Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.12.2014., 18:10   #21
Quote:
mgrci43 kaže: Pogledaj post
Evo,postavio bi ovdje temu,jer najviše ima veze s gospodarstvom i sve gorim stanjem u društvu,iako moj osobni slučaj baš i nije takav....

naime,iako nemam u hrvatskoj ničega materijalnog i nemam neke bliže obitelji gastarbajtera,opet,zbog odrastanja uz neke susjede,poznanike obiteljske bio sam malo kao dječak u Njemačkoj,dobivao stvari u hrvatskoj od njih...

i nažalost ako to moram priznat,nekako mi je i njemačko govno bolje od nečega hrvatskog....

možda sam senitimentalan,al opet,kad dan-danas vidim one neke rabljene pulovere,neke njemačke prozvode koji su još uvijek bolji od hrvatskog imam neku želju da tamo provedem radni vijek,pa se eventualno zbog bolje kupovne moći vratim u hrvatsku u penziji,ali s nekim odlascima u njemačku,asutriju...

koliko ima vas,da osim same financijske situacije gledate na mentalitet (koji mi se više sviđa i kojem i sam nekako pripadam),bolju kvalitetu onog najnižeg smeća,bolje uređenosti,razvijenosti....
Zaradjujem pristojne pare u Njemackoj. Ne volim njihov mentalitet.

A puloveri se danas uglavnom rade u Kini.
solman is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2014., 19:11   #22
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Da znamo jer imamo familije širom svijeta, radne kolege i susjede koji su odlazili i vračali se. odlazili i ostajali... i sami radili vani ali to vi pobjegulje znate a mi neznamo....
Budi faca, pa kaži toj rodbini, kolegama i susjedima da su pobjegulje sto nisu uzeli drugo državljanstvo i odustali od hrvatskog, a ne se junačiti po forumu.

Inace, ne nabijamo nikome nista na nos... Nabijamo samo onima kao sto si ti koji nam redovno dolaze da nam kazu da nam je gore nego sto mislimo... A mi im redovno odgovaramo da odjebu u troskocima, jer cemo mi samo odlučiti se vratiti ili ostati..


Sent from my iPad using Tapatalk HD
Bongo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2014., 20:54   #23
Quote:
Bongo kaže: Pogledaj post
Budi faca, pa kaži toj rodbini, kolegama i susjedima da su pobjegulje sto nisu uzeli drugo državljanstvo i odustali od hrvatskog, a ne se junačiti po forumu.

Inace, ne nabijamo nikome nista na nos... Nabijamo samo onima kao sto si ti koji nam redovno dolaze da nam kazu da nam je gore nego sto mislimo... A mi im redovno odgovaramo da odjebu u troskocima, jer cemo mi samo odlučiti se vratiti ili ostati..


Sent from my iPad using Tapatalk HD
Bratič odavno ima nadimak amerikanac (otišao i vratio se podvijena repa)...
Niko ne traži da se odreknete državljanstva samo se odjavite i prestanite napuhavati biračke popise....
Smeta te izraz pobjegulja, a šta si drugo nego pobjegulja... Da si otišao van radi života vani nebi ovdje na forumu prodavao "istine"...
Neko je pitao šta je to siguran posao???
To da u svakom trenutku imam dvije tri ponude za promjeniti firmu...
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2014., 22:17   #24
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Bratič odavno ima nadimak amerikanac (otišao i vratio se podvijena repa)...
Niko ne traži da se odreknete državljanstva samo se odjavite i prestanite napuhavati biračke popise....
Smeta te izraz pobjegulja, a šta si drugo nego pobjegulja... Da si otišao van radi života vani nebi ovdje na forumu prodavao "istine"...
Neko je pitao šta je to siguran posao???
To da u svakom trenutku imam dvije tri ponude za promjeniti firmu...
Mene ne smatra naziv pobjegulja, zovi kako hoćeš, ali onda tako zovi i svoju rodbinu koja je u stvarnom životu napravila isto sto i ja.. Ali, očito je da ti s njima jedeš i piješ sada za božićne praznike, ali im ne kazes isto sto i nama.

Prednost života vani je sto te ljudi sude po realnijim i normalnijih kriterijima od takvih kao sto si ti...


Sent from my iPad using Tapatalk HD
Bongo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2014., 22:25   #25
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
To da u svakom trenutku imam dvije tri ponude za promjeniti firmu...
Ček malo, tebe neko vuče za rukav da dođeš radit kod njega?
Mislim da u Hr trenutno ima jako malo onih koji u svakom trenutku mogu promjenit posao, a pogotovo onih koji imaju 2-3 ponude (a da rade za isti ili veći novac, to da mjenjaš firmu za 50% nižu plaću ne znači da si tražen nego da radiš za crni kruh.
__________________
Jebeš ženu koja ne zna kuhati i muškarca koji ne zna promjeniti žarulju!

Agroseksualac otvorenih pogleda na život :)
zbunjenixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2014., 07:57   #26
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Sin završio školu s još ne stalnim poslom ali konstantno radi. Kčer maturant s več više ponuda za posao...
Ovo mi je zapelo za oko, pogotovo druga rečenica. Pitam se zašto

Quote:
zbunjenixx kaže: Pogledaj post
Ček malo, tebe neko vuče za rukav da dođeš radit kod njega?
Mislim da u Hr trenutno ima jako malo onih koji u svakom trenutku mogu promjenit posao, a pogotovo onih koji imaju 2-3 ponude (a da rade za isti ili veći novac, to da mjenjaš firmu za 50% nižu plaću ne znači da si tražen nego da radiš za crni kruh.
Pa jel ne vidiš da su traženi i on i sin i kćer. Superman family.
Quorgyle is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2014., 09:36   #27
Ako je netko snalažljiv, ne mora biti supermen... još uz to ako posjeduje znanja koja su u deficitu, taj definitivno može birati.
Šta tu ima čudno?
Metal is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2014., 13:28   #28
Quote:
Quorgyle kaže: Pogledaj post
Ovo mi je zapelo za oko, pogotovo druga rečenica. Pitam se zašto



Pa jel ne vidiš da su traženi i on i sin i kćer. Superman family.
Jer oče i zna raditi ono za šta se školuje i ne nije nikakvo neznam kakvo atraktivno zanimanje ali posla ima...

Da traženi smo jer smo šljakeri vulgaris bez gimnazija. Dapače sin je za vrijeme školovanja dobivao stipendiju i završio školovanje s 46 000 kn na računu. a vi i dalje šaljite djecu u gimnazije i poslje plačite da za njih nema posla....
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2014., 13:30   #29
Quote:
zbunjenixx kaže: Pogledaj post
Ček malo, tebe neko vuče za rukav da dođeš radit kod njega?
Mislim da u Hr trenutno ima jako malo onih koji u svakom trenutku mogu promjenit posao, a pogotovo onih koji imaju 2-3 ponude (a da rade za isti ili veći novac, to da mjenjaš firmu za 50% nižu plaću ne znači da si tražen nego da radiš za crni kruh.
Da, ali nisam ekonomist, diplomirani politolog ni ništa slično...
Ponavljam primam tu negdje prosječnu državnu plaču...
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2014., 13:31   #30
Pa tako miško reci.
Staro pravilo kaže da dobar majstor uvjek ima posla.

Međutim ja eto imam dva dobra stolara koji sada rade na lopati, jer potražnje za stolarima nema. Pa krampaju i lopataju za 3300+putni troškovi.
__________________
Jebeš ženu koja ne zna kuhati i muškarca koji ne zna promjeniti žarulju!

Agroseksualac otvorenih pogleda na život :)
zbunjenixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2014., 13:54   #31
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
1. imam siguran posao s plačom koja ulazi u prosjek države, živim u svojoj nekretnini, vikendicu u Zagorju s zemljom i kuću na moru člana familije u kojoj uvjek mogu ljetovati... Supruga invalid s dostupnim besplatnim zdravstvom. Sin završio školu s još ne stalnim poslom ali konstantno radi. Kčer maturant s več više ponuda za posao...
I da otvoren OPG radi za sada hobija ali plan je u idućih 5 godina možda i hobi pretvoriti ako ne u stalni posao bar dodatni izvor sredstava...

2. Koja vjerovatnost i za šta, biti stalno stranac u ne baš gostiljubivim državama i raditi posao koji ovdje nikad nebi... Previše idealizirate inozemstvo...
Zaboravio si napisati da si i bivši hrvatski branitelj, pa i sa te strane imaš olakotnih okolnosti koje bi nekima drugima koji odlaze trbuhom za kruhom dobro došle
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2014., 14:01   #32
Mislim da jos jako puno ljudi u hr zive u nekretninama dobivenih u socijalizmu (preko firme ili sl.), ili u nekretninama kupljenih kad su se krediti dijeli kapom i sakom, a sto daje svakako odredjenu prednost, i na neki je nacin privilegiranost.
Sto se desava kad su mnogima gotovo zatvorene kreditne slavine, odnosno kad vecina ljudi ne ispunjava uvjete jer nema siguran posao ili dostatna primanja citamo na forumu ili vidimo u oglasima gdje su 80 % nekretnina godinama neprodane i stoje kao olovo. Cak i da svi stanovi iz oglasa koji se prodaju za 150 k € budu spusteni za 1/3 cijene , dakle da se oglasavaju za 100 k, opet nebi bili prodani-pitanje je koliko je uopce kreditno sposobnih za 100 k €.
Ocekivati je da se stanje nece pretjerano promijeniti ni za 10 godina.
Nekada je bilo uobicajeno, i sasvim normalno graditi, kupiti i imati viksu na moru, a cesto je isto bilo moguce jer je osnovnu/ primarnu nekretninu paralelno "odradio" socijalizam, ili je palo nesto love od djedovine ili sl. Dali ce djedovi od danas ostavljati u nasljedje kao djedovi od onda- sumnjam. Danas je vec postalo uobicajeno ljetovati u tudjoj nekretnini, citaj: ne uvijek kad bas zelis, vec kad vlasnici imaju slobodan termin ( ima na forumu tema "kako odbiti parazite koji kod nas zele ljetovati", ili tako nesto).

Sto zelim reci: da je jos ova generacija vecinom privilegirana stanovanjem ili ljetovanjem u svojoj nekretnini, te uz stalan ili siguran posao nema shodno gastarbajterivati, ali dali ce tako biti i sljedecim generacijama vise je no upitno.

Uostalom, cinjenica je da broj onih koji odlaze u inozemstvo raste, a ne pada.

Zadnje uređivanje dsvbo : 26.12.2014. at 14:02. Reason: 1
dsvbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2014., 14:08   #33
nije ni za Jugoslavije bilo bajno svima.

moji roditelji su bili tipični jugo švabe
tamo radili i slali novac u Jugu
napravili kuću, kupili zemlje i meni kad je trebalo imali za kupnju nekretnine

nisu uspjeli doći na red kad su se dijelili stanovi u njihovoj firmi za vrijeme Juge, pa su otišli trbuhom za kruhom
najveći zajeb što nisu i nas troje djece odveli gore

Ovaj video Krste Papića najbolje prikazuje tadašnju bijednu situaciju tadašnjeg socijalističko komunističkog sustava za kojim danas dio opravdano žali, a drugi ga se sjeća sa knedlom u grlu poput mojeg starog.
https://www.youtube.com/watch?v=RCPiFZMR-Zc

Zanimljiv dio počinje od 3min
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2014., 14:36   #34
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
nije ni za Jugoslavije bilo bajno svima.

moji roditelji su bili tipični jugo švabe
tamo radili i slali novac u Jugu
napravili kuću, kupili zemlje i meni kad je trebalo imali za kupnju nekretnine

nisu uspjeli doći na red kad su se dijelili stanovi u njihovoj firmi za vrijeme Juge, pa su otišli trbuhom za kruhom
najveći zajeb što nisu i nas troje djece odveli gore

Ovaj video Krste Papića najbolje prikazuje tadašnju bijednu situaciju tadašnjeg socijalističko komunističkog sustava za kojim danas dio opravdano žali, a drugi ga se sjeća sa knedlom u grlu poput mojeg starog.
https://www.youtube.com/watch?v=RCPiFZMR-Zc

Zanimljiv dio počinje od 3min
Uz duzno postovanje naspram ovih vrijednih ljudi iz videa: gotovo sam sigurna da "najskolovaniji" od njih ima zavrsenu (max.) osnovnu skolu, s takvom placom zivjeti i skolovati djecu nije nikada lako (onaj jedan prica da ih ima 5), takvi su jedva prozivljavali i bili vise gladni no siti. Najcesce su takvi odlazili u gastice.
Danas u hr na takav nacin vrlo cesto zive ljudi sa zavrsenom (najmanje) srednjom skolom, a i mnogi sa zavrsenim faksom- oni koji jednostavno ne mogu naci posao u struci. Danas odlaze/zele/moraju otici ovakvi, tu je bitna razlika.

Zadnje uređivanje dsvbo : 26.12.2014. at 14:39. Reason: 1,2
dsvbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2014., 14:39   #35
Quote:
dsvbo kaže: Pogledaj post
Mislim da jos jako puno ljudi u hr zive u nekretninama dobivenih u socijalizmu (preko firme ili sl.), ili u nekretninama kupljenih kad su se krediti dijeli kapom i sakom, a sto daje svakako odredjenu prednost, i na neki je nacin privilegiranost.
Sto se desava kad su mnogima gotovo zatvorene kreditne slavine, odnosno kad vecina ljudi ne ispunjava uvjete jer nema siguran posao ili dostatna primanja citamo na forumu ili vidimo u oglasima gdje su 80 % nekretnina godinama neprodane i stoje kao olovo. Cak i da svi stanovi iz oglasa koji se prodaju za 150 k € budu spusteni za 1/3 cijene , dakle da se oglasavaju za 100 k, opet nebi bili prodani-pitanje je koliko je uopce kreditno sposobnih za 100 k €.
Ocekivati je da se stanje nece pretjerano promijeniti ni za 10 godina.
Nekada je bilo uobicajeno, i sasvim normalno graditi, kupiti i imati viksu na moru, a cesto je isto bilo moguce jer je osnovnu/ primarnu nekretninu paralelno "odradio" socijalizam, ili je palo nesto love od djedovine ili sl. Dali ce djedovi od danas ostavljati u nasljedje kao djedovi od onda- sumnjam. Danas je vec postalo uobicajeno ljetovati u tudjoj nekretnini, citaj: ne uvijek kad bas zelis, vec kad vlasnici imaju slobodan termin ( ima na forumu tema "kako odbiti parazite koji kod nas zele ljetovati", ili tako nesto).

Sto zelim reci: da je jos ova generacija vecinom privilegirana stanovanjem ili ljetovanjem u svojoj nekretnini, te uz stalan ili siguran posao nema shodno gastarbajterivati, ali dali ce tako biti i sljedecim generacijama vise je no upitno.

Uostalom, cinjenica je da broj onih koji odlaze u inozemstvo raste, a ne pada.

e pa o tome ja i pričam.....

neki dan sam imao člana uže obitelji koji bi da je otišao van lošije živio nego ovdje,ali ako neki njegovo portfelj pogledamo onda vidimo da je imao dobro zaleđe.....

ja pitam za sebe,kao čovjekka koji krećem od nule,znači kupujem nešto svoje podišem kredit i zbog banane od države kamata je 9%....

znači neće mi mama,tata kupovati,subvencionirati stan ili ću živjeti s njima na katu kuće....

o tome ja pričam...


slažem se,nije ni onda bilo dobro,ali je bilo više nekih poduzeća,više,pa čak i izmišljenih radnih mjesta....

rekao bi jedan:Tito je krao,ali je i dao....
mgrci43 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2014., 14:42   #36
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
Zaboravio si napisati da si i bivši hrvatski branitelj, pa i sa te strane imaš olakotnih okolnosti koje bi nekima drugima koji odlaze trbuhom za kruhom dobro došle
Hmm, da...bas bi bilo vrlo zanimljivo cuti usporedbu, ali onu bez tih olakotnih okolnosti.
dsvbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2014., 14:48   #37
e a ovaj film pokazuje bijednu situaciju sadasnjeg demokratsko-kapitalistickog sustava na koji dio opravdano drka. ne kontam samo zasto je crno-bijeli, valjda je taj krsto neki hipster, pazi ti samo te arhaicne filtere, pa to nema na instagramu.

https://www.youtube.com/watch?v=9NeHWHjhf5M
__________________
Prijatelj i ja, sedimo na klupi, gledamo zvezde
bata konj harmonikas is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2014., 14:53   #38
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
Ovaj video Krste Papića najbolje prikazuje tadašnju bijednu situaciju tadašnjeg socijalističko komunističkog sustava za kojim danas dio opravdano žali, a drugi ga se sjeća sa knedlom u grlu poput mojeg starog.
https://www.youtube.com/watch?v=RCPiFZMR-Zc

Zanimljiv dio počinje od 3min
Vrlo zanimljiv video, kakav vremeplov...

Ovaj mladi čovjek koji u trećoj minuti priča da jedva spaja kraj s krajem, nema kuću, nema stan, ne može kupiti odijelo i oženiti se, a 24 godine mu je (!)... zvuči i izgleda kao netko tko bi danas imao 34 godine.
Hrpa klinaca u njegovim godinama danas ne zna gdje im je dupe, a gdje glava, a kamoli da razmišljaju o takvim životnim stvarima.
ViktorViktorija is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2014., 15:31   #39
Quote:
dsvbo kaže: Pogledaj post
Uz duzno postovanje naspram ovih vrijednih ljudi iz videa: gotovo sam sigurna da "najskolovaniji" od njih ima zavrsenu (max.) osnovnu skolu, s takvom placom zivjeti i skolovati djecu nije nikada lako (onaj jedan prica da ih ima 5), takvi su jedva prozivljavali i bili vise gladni no siti. Najcesce su takvi odlazili u gastice.
Danas u hr na takav nacin vrlo cesto zive ljudi sa zavrsenom (najmanje) srednjom skolom, a i mnogi sa zavrsenim faksom- oni koji jednostavno ne mogu naci posao u struci. Danas odlaze/zele/moraju otici ovakvi, tu je bitna razlika.
Pretpostavka ti je majka svih zajeba, a uostalom nisi pažljivo gledala i slušala video.
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2014., 15:41   #40
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
Pretpostavka ti je majka svih zajeba, a uostalom nisi pažljivo gledala i slušala video.
mora da sam pogrijesila, u kupeu sve sami intelektualci.
dsvbo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:59.