Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.01.2015., 18:51   #1
Molim za savjete, prijedloge...

Ovako,
formalno sam nezaposlen već pet, šest godina, no povremeno sam obavljao određene poslove za naručitelje - uglavnom iz inozemstva, ali i odavde, a većinu toga obavljao sam u inozemstvu (no ne sve). Do sada je plaćanje bilo uglavnom u gotovini, no želio bih, s obzirom da mi se čini kako bi se količina posla mogla značajno povećati, svoje poslovanje formalizirati, zaposliti/angažirati nekog...
U nedoumici sam na koji način to upakirati? Obrt, d.o.o., j.d.o.o. ili da firmu otvorim na npr. Cipru. Postoji mogućnost da mi jedan poslovni partner ovdje kod nas registrira podružnicu svoje firme (inozemstvo, ne EU), pa da radim preko toga. Želio bih raditi po zakonu, no muči me - ako mi Francuz naruči posao koji ja odrađujem u Egiptu, zašto bih porez plaćao u Hrvatskoj?
Famas is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2015., 10:21   #2
Ako si u mogucnosti nemoj otvoriti nista u hrvatskoj. Sljedecih 10ak godina tu nece biti poboljsanja poslovne klime i samim time ce ko god da je na vlasti traziti sto vise nacina da ti oduzmu novce.
Ako se odlucis za otvaranje u hratskoj znaj da ti je jako mala razlika izmedu j.d.o.o i d.o.o - samo ti je razlika u pocetnom ulaganju i koliko ce se brzo otvoriti. Ali kod jdoo ti svoju zaradu djelomicno moras po slovu zakona ulagati u posao i kada predes cifru postajes automatikom doo. Za razliku izmedu obrta i doo najbolje ti je da si stavis brojke na papir ili cak nades nekog knjigovodu koji ti moze pomoci sa tocnim izracunima sto ti se vise isplati.

Isto tako racunaj si da su sada najavljene neke izmjene u zakonu za obrt pa je sve to upitno i moze ti se desiti da sve sto si racunao da padne u vodu za primjerice 3 mj.
nazadsam is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:57.