
Ne važem, ali po mom mišljenju ne pojedem previše. Pojedem normalan obrok, ne natrpavam si tanjur. Možda je krivo to što sam ja zaista cijeli život na nekakvim dijetama, pa sad kad sam počela jest normalno organizam je zbunjen i trpa zalihe. To sam ja sama sebi tako nekako rastumačila.
lako moguće..
ja nisam bila na nekim dijetama, ali sam se dosta loše hranila (nekaj sitno bi pojela oko podneva pa onda oko 5 i nikad nisam večerala).
zato sam i očekivala da ću dobiti brdo kila ako uvedem i večeru i još 2 međuobroka.
iako, mene je šokiralo npr. ono što ja smatram normalnom porcijom kad je u pitanju npr. tjestenina i onoga što npr. Vuk Vrhovec smatra normalnim obrokom kod OGTT-a.
razlika je bila ogromna u količini.

ne kažem da je takva prehrana super. daleko od toga. ja bi isto klopala sve i svašta, ali opet ne želim riskirati pa da naknadno požalim.
__________________
Mamino malo zlato :)
pahuljica.666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2012., 14:32   #25
Quote:
Pixie777 kaže: Pogledaj post
Hell, lako moguće.

Prije par mjeseci sam odlučila malo promijeniti svoje prehrambene navike - točnije, početi jesti normalnije, uopće imati obroke a ne u letu nešto ubaciti u sebe. I dobila sam par kg. No, počelo je dolaziti na svoje kad sam eto ugledala plus.

trenutno jedem što mi odgovara a toga je jako malo jer sam stalno uz wc školjku.

Pokušavam organizirati neke obroke, ali mi zbog mučnina i ne ide baš.
Ja sam krenula s 54 kg, a po svim zdravstvenim tablicama na moju visinu od 169 trebala bih imati barem 57-58 kg. Znači te 3-4 kg u startu ja nisam dobila od trudnoće nego zato jer sam ostala odmah na bolovanju (inače imam ja ko stresan posao i znam bit u uredu i po cijeli dan) i počela sam redovno jest. To bih dobila i da nisam trudna. A ovih ostalih 6 se onda i ne čini tako puno s obzirom na tt. Ja još uvijek imam 6 kg ispod svoje visine (sad imam 64 kg na 169).
__________________
I refuse to sink.
Hell Blonde is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2012., 14:32   #26
Hell ja sam cijeli život bila mršavica,kile dobiti mi je bilo SF,kada sam uspjela doći do 55kg bilo je ludilo (165cm sam visoka).Tu sam se uspjela održati i sa tom kilažom prvi puta zatrudnila.kada sam ostala trudna polako prestala pušiti,piti kavu,i počela redovito jesti (prije sam tek oko 1,2 znala prvi puta jesti,kava+cigarete su mi bili dovoljni),doručak,ručak,večera i nakupila hrpu kila u trudnoći (24kg).Tako da je sve moguće,pokušaj jedino manje sokova,grickalica i slatkog.ovu sam startala sa 60kg, dosta redovno se važem,kada skužim da sam malo pretjerala malo pripazim da ne jedem prekasno i manje grickalica (koje jako volim),više rižinih krekra i u zadnja 3tj sam dobila manje od kile.preko blagdana pretjerala pa sada malo pazim.
Iako moram nadodati da sam se ja super osjećala sa tih +24kg,bila pokretna,poletna i divljala do zadnjeg.malo sam odužila.

Moja večera će vjerovatno biti štrudla od jabuke,mama će raditi.
enigmatic is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2012., 14:34   #27
Quote:
pahuljica.666 kaže: Pogledaj post
lako moguće..

iako, mene je šokiralo npr. ono što ja smatram normalnom porcijom kad je u pitanju npr. tjestenina i onoga što npr. Vuk Vrhovec smatra normalnim obrokom kod OGTT-a.
razlika je bila ogromna u količini.
Znam, po nutricionizmu je obrok tjestenine oko 6-8 dkg, jel da? A ono što recimo dobiješ u restoranu na tanjuru je oko 15 dkg.
__________________
I refuse to sink.
Hell Blonde is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2012., 14:38   #28
Quote:
enigmatic kaže: Pogledaj post
Hell ja sam cijeli život bila mršavica,kile dobiti mi je bilo SF,kada sam uspjela doći do 55kg bilo je ludilo (165cm sam visoka).Tu sam se uspjela održati i sa tom kilažom prvi puta zatrudnila.kada sam ostala trudna polako prestala pušiti,piti kavu,i počela redovito jesti (prije sam tek oko 1,2 znala prvi puta jesti,kava+cigarete su mi bili dovoljni),doručak,ručak,večera i nakupila hrpu kila u trudnoći (24kg).Tako da je sve moguće,pokušaj jedino manje sokova,grickalica i slatkog.ovu sam startala sa 60kg, dosta redovno se važem,kada skužim da sam malo pretjerala malo pripazim da ne jedem prekasno i manje grickalica (koje jako volim),više rižinih krekra i u zadnja 3tj sam dobila manje od kile.preko blagdana pretjerala pa sada malo pazim.
Iako moram nadodati da sam se ja super osjećala sa tih +24kg,bila pokretna,poletna i divljala do zadnjeg.malo sam odužila.

Moja večera će vjerovatno biti štrudla od jabuke,mama će raditi.
Hvala na savjetu svima, pokušat ću malo korigirati količinu obroka. A što se grickalica i slatkog tiče (osim sad za blagdane ) i nisam baš od toga, slano tipa čips, krekeri uopće ne konzumiram, a od slatkog red čokolade tu i tamo.
__________________
I refuse to sink.
Hell Blonde is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2012., 14:40   #29
Quote:
pahuljica.666 kaže: Pogledaj post
ja ti isto kasno ručam (oko 5 kad dođem s posla).
moj doručak je negdje oko 11, pa međuobrok oko 1-pola 2, ručak oko 5, međuobrok oko 7 i eventualno večera oko 9.

možda je trik u ovim voćkama koje ja jedem između obroka, a ne u sklopu njih nemam pojma...
a i količina klope koju pojedem je znatno manja od onog što sam prije jela... s tim da npr. je prije nisam mogla pojesti ovoliko kruha nikako (nisam ljubitelj), a ovdje ga imam u skoro svakom obroku.

da li važeš količinu hrane koju pojedeš?
Ajme kako uspiješ izrdržati s međuobrokom do večere? Kaj jedeš za taj međuobrok?

Ja jedem ujutro svaki dan Veronika tekući jogurt, pecivo ili lisnato sa sirom
Ručak oko 12 uglavnom u restoranu na poslu, pokušavam jesti nešto zdravo i manje, tipa uzmem karfiol s mrkvom i riižu bez mesa.
Kad dođem doma oko 5,6 jedem ručak, isto se trudim jesti što manje kalorično, pa sam ubacila ribu i morske proz. 3 puta tjedno s varijacijama blitve, špinata i sl. i naravno juhe u svim kombinacijama od rijetkih do povrtnih gustih.
Navečer je najgori dio dana jer postane gladna negdje oko 10 i onda ne znam što bi, često to bude čokolada (koju pokušavam izbjegavati) ili keksi, cornflakes, zdenka sir i gluposti, al sam stalno stalno gladna, a tek mi 13 tjedan...aaaaaaaa
Kayla3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2012., 14:42   #30
Hell, ni moje nisu počele dolaziti zbog toga. Napustila sam stresan posao, prestala sam pušiti, počela malo zdravije živjeti...ja sam dobitak na kilaži i očekivala.
Ono što sam željela je opet se baciti na aktivnosti koje zbog zdravlja ranije nisam mogla. I preporodila sam se.

Ajmo reći ovako, vjerojatno bih sada bila zadovoljnija s nekih 5 kg manje, ali ne želim to maknuti svojim starim klasičnim načinom i vratiti se starim navikama izbjegavanja doručka, samih pustih kafenisanja i pušenja.

Počela sam jesti nekoliko puta dnevno, prepolovila sam neki obrok u dva, vratila sam se starom unosu tekućine u tijelo, tjelovježbi. Sad je nešto druga priča jer mi je zbilja ponekad jako loše i nakon nekoliko povraćanja u danu doslovno mi se sve zgadi.
Pixie777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2012., 14:49   #31
Kayla vidiš, ja uopće nemam napadaje navečer, ja navečer pojedem eto tako, jer bi bio red večerati u trudnoći. Večeru bih komotno mogla i preskočiti, jedino što mi onda zna usred noći kruliti trbuh. Probaj navečer grickati nešto zdravo (voće, krekere od riže, bademe....) ako se baš ne možeš suzdržati.

Pixie da, i ja sam tako slično živjela. Cigarete, kava i tuna iz konzerve s integralnim krekerima. A i vozila sam orbitrek svaki dan minimalno pola sata. Ako imaš mučnine onda normalno da ti se ne jede, to razumijem. Ja sam imala mučnine, ali nisam povraćala, meni je u principu od hrane bilo bolje pa nisam imala problem s padanjem na kilaži na početku.
__________________
I refuse to sink.
Hell Blonde is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2012., 14:59   #32
Hell, ja sam s prestankom pušenja dobila nova osjetila i okuse

Btw, ono što mi odgovara je namaz koji napravim od jogurta (ostavim ga preko noći u filter papiru, ocijedi se voda) i umiješam vlasac. Mekan je, ukusan, nježan i ne pada mi teško na želudac.

U zadnje vrijeme je hit bio i poriluk. S par kapi soja umaka, mrkvica na trakice, poriluk isto i sve to kao prilog. Sve u woku.
pa fileti soma u umaku od komorača.
Losos u foliji s malo maslinovog ulja i limunovog soka ili isti samo u tavi.
Pixie777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2012., 15:05   #33
Quote:
Hell Blonde kaže: Pogledaj post
Znam, po nutricionizmu je obrok tjestenine oko 6-8 dkg, jel da? A ono što recimo dobiješ u restoranu na tanjuru je oko 15 dkg.
ma po Vuk Vrhovcu ti je 200 g tjestenine u jednom obroku.
a ja sam uvijek štedila na njoj kao ono "čisti ugljikohidrati, samo se debljam od njih i td."

sve dijete o kojima sam čitala su bile baziranje na što manje tjesteninie, krumpira i td. a sad se davim u tome, a kile stoje.
__________________
Mamino malo zlato :)
pahuljica.666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2012., 15:09   #34
jučer:
D: šalica krašekspresa i 4 čajna keksa
R: pileći batak na saft i bulgur
M: puding od čokolade + 2 reda milke s kokicama
V: voćni čaj i 2 čajna keksa

danas:
D: muslli sa mlijekom
M: šalica mlijeka i 2 čajna keksa
R: lazanje ili bolonjez špageti (ovisi hoće li se mužek sjetiti kupiti u dućanu kaj sam mu rekla)
plan za V: kruške
__________________
mali ptič
*zlata* is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2012., 15:10   #35
Quote:
Kayla3 kaže: Pogledaj post
Ajme kako uspiješ izrdržati s međuobrokom do večere? Kaj jedeš za taj međuobrok?

Ja jedem ujutro svaki dan Veronika tekući jogurt, pecivo ili lisnato sa sirom
Ručak oko 12 uglavnom u restoranu na poslu, pokušavam jesti nešto zdravo i manje, tipa uzmem karfiol s mrkvom i riižu bez mesa.
Kad dođem doma oko 5,6 jedem ručak, isto se trudim jesti što manje kalorično, pa sam ubacila ribu i morske proz. 3 puta tjedno s varijacijama blitve, špinata i sl. i naravno juhe u svim kombinacijama od rijetkih do povrtnih gustih.
Navečer je najgori dio dana jer postane gladna negdje oko 10 i onda ne znam što bi, često to bude čokolada (koju pokušavam izbjegavati) ili keksi, cornflakes, zdenka sir i gluposti, al sam stalno stalno gladna, a tek mi 13 tjedan...aaaaaaaa
moj međuobrok je uvijek voće i to mahom svježe, eventualno ubacim suhe šljive ako imam probavnih poteškoća ili bademe ako me pati žgaravica.

ali ja ti češće ne jedem večeru nego što ju jedem. jednostavno rijetko kad sam navečer gladna pa ako i jedem onda je to zato što me mm nagovori jer kao moram jesti. nemam baš neke napadaje gladi.
u početku jesam, ali sad mi je i ova količina hrane nekad preveć pa si smanjim obrok da baš ne budem natrpana ko božićna purica
__________________
Mamino malo zlato :)
pahuljica.666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2012., 15:17   #36
D bijela kava + par integralnih krekera

MO šaka badema s brusnicama

R odrezak tune + blitva

V voće+jogurt
Blackie is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2012., 15:24   #37
Gledam vas i ja fakat malo jedem

Prva tri mjeseca sam zivjela doslovce na kruhu, cajnoj kobasici, abc siru, cipsu, smokiju, tjesteninama, pohanom mesu, kiselom zelju - dakle sto jaca i sto teza hrana
Voce i povrce 0 bodova, cak ni u cuspajzu

Zadnjih mjesec dana je puno bolje - cuspajzi su svaki 2-3 dan pa dva dana, pojedem cak 1-2 vocke dnevno
Al svejedno malo jedem

Evo danas - kasno sam se digla pa sam tek sad doruckovala - zobenu kasu sa medom
Mo - kolac (slucajno jer sam radila nesto za fotkanje) inace ne bi bilo nis
Rucak - juha od brokule, kuhani krumpir
Vecera - kod frendice sam pa bum tam nekaj sitno
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2012., 16:02   #38
Quote:
pahuljica.666 kaže: Pogledaj post
ma po Vuk Vrhovcu ti je 200 g tjestenine u jednom obroku.
a ja sam uvijek štedila na njoj kao ono "čisti ugljikohidrati, samo se debljam od njih i td."

sve dijete o kojima sam čitala su bile baziranje na što manje tjesteninie, krumpira i td. a sad se davim u tome, a kile stoje.
Odmah u ponedjeljak zahtjevam od ginića da me stavi na tu dijetu. Obožavam tjesteninu.
__________________
I refuse to sink.
Hell Blonde is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2012., 16:15   #39
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Gledam vas i ja fakat malo jedem

Prva tri mjeseca sam zivjela doslovce na kruhu, cajnoj kobasici, abc siru, cipsu, smokiju, tjesteninama, pohanom mesu, kiselom zelju - dakle sto jaca i sto teza hrana
Voce i povrce 0 bodova, cak ni u cuspajzu

Zadnjih mjesec dana je puno bolje - cuspajzi su svaki 2-3 dan pa dva dana, pojedem cak 1-2 vocke dnevno
Al svejedno malo jedem

Evo danas - kasno sam se digla pa sam tek sad doruckovala - zobenu kasu sa medom
Mo - kolac (slucajno jer sam radila nesto za fotkanje) inace ne bi bilo nis
Rucak - juha od brokule, kuhani krumpir
Vecera - kod frendice sam pa bum tam nekaj sitno
ajme ja da ovako jedem umrla bih .. doslovno...
za ručak juha i kuhani krumpir??? a meso?

pa ispariti ćeš nam kak malo jedeš
__________________
Mamino malo zlato :)
pahuljica.666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2012., 16:17   #40
Quote:
Hell Blonde kaže: Pogledaj post
Odmah u ponedjeljak zahtjevam od ginića da me stavi na tu dijetu. Obožavam tjesteninu.
ma i ja ju obožavam, ali su me do sad svi dr upozoravali da ju ne smijem jesti (kao od nje raste kolesterol i trigliceridi) pa sam i ja bježala od tijesta ko vrag od tamjana

pa tko ti brani da jedeš po toj dijeti i bez prisile he he he
__________________
Mamino malo zlato :)
pahuljica.666 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:56.